הסלמה באלימות?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י -94-, ‏18/9/04.

1. -94- Member

ראיתי פה את ההודעה ששמתם על מה שאוהדי הפועל הציעו לאוהדי בייראן מינכן וכל הדברים האלה. ועלה לי לראש הדיון הבא.
    נעשה אותו כמה שיותר גדול כדי לנסות ולהבין מה הבעיה ולמה יש אלימות בספורט מאיפה היא נובעת מה אפשר לעשות ועם בכלל צריך לעשות משהו כדי להספיק את זה.

אני אשאל פה מספר שאלות וככה כל אחד יענה ואז נתחיל להגיב יתפתח פה דיון מאוד מעניין לפי דעתי
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    1. האם האלימות שהיתה לפני כמה שנים (ואני מדבר על זמן שאנחנו זוכרים - 10 שנים גג) דומה לאלימות שיש היום? ולשנאה בין הקבוצות?
    2. בין אלו קבוצות יש את השנאה הכי גדולה בארץ?
    3. מהו הקהל האלים ביותר בארץ?
    4. האם לפי דעתכם אלימות ואמבציות נוספות של קללות וכאלה זה צריך להיות חלק מהספורט?
    5. מה אפשר לעשות כדי להוריד את רמת האלימות, ולפני שמישהו יפצע קשה מידי. והאם הקבוצות והתאחדות עושות מספיק כדי לנסות ולפתור תבעיה?
    6. איזה משחקים עם מיקרי אלימות זכורים לכם במיוחד
    7. מה אתם יודעים על העבר על מיקרה אלימות שהיו?
    8. איך האלימות בארץ לעומת האלימות בעולם?

אוקי זה כמה שאלות שאלו לי כרגע ככה בראש תענו אליהם לא לפי 1.2.3 אלא.. חופשי בהודעה ארוכה או בעצם איך שבא לכם. ואולי נגלה פה כמה דברים חדשים.

2. אלי מתחן Member

בקשר לשאלה מספר 7, הבאתי כמה כתבות באמת נדירות מהעבר. יהיו יותר באתר של אוהדי בית"ר שיפתח בזמן הקרוב.

http://66.250.30.217/bj/lior/ultras/paper1/001.Xxx
    הכתבה מספרת על מכות בין אוהדי בית"ר לאוהדי ב"ש במהלכן נדקר אוהד בית"ר על ידי אוהדים אחרים.

http://66.250.30.217/bj/lior/ultras/paper1/025.Xxx
    כתבה על אלימות של אוהדי בית"ר

הנה לקט כתבות על "ליל הצינורות" מחצי גמר הגביע ב74 בפ"ת
    http://66.250.30.217/bj/lior/ultras/paper1/071.Xxx
    http://66.250.30.217/bj/lior/ultras/paper1/041.Xxx

מקווים שנהניתם.

3. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנאה צרופה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

בכל מקרה, לגבי שאלה מספר 1 אני לא יכול להגיב כי בתור ילד בן 7 אני לא זוכר את האלימות בהשוואה להיום.
    לדעתי השנאה הכי גדולה היא בין הפועל ת"א ובית"ר ירושלים בגלל ערכים שמחוץ לכדורגל, אבל את אוהדי הפועל ת"א לא נראה שולפים סכינים ברוב המקרים. לדעתי הקהל האלים ביותר בארץ הוא של בית"ר ירושלים ובני יהודה, אבל לא מדובר פה בהכללה, הכוונה היא שהקומץ האלים של אותם קהלים אלימים יותר מהקומץ של קהל אחר. הקהל של התל אביביות לא ממש אלים ובחיפה אפשר לספור על הידיים (טוב נו והרגליים) חבר'ה שממש ינקטו באלימות פיזית נגד קהל אחר.
    ברור שאלימות זה חלק מהספורט בגלל שכדורגל זה ספורט פיזי שגברים באים אליו כדי להנות אבל לפעמים לא נהנים במשחק אם מפסידים ליריבה ואז מתחילים לפעול העצבים המזרח תיכונים והפיוזים המאוד קצרים כאן. למרות זאת, ההבדל בין קללות בין קהל לבין מכות בין אוהדים וניסיון זריקת אבוקה ליציע של הקבוצה השניה הוא שמיים וארץ. יש גם מיעוט שבא למגרש בפירוש כדי לחפש את המכות ולמען האמת תמיד יהיה לו שותף בקהל השני, אבל שלא יוציאו את זה על ילדים שבאו לראות כדורגל, שילכו לאיזו חצר עם אחד שגם מחפש מכות ושיכסחו שם אחד את השני, אחרים לא צריכים לסבול מזה.
    מה צריך לעשות? ההתאחדות צריכה לעשות הרבה יותר ממה שהיא עושה עכשיו ולעשות פרויקטים נגד האלימות, ולקדם חקיקה בכנסת שתחמיר בהרבה את העונשים למי שמתפרע. אבל מה אני אגיד, הדברים האלה דורשים כסף ובמדינה שחסר כסף לבריאות וחינוך ורווחה תשים כסף על פרויקטים נגד אלימות במגרשים?
    אחד ממקרי האלימות שזכורים לי דווקא לא היה נגד קהל אלא נגד יו"ר הפועל פ"ת שאני לא בטוח שאני זוכר את שמו ואני לא רוצה להגיד סתם, אבל אוהדי בני יהודה זרקו לו על האוטו לבנה כשהבת שלו ישבה מאחורה ובנס לא עשו גם לינץ' ולא נפגע אף אחד אבל זה היה אחד המקרים החמורים שבהם כמעט ונהרג יו"ר קבוצה ובתו על ידי הקהל של הקבוצה היריבה.
    בעולם רוב האלימות זה בגלל שתיה כשאצלנו אין קשר בין תרבות השתיה לכדורגל כמו באירופה, ובארגנטינה הם פשוט מטורפים וזה פחד אלוהים לראות שם כדורגל. בכל מקרה, המצב פה טוב מבארגנטינה וגרוע מבאירופה כי שם מי שזורק כיסא בפאב מחוץ לאצטדיון מקבל עונש יותר חמור ממה שיקבל זה שזרק את האבוקה על אדהם שביתה...

4. אלי מתחן Member

בעצם מה שאתה מציע זה לתת למשטרה יד עוד יותר חופשית בשביל לטבוח באוהדים?

תגידו מה שתגידו, כיום, הגוף האלים ביותר שקשור בכדורגל זה לא האוהדים אלא היס"מ, מי שבא קבוע למשחקים ויושב ביציע של "השרופים" (אני לא מאמין שמי שמעודד יותר שרוף ממי שלא, אבל זה רק בשביל שתבינו) יודע שבגלל חוק וילן ליס"מ יש זכות לעשות באוהד ככל העולה על רוחם מהרגע שהוא בתחומי האיצטדיון.

5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

שיעור קטן באזרחות: הרשות המחוקקת (כנסת) צריכה לחוקק חוקים ולא על מנת לאפשר למשטרה (מטעם הרשות המבצעת) לטבוח באוהדים, אלא לאפשר לרשות השופטת (בית המשפט) לתקוע למי שמכה אוהד/מחדיר רימון למגרש/וואטאבר שנתיים בכלא + עבודות למען הקהילה או משהו כזה...

6. אלי מתחן Member

אל תיתן למשטרה\בתי המשפט אצבע, עכשיו אוהדים מקבלים הרחקות על קללות לעבר השופט תאר לך מה יהיה אז.

7. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרחקות? שבועיים מהמגרשים שאף אחד גם ככה לא יכול לאכוף את זה לא נקרא עונש.
    אני התכוונתי לעונשים על החדרת אמל"חים למגרש ועל מכות ופריצה למגרש.

8. MaDot Member

היום כולם ילדוני אולטראס עושים דברים בשביל העיתון של מחר בבוקר
    שנאה גדולה יש בין הרבה קבוצות... מכבי להפועל חיפה מכבי להפועל ת"א אבל הכי גדולה בית"ר להפועל
    הקהל הכי אלים בארץ אני חושב שבית"ר... למרות שבכל מקום יש את אלו שמחפשים ואלו שנמנעים
    אלימות לא צריכה להיות חלק מהספורט בשום אופן קללות כן פיזי לא
    אי אפשר לעשות בקשר לזה כלום חוץ מהפרדה מוחלטת בין מחנות אוהדים
    פעם בתקופות היפות של עכו הקהל של עכו פרץ למגרש והיכה שחקנים ואוהדים של מכבי חיפה
    בכלל אני שומע בלי סוף סיפורים... על המכות בין עכו להפועל ר"ג על זה שקבוצה שהיתה מנצחת בעכו היו שוברים לה את האוטובוסים עם פטישים של 5 טון ועוד.. לא ראיתי אבל שמעתי
    אין השוואה בכלל בין האלימות בארץ לעולם פה כולם נוער שמחפש מה לעשות שם זה מבוגרים שאין להם בעיה להרוג אחד תשני ולרקוד אחד לשני על הקבר

9. יוגב אסולין Guest

אחלה נושא קשה יהיה להגיב להכל אבל ננסה.

נתחיל מהשוואה שעלתה פה בין האלימות של היום לבין האלימות של פעם. לפי דעתי היום יש יותר אלימות כמעט בכל משחק יש סוג כלשהו של אלימות ובחלק לא קטן מן המיקרים היא עוברת את הגבולות. בעוד שמה שאנ י זוכר מסיפורי עבר רק במשחקים של קבוצות גדולות ובעלי שנאה מהעבר היה פעם בלאגן רציני. והיו עושים מכל אבן סקנדל כי זה היה די נדיר. היום כל הכתובות נאצה וכל השלכות האבנים ומכות הפכו לצערנו להיות דבר שבשיגרה. קהלים מתגאים באלימות שלהם וזה בעצם הבעיה.

השנאה הגדולה ביותר בארץ בעניי נכון לכרגע היא בין הפועל ת"א למכבי ת"א. אבל זה דבר שמשתנה בכל כמה זמן. כל פעם שקבוצה מצליחה היא יוצרת לעצמה הרבה שונאים. זה דבר שקורה גם בעולם ולא רק בארץ. ההצלחות שהיו להפועל ת"א באירופה. הביאו את כל המדינה במקום לפרגן ולתמוך בדיוק את ההפך. כולם זוכרים את השירים על בלילי טועמה ויתר החברים. אנשים הלכו עם הזרם ופתאום בכל המגרשים בארץ בלי קשר (אפילו מגרשי כדורסל) שומעים. "נה נה נה נה נה שמעון גרשון בן זונה" וכל מיני דברים כאלה. פשוט קנאות בהצלחה. אחרי הפועל ת"א הגיע מכבי חיפה ופתאום גם לה כמו מלא שונאים... ועכשיו מכבי ת"א... פתאום אוהדי הפועל מחזירים. בקיצור זה מעגל כזה. שכל מי שמצליח יוצר סביבו שונאים שהם בעצם אוהדי יריבות שמקנאים בהצלחת הקבוצה ולא יודעים לפרגן מספיק.
    אם לא נילך על רגע ספציפי. אז באמת להפועל ת"א יש המון שונאים. גם הקהל של בית"ר בגלל ימי ימק"א וגם בגלל בית שאן והרבה דברים שהתנגשו בין הקבוצות יוצר מטען כבד.. גם העבר של השמאל נגד הימין דבר שהיום הוא רק תירוץ אבל בעבר היה בעל השפעה.. וכאלו דברים.
    מכבי ת"א למרות כל היריבות שלה רבת השנים עם מכבי חיפה בעיקר בשנים האחרונות על הקבוצה הטובה במדינה. לא נוצר חיכוך מיותר ויריבות בין קהלים. שתי הקבוצות בעלי קהל גדול שלא מחפש סתם סיבה לריב ובדר"כ בינהם זה נגמר טוב.
    אבל למכבי ת"א יש בעיה עם קהל אחר שוב הקהל של הפועל. המריבה הפעם היא על ההגמוניה בעיר איזה קבוצה יותר טובה. ובגלל שהכל נגיש מיגרש האימונים של היריבה קרוב ובגלל שככה מקובל בעולם. אז מהר מאוד יש מריבות בין אוהדים. לפי דעתי בשנים האחרונות זה היריבות הגדולה ביותר. שעוברת כל גבול.
    אפשר למצוא עוד הרבה "מצ'אפים" בין קבוצות. אבל שוב זה דברים שבאים והולכים.

ישנם קהלים שפשוט מחפשים אלימות כמו שאמרו פה לפני זה נכון שזה לא כל הקהל וזה קומץ אבל בדר"כ הקומץ הזה הוא דומיננטי והוא זה משפיע על תדמית הקבוצה. מה גם שהעיתונאות אוהבת לחפש אותו ולהצית את העניינים עוד יותר ממה שהם.
    אז לגבי הקהל האלים ביותר. הרבה מאוד זמן דיברו על הקהל של בית"ר בתור קהל אלים מאוד. אבל לפי דעתי בשנים האחרונת יש ירידה. אולי בגלל שהקהל הזה עסוק בצרות של הקבוצה שלו . ואולי כי הם פשוט נירגעו בגלל המשטרה ועוד כל מיני סיבות. בכל מיקרה הקהל של בית"ר בתור קהל שלם. גם שהוא קילל ולא משנה מה עשה זה היה בדר"כ במילים הקומץ עם הלך מכות זה לא היה דבר גדול ונוראי כל כך.. וזה היה לאותו משחק ספציפית בדר"כ ונעלם.
    לעומת זאת הקהל של בני יהודה. לא מצליח ליראות את הקבוצה שלו בכתרות בגלל ההצלחה שלה ומצא דרך הרבה יותר נוחה. לבוא ולהכניס חפצים ואבנים. כדי להרביץ לאוהדים ולתפוס כותרות וזה גועל נפש. במשחקי חוץ הקהל של בני יהודה כבר רגוע יותר.
    הקהל של מכבי ת"א והפועל ת"א. בגדול הם קהלים די טובים אבל היריבות בינהם בזמן האחרון כמו שאמרתי כבר מוגזמת. עם זה היה עם השלחת הבקט"ב לפני שנתיים כתובות נאצה ובכל משחק קללות שלא במקום.
    לפי דעתי אי אפשר להגדיר קהל ספציפי אבל בגדול הקהל של בני יהודה חי בסרט קצת. יתר הקהלים זה תלוי בתקופות ונגד מי.

ההתאחדות לכדורגל צריכה לעשות הכל על מנת להפסיק את האלימות הזאת. מהסיבה הפשוטה שרוב האנשים לא באים למשחק לריב הם באים לעודד את הקבוצה שלהם. אף אבא לא יהיה מוכן לשלוח את הבן שלו למשחק שיש סיכוי שהוא יפצה לא בשביל זה הוא קונה כרטיס וזה לא ספורט ככה. נכון שיש הרבה רגשות במשחק ודברים כאלה. קללות זה דבר בהחלט מקובל גם נגד הקבוצה שלך וגם נגד היריבה. זה חלק מהאווירה חלק מהמשחק. אבל ברגע שזה גולש למכות בין קהלים או נגד שופט או כל דבר אחר וזה יוצא מפורפורציות אז המשחק כבר לא שווה כלום וזה כבר לא ספורט וחבל. התאחדות בהחלט יכולה וחייבת לנקוט בצעדים. עם זה אומר בהחמרה של עונשים ועם זה אומר לצאת בכל מיני פרוייקטים נגד או לצ'פר קהלים טובים. לפי דעתי גם התקשורות יכולה לעזור. במיקום לסקר בצורה נרחבת על כל אאבן שנזרכת מיציע או כל דבר כזה. וקהל שמעודד לעומתו באותו משחק 90 דקות לא זוכה למילה טובה זה גם משפיע. צריך לצ'פר את הקהלים הטובים לעשות כל מיני דברים עבור הקבוצות והעבור אוהדים זה יכול לעזור.

אני אוהד כדורגל כבר מספיק זמן. האלימות זה דברר שהוא לצערנו חלק מהמשחק ולא עוזב. יצא לי לעבוד גם בתור מאבטח ויצא לי ליראות המון בלאגן. יש כמה משחקים שאני בהחלט זוכר בהם את האלימות. נתחיל מאלו שכולם זוכרים.
    קודם כל אמיר רנד בהחלט סוג של אלימות קהל של חיפה. מרוב שמחה או לא משנה ממה נדבקו לגדורות ומישהו נפצע. זה היה יכול לימנע אבל לא על סוג אלימות כזה אנחנו מדברים פה.
    אנחנו כן מדברים על אלימות כמו בני יהודה הפועל ת"א. דבר מכוער שהיה מול הטלויזיה זה היה דבר גועלי ביותר.
    הרבה עימותים של בית"ר והפועל ת"א הפכו לאימות אני זוכר מעל משחק אחר
    וגם בין אוהדי מכבי ת"א להפועל ת"א.. לא חסרים משחקים שנגררו לאלימות.
    בקיצור בכל עונה יש 4-5 משחקים שמגיעים למצב של אלימות ולא חסרים דוגמאות. זה דבר שקיים.

אז מה? איפה אנחנו עומדים ביחד לעולם עם אלימות. לפי דעתי יש מדינות שהיריבות היא המון יותר גדולה אצלנו בעלת עוצמה גדולה יותר אבל האוהדים הבינו שכדורגל זה תרבות. והמכות ואלימות זה לא חלק מזה. אפשר ליראות את זה בעיקר באנגליה שמה הקהלים מאוד טובים. ככל שהקהל יותר ים תיכוני ויום חם בדם שלו.. ככה האלימות גדולה יותר. אפשר ליראות את זה בטורקיה ויוון ארגנטינה וכו'. בעצם בכל מקום שהכדורגל הוא עוד לא חלק מהתרבות.
    אני חושב שיש יריבות בעולם שהדברים באמת יורדים לפסים נוראים לפעמיים זה גם נגמר במוות. וחבל שכך. המצב אצלנו עוד לא הגיע לדברים כאלה אבל עם לא נידע לעצור את זה בזמן. אנחנו ניראה פה דברים נוראים.

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

חולק עלייך בשני הפסקאות.
    קודם, נסביר שיש שני תופעות של אלימות, אלימות פיזית ואלימות מילולית.
    בשנים האחרונות (ובנושא הזה אני כמובן חולק עלייך) דווקא פחתה האלימות בצורה מאוד דרסטית.
    למעט בני יהודה, בית"ר י"ם, מכבי חיפה ומכבי ת"א (נחזור לארבע הקבוצות האלה בהמשך), אני בספק עם תתקל באלימות פיזית במגרשים בארץ.
    בשנים האחרונות חלה עלייה חדה באלימות המילולית, וחלה ירידה חדה באלימות הפיזית.
    הסיבה לזה היא שעם התפתחות נושא העידוד בארץ, התפתחה גם האלימות המילולית.
    אם בעבר השירים היו מוכרים, וממוחזרים על ידי כל הקבוצות, היום, האלימות הפיזית הרבה יותר מגוונת והרבה יותר קשה.
    אך, עם עליית האלימות המילולית, חלה ירידה מאוד בולטת באלימות הפיזית.
    מעטים המפגשים שמסתיימים באלימות, ומעטות הקבוצות שמשתמשות באלימות באופן קבע.
    בעבר הרחוק, אני זוכר שכל משחק של באר שבע למשל, בבית או בחוץ, היה מסתיים במכות.
    המכות בסוף המשחק עם הקבוצה האורחת היו דבר קבוע, לא משנה לאיזה מגרש הולכים.
    היום, ישנם רק 3 עד 4 מגרשים שאתה יודע שיש סיכוי שתתקל באלימות.

אני מופתע מהתגובות בנושא הזה, ולי נראה כאילו אתם לא מתסובבים במגרשים בארץ בקביעות.
    הקבוצות האלימות ביותר בארץ מבחינת אלימות פיזית הם מכבי חיפה(כן כן גל, הדהמת אותי עם ההודעה שלך), בית"ר י"ם ובני יהודה.
    גם למכבי ת"א יש חלק לא קטן באלימות הפיזית, אבל פחות ממכבי חיפה, בני יהודה ובית"ר י"ם.
    אני אישית עדיין לא נתקלתי באלימות מצד אוהדי בני יהודה, מצד אוהדי בית"ר, מכבי ת"א וחיפה דווקא כן.
    מכבי חיפה היא לטעמי הקבוצה האלימה ביותר בארץ.

בכל משחק בקריית אליעזר בשנים האחרונות, אני נתקל באלימות מצד אוהדי מכבי חיפה.
    שלא תחשבו, לכל קבוצה בארץ יש קומץ של חוליגנים, אבל אצל מכבי חיפה, בני יהודה ובית"ר י"ם, קבוצות החוליגנים הם החזקות והגדולות ביותר.
    בכל הביקורים האחרונים בחיפה נופצו שמשות האוטובוסים של ההסעה של מועדון האוהדים שלנו, ולפני שנתיים, לאחר הפסד לחיפה בקריית אליעזר, יצאתי עם קבוצה של עוד 10 איש לכיוון ההסעה, כשאנחנו קולטים שאוהדים מיציע ג' מתחילים לרדוף אחרינו תוך כדי זריקת אבנים.(רדפו אחרינו מעל 500 איש).
    וכפי שאמרתי, בחיפה זה דרך קבע.
    לפי מה שהבנתי, גם בשבת הנוכחית אוהדי חיפה ניפצו את שמשות ההסעות של אוהדי הקבוצה היריבה, הפעם של אוהדי הפועל ת"א.

גם הקהל של בית"ר י"ם אלים מאוד.
    נתקלתי לא פעם ולא פעמים במקרי אלימות מצד אוהדי בית"ר, כשבאחד בולט, כשההסעה שלנו בדיוק יצאה מהאיצטדיון, ראינו אוהדי בית"ר תוקפים מכונית של אוהדי באר שבע, ומרביצים מכות לאוהד באר שבע שעבר בחלוף(ואני מדבר על 300 חולגינים כשכל אחד בתורו עובר ובועט באותו אוהד כשהוא מוטל על הקרע).

לאלימות של אוהדי מכבי ת"א נחשפתי בשנה שעברה, לאחר הפסד 1-0 שלנו בבלומפילד(בעקבות שיפוט גרוע), בדרך יציאה, התחבאו כ50 אוהדי מכבי, וברגע שההסעה שלנו עברה, החלו להשליך אבנים לעברנו.
    ישבתי מקדימה, ואחד מהאבנים פגעה בשמשה לידי, ולמזלי, רק השאירה בה סימן ולא שברה אותה.

על אוהדי בני יהודה אין לי סיפור, אבל האלימות שלהם לבן ציון בעייר והתקרית שבה הם זרקו אבנים על אוהדי הפועל ת"א, מלמדת הרבה.

בתחום האלימות המילולית, אפשר שוב לציין את כל 4 הקהלים למעלה, בתוספת להפועל ת"א, שלדעתי מבחינת אלימות מילולית, הם האלימים ביותר בארץ.

ועכשיו לפסקה השנייה שציטטתי, יש לך טעות גדולה בכל הקשור לאנגליה.
    לא יודע איזה סיפורים אתה שמעת, אבל שם קבוצות החולגינים הם גדולות מאוד.
    נכון שהתופעה קטנה באנגליה לעומת העבר, אבל עדיין יש קבוצות(כמו מילוול למשל) שיש בהם חלק לא קטן של אנשים, שבא למשחק רק בשביל ללכת מכות.

לסיום, ההתאחדות חייבת לשים סוף לתופעה.
    כמו שלאחר מקרה אמיר רנד הוסקו המסקנות והורידו את הגדרות, כעת אני מצפה שכל אוהד שיתפס עם מקל, סכין או חפץ אחר כשהוא תוקף אוהד אחר, יתייחסו אליו כאל עבריין לכל דבר.
    באותו מקרה בחיפה שיציע ג' רדף אחרי ואחרי עוד מס' אוהדים של באר שבע, אמרנו לשוטר תנועה את המתרחש, הוא התעלם ואמר שזה לא תפקידו למנוע מאוהדי חיפה להשליך עלינו אבניים.
    נציין לטובה את משטרת ירושלים, שבכל פעם שאנחנו מגיעים לטדי, מכניסים אותנו דרך כניסת השחקנים, ומבודדים אותנו לחלוטיין ככה שאנחנו לא באים במגע עם אוהדי בית"ר.

ושלא תחשבו שאוהדי באר שבע לא אלימים, אבל הרבה פחות מאחרים, והרבה פחות מהעבר.
    בעבר יציע 2' (היציע האלים) היה הדומננטי, וכל קבוצת אוהדים שבאה לבאר שבע הייתה נתקלת באלימות.
    היום, עם הקמת יציע 5' שמטרתו היא עידוד הקבוצה בכל מצב ולא לאלימות, יציע 2' מאכלס מעט אנשים, והאלימות כמעט ולא קיימת בבאר שבע.

תגובות?

11. בית"רי מלידה Member

מוישל'ה:

מה שאתה כותב - חבל שזה קיים, אבל זה נכון.

בקרב אוהדי בית"ר, ישנה קבוצת חוליגאנים ( אחד מהם ,מתחסד צבוע ושקרן , אפילו כותב כאן ) שגודלה מוערך בין 200 ל 2000 .

לי כאוהד בית"ר המצב הזה מאוד מפריע, אבל בשנים האחרונות החליטה המשטרה לטפל בהם ביד קשה, כפי שצריך לטפל בפושעים ( הם פושעים ! ) , שרק באים לקלקל לאנשים אחרים את ההנאה מכדורגל.

כל משחק המשטרה עוצרת בין 5 ל20 כאלו, כך שלאט, אבל ביסודיות ובהתמדה, הם מתמעטים.

חלק מהם כבר עמד לדין, קיבל צווי הרחקה לתקופות ארוכות, ושניים מהם נישפטו לאחרונה למאסר בפועל, ולעבודות שירות. מסית נוסף, ממתין לגזר דינו, לאחר שכבר הורשע.

במשחקים האחרונים, הרעיון הגאוני של " אוהל הבדיקות " בכניסה עושה את שלו, ואין בכלל הברחת אמצעי לחימה ליציע, ופעילות נימרצת של שוטרי היס"מ ,יחד עם העונשים בבתי המשפט, הביאו לירידה מאוד משמעותית באלימות.

אני מציע למשטרה בכל הארץ לאמץ את דפוס הפעולה הזה, על מנת שהחוליגאנים לא יגיעו ליציעים, ובמקומם יבוא יותר קהל, גם נשים וילדים.

נערך לאחרונה ב: ‏21/9/04
  12. אלי מתחן Member

בוא עוד פעם תשים את התמונה שלי שכולם יראו עם מי יש להם עסק...

לא משנה מה כל אחד פה יגיד, שני הגופים הכי אלימים בכדורגל שלנו הם בני סכנין ומשטרת ישראל. הם גורמים ליותר פציעות במתכוון או לא במתכוון מכל קבוצת חוליגנים משטרת ישראל ובמיוחד היס"מ מנצלים לרעה את הכוח שלהם כדי להתעלל ולעצור אוהדים כאוות נפשם יש לציין שבד"כ אותם העצורים הם לא חוליגנים או פושעים מועדים אלא אנשים תמימים שבאים לראות משחק כדורגל. (עם כל הנלווה, קללות(סבירות), שירים וכו')
    בואו תענו לי, אם יש לבנאדם גידול בראש נגיד, בשביל שהוא יחיה מורידים לו את הראש או מנסים להסיר את הגידול? ההתאחדות והמשטרה מורידים לכדורגל שלנו את הראש. מי שמשאיר את הכדורגל הישראלי בחיים הם האוהדים, כנראה שאף אחד לא קלט את זה. צ'רלטון שקובעים שעות לא סבירות לכדורגל, המשטרה שמתעללת בחפים מפשע, ההנהלות שקובעות מחירים מופקעים, המאמנים שמתעללים באוהדים דרך משחק אלים והגנתי וכו'.

הדרך היחידה להרגיע את הקמצים זה א', לנסות למנוע כל מגע בין הקהלים, המשטרה צריכה לארגן לקבוצות האורחות מסלולים נוחים לאיצטדיון לדוגמא מהכניסה לירושלים עד לתוך היציע שלהן, בלי שיצטרכו להיפגש בכלל עם האוהדים.
    ב', להקטין את האחוז של האוהדים הבעייתיים על ידי הורדת המחירים, הזמנות לילדי העיר והסברה לאותם ילדים נגד האלימות. תוך כמה שנים האחוז של הבעייתיים יורד בצורה דרסטית.

ובינתיים, הכי חשוב זה לשפר את התנאים לאוהדים במגרשים החל משירותים נורמלים, מחירים סבירים בקופות ובמזנונים ולבטל את חוג וילן ולהרגיע את המשטרה, לשים משקיפים מטעם האוהדים ומח"ש כמו משקיפי "הקרן החדשה לישראל" כדי שיפקחו על עבודות המשטרה והיחס.

13. MaDot Member

מכבי חיפה בית"ר בני יהודה מכבי תל אביב הפועל תל אביב באר שבע
    כולם קקות כולם פחדנים כולם גברים 50 על 1
    פעמים בודדות מאוד אני רואה גוש אלימות של קבוצה הולך לגוש של הקבוצה השניה
    בית"ר גברים ללכת על 3 ילדים בני 14 של חיפה
    חיפה גברים ללכת על 3 ילדים בני 14 של הפועל תל אביב
    הפועל תל אביב היו גברים בקניון שהם היו 200 להרביץ ל5 אוהדי מכבי
    ואוהדי מכבי היו גברים להרביץ לאוהד 1 של הפועל
    באר שבע היו גברים לנפץ לאוטובוס של חיפה את השמשות שלא היו בו אוהדים

לכל קהל יש מלא קטעים שהוא חושב שהוא גדול אבל יוצא קטן

=כ=ו=ל=ם= =פ=ח=ד=נ=י=ם=

רוצים לריב? גם לקבוצה היריבה יש גוש שרוצה...
    תכנסו אחד בשני וניראה מה יהיה התוצאה
    ללכת כמות גבוהה של אנשים על בודדים (כולל ילדים ונשים)
    זה לא חוכמה אתם מראים כמה אין לכם כבוד !

14. אלי מתחן Member

לא שזה אחד מתחומי העניין שלי מכות בין אוהדים, אבל תחשוב שבגלל הנוכחות המשטרתית אין סיכוי למפגש של קבוצות גדולות של אוהדים כי המשטרה תשים לב. אז כל מני אנשים חסרי מזל שהולכים בדיוק ליד האוהדים היותר בעיתיים של היריבה מקבלים את המכות.

15. בית"רי מלידה Member

וואלה נכון שמכות זה לא התחום שלך - המקל בחתימה שלך זה לל"ג בעומר, או לחנויות בפ"ת.....