הספורט בצל המלחמה

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י piston, ‏7/1/09.

1. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

תלוי מאיזו בחינה. בפועל אולי כן, כי שם קרו דברים ממשיים ואיום הטילים הוא כרגע רק פוטנציאלי. אבל מפני אוהדים ומפגינים אפשר להגן כל עוד יש לך כוח משטרתי גדול מספיק ומאומן. מה תעשה אם במקרה יפול טיל? 45 שניות ובום, לא היתה אפילו אזעקה (זה קרה מספיק פעמים), הטיל נפל עליך, אין לך מה לעשות.

2. Pipe Member

פיסטון, אתה תסע מחר לעיראק בשליחות מהעבודה אם הבוס שלך יגיד לך שהמלחמה היא לא באיזור שאתה אמור להגיע אליו?

3. piston Member

אתה יכול להבטיח לי שלא יהיה פיגוע של החמאס, אל קעידה או ארגון איסלמי נוסף במגרש ניטראלי ?
    אתה יכול להבטיח לי שלא יהיה פיגוע של המחתרת הבאסקית במשחק של ריאל מדריד?
    אתה יכול להבטיח לי שלא תהיה התעוררות של המחתרת האירית, ושהם יפוצצו מטענים במשחקים של צ'לסי ארסנל או מנצ'סטר?
    אתה יכול להבטיח לי שאל קעידה לא יחליט להנחית מטוס על הסטייפלס סנטר או על המדיסון סקוור גארדן באמצע משחק NBA? או מנגד באמצע כל אירוע ספורט בארה"ב ?

במציאות שהעולם נמצא בו תמיד קיים סיכון שנפתח את הטלוויזיה (במקרה הטוב) ונגלה שמשהו חדש ומטורף קרה בעולם, שלא היה לפניו. הסיכון תמיד קיים, ואי אפשר לחיות את החיים על פי הסיכון הזה.

זו המשמעות האמיתית של הטרור. המטרה של הטרור היא לא להרוג עשרות, מאות ואפילו לא אלפים ומיליונים. המטרה שלו היא להרוג חלק קטן, בכדי לגרום לרוב הגדול לקפוא מפחד, מחשש שמשהו יקרה להם.

במקום בו יש סכנה קיימת אמיתית (לא אולי או יכול להיות) לא צריך לקיים משחקים. בכל שאר המקומות חשוב שהחיים ימשיכו כרגיל.

ועוד דבר, הקבוצות לא מבקשות דחייה של המשחקים (לאריסה ניסתה זאת כמוצא אחרון) אלא משחקים במגרש ניטראלי, בכדי להשיג יתרון מקצועי.

4. piston Member

ההשוואה לא במקום.
    עירק היא מדינה מוסלמית, ויחס התושבים המקומיים ליהודים שם מלכתחילה לא חיובי.
    אם כל הסכנות שלי שם היו מצד הלחימה, והייתי נמצא באזור בו אין לחימה, אז כן לא הייתה לי בעיה עם זה.
    אבל כאמור להיות יהודי במדינה איסלאמית זה מסוכן, גם מבלי שתהיה שם מלחמה (ראה טורקיה - והיא עוד מדינה מתונה).

לשם השוואה אחרת, כן, אם הייתי צריך לנסוע לקוסובו בתקופת המלחמה, לאיזור שלא הייתה בו לחימה במסגרת העבודה, הייתי נוסע בלי היסוס. הייתי כמובן מתעדכן תכופות לגבי המצב, למקרה של שינויים, אבל ללא ספק הייתי נוסע.

העובדה שאתה יוצא מנקודת הנחה שלא צריך לנסוע, מראה שאתה קורבן של הטרור לא פחות מאלו שנפלו על בתיהם טילים.

5. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל זה לא טרור! זו מלחמה! ברור שאין מה לעשות באופן יומיומי. פיגוע יכול להיות בכל רגע, בכל מקום. אי אפשר לדעת, אי אפשר לצפות אותו, ועדיין - אם יהיו התרעות חמות לגבי פיגוע בלתי נמנע, יתמודדו איתן בהתאם. לא יגידו "על החיים ועל המוות" ויילכו עם הראש בקיר. בעצם, כבר ראינו מה קרה כשישראל היתה מוכת טרור ופיגועים - לא באו לכאן לא קבוצות ולא נבחרות.

אבל כאן זה אפילו לא פיגוע, כאן זו מלחמה, כאן אלה עשרות רקטות שמתעופפות מהדרום צפונה מדי יום ואיומים לטווחים ארוכים יותר. לצפות ממישהו לבוא מבחוץ לסיטואציה הזאת זה מוגזם. כל הכבוד למי שעושה את זה כמו אולימפיאקוס, אבל אי אפשר להאשים את מי שלא.

6. piston Member

מה זה הטיל נפל עליך ?

מבחינת כדורסל, הסכנה העיקרית היא לקהל, ולא לשחקנים. (שוב מבחינה וירטואלית כי בפועל בתל אביב וירושליים אין סכנת טילים).

כדורסל משחקים במבנה סגור, הטיל יכול לפגוע במעטה החיצוני של המבנה, אבל למבנים מסדר גודל של אולם כדורסל הוא לא יעשה נזק משמעותי. במצב כזה הנזק האמיתי יעשה מהבהלה בקהל, שידרסו אחד רת השני למוות, ולא ממעט חצץ שיפול מהתקרה.

7. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

מראה שהוא לא מוכן לסכן את חייו אם זה לא הכרחי. לא קורבן ולא נעליים. אין פה טרור, יש כאן מלחמה.

8. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואם הטיל ייפול עליהם במלון? באוטובוס בדרך לאימון? למשחק? מה הסיכוי שזה יקרה? שואף לאפס, כמובן. אבל יש דרך מצוינת להפוך את השואף לאפס הזה, לאפס: לא לבוא.

9. piston Member

להפך. כשיש כל כמה ימים פיגוע באזור שונה בארץ זה הרבה יותר מסוכן לשחקן האורח, מאחר וכל הארץ הופכת להיות שטח סכנה שבו אתה עלול להתפוצץ ריאלית (במציאות, ולא אולי משהו חדש יקרה).
    בלחימה באזור מוגדר, הסכנה מוגדרת, ויותר קל לצפות אותה, ולכן זה פחות מפחיד מאשר פיצוץ שיכול לקרות בכל זמן, ובכל מקום.

10. piston Member

גם המלון הוא מבנה גדול ויחסית בטוח, וללא ספק בעל מרחבים מוגנים בכל קומה (תקן חובה בישראל).
    לגבי הפגיעה באוטובוס, יש סיכוי יותר גדול לתאונת דרכים קטלנית, אז אולי שלא יגיעו בכלל כי צריך לנסוע באוטובוס למשחק ?

11. piston Member

דרך אגב, בני השרון הגיעו למלון שלהם בשלום, ותחת הבטחה כבדה.

והאבסורד הגדול הוא שהיול"ב קבעו הפסד טכני לבני השרון.

נערך לאחרונה ב: ‏7/1/09
  12. A. Arshavin Member

אתה רציני?!?!?! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

עזוב את הדיון המטופש. הפסד טכני? אני במקום איגוד הכדורסל, או המינהלת, או מי שלא אחראי לעניין, שוחט את יול"ב.

14. shlomydavid מנהלים

כנראה שזו הסיבה. סיבה מטופשת כמובן..

15. A. Arshavin Member

חבורה של אנטישמיים מסריחים.
    בONE כתוב שהמשקיף קבע הפסד טכני כי המשטרה קבעה שאפשר לחזור לשחק אבל בני השרון סירבו(בצדק).
    לא ייאמן פשוט איזו אטימות יש לאנשים, בטח אחרי המשחק ביול"ב יגידו שאסור לערבב פוליטיקה בספורט.