הספרדים בגולה - שחקנינו במקומות אחרים...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏11/7/08.

1. REAL MADRID Member

אוי לואיס..

http://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/aragones080919_ES.Xxx

מעמדו של לואיס ארגונייס מעולם לא נראה מעורער יותר בפנרבחצ'ה. ההפסד ביום שלישי בליגת האלופות לארסנל הוא בסה"כ משחק גרוע נוסף מבין הרבים שיש לארגונייס עד כה בקבוצה התורכית. המאמן שהביא לספרד את אליפות אירופה מקבל עד כה גיבוי מלא מההנהלה שפירסמה באתר הרשמי הודעת תמיכה במאמן בה נאמר שעתידו בקבוצה כלל לא עלה על הפרק במהלך הפגישה בין הנהלה למאמן. למרות שניצחה בסופ"ש, לכולם ברור שפנר לא יכולה להיראות ככה ובורסת המאמנים המועמדים להחליפו רק גדלה ממשחק למשחק. היום דווח שוונדרלי לושמבורגו שאימן את ריאל מדריד לפני מספר שנים הוא אחד המועמדים לקבל את תפקיד המאמן.

------

אני מההתחלה לא הבנתי את הצעד הזה של ארגונייס לעבור לפנרבחצ'ה. היום שמעמדו של אגירה לא ממש יציב אני די בטוח שאם הוא מעוניין להיות מאמנה של אתלטיקו מדריד הוא מקבל את התפקיד במקום.

האם לדעתכם הוא צריך להמשיך בתורכיה?

2. Sergio Ramos Member

חד-משמעית - לא. כבר אחרי הזכייה המתוקה ביורו לואיס כבר היה שבע, המעבר שלו נעשה לדעתי אך ורק ממניעים כלכליים וזה מה שבעצם חיפש לואיס, את הכסף הגדול שהוצע לו בפנר. אני לא יודע מה עם התורכים, אך נכון לשלב זה של העונה פנר נראת כמו קבוצת חובבנית פחדנית ואם ארגונייס לא יצור מהפך גדול מאוד לו הקבוצה זקוקה, זה רק עניין של הזמן עד שיכינו לו את כרטיס הטיסה חזרה לספרד.

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

דווקא אם לויס היה לוקח קבוצה ספרדית אחרי הזכיה ביורו ובגילו המופלג, לא הייתי מבין אותו. חבל אם לבעלים של פנר אין סבלנות.

4. RubberSoul Member

לדעתי אם ארוגנס יפוטר מפנר,יש סיכוי לא קטן שהוא יבוא לאתלטי,אני חושב שאם ילך לו כמו ביורו,אז יש תקווה לארגונס ואתלטיקו.

5. Raulito Madridista

מה שמונע מאנשי פנרבחצ'ה לשלוח את ארגוניס בבעיטה הביתה זו העובדה שבמידה וייפטרו אותו הוא ייזכה לפיצויים מאוד שמנים, בגובה שמונה מליון יורו לפי מה שקראתי לאחרונה. גם המאמן הספרדי הקודם בתורכיה, ויסנטה דל-בוסקה, נכשל כאשר לא הצליח לאיים בכלל על האליפות עם בשיקטאש בעונת 04\2003. בכל אופן, פנרבחצ'ה נראית על הפנים ובשלב מסויים גם לבעלים יימאס והוא יהיה מוכן לעשות הרבה כדי שהקבוצה שלו תשתפר. בליגה למשל פנר רחוקה כבר 8 נקודות מהמוליכה ואנחנו בסה"כ במחזור השביעי. רואים שהשחקנים בפנרבחצ'ה לא אוהבים את ארגוניס, אולי פרט לגויזה שכן מבקיע פה ושם(הבקיע אחד נגד ארסנל ועוד כמה בליגה), אבל לא בכמויות שציפו ממנו. למרות המצב הרעוע בליגת האלופות, לקבוצה עדיין יש סיכוי להעפיל תיאורטי להעפיל לשמינית הגמר, אבל היא תצטרך הרבה מזל, כי סביר להניח שבאנגליה היא תפסיד. מעניין מה ייקרה במידה והקבוצה תסיים שלישית בבית ותקבל כרטיס לאופ"א. מדהים לראות איך הקבוצה עם אותו סגל מינוס דני גוייזה, בעונה שעברה הציגה יכולת אחרת לגמריי והצליחה לנצח בביתה קבוצה כמו צ'לסי.
    לדעתי ארגוניס כן היה צריך להיענות להצעת פנרבחצ'ה, הרבה קבוצות התעלמו ממנו בגלל שלל התוכנות הרעות שלו על אף הידע הרחב בכדורגל, והוא עדיין לא שבע למרות הזכייה ביורו. הוא קיבל הצעה קוסמת מבחינה כלכלית ואתגר מעניין.

בקשר לאתלטיקו מדריד, לדעתי הדמות היותר מתאימה לשם היא חואנדה ראמוס. הוא נכשל בטוטנהאם בצורה הרבה יותר גדולה מאשר ארגוניס בפנרבחצ'ה, אבל חואנדה ראמוס לפחות שומר על שלווה במועדון שלו, כמה שאפשר, וארגוניס לעומת זאת מושך אש וזה הדבר האחרון שאתלטיקו מדריד צריכה עכשיו. עצוב לראות את טוטנהאם נמצאת במקום האחרון בטבלה, ומוזר שדווקא חואנדה ראמוס עם תקציב גדול הביא את המועדון לעונת שפל, קשה להסביר את זה. אבל אסור לשכוח מה חואנדה ראמוס עשה בסביליה.

6. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אטלטיקו במצבה לא תוכל לעזור למאמנים כושלים. המועמד המוביל להחלפתו של אגירה, אם וכאשר, הוא חוסה מריה אמורורטו, מאמן סוסיידאד לשעבר. הוא כבר שנה שלישית מנהל את הקנטרה שלנו.

7. SeRgInHo Member

ראמוס פוטר מהספרס. האמת אף פעם לא אהבתי אותו ותמיד איחלתי לכישלון שלו באנגליה, שמח שזה התגשם.
    כי איש שעזב את הקבוצה במצב הכי קשה בהסטוריה שלה (אחרי מות פוארטו), קבוצה שבעצם בנתה אותו, תמורת בוחטה של כסף מגיע לו את כל הרע שבעולם הכדורגל. הלוואי שייקח עכשיו איזו קבוצת תחתית וירד ליגה ביחד איתה. רודף בצע מגעיל.
    כמו כן אני מאחל שסביליה תיקח אליפות (אבל נראה לי היא תסתפק במקום ברביעיה הראשונה).

8. Sergio Ramos Member

קצת מוגזם לכנות אותו כרודף בצע, ובסה"כ אני חושב שבמדובר במאמן פוטנצאלי מאוד. מה שכן, כנראה שראמוס באמת שה טעות כשמיהר לעזוב אחר הכסף הגדול שהוצע לו בטוטנהאם. הוא עזב פרוייקט ענק שנבנה בסביליה, חלק על ידיו, ולדעתי היה צריך לפחות לסיים את העונה ואז לחשוב על מעבר והתקדמות. אני חושב שהיו לו את הקלים להצליח בליגה האנגליה, הרי הוא בא מקבוצה שמשחקת בואתו הסגנון במידה מסוימת. סביליה היא הקבוצה הכי "אנגלית" בליגה הספרדית.

לא ממש יודע מה הסיבות לכישלון היות ואני לא מרבה לעקוב אחר הליגה האנגלית, שיהיה לו בהצלחה ונקווה שהמפלה שלו לא תקח לו מהמונטין כי כפי שאמרתי מדובר כאן בפוטנציאל גדול.

9. Raulito Madridista

http://www.marca.com/elementosPortada/fotosPortada/2008/10/25/ramos310x100.Xxx

למרות שלא הודעה זאת בפומבי, גם חואנדה ראמוס עצמו יודע שהוא נכשל העונה, כאשר התרנגולים מדורגים במקום האחרון בפריימרליג עם 2 נקודות בלבד מ-24 אפשריות ולמעשה רשמו את פתיחת העונה הגרועה ביותר בהיסטוריה שלהם, ולכן קיבל את הפיטורים בהבנה לגמריי, למרות שהטיימינג היה מוזר - כ15 שעות לפני המשחק הביתי של הקבוצה נגד בולטון. "התוצאות שהשגנו היו רעות מאוד ומבחן התוצאה הוא הקובע", נכתב בין השאר בהודעה שפירסם המאמן ברחבי האינטרנט. "אני מקווה שהקבוצה תצא לדרך חדשה עם מאמן אחר, העונה עדיין לא עבודה ומגיע לאוהדים הרבה יותר", הוסיף ראמוס, שייקבל פיצויים שמנים במיוחד.

ובנושא אחר לחלוטין -

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/0/Black354X281/103650.Xxx

רפא בניטס מרגיש כעת על גג העולם. ליברפול שלו, שחסרה את המבקיע הטוב ביותר שלה, פרננדו טורס, ניצחה לפני דקות אחדות את המוליכה צ'לסי בסטמפורד ברידג', משער של צ'אבי אלונסו בדקה העשירית ועלתה למקום הראשון בפריימרליג במרחק של שלוש נקודות מהקבוצה של סקולארי שהוליכה את הטבלה לפני המשחק עקב הפרש שערים טובים יותר בנוסף, ליברפול קטעה היום לצ'לסי רצף מדהים של 86 משחקי בית ללא הפסד, והיא הקבוצה היחידה שעדיין לא הפסידה העונה בליגה. ליברפול לא הציגה כדורגל גדול אבל הייתה מעט יותר חדה. בדקה העשירית נכבש השער היחיד במשחק - אלונסו בעט כדור לא טוב מ-17 מטרים, אך הכדור פגע בבוסינגווה והטעה את צ'ך שנכנע. אלברט ריירה שהוחלף לקראת הסיום הגיע לחצי מצב במחצית הראשונה ובעט לרשת החיצונית. ארבלואה שיחק 90 דקות וגילה יכולת הגנתית טובה, כמו גם ריינה שכמעט והיה חסר עבודה.

נערך לאחרונה ב: ‏26/10/08
  10. REAL MADRID Member

הפיטורים של ראמוס היו מתבקשים ואני לא מופתע. אין מה לדאוג לראמוס, אני חושב שהוא ייקח לעצמו פסק זמן מאימון בתקופה הקרובה כמו שהרבה מאמנים עושים אחרי שהם מפוטרים, כסף הרי לא חסר לו תודות לפיצויים מטוטנהאם. אנחנו צריכים את חואנדה ראמוס בליגה הספרדית, אני לא רואה אותו חוזר לקבוצה קטנה, הוא צבר אגו והוא יחכה להצעות מקבוצות גדולות. אתלטיקו מדריד נראית כרלוונטית ביותר להביאו כיוון שמבין הקבוצות הגדולות היא הכי קרובה לפיטורים של מאמנה.

הוא מאמן טוב ואנחנו צריכים אותו בליגה הספרדית. אני רוצה לראות ליגה של יותר מריאל וברסה ובשביל זה אנחנו צריכים את סביליה, ויאריאל ואתלטיקו מדריד חזקות. והוא חלק מהליגה שאני רוצה לראות. אני די פסימי לגביו כרגע ואני לא חושב שנראה אותו מאמן לפחות עד סוף העונה ואני סקפטי באופן כללי לגבי האם הוא בכלל יחזור לספרד.

11. Sergio Ramos Member

אחרי שפיטרה את חואנדה ראמוס ובמקומו מינתה את הארי רדנפ, טוטנהאם ומאמנה החדש מחפשים חיזוק משמעותי לעמדת החלוץ, ובין המועמדים הראשיים הועלו שמו של דני גוויסה, הספרדי שבעונה שעברה כבש את טבלת הפיצ'יצי בלה ליגה ובקיץ האחרון עבר לפנרבחצ'ה מהליגה הטורקית.

http://up47.siz.co.il/up1/2j22yqqnyy5r.Xxx
    גוויסה. בקרוב במדי התרנגולים?

12. Raulito Madridista

http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/862/196.Xxx

רפא בניטס סיכם בליברפול עד 2013, כאשר החתימה הרשמית צפויה בימים הקרובים. המנג'ר דרש מההנהלה הבהרות לגבי עתידו ובסופו של דבר סוכמה הארכת החוזה של בניטס בשלוש עונות. הספרדי שזוהי העונה החמישית שלו על הקווים של ליברפול מאז הגיע אלייה בקיץ 2004, יישדרג את שכרו ל3.5 מליון ליש"ט, כפרס בין השאר על העונה המצויינת של חניכיו, שלראשונה בעידנו רצים חזק לאליפות בפריימרליג, כאשר ליברפול מוליכת הטבלה. גם בליגת האלופות העניינים הולכים נהדר והקבוצה סיימה בראשות הבית. אמש הגיעה הקבוצה למספר מכובד של 300 שערים בליגת האלופות.
    עוד בעניין ליברפול – אלברט ריירה המשיך אמש את הכושר הטוב שלו כאשר כבש גולאסו לחיבורים של איינדהובן במצב של 1-1.

* פנרבחצ'ה של לואיס ארגוניס הפסידה אמש לדינמו קייב 1-0 בחוץ בסיום שהולם את העונה האירופית העלובה שלה, שנגמרת כבר בחודש דצמבר, כאשר אפילו את המקום השלישי המוליך לגביע אופ"א, פנר לא הצליחה להשיג. עוד נתונים עלובים אודות פנרבחצ'ה – אף ניצחון בשלב הבתים, 2 נקודות בלבד והפרש שערים של מינוס 7. בתקשורת עדיין לא דובר על אפשרות שארגוניס יפוטר, אבל נראה שתוצאות רעות נוספות של פנר בליגה, ייסגרו את הרומן הלא מוצלח בין הצדדים.

* ססק פברגאס מונה כמובן לאחרונה לקפטן ארסנל, לאחר שהסרט נשללה מוויליאם גאלאס הצרפתי עקב מספר התבטאויות לא רצויות וקרבות בחדר ההלבשה.

13. Sergio Ramos Member

פציעה קשה לססק פאברגאס - קרע את הרצועות בברך וייעדר בין 3-4 החודשים הקרובים

http://up35.siz.co.il/up2/nldinegwxnyv.Xxx

לא כך שיער הקאטלוני שהוא יסיים את משחק העונה של קבוצתו מול ליברפול - אקס ברסה לשעבר ושחקן הנבחרת הספרדית, נפצע בצורה קשה כאשר נכנס לתיקול בכודר יחד עם עוד ספרדי, הלא הוא צ'אבי אלונסו. כתוצאה מכך, קרע פאברגס את הרצועות בברך וההערכות להעידרתו הם בין 3-4 חודשים. השחקן שצפוי לבלוט בחיסרונו, ייעדר בין היתר משלב שמינית גמר ליגת האלופות שם תפגוש קבוצתו את רומא.

14. xavi6 Member

http://www.youtube.com/watch?v=0npztyvmWb4

סופית, כנראה שהבחור פרש לגמרי. קיבלתי מידע מחברי מלומדי ספרדית, לא שיכנעו את הבחור לחזור מפרישתו ולשחק באוססונה וגם לא במקום מולדתו, בילבאו.

תודה מנדי.

נערך לאחרונה ב: ‏1/1/09
  15. riquelme1 Member

אחד הגדולים של ספרד, גמר את הקרירה ברגע שעזב את ולנסיה לטובת לאציו.