העולות החדשות :: גרויתר פירת', פרנקפורט ודיסלדורף

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Ralph-Lauren, ‏8/7/12.

1. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

ברוכים הבאים לפורום! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

תודה רבה על התיקונים, יעודכן בהמשך.

איך אתה מתכונן לעונה הקרובה? מה הציפיות?
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/11.Xxx

2. Chris2509 Member

אני מאוד מתרגש לקראת העונה הקרבה. לא רק אני, אפשר לומר שזו האווירה הכללית בעיר. חזרנו לבונדסליגה אחרי 15 שנים שאלוהים יודע איפה היינו בהן - אפילו בליגה הרביעית הספקנו ליהיות בעשור הזה. 31,000 מנויים נמכרו - מקום רביעי בכל הליגה - ויכלו למכור עוד יותר, ההנהלה עצרה את המכירה כדי שיישארו כרטיסים למשחקים.

הציפיות? מישהו דיבר פה על זה שהלכו על כמות במקום איכות בנוגע לרכש. ללא ספק הביאו הרבה מאוד שחקנים, אבל בד"כ לנורברט מאייר [המאמן] ולפיטר פריימות [יושב הראש] יש עין טובה עם שחקנים צעירים. ביחד עם שחקנים מנוסים כמו בלינגהאוזן [שחזר הביתה :aaarse: ], וורונין, רייזינגר ונאנדו - אני מאמין שיש לנו סיכויים טובים מאוד לשרוד. בנוסף, נשארו בערך 5 שחקני הרכב מהעונה שעברה, שחקנים שלפי דעתי הולכים להסתדר נפלא בבונדסליגה.

כמה תיקונים נוספים לסגל הקבוצה, הוספתי בסוגריים ובהדגשות:

שוערים : רוברט אלמר, פאביאן גיפר. [ניקו פאפאדופולוס שוער שלישי]

הגנה : לאון באלוגון, חואנאן, ינס לאנגנקה, ברונו סוארס, ג'רון הזמאייה [שחקן נוער, אפשר להוריד מהסגל], יוהנס ואן דן ברג, כריסטיאן וובר, טוביאס לוולס, דו רי צ'ה.

קישור : אוליבר פינק, אדם בודזק, בסטיאן מולר, איבן פאורביץ', אנדראס לאמברץ, אלי אוסמן איידין [שחקן נוער, אפשר להוריד מהסגל], רוני גרבוצ'בסקי, אנדרה פומיטשוב [במקור אכן שחקן קישור, אצלנו הולך ליהיות מתופקד כמגן], אקסל בלינגהאוזן, יולס שואדורף [שחקן נוער, אפשר להוריד מהסגל], מאזין אחמד אל חוטייפי, אראט טוגורול [שחקן נוער, אפשר להוריד מהסגל].

התקפה : רובי קרוס, קן אילסו [הוא יותר קשר התקפי מחלוץ], נאנדו רפאל, גאריט וגקאמפ, אדריאנו גרימאלדי [לא אצלנו, הושאל לסאנדהאוזן מהליגה השלישית], שטפאן רייזינגר, טימו פורוהולם [שוחרר], דני שאהין.

כמה סרטונים למי שמעוניין לספוג קצת מהאווירה של הקבוצה המדהימה הזו:

סרטון אוהדים ממשחקי החוץ של עונת 2009/2010 [ליגה שנייה]:

http://www.youtube.com/watch?v=yLkL-OYMdDc

עוד אחד, הפעם עונת 2010/2011 [גם בסרטון הזה משחקי חוץ בלבד]:

http://www.youtube.com/watch?v=umVptHQnsvw

סרטון סיכום עונה 2011/2012 [עלייה לבונדסליגה הראשונה]:

http://www.youtube.com/watch?v=hAx6VDDX5pE

משחק חוץ נגד בראונשווייג 2011:

http://www.youtube.com/watch?v=KcE9MytZasU

נערך לאחרונה ב: ‏18/8/12
  3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

תשמע, אני הראשון שאשמח אם דיסלדוף תישאר בליגה, הרי מדובר בקבוצה עם מסורת, עם קהל גדול, איצטדיון נהדר, בקיצור קבוצת בונדסליגה לגיטמית.
    אבל אני לא רואה מי יסחוב אותכם (פרט לבלינהאוזן אותו ציינת). חסר לי שניים שלושה שחקנים שיהיו עמוד השידרה שלכם.
    לעומת זאת איינטרכט, אחריה אני עוקב מקרוב והייתי אפילו במקרה באימון לפני חודש, הקימה קבוצה שלטעמי יכולה להגיע אפילו למרכז הטבלה.
    נורברט מאייר הוא מאמן שעד שהגיע אליכם ידע חוסר יציבות, ומי שזוכר את "מקרה הנגיחה" יודע גם שהוא יכול להיות חמום מח.
    אני עדיין בספק אם הוא יצליח להשאיר אותכם בליגה.
    בכל אופן בהצלחה, אני איתכם.

גרוייטר פירת אגב נראתה היום זוועה באופנבך (ליגה 3) והודחה מהגביע. אני עדיין לא מאמין שהם אשכרה בונים על ג'ראלד אסמואה (שזמנו הטוב עבר). הם צריכים לבנות על הצעירים המוכשרים שלהם, זה הדרך היחידה לשרוד.

4. Chris2509 Member

מי יסחוב? יש כמה שחקנים שאמורים לסחוב. כמו שכבר אמרנו - בלינגהאוזן. ביחד איתו אפשר לבנות על וורונין שהוא ללא ספק כוכב מוכח בבונדסליגה. בהגנה מאלזס שהגיע מפאוק אמור ליהיות שחקן יציב וטוב.
    לומפי [אנדריאס לאמברץ] גם אחד השחקנים שאמורים לסחוב את הקבוצה. הטכניקה שלו לא בשמיים, אבל מבחינת העבודה והנשמה שהוא נותן במגרש, הלוואי שהייתה קבוצה של 11 לאמברצים.

אני מסכים איתך שאין בסגל של פורטונה כוכבים מובהקים או תותחים אמיתיים שיסחבו את הקבוצה על הגב שלהם - אבל יש הרבה כישרון ושחקנים שיכולים לפרוץ בעונה הקרובה.

על נורברט מאייר יש לי רק טוב להגיד. העלה אותנו מהליגה השלישית לבונדסליגה תוך 4 וחצי שנים, והיינו יכולים לעלות גם בשנה שעברה אם לא פתיחת עונה של 6 הפסדים רצופים.
    בעונה שעברה הוא בנה קבוצה חזקה מאוד מנטלית [היה רצף של איזה 24 משחקי בית ללא הפסד, כמו כן חזרנו מפיגור בעונה שעברה יותר פעמים מכל קבוצה אחרת]. מהטעימות שהיו לי בעונה שעברה, הוא הצליח להתמודד גם עם קבוצות מהבונדסליגה - מול דורטמונד הגענו להארכה בגביע, ואת הרטה עברנו די בקלות בפלייאוף.

נערך לאחרונה ב: ‏18/8/12
  5. Chris2509 Member

6. eran levy Member

והייתם יכולים להישאר בבונדסליגה אם לא הייתם מפסידים כל כך הרבה... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx
    עזוב את העבר, ההווה הוא מה שקובע, ולמרות הסימפטיה שיש לי לדיסלדורף אני רואה אותה נאבקת על הירידה עד הסוף, לדעתי היא קבוצה חלשה לבונדסליגה (יחד עם פורת' ואולי גם נירנברג).

ונצחון על הרטה בפלייאוף? גם דיסלדורף של הליגה השלישית היתה מנצחת את הרטה כמו שהיא נראתה בעונה שעברה.

נערך לאחרונה ב: ‏19/8/12
  7. Chris2509 Member

גם אני רואה אותנו נאבקים על הירידה עד הסוף. אבל אני מאמין שנצליח להישאר בליגה.
    "סגל חלש" זו קביעה כללית של אנשים שלא מכירים את הקבוצה מקרוב, ואני בהחלט מבין אותם. אוהד כדורגל גרמני ממוצע יכיר אולי 2,3 שחקני הרכב שלנו. אבל אתה תראה שבסוף העונה, הרבה שמות שישחקו העונה בפורטונה יקבלו פירסום והכרה הרבה יותר גדולה. לדעתי יש לנו את הסגל עם הכי הרבה שחקנים שמועדים לתת עונת פריצה בקריירה שלהם.

אגב, אני שמח שיש לך סימפטיה לדיסלדורף, לי יש אפס סימפטיה להרטה, ומי ייתן ותסיימו את העונה שלכם במקום שאתם נמצאים בו כרגע :aaa021:

8. eran levy Member

נכון, אתה צודק, אף אחד כאן לא מכיר את דיסלדורף, הכל כללי. אתה מכיר את הסגל שלהם? אתה מבקר באימונים? דיברת לאחרונה עם נורברט מאייר? תן טיפה קרדיט לכותבים בפורום הכדורגל הגרמני, לפעמים הם יודעים על מה הם מדברים.

להרבה אנשים אין סימפטיה להרטה, זה ידוע. גם לי עצמי אין יותר מדי סימפטיה אליהם לאחרונה, אבל נתגבר על זה. גם להישאר בליגה השניה בעונה הבאה זה לא אסון. אני בטוח שיהיו שם קבוצות טובות, פורטונה דיסלדורף למשל :aaa021:

9. Chris2509 Member

לא סתרתי את הקביעה שהסגל חלש, ואני לא מזלזל כמובן בדעה של אף אחד - אבל אני עומד מאחורי הדעה שלי שזו קביעה כללית, ושהפוטנציאל בקבוצה הזאת גדול יותר ממה שאנשים משערים.
    עוד מעט הליגה תתחיל וכולנו ניהיה חכמים יותר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

אגב, מה הולך עם בן סהר? בונים עליו בכלל? אפילו מול וורמס הוא לא פותח

10. eran levy Member

אף אחד לא יודע, אבל אף אחד גם לא מתעניין בעיקר מפני שבן שהר לא כל כך מעניין את שוהי האולימפיה שטדיון. סהר לא בסגל כבר שלושה משחקים, בינתיים אלגואי מבקיע בכל משחק וקשה לי להאמין ששהר יהיה זה שיחליף את ראמוס, למרות שראמוס מזמן לא בפוקוס. אני רוצה שישחק כבר, אני רוצה לראות את הישראלי הראשון בהרטה. מתי זה יקרה? רק לוהוקאי יודע.

11. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אני חושב ש17-18 שחקני רכש זה ליצור קבוצה חדשה לגמרי. יהיה למאייר קצת קשה בעיניי להצליח עם סגל שהוא חדש לחלוטין. השאלה היא כמה מאותם שחקני רכש הולכים להיות שחקני הרכב. אני מניח שלא יותר מ6 שחקנים (או שאני טועה?). במצב כזה - 11-12 שחקני רכש נשארים על הספסל\מחוץ לסגל. מה עושים איתם? לדעתי נתנו לצוות המקצועי יד חופשית מדי בכל הקשור להחתמות, או שזו הייתה התלהבות מהחזרה לבונדסליגה שקצת סנוורה את הצוות המקצועי וההנהלה.

12. Chris2509 Member

יד חופשית והתלהבות מסנוורת הם שני האלמנטים האחרונים שהייתי מאפיין איתם את חלון ההעברות של פורטונה.
    בכל ההעברות האלה ביחד לא בוזבזו יותר ממיליון יורו. 400,000 על גיפר השוער, 350,000 על וורונין, עוד קצת על מאלזס והשאר בחינם.
    לדעתי התנהלות נכונה וראויה להערכה. נשארנו נקיים מחובות והבאנו הרבה צעירים מוכשרים - עדיף לטעמי בהרבה על הבאת סוסים זקנים.

ההערכה שלך הייתה נכונה, בערך 5-6 שחקני רכש צפויים לפתוח בהרכב בקביעות.
    אכן הרבה שחקני רכש נשארים על הספסל או מחוץ לסגל - אבל אל תשכח שרובם ילדים שבאו מקבוצות מילואים שונות וליגות נמוכות. לא יקרה כלום אם יישבו קצת על הספסל, הם לא כוכבים.
    בעונה הבאה אני מאמין שייפטרו מהמאכזבים והמיותרים - אבל בעונה הנוכחית, חשוב מאוד שיהיו 2-3 אלטרנטיבות לכל עמדה בהרכב, כי אי אפשר לדעת מי יאכזב ומי יענה על הציפיות.

13. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

כלל לא משנה העובדה שההעברות האלו לא עלו כסף. זה רק מחזק את הטענה שלי שכל מי שדיסלדורף חפצה בו היא שמה עליו יד כשראתה שלא עולה לה להביא אותו. עכשיו, אם אותם שחקנים הגיעו מקבוצות מילואים והם לא הולכים לפתוח בהרכב או להיות בסגל דיסלדורף - למה הביאו אותם מלכתחילה? כדי לתת להם לשחק במילואים של דיסלדורף? לראות אותם מתפתחים? להביא צעירים זה תמיד נחמד ומהלך כזה תמיד בעל אפשרות להצלחה מסחררת שפוגעים בול עם שחקן צעיר ולא מוכר, אבל מצד שני, זה יכול להיות גם ההפך ואז נכנסים למבוי סתום.

לגבי האלטרנטיבות: פורטונה דיסלדורף היא לא ריאל מדריד שצריכה 2-3 אלטרנטיבות לכל עמדה במגרש. 2-3 אלטרנטיבות זה בין 22-33 שחקנים בסגל הבוגר. 11 פותחים בהרכב, 7 על הספסל. מה עושים עם כל השאר? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx להחתים קרוב ל20 שחקנים חדשים לא בהכרח מבשר על כישלון. אני לא יכול לחרוץ גורלות לפני שראיתי את הקבוצה הזו משחקת. אבל אני לא זוכר קבוצה שהביאה כל כך הרבה שחקנים חדשים בקיץ אחד. אם זה יהיה לטובתה או לרעתה של דיסלדורף, רק הזמן יגיד, על אף שזה לא יכול להרע לקבוצה.

14. Chris2509 Member

יש קבוצת מילואים. מי שלא נכלל בסגל, כנראה יקבל שם דקות.
    להביא 18 שחקנים בקיץ זה לא אופטימלי. אם היה כסף, היינו מצליחים להשאיר את הכוכבים ולהביא כמה שחקנים משמעותיים ולסגור ככה את הקיץ.
    אבל זה לא המצב. אין כסף, וחצי הרכב עזב. בתנאים האלה, אני חושב שפורטונה הלכו על רעיון נכון.
    הביאו הרבה כשרונות שלא עלו כלום. אי אפשר ליפול איתם כי לא שילמו עליהם. מי שיהיה טוב ישחק, מי שלא - לא. אם רכש כלשהו יאכזב, יש לפחות 2-3 שחקנים שיכולים לתפוס את המקום שלו, ואני אוהב את זה.
    כמו שאמרתי, בקיץ הבא אני מאמין שיצמצמו את הסגל. בקיץ הנוכחי, פורטונה עשו את המקסימום כדי להעמיד קבוצה ראויה ותחרותית.

15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

קודם כל אני לא שולל את הדברים שלך, אבל בניה נכונה של קבוצה שרק עלתה ליגה נראת אחרת בעייני.
    ההשתוללות, הבאה של שלושת רבע סגל חדש...
    אני לוקח כדוגמא את אווגסבורג מהעונה שעברה. שמרו על רוב השחקנים החשובים שלהם, חיזקו נקודתית דרך השאלות (כמו לדוגמא קוו מוולפסבורג או מוראבק משאלקה) והיו להפתעת העונה מבלי לאבד יותר מדי את הפנים.
    אני מאד מקווה שזה יצליח לפורוטונה, אבל יש לי הרגשה שהם קפצו מעל הפופיק עם הרכש.

מה לגבי וורונין, ראיתי אתמול במערך שהוא היה בקישור, יכול להיות?!