הספורט בצל המלחמה

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י piston, ‏7/1/09.

1. Number 8 Member

מסתבר שלאריסה לא הגיעה לארץ בגלל שנשיא הקבוצה שלה רצה להזדהות עם תושבי עזה, ואין שום קשר לכך ששחקנייה חששו להגיע לישראל.
    "ההחלטה לא להופיע הייתה של נשיא הקבוצה, לאיורגוס מלאקאיוס. השחקנים לא ידעו כל זה דבר. לכולם לא היה אכפת להגיע".

שום פחד ושום בטיח.

נערך לאחרונה ב: ‏9/1/09
  2. piston Member

מדהים. אולימפיאקוס הגיעה לארץ, שחקניה רצו בין הטילים לאולם, והסכימו לשחק כדורסל.
    ממש גיבורי קרבות.

3. piston Member

היום הוכרע הדין של הנהלת יול"ב לגבי בני השרון.

בני השרון ספגו הפסד טכני 20:0 שבגר את הגולל על סיכויי העפלה שלהם, ובנוסף ספגה הקבוצה קנס של 50,000 יורו.
    טלקום אנקרה נקנסה ב15.000 יורו, ונענשה במשחק ללא קהל.

במילה אחת ביזיון.

הייתי שואל כל חבר ועדה שם, אם הוא לא היה לוקח יום או יומיים חופש, אחרי שעמד מול ניסיון לינץ'. זה כבר לא קשור אם המגרש מסוכן או לא. המצב הפסיכולוגי בו נמצא אדם שעמד בפני סכנת מוות מאד מהותית, ובקושי התחמק ממנה, הוא כזה שאין שום הצדקה לשלוח אותו למגרש.

השחקנים עברו טראומה רצינית שתלווה אותם לכל החיים שלהם, ובמקום שיול"ב יממנו להם טיפול פסיכולוגי, למניעת נזק לטווח ארוך (אפילו על חשבון הטורקים), הם מבקשים מהם לעלות למגרש, וכשאלה מסרבים מענישים אותם.

אין מילים. אחרי הפסיקה הזו, אני לא בטוח שנשאר ספורט.

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

פשוט ביזיון חסר תקדים.
    צריך לשים את האחראים על ההחלטה על המגרש שהחיות האלו פרצו למגרש עם דם בעיניים, אולי אז הבורים הללו היו מבינים.

עם ההכרעה הזאת למעשה ניתנה הגישה לפוליטיקה גם בספורט.
    פאקינג לא יאמן, ביזיון!

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה אני לא מופתע? בזמן שהמוני ערבים ואנטישמים מסתובבים פה ברחובות אירופה עם רצח בעיניים ההחלטה הזאת לא צריכה לבוא בהפתעה. אני הייתי מציע לאגוד ישראל לערך בהתאם כשקבוצה טורקית תגיע לארץ, באמת, שיזמינו את החבר'ה של בית"ר לערב נחמד...

אני חושב שבפעם הבאה שקבוצה ישראלית צריכה לנסוע לטורקיה היא צריכה או לנסוע עם ליווי צמוד של אנשי צבא או בכלל לא להופיע. כולנו יודעים מה יקרה שם בפעם הבא...

אגב מאד מעניין מה יקרה עם מכבי ת"א במלאגה, לבני השרון אין את השם של מכבי וסביר להניח שהחוליגנים של הספרדים לא ירשו לרדת למגרש. אווירה נחמדה כנראה תהיה שם ואני מעדיף אולי לא לראות את המשחק בגלל העצבים שלי.

6. piston Member

מה שהם לא מבינים שהחלטות שהם מקבלים עכשיו, יכולים להוות החלטה תקדימית, מבחינה משפטית.

זה אומר שללא קשר לטורקים, במידה ולקבוצה יהיה משחק קריטי בבית נגד קבוצה מאד חזקה, ואחריו משחק בית יותר קל, תוכל הקבוצה לשלוח את הקהל, בכדי להפחיד למוות את הקבוצה השנייה.

במידה והיא לא תחזור למגרש יהיה נצחון טכני, ויקנסו את הקבוצה השנייה, כאשר אם היא תחליט לעלות למגרש הקבוצה תובס, מאחר והיא לא במצב נפשי בכדי להתרכז בכדורסל. זה לא קשור לטורקים או לא, זה קשור לפתח לניצול אלימות בכדי להשפיע על תוצאות משחקים.

על פי התקדים שהם יצרו, הקבוצה שהקהל שלה תקף תמיד תנצח (טכנית או על המגרש) ותשלם רק קנס של 15,000 יורו, ומשחק ללא קהל. זה ממש לקנות נצחון בכסף.

המינימום שיול"ב היו צריכים לעשות זה להכריז על משחק חוזר ללא קהל. הם היו יוצאים ללא כבוד גדול, אבל זה לא היה הביזיון הקולוסאי של ההחלטה הזו.

נערך לאחרונה ב: ‏13/1/09
  7. piston Member

כזכור בעקבות האירועים באנקרה, בני השרון ספגה הפסד טכני, וקנס על סך 50000 אירו.

לאחר הדיון בעירעור שהגישה בני השרון, הוחלט להשאיר את ההפסד הטכני על כנו, ולהפחית את הקנס ל 5000 יורו בלבד.

לטעמי זה עדיין ביזיון גדול.

8. shlomydavid מנהלים

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

המצב מחמיר מיום ליום.
    בעבר המקרים האלו היו שכיחים, אך מאז המלחמה המצב החריף. אני רוצה להאמין שהמצב ירגע ואני גם רוצה להאמין שאובמה יצליח להרגיע אותו במעט. זה לא עסק ככה שהספורט נפגע בגלל הפוליטיקה. אז נכון שיש הרבה זעם בעולם בכל הנוגע למזרח התיכון, אבל כדי לרכך את המציאות הקשה צריך דווקא לתת לספורטאים לשחק אחד עם השני.

נערך לאחרונה ב: ‏16/2/09
  10. Selby Member

שלומי מה הטורניר קשור? מה אתה רוצה ממארגני הטורניר? מה, הם אלה שלא רצו שפאר תשתתף בטורניר? להיפך, הם נלחמו כדי שהיא כן תשתתף אבל בסופו של דבר הם לא ממשלת דובאי.

11. shlomydavid מנהלים

אם לא ידעת, הטורניר הזה הוא בחסות ממשלתית. וכן, זה נוגד את חוקי ה-WTA וצריך לסגור את הטורניר הזה.
    מעניין מה היה קורה אם לא היו רוצים להכניס לשם אמריקאים..

12. Selby Member

מה הכוונה בחסות ממשלתית?
    לדעתי לישראל צריכים להיות יחסים דיפלומטיים מסויימים עם אמירויות עשירות כמו דובאי ואבו דאבי אבל זה כבר נושא אחר.

13. shlomydavid מנהלים

אני לא בטוח לגבי הנשים, אבל טורניר הגברים הוא בחסות ובמימון ממשלתי.
    יחסים דיפלומטים או לא, ספורט זה ספורט וצריך לאפשר לכל מי שמגיע לו להשתתף בטורניר, אכן להשתתף.

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הטורניר הזה מביא הרבה חשיפה למדינה המארחת שמעורבת בו במידה זו או אחרת, גם אם כביכול זה לא קשור למארגני הטורניר יש מקום לפסול את הטורניר לדעתי או לפחות להטיל עליו סנקציות מסוימות (ביטול הניקוד וכו'...). בכדורגל פיפ"א השעתה מדינות שהתערבו בההתאחדויות ופה המקרה לא שונה במיוחד ואפילו יותר קיצוני מאשר מקרים כמו פרו.
    מה שהכי מפריע לי זה שלא שמעתי על אף שחקנית שמבטלת את בואה לטורניר בעקבות המעשה הפוליטי, לא מפתיע אבל מפריע.

15. piston Member

בינתיים ה WTA הודיע שהוא ינסה לפצות את שחר, השאלה למה הוא מתכוון.
    כלכלית, על הסכום שהייתה יכולה לזכות בו?
    מבחינת ניקוד ?

איך בדיוק יעריכו את ההישג שלה? זכייה בטורניר? שלב שני?

זה נראה מאד מורכב, ובעייתי.