הספרדיות באירופה 2015/16:: סביליה עושה היסטוריה. ריאל שוב מנצחת את אתלטיקו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏22/7/15.

1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הבסקים גיששו אצלינו כל קיץ לגבי מצבו ומחירו.
    ובנבחרת הצעירה של ספרד סוף סוף יש חלוץ שלא חייב 5 קשרים שיגלגלו לו את הכדור עד לרחבת ה-5.

2. Raulito Madridista

דרבים ספרדיים ברבע הגמר!

http://futbol.as.com/futbol/imagenes/2016/03/18/champions/1458294112_275519_1458303715_noticia_grande.Xxx

http://as02.epimg.net/videos/imagenes/2016/03/18/portada/1458314218_535828_1458314624_doscolumnas_normal.Xxx

הערב נערכו הגרלות רבע גמר ליגת האלופות וכן שעה לאחר מכן גם הגרלת הליגה האירופית. השליטה הספרדית נמשכת עם שלוש נציגות בכל שלב. ומצד שני, ההגרלה היום גזרה מאבקים כל-ספרדיים רותחים, שוב. בליגה האירופית, אם בשמינית הגמר אתלטיק בילבאו חלפה על-פני ולנסיה, הפעם המפגש הכל-ספרדי יהיה בין אתלטיק בילבאו לבין סביליה, מחזיקת הליגה האירופית, כאשר ויאריאל תשחק נגד ספארטה פראג שעשתה צחוק מלאציו. ובליגת האלופות, בעוד ריאל מדריד נהנתה מהגרלה נוחה כשהוגרלה נגד וולפסבורג הגרמנית, לאחר-מכן נקבע שברצלונה תשחק נגד אתלטיקו מדריד, שחזור רבע הגמר מעונת 2013/14. באותה עונה אתלטיקו לא הפסידה לבארסה באף לא אחד מששת המפגשים, ומאז דברים השתנו..

שימו לב לאתלטיק בילבאו. ב-2012 היא רשמה עונה אדירה והעפילה הן לגמר גביע המלך והן לגמר הליגה האירופית ובשני הגמרים הובסה נגד קבוצות טובות ממנה, פעמיים 3:0. מעניין האם היא יכולה לחלוף על פני סביליה, אני משוכנע שלא. אתלטיקו לא תצליח לעצור את בארסה אבל זה בטח לא יהיה טיול עבורה.

3. Raulito Madridista

http://estaticos.marca.com/assets/multimedia/imagenes/2016/04/14/14606707894419.Xxx

הכדורגל הספרדי ממשיך לשלוט באירופה. ספרד מתכוננת להגרלת חצי הגמר של ליגת האלופות והליגה האירופית.
    כנראה שרק קבוצה ספרדית יכולה להדיח..קבוצה ספרדית אחרת.
    שתי נציגות ספרדיות בחצי גמר ליגת האלופות וגם שתיים בחצי גמר הליגה האירופית.
    במארקה הספרדי כתבו הבוקר שריאל ואתלטיקו לא רוצות לראות זו את זה - עד לגמר בסאן-סירו.
    אמש, ויאריאל חגגה בפראג אצל צ'כיה והמשיכה את העונה הנהדרת שלה. סביליה הפסידה לבילבאו בפיחואן 2:1 והמשחק נקלע להארכה דרמטית ופנדלים, שם שוב המזל שיחק לצידה של סביליה. מחזיקת הגביע רוצה לזכות שוב, בפעם השלישית ברציפות, למרות העונה הקשה שעוברת עליה. בדרך נמצאות גם ליברפול ושחטאר דונייצק.

4. yonmu Member

אם את ריאל וברצלונה אפשר להסביר ע"י הנהלות בזבזניות, השגת הסופרסטארים (מסי ורונאלדו) ותחרות פנימית אינסופית,
    ואם את אתלטיקו אפשר להסביר ע"י עבודה מדהימה של סימאונה -
    מה ההסבר להצלחה של שאר הקבוצות הספרדיות?
    הרושם שלי היה שהכסף הגדול נמצא באנגליה, ההנהלות החכמות נמצאות בגרמניה והמאמנים המוצלחים נמצאים באיטליה.
    כנראה שזה לא נכון, אבל מה יכול להסביר את ההצלחה של שאר הספרדיות (בילבאו, ויאריאל, סביליה)?

5. Raulito Madridista

אני חושב שהקבוצות הספרדיות טובות מאוד, באמת. צריך לעשות הפרדה בין סביליה של הליגה שהיא קבוצה ביזיונית שלא ניצחה אף משחק בחוץ ואם לא תשמור על התואר היא לא תהיה באירופה בעונה הבאה, לבין סביליה של הליגה האירופית. ויאריאל קבוצה חזקה וכשהיא עברה את נאפולי אני אישית לא הופתעתי. בילבאו נותנת הכל במפעל. לא רוצה לדבר רק על עניין של מחויבות מצד הספרדיות כי זה יעשה להן עוול, אבל לא תראה את סביליה משחקת עם הרכב שני באירופה בניגוד לטוטנהאם או משהו, המפעל הזה הוא לא עונש. אני חושב שהספרדיות גם מאומנות בצורה טובה מאוד. מרסליניו אנדרייטד רציני. באנגליה יש המון כסף אבל אין כדורגל. סקרן לראות מה היה קורה אם לספרדיות היה גב כלכלי יותר רחב.

- אגב, הייתי מאוד עצוב על ההדחה של בילבאו, היא עשתה סנסצייה קטנה וניצחה בפיחואן ושוב המזל משחק לרעתה. היא הייתה קרובה לזכייה בטורניר ב-2012 אבל הובסה ע"י אתלטיקו בגמר אחרי הצגת יחיד של פלקאו, וגם בגמר גביע המלך היא הובסה נגד ברצלונה כשהפעם הכוכב ממול היה פדרו. אני מאוד מעריך את האריות.

6. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשובה דיי שטחית, אבל אני מאמין שהיא נכונה: רמת אימון טובה מגילאים צעירים, התבססות על חומר מקומי מצוין, התנהלות כלכלית שפויה.

הבעיה של הקבוצות הספרדיות היא משנית, לפחות בעיניי, היא שהן סובלת מהשיווק הרעוע למדי של הלה-ליגה ביחס לפרמיירליג, למשל. קחו למשל שחקן כמו אדוריס/ץ (או איך שלא כותבים את השם של הלייט-בלומר הגבר הזה). מה ההבדל בינו לבין וארדי (לסטר) למשל מבחינת היכולת במגרש? יותר מזה, בפן המקצועי החלוץ הספרדי הרבה יותר מרשים אם מסתכלים על הפריחה הסופר מאוחרת שלו. או מה למשל ההבדל המקצועי הגדול, אם בכלל, בין שחקן זר חדש ומצליח בפרמיירליג לשחקן כמו קונופליאנקה (סביליה)? נאדה, אבל אף אחד לא שומע על זה כמו בפרמיירליג.

בתור אוהד פרמיירליג, צורם לי לראות אנגלופילים שלא מוציאים את הראש מהתחת ומזלזלים בצורה מגוחכת בספרדיות שעונה אחרי עונה כל הנתונים מראים שהן כוח אדיר - לא רק בחוזק הליגה - אלא גם בהצלחה שלהן באירופה, אם זה ברמת הנבחרות ואם זה ברמת הקבוצות כמובן.

וסתם הערת אגב: לא אופתע כלל אם ויאריאל תעשה בית-ספר לליברפול.

7. Raulito Madridista

http://e03-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/05/05/14624495734616.Xxx

אחרי שריאל מדריד ואתלטיקו מדריד העפילו לגמר ליגת האלופות וישחזרו את הגמר מליסבון ב-2014 - ספרד מחכה לעוד גמר ספרדי, הפעם בליגה האירופית. המטרה: באזל. ויאריאל מתארחת הערב באנפילד אחרי שהשיגה ניצחון 1:0 דרמטי על האדומים של קלופ משער של אדריאן(92'). החלוץ הצרפתי בקאמובו צריך שער אחד הערב כדי להגיע לעשרה שערים כמו אריץ אדוריץ', מלך השערים של הליגה האירופית העונה, ולהשוות את השיא של שחקן ויאריאל באירופה; סביליה גם כן נמצאת בעמדה טובה להעפלה לגמר, שיהיה מס' 3 ברציפות, אחרי שבמשחק באוקראינה נגד שחטאר החזקה היא כבשה שני שערי חוץ בדרך ל-2:2(ויטולו וגאמיירו). סביליה דווקא הפסידה בפיחואן בשלב רבע הגמר בגומלין נגד בילבאו והעפילה רק בפנדלים והיא צריכה להיות זהירה. "ספרד רוצה הכל", זו הכותרת של המארקה לקראת המשחק. נציין שב-47 מתוך 50 המפגשים האחרונים בין קבוצות ספרדיות לאנגליות - ידן של הספרדיות הייתה על העליונה.

8. Raulito Madridista

http://estaticos03.marca.com/imagenes/2016/05/06/portada/marca_papel/g0605.0becbcc396a324e7e70908ea8b8582e5.Xxx

"בראבו" - הכדורגל הספרדי שולט באירופה, זהו שער המארקה הבוקר לאחר השלמת העולות לגמר הליגה האירופית.

ויאריאל לא הצליחה להוות יריב לליברפול והודחה אחרי תבוסה 3:0 בגומלין. זו הפעם השלישית בהיסטוריה שלה בה היא מודחת בחצי גמר אירופי, והיא תישאר רק עם המחמאות אחרי קמפיין מכובד מאוד. מרסליניו אמר לאחר המשחק - "ההבדל הגדול ביותר היה האינטנסיביות. לא היינו טובים מספיק. ליברפול לחצה עלינו בצורה טובה". המאמן אמר את המובן מאליו שהרחקתו של ויקטור רואיז סיימה את המשחק.

http://e03-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/05/05/14624845713692.Xxx

סביליה מנגד כן תהיה בבאזל. הקבוצה של אוני אמארי היא הראשונה שמעפילה לגמר הליגה האירופית שלוש פעמים ברציפות והיא חולמת לשמור את הגביע אצלה. גאמיירו כבש צמד בדרך לשבעה משחקים בשבעת המשחקים האחרונים שלו, ומארינו הוסיף שער ענק(שער הבכורה שלו בסביליה) בדרך לניצחון 3:1 על שחטאר דונייצק. בתקשורת שיבחו את המאמן אוני אמארי - "אמארי - מלך הנוק-אאוט - 12 משחקי נוק-אאוט רצופים בלי ליפול".

http://e03-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/05/05/14624835009578.Xxx

9. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

סביליה קבוצה אדירה ,שרק בגלל שהיא משחקת באותה ליגה עם בארסה וריאל היא נשארת בצל .

לא זוכר עוד קבוצה שככה שולטת בגביע אירופה (גמר חמישי-שישי בעשור?) פשוט מדהים !

10. Ever Banega Member

מצד שני זה כולה הליגה האירופית והיא דיי נשארת תקועה במקום ולא מצליחה להרים את עצמה לרמה של הצ'מפיונס.

11. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

כי אין לה אץ המשאבים הכלכליים לעשות את הקפיצת מדרגה. ואין לך מה לזלזל בליגה האירופית,יש שם קבוצות טובות מאוד.

12. Ohad_Glr Member

הבעיה של סביליה היא שהקבוצה לא יכולה לשמור על הכוכבים שלה ובעצם זאת תחנת מעבר בדרך לקבוצות הגדולות (מכל מיני סיבות, בעיקר כלכלית כמובן). רק ביום שסביליה תוכל לשמור שחקנים כמו ראמוס, דניאל אלבס וכו' אצלה יהיה אפשר לדבר על כניסה שלה לרשימת הקבוצות הגדולות באירופה.

מה שמעניין לראות בספרד הוא שפרט לריאל ובארסה ה"הבלחות" של שאר הקבוצות מתקיימות בעיקר בזכות צוות מקצועי מעולה. נכון שדור השחקנים הספרדי הוא מוצלח מאוד אבל ויאריאל נמצאת איפה שהיא היום בעיקר בזכות מרסליניו, סביליה נהנית ממונצ'י (שמוכיח את עצמו כל פעם מחדש. מנהל מקצועי מדהים) והמאמן של אתלטיקו הוא כנראה הכי טוב בעולם.
    אני חושב שאם פעם המאמנים הטובים בעולם היו באנגליה/איטליה, היום ספרד בהחלט סגרה את הפער.

13. Raulito Madridista

העונה סביליה ראויה לביקורת קשה, אין מילה אחרת חוץ מביזיון בכדי לתאר את העובדה שהיא לא ניצחה אף משחק חוץ העונה בליגה. ציפיתי ממנה ליותר מ-60 נק'(במקרה הכי טוב היא תגיע ל-58 אם תנצח בשני מחזורי הסיום). היא איכזבה גם בבית המוות עם המחצית הראשונה החלשה נגד מנצ'סטר סיטי על אדמת ספרד. אותה סביליה שדיברו עליה - עם ראמוס, עם דניאל אלבס(בעיקר) - זו 'סביליה הטובה בהיסטוריה' כך שהיא רף לא נכון להשוואה. אני חרד לגבי המועדון מבחינת היום בו מונצ'י יעזוב.
    העלו כאן נקודה נכונה לגבי קו המאמנים שנמצא בעליה. מרסליניו הצליח גם בראסינג סנטאנדר למי שזוכר ב-2008 כשהביא אותה למקום השישי!
    בשורה התחתונה, באנגליה יש כסף אבל אין שם כדורגל ובספרד חבל שתקציב קבוצות הצמרת התחתונה הוא נמוך יחסית ובלתי-אפשרי להתמודד באמת על שחקנים איכותיים. העונה אגב אני מאוד מחבב את ויאריאל.

14. Ever Banega Member

כמעט כל שנה מגיעה קבוצה לצ'מפיונס שאין לה משאבים יותר גדולים מסבילה (ריאל סוסידאד, אתלטיק בילבאו, ויאריאל) בעצם אם נניח לרגע שלולנסיה יש פחות או יותר אותם משאבים (אני מדבר בכללי בשנים האחרונות לאו דווקא עכשיו עם פיטר לים) אז אפשר להוריד את הכמעט ולהגיד שכל שנה איזושהי קבוצה עושה את זה. ולאף אחת מיהן אין את מונצ'י, ככה שאו שמשהו בהנהלה לא בסדר או לא יודע מה, אבל איך הקבוצה הזאת לא מצליחה להתקדם ל4 הראשונות אני לא יודע.

15. Ever Banega Member

מאז 2001 (ולנסיה ואלאבס) לא קרה שקבוצה ספרדית תפסיד בגמר אירופי לקבוצה לא ספרדית, רצף של 10 ניצחונות (לא כולל סופרקאפ שאם אני לא טועה גם שם הספרדיות תמיד ניצחו).