הספורט בצל המלחמה

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י piston, ‏7/1/09.

1. Cesc_Fabregas Member

אני מאוד מקווה שבני השרון והאיגוד יכולים לערער והם גם יעשו את זה.. איזה שנאת ישראל, משקיף בן זונה.. הטורקים מדברים, שלא נשכח את השואה שהם עשו לארמנים..

2. Pipe Member

ההחלטה של היול"ב פאתטית.
    אך זה לא אירוני שאתם מוחים על הפסד טכני לקבוצה ישראלית שלא רצתה לשחק באולם בגלל סיבות בטחוניות אך מלינים כשקבוצה אחרת מחו"ל חוששת לשחק בישראל מאותם סיבות בטחוניות?

3. A. Arshavin Member

מה אמרתי?

WAZZA

בני השרון עלו למשחק, אבל רק לאחר התפרעות האוהדים הם פחדו לעלות, שום דבר דומה לא קרה מעולם בארץ, גם לא בשנים המפחידות של הפיגועים באוטובוסים ובקניונים.

4. Number 8 Member

שמאי אתה לא רציני... עוד רגע האוהדים שחטו אותם במגרש. לא ציפיתי לשמוע כאלה דברים דווקא ממך... יש הבדל עצום בין שני המקרים.
    איך אפשר לחזור לשחק שאתה חש שעוד שנייה עושים בך לינץ' וכולך רועד? החלטה עלובה ופתאטית של היול"ב.

נערך לאחרונה ב: ‏7/1/09
  5. piston Member

קודם כל אני בטוח שאם בני השרון היו עולים לשחק, כבר לא היה קורה להם דבר מהקהל, שככל הנראה הוצא מהאולם. הסירוב של בני השרון לעלות לשחק לא נובע מסכנה בטחונית מעצם העלייה למשחק.
    הסרוב נובע מכך שרגעים בודדים לפני כן ניסו לעשות בהם לינץ'. כאשר אתה חווה חוויה כל כך קשה, וממש רואה את המוות בעיניים של ההמון הזועם, אתה לא ממש יכול לקום שתי דקות אחרי, לנער את האבק ולשחק.

לא היית מצפה ממישהו שלפני דקות אחדות ניסו לרצוח אותו, לקום ולשחק? נכון ? זה בדיוק מה שקרה לשחקני בני השרון.

אגב אוניקווה מבני השרון נפגע, כתוצעה מהשלכת בקבוק מי שתיה על ידי הקהל הטורקי, במהלך הבריחה לחדר ההלבשה.

6. Pipe Member

העיקרון נשאר זהה:
    הקבוצה פחדו לשחק במקום מסויים. זו זכותם. אך אם לבני השרון "מותר" גם ללאריסה, אנסטסטיה או לכל קבוצה אחרת מותר.

7. Number 8 Member

בני השרון הגיעה לשחק למרות שידעה שהיו הפגנות בשבוע האחרון בטורקיה נגד ישראל. למרות הפחד היא הגיעה, שיחקה עד שהאוהדים התפרצו למגרש ורצו לעשות בשחקנים לינץ'. לאריסה לא רוצה להגיע בטענה שישראל מסוכנת(אני לא נכנס כאן האם זה נכון או לא).
    בני השרון חוותה את הסכנה על בשרה, לאריסה מסתמכת רק על הטלויזיה.

שני דברים שונים לחלוטין.

8. Pipe Member

ההבדל הוא שלאריסה מקדימה תרופה למכה.

בעיקרון אני בעד המהלכים של שתי הקבוצות וחושב שההחלטה של פיב"א שערורייתית לחלוטין. אך לא מוצאת חן בעיני ההתלהמות על ההחלטה של לאריסה לא לבוא.

9. Number 8 Member

אמרתי כבר, אני לא נכנס כאן האם ההחלטה של לאריסה לא להגיע היא מוצדקת או לא(בגדול אני מסכים עם פיסטון, אבל לא אוסיף הרבה כי חפרתם מספיק על הנושא הזה), אבל שני המקרים שונים... זהו.

10. piston Member

אני חושב שיש לך אי הבנה קטנה בכל הקשור לחוקי הפיזיקה.
    להוסיף 30 ק"מ לרקטה שמגיעה לטווח של בקושי 40 ק"מ זו לא משימה אפשרית. זה כמעט להכפיל את הטווח.
    בשהיל טווח כזה, אתה צריך לתכנן רקטה אחרת לגמרי, ולהשיג חומרים מאיכות אחרת לגמרי. זה ממש לא פשוט, וגם הגדלת הטווח של הקסאם מ 16 ק"מ ל 30ק"מ הייתה דרך דגם חדש הגראד, שלקח להם זמן רב לתכנן ולייצר. את אותו הגראד הם שיפרו ושכללו, והצליחו למתוח את הטווח עד 40 ק"מ. הגראדים לא יגיעו לתל אביב, מהסיבה שתל אביב מחוץ לטווח.

בכל הקשור לרקטה אחרת שהחמאס תכנן. זה פשוט לא נכון, ולא קיים. על פיתוח ויצור של דגם חדש ומשופר, המודיעין הישראלי היה שומע ממזמן, כפי שהוא ידע על הגראד כשזה הגיע, ועל הגדלת הטווח הקטנה של הגראד.

לכן, אני חוזר שוב. אין סכנת טילים על אזור תל אביב וירושליים, וניתן לקיים שם משחקים.

לגבי ירושליים בכלל אין סכנה, מאחר וירושליים נמצאת במקום גבוה בהרבה מעזה, ובכדי לפגוע בה הם יצטרכו רקטה עם טווח הרבה יותר גדול מהמרחק של ירושליים (לרקטה אין מנוע, היא מונעת מעוצמת השיגור בצורת קשת).

11. JR-Riquelme Member

לאריסה משתמשת בתירוץ עלוב כדי לא להגיע. זו חובה שלהם להגיע.
    כל עוד ת"א לא בטווח, לאריסה צריכה לבוא לשחק נקודה. לא באים-הפסד טכני.

12. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

לא משנה איפה המלחמה, צריך לעצור כל פעילות ספורט גם כשזה לא קשור בגורמים חיצוניים מחו"ל שרוצים או לא רוצים להגיע. גם בצפון מצידי לא צריך להיות פעילות ספורטיבית בידורית בזמן שמאות נהרגים במלחמה. שיסיימו את המלחמה, נחזור לבידור.

13. piston Member

זו גישה אחת, ומקובלת, ואת הגישה הזאת אימץ לוזון בכדורגל.

מנגד יש גישה שאומרת שחייבים להמשיך איפה שאפשר בכדי לא לתת למלחמה לנצח את רוח האדם, וגם גישה זאת לגיטימית.

בסופו של דבר העניין הוא אחר. הקבוצות האירופאיות רוצות להעביר את המשחקים למגרש ניטראלי על מנת להשיג יתרון ספורטיבי.

אם דוחים את המשחקים זה דבר אחד, אבל אם מקיימים אותם, והאזור בו המשחק אמור להתקיים לא נמצא במצב של לחימה (דוגמת ירושליים ותל אביב כרגע) אז הוא חייב להתקיים כמתוכנן.

14. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אכן גישה מחייבת, כי לעצור את החיים זאת כניעה, אך שמדברים במונחים האלו, אז מדברים על נסיעה באוטובסים, יום עבודה כרגיל וכו', אך מופעי בידור בימים כאלו ובארועים מסדר הגודל הנוכחי, נעצרים בכל מדינה מוסרית. הרי זה בלתי מתקבל על הדעת במצד אחד ירקדו ויצהלו ובצד שני יספרו גופות. אסור לשבת בבית ולעצור את מהלך החיים הנחוץ והחשוב ביום יום, אבל ארועי בידור זה מותרות שהמוסר והצפון דורשים מאיתנו לעשות פסק זמן.

15. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שיש לך חוסר הבנה בנוגע לחוקי היסוד שמרכיבים אדם - זה לא בז*ן שלו. אנחנו חיים על הערכות המודיעין הישראלי. אני וכל שאר רחובות ממשיכים בחיינו כרגיל בגלל שלפי המודיעין, החמאס לא יכול לשלוח רקטות לעיר שלנו, ולכן שום דבר לא השתנה עבורנו. לומר לשחקן ממדינה זרה לבוא לישראל ויהיה בסדר כי המודיעין הישראלי אמר שהטילים לא יגיעו אליו, זה ממש לא אותו דבר. מי שלא חייב להיות כאן, לא ירצה להיות כאן, ומשחק כדורסל זה לא מוגדר אצלי בגדר "חייב".