הסכם שלום בין ישראל לסוריה?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏16/1/07.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

5 דקות אחרי ששלחתי תא ההודעה הזאת נזכרתי בפרט הזה. בכל מקרה, אם כל כך חשוב לך מי התחיל, ב-67 זה היינו אנחנו. אתה תגיד לי שב-67 לא הייתה לנו ברירה אלא לתקוף. ואני אגיד לך שב-48 בן גוריון דיבר על כך שישראל לא תסתפק בשטחים שניתנו לה ע"י האו"ם, לא שהערבים לא היו תוקפים גם ככה אבל בכל זאת.

פעולה שאנחנו יזמנו כאמור. חוץ מזה, יפה לך שהכבוד העצמי שלך לא מאפשר, שלהם כן.

איך הגולן יציל אותנו מאיראן? בכל מקרה, אתה כנראה לא מבין עד כמה סעודיה משמעותית. כל שדרוג עם הסעודים הופך את כל המצב על קיצו. סעודיה היא המס' 1 של האיסלאם הסוני, כערבון לכוונותיה אפשר להזכיר את הדחיפה הגדולה מאחורי הקלעים שהיא נתנה כמעט בכל יוזמה ישראלית-פלשתינאית ובנסיונות הקודמים עם סוריה. שלום עם סוריה ככל הנראה נותן לך את השדרוג הזה + התקדמות בעניין החיזבאללה (נסראללה אמר בעצמו) = גבולות שקטים מכל עבר. אם נוסיף לזה את השדרוג שהזכרתי עם העולם הערבי המתון, את סגירת משרדי החמאס והג'יהאד בדמשק (מה שסוריה ככל הנראה הבטיחה לעשות לפי ההדלפות), אנחנו מקבלים, עד כמה שאני לא רוצה להיסחף לתסריטים ורודים מדי, מזרח תיכון חדש. רחוק משלמות אבל חדש. זה משאיר את איראן ופלסטין, שני המשטרים הכי קצרי טווח (להערכתי לפחות) לבד. עיראק כרגע מחוץ לתמונה, היא תצטרף למערכה רק בעתיד שעדיין לא ברור (אני יוצא מנקודת הנחה פסימית שהיא תיפול לרוב השיעי אבל לך תדע).

אבירם, שוב פעם, הבעיה שלך עם ויתור על הגולן היא לא כל כך בטחונית כמו שהיא אידאולוגית. שלום אי אפשר להשיג בלי ניפוץ כמה מיתוסים.

נערך לאחרונה ב: ‏20/1/07
  2. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

הבעיה שלי עם סוריה שאני לא בטוח שזה שווה לנו כל כך, מי באמת מאמין שיהיה שלום אמיתי? האם באמת הם יפסיקו לתמוך באיראן,חמאס, חיזבאללה? האם הם יפסיקו לתת מחסה לאל קעידה? גם בתור שמאלני שכזה אני לא מאמין בכלל לסורים, לא מאמין לאסד שהוא אומר שהוא רוצה שלום, שפניו לשלום אחרת הוא לא היה טורח לחמם את הגבול, בזמן המלחמה בלבנון הוא היה על סף פתיחה במלחמה שהוא מחמם את הגבול לאורך כל הזמן.

רמת הגולן הוא האזור היפה ביותר בארץ, בתור תותחן שהבית הוא בגולן למדתי גם להכיר את הרמה קצת יותר טוב מבעבר וקשה לי מאוד לוותר על השטח הזה מעבר לחשיבות האסטרטגית איך אפשר לוותר על המקום? על החרמון? על קצרין? על שעל, אודם, נווה אטיב, מרום גולן. כולם יישובים ממש קטנים ויפים, באמת שיהיה לי קשה להיפרד ממקום שכזה בתמורה לשלום קר ומאכזב שעוד יחזור לנו בסיבוב, להערכתי כמו ההתנתקות.

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

יניב, למה שלא תנשק ת'אדמה שאתה יורד מהאוטובוס?

4. בית"רי מלידה Member

זה יותר טוב מלנשק אגזוז סורי... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

5. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

סע כבר לגרמניה.

וברצינות, אני רחוק בד"כ מהצהרות שכאלה אבל אי אפשר שלא להיות קשורים לגולן, מקום מאוד מיוחד בארץ התעשייתית ומכוערת כמו שלנו. לפעמים צריכים לחשוב היטב לפני שעושים משהו, אני רוצה לראות מעשים לפני שאנחנו מוותרים על המקום. עד עכשיו הוא מכין את ארצו למלחמה ביוני, הוא תומך בטרור ולא עושה סימנים של הפסקה. בואו לא נהיה תמיד עיוורים. עדיף להשקיע את המאמץ לשלום בשטחים ולא עם סוריה כרגע.

6. spurs229 Member

אתה רציני?

סע לנגב, האיזור הכי יפה בארץ.

7. Shiran- Rossonera Member

לא רק... בצפון יש את הגליל והגולן ובדרום את הנגב במערב יש את הים (שאני לא יכולה לראות את עצמי לא קרובה אליו) ובמזרח יש את ים המלח וכו........ בקיצור ארץ מדהימה יש לנו.. קודם תראו את כולה ואח"כ את שאר המדינות...

8. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

חחחח חיים, ענק.
    לקחת לי את המילים מהפה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

לנושא, יניב גם אני חיית 3 שנים ברמת הגולן ( קצרין היה הבית השני שלי, באתי בגלל ההכדורגל נשארתי בגלל הסמבוסות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx ).
    אבל וזה אבל גדול, כל עוד יבוא בן אדם שיתן לי סיבה להאמין שישנו סיכוי שאני לעולם לא אראה אמא מתייפחת על קבר בנה החייל, אני אקנה את זה.
    מה לעשות, באיזור שלנו חייבים לתת יד לאויבים הכי גדולים שלנו, ידעו להתנהג כולנו נרוויח. אני מאמין שסוריה כן פרטנר. גם אם כולכם תקראו לי נאיבי.

9. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

יניב, הרי זה לא שהם ידעו להסתיר את התמיכה הזאת עד עכשיו, צעדים כמו סגירת משרדים אפשר לראות אם יבוצעו או לא. אם הסורים מבטיחים לעשות את זה (כי הרי זה חלק בסיסי בכל הסכם שיש\יהיה), הם יעשו. או שיתקעו לבד עם האיראנים ומה שישאר מעיראק. הביקורת שהוטחה בחיזבאללה מכמה וכמה מדינות ערב במהלך המלחמה מרמזת כבר על המגמה המתחזקת בעולם הערבי. אבל בעוד שאיראן יכולה גם לפרנס את עצמה ולהמשיך לזרוק זין על כולם עד שהיא תיפול מבפנים, סוריה וממשל אסד הלא יציב לא מתלהבים מהדרך הזאת. אני לא סומך על אסד אישית, אבל מבחינה פוליטית שלום עם ישראל כרגע עדיף לו בהרבה, כך שיש סיבות להאמין לו.

מבחינת כל הערך האסטטי של הגולן, ויתור עליו אם ככה לא יהיה שונה מויתר על הסיני.

10. בית"רי מלידה Member

משפט עם סתירה פנימית מהותית:

אתה קובע שלאסד כדאי לעשות שלום איתנו, אבל אתה לא סומך עליו - כלומר השלום הזה יהיה טוב לו, אבל רע לנו, כי הוא יפר אותו...

יצא לי בעוונותי לשרת בסיני. אני זוכר את הפינוי - זה היה מאוד משמח.

אתה משווה את היופי והמים של הגולן, את הצמחיה העשירה ובעלי החיים , לנוף המדברי החום / אפור?

זה כמו להשוות את מדבר מוהאבי לשמורת דנאלי.

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אז אתה בעצם מודה שאתה פאשיסט בית"רי. אתה מוותר על השטח שפחות נראה לך, והולך על היותר יפה בלי קשר אם זה שלך או לא שלך. גם היטלר העדיף חלקים בצרפת על חלקים בפולין.

סלע, מגלח לחיים ת'ראש

12. בית"רי מלידה Member

בעצם השוואתי לרודן, אתה מגלה כמה אתה טיפש.

13. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

לא אתה הרודן, אבל אתה כמו ההמונים שנסחפו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

התכוונתי שאני לא סומך על רצונותיו האישיים של אסד כלומר שאולי הוא בעצמו מאמין שאנחנו היישות הציונית בלה בלה בלה. אבל הנקודה היא שגם אם זה נכון, הוא לא פועל ממניעים אישיים אלא פוליטיים, ועל המניעים האלה אני סומך כי לדעתי הם יטיבו עם סוריה בטווח הארוך.

אם זכרוני איננו מטעה אותי (הוא לא), לא סיפרת שבכית במהלך הפינוי? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

בכל מקרה, האסתטיקה לא תברח לשום מקום, תוכל לנסוע לגולן בדיוק כמו שאתה יכול לנסוע לסיני. אני מבטיח לך שבעלי החיים ישרדו גם תחת ריבונות סורית (אלא אם אוכלוסיית הגברים תגדל משמעותית).

15. Dimitar Berbatov Member

אני אישית נגד החזרת הגולן לסורים משתי סיבות:
    א. היא אפשר להבטיח שגם אם נחזיר את הגולן לסורים הם ישמרו על השלום.
    ב. אני נגד החזרת שטחים לערבים, ראינו מה קרה בהתנתקות זה עזר במשהו? לא, כך גם יהיה עם הסורים תריך ללמוד מטעויות.