הספורט המוביל במדינה

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏24/4/04.

1. Lillywhite Member

משחק מוקדמות אליפות אירופה בין גרמניה לסן מרינו.
    6-0 לגרמנים כבר במחצית.
    מסקנה: גם בכדורגל יש גארבג' טיים (ובכל זאת הוא הספורט המועדף עליי ועל רוב אזרחי העולם [חוץ מהאמריקאים שהם קצת מטומטמים אבל זה כבר לדיון אחר...])

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/9/06
  2. The-Gunner Member

ידעתי שמישהו יגיד לי את זה, לכן רשמתי בד"כ!

בד"כ המשחקים מגיעים לסיום בתוצאה של תיקו, או יתרון מינימלי של שער בודד.

נגיד את זה ככה:
    רוב משחקי הכדורסל כשמגיעים לסיום, יש הפרש לא קטן (10 למשל, זה גבוה), ורוב משחקי הכדורגל, מגיעים לסיום בדרך שציינתי למעלה.

חוץ מזה, העניין הזה שלקראת סוף משחק, הקבוצה המפגרת עושה עבירות כדי להעביר את הכדור אליה, ולקוות שהיריבה תחטיא מהקו. זה ממש דבילי ומעצבן. גם אם נשאר 1:30 לסיום, המשחק בד"כ מסתיים אחרי 10-15 דקות.

לדעתי זה אחד החיסרונות בכדורסל.

גם כדורסל זה לא משחק פיזי כמו כדורגל. כל נגיעה זו עבירה.

3. GUTE Member

WTF?????

כדורסל זה משחק הרבה יותר פיזי מכדורגל. בכדורגל על כל דחיפה קטנה מצד שחקני ההתקפה על שחקני ההגנה השופט ישרוק. אתה קופץ עם השוער בתוך תיבת ה-5 , 90% השופט ישרוק.
    כדורסל זה משחק הרבה יותר דינאמי , הוא משוחק על שטח הרבה יותר קטן וכל הקבוצה ביחד משחקת בכלליות את רוב התפקידים בהתקפה ועל כן נוצר הרבה יותר מגע פיזי בין השחקנים.

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

צודק. ויש האומרים גם שבכדורסל המטרה של המשחק מגשימה את עצמה הרבה יותר פעמיים במשחק מאשר בכדורגל (לקלוע/להבקיע).

אז למה עדיין הכדורגל יותר פופולרי? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏8/9/06
  5. GUTE Member

הכדורגל יותר פופולרי בגלל ה"ממשק" הנוח שלו. גם ב"פאבלות" הכי עניות בדרום אמריקה כל ילד יכול להכין לעצמו כדור סמרטוטים , לתחום שער בשתי אבנים ולשחק כדורגל. בכדורסל לרוב אתה צריך תשתית מוכנה מראש. אתה צריך סלים ואתה גם צריך כדור שיקפוץ טוב אחרת לא תוכל לשחק כמו שצריך.
    בקיצור, הגישה לכדורגל היא הרבה יותר קלה ונגישה ולא משנה מאיזה אוכלוסיה או מעמד אתה מגיע.

6. The-Gunner Member

כל נגיעה בכדורסל זו עבירה.

בכדורגל אני יכול לדחוף שחקן עם הכתף, וזה חוקי. בכדורסל אין דבר כזה.
    תאמין לי, אני תמיד משתמש עם הכתף http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx .

כדורגל עדיין פופולרי, מהסיבה הפשוטה שהוא מהנה יותר ופשוט.

אני משחק כבר 8 שנים, ואני עדיין נהנה לקום בשבת בבוקר, ולעלות למשחק :aaa031: .

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

GUTE, אז מה שאתה אומר בעצם הוא שמי שחי במדינה מערבית כן ילך לכיוון הכדורסל על פני הכדורגל (המטרה של המשחק בכל זאת מגשימה את עצמה הרבה יותר פעמיים במשחק, שזה הדבר הכי נאהב עלידי הקהל)?

8. GUTE Member

ממש ממש ממש ממש לא!

אבל תסכים איתי שהאוכלוסיה שחיה בתת תנאים כמו ברוב מדינות דרום אמריקה עולה בכמותה על האוכלוסיה בעלת היכולת. אני לא אומר חצי דבר רע על כדורגל, אני אישית מעדיף יותר לראות כדורגל ויותר אוהב כדורגל (נהנה יותר לשחק כדורסל). בסה"כ הצבעתי על אחת הסיבות שלדעתי תורמת לפופולריות הרבה של הכדורגל.

בקשר לעניין ההגשמה - זה תלוי מה אתה מחפש. בתור מי שרואה דיי הרבה כדורסל אני יכול לומר לך שיש משחקים נורא משעממים. זה שהקבוצות קולעות סלים זה לא אומר.
    משחק כדורסל עם רמה נמוכה הוא לדעתי משעמם בדיוק כמו משחק כדורגל עם 0-0.

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אם אתה נהנה לשחק כדורסל, אז אולי במדינות מערביות שיש להם את האופציה יעדיפו לדעתך לשחק כדורסל בעתיד על פני כדורגל (לא לשכוח שכדורסל הוא ספורט צעיר יחסית לכדורגל)?

10. GUTE Member

אני לא חושב .

בכל העולם , העוני אינו מצטמצם אלא בדיוק להיפך, הוא גדל, יותר ויותר אנשים שחיים בעוני של דרום אמריקה ושאר מדינות העולם השלישי ממשיכים לראות בכדורגל כאיזשהו מפלט מהעוני וגם חלום שבעזרתו הם יוכלו לצאת ממעגל העוני.
    ההתעניינות והאהדה לכדורגל רק ימשיכו לעלות , גם במדינות העניות וגם במדינות המפותחות. לכדורגל יש מעמד של דת בחלק מהמדינות מה שלכדורסל עוד אין וספק אם יהיה. אפילו הארה"ב הכדורגל נמצא במגמת עלייה ולא רחוק היום שבו זה יהיה אחד מענפי הספורט הפופולרים גם שם.

11. The-Gunner Member

חוץ מזה, יש להם נבחרת לא רע. ראינו את זה במונדיאל.

12. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

הכדורגל האמריקאי זו בדיחה. הליגה שם ברמה חלשה, השיטה מסובכת מדי, הכוכבים האמריקאים עוברים בגיל צעיר לחו"ל והקהל הוא אותו קהל מצועצע שיש בכל ענף ספורט באמריקה. הנבחרת לא רעה, זה נכון, אבל גם למדינות אחרות, כמו אירלנד יש נבחרת טובה וליגה חלשה.

13. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעיני ההובלה וזכות הבכורה בארץ לא נמדדת בתארים, בהישגים או בתהילה בינלאומית שענף כלשהו מביא לנו, כי אז לא הכדורסל היה צריך להיות מוביל (כפי שאנשיו טוענים) אלא הג'ודו או הגלישה. הספורט המוביל הוא הספורט ששייך לכולם, שכולם אוהבים אותו ומזדהים אותו, וזהו הכדורגל, לייק איט אור נוט. אז נכון, הוא שכונתי, חובבני לעתים, לא דומה במאומה לזה שמשוחק ברמות הגבוהות באירופה, עושה בושות, אבל בשורה התחתונה, הוא המשחק של העם. לא משחק של עשירונים עליונים כמו כדורסל (שלא לדבר על טניס או גלישה), אלא של כל אחד ואחד מאיתנו, עשיר או עני. לכשישראל תעפיל מתישהו ליורו או מונדיאל בכדורגל זה יוכח אחת ולתמיד, אין הצלחה שתוכל לשמח את העם הזה יותר מהצלחה בכדורגל, ומבחינתי זה מה שממצה את כל הסוגיה הזו.

14. The-Gunner Member

השיטה של המשחקים שלהם זה בדומה לכדורסל. הם עושים פלייאוף וכו'. אבל שתדע לך שהMLS ממש לא ליגה חלשה. תאמין לי שהליגה האמריקאית טובה מהרבה ליגות אירופאיות (ואני לא מדבר על הליגה האסטונית http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx ). כמו שאמרו פה, הכדורגל האמריקאי בהתקדמות בשנים האחרונות.

מה לעשות, הספורט הוא בדם של האמריקאים (או שזה הסמים? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/lol.Xxx ).

15. M_T_A Member

וגם אם המטרה של המשחק מגשימה את עצמה הרבה פעמים כמו בכדורסל, למה זה צריך להיות יתרון. בדיוק הפוך, זה החיסרון וזאת אחת מהסיבות שכדורגל הרבה יותר קשה ומאתגר.
    חוץ מזה כדורגל דורש כישורים הרבה יותר קשים מכדורסל, אי אפשר בכלל להשוות בין שליטה בכדור בידיים לשליטה עם רגליים. והסיבה העיקרית היא המגרש הענקי ואורך משחק של 90 דקות, כמעט בלי הפסקות.
    בכדורסל משחקים על מגרש קטן 40 דקות ועם אין סוף הפסקות.
    כדורגל דורש קואורדינציה ברמה גבוהה מאוד, כושר סיבולת ברמה גבוהה מאוד, הרבה מחשבה ולשים לב לכל דבר שקורה מסביבך.
    זה הספורט הכי מאתגר, פופולרי, נגיש, מהנה ומלהיב שיש. והפאגים האמריקאים עוד מעזים ברוב חוצפתם וטיפשותם לטעון שזה לא "ספורט אמיתי" להגדרתם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx