הסכם שלום בין ישראל לסוריה?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏16/1/07.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז בעצם מה שאתה אומר זה שכל זמן שמדינה זו או אחרת תרצה להתקיף מדינה אחרת, המדינה המותקפת יכולה רק להפסיד מזה (שני הצדדים מפסידים, אבל אתה בטח מבין את העיקרון)?

Hristo, אתה צודק בכל מה שאמרת, כמו Der Kaiser. הקטע הוא שיש כאן גם מידה עקרונית והיא זו שמנחה אותי לא להחזיר להם את השטחים האלה. אני חושב שכאשר שתי מדינות נלחמות, הם צריכות להיות מודעות לתוצאות שעתידות להתרחש. מטרת המלחמה הייתה למחוק אותנו ואם זה היה קורה, הם לא היו מחזירים לנו את גבולות 48. אז למה שזה הפוך, אנחנו כן צריכים לוותר?

2. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מה זה התינוקות הזו? "למה שאנחנו נוותר?" מה זה? לא מתאים לך. תחזיר להם את מה ששלהם, וגמור עם זה. אתה יכול לחיות שנים עם מי התחיל, ומה הם היו עושים במקום.. די, אלו תירוצים של אלו שלא רוצים שלום (אין דרך אחרת לנתח זאת).

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמרתי כבר שאני רוצה שלום, אבל לא תמורת נתינת שטחים. לשאול שוב ושוב לא יתן לך כלום.
    וה'לוותר' הזה זו לא תינוקיות, זו שאלה שכדי מאוד שתשאל את עצמך לפני שאתה נותן שטחים למדינה שנחשבת, לפחות כרגע, לאחת האויבות הגדולות שלך.

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

סלע, אם האדמה הייתה יותר חשובה לנו משלום, היינו מוותרים על חצי האי סיני? (בנאדם, זה שטח עצום), על השטחים שכבשנו ויישבנו בעזה ובשומרון? האם לא היינו מעדיפים להשאר 101 ק"מ מקהיר ו-40 ק"מ מדמשק (ולפרוטוקול, נעצרנו שם על ידי לחץ דיפלומטי בינ"ל ולא על ידי טנקים וחיילים)?

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

היא לא יותר אוייבת ממה שמצרים היו. תפסיק להיות ניזון לכל דבר שנותנים לך בתקשורת.
    "נתינת שטחים"? אתה לא נותן מתנות, אתה מחזיר שטחים לבעלים המקוריים. זה בדיוק מה שאתה עדיין לא מפנים.

6. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

גל, רבים וטובים אמרו שהיינו צריכים לסגור דברים עם המצרים והסורים בדיוק באותה השנה. מצרים באותה תקופה הייתה אוייבת יותר גדולה שלנו מסוריה, אבל מהקריאות של הסורים לבוא לדבר החלטנו להתעלם (מה שממשיך לקרות עד עצם היום הזה). גם לשלום עם מצרים היה מספר לא מצומצם של אנשים בישראל שיתנגדו, אבל עם העם שלנו צריך רק בכוח.

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

בן אדם, זה היה המשפט הכי לא קשור שקראתי בפורום הזה. מה הקשר? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

אני נותן, כי השטח הזה הפך לשלנו ברגע שכבשנו אותו. זה בדיוק מה שאתה עדיין לא הפנמת, אז אני אעזור לך להבין את תמונת המצב: רמת הגולן, לפחות כרגע, שלנו. עכשיו, אם אתה רוצה, קח את הדיון הזה צעד אחד קדימה ותחדול מלהתנגד למציאות.

8. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

רבים וטובים? רק בריטניה וצרפת וגם זה קרה בגלל שהן ממש פישלו במלחמה הזאת. הם לא האמינו שהצבא הישראלי כל כך חזק והצלחנו להפתיע גם אותם. הם, מבחינתם, נכשלו בנסיון שלהם להיכנס לשם ולכפות משא ומתן על המצרים. אם לא היינו מקשיבים להם וממשיכים, יכול להיות שכל מצרים הייתה שלנו עכשיו. אבל ישראל הפסיקה, כי היא כן הייתה מעוניינת בשלום.

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אחי אני אוהב אותך, אבל אני מרגיש כאילו אני מדבר עם מוסליני מודרני (סלח לי כן). אין טעם להמשיך אחרי דברים כמו "מה שכבשנו שלנו" או "כל מצרים יכלה להיות שלנו".

שמור על עצמך, וסוף שבוע נעים.

נערך לאחרונה ב: ‏19/1/07
  10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אני לא מאמין אתה יודע מה, אבל זה לא פעם ראשונה שאני נתקל בקונפליקט הזה, ישראל היא לא בדיוק טלית שכולה תכלת לצערי, והרבה יוזמות וסיכומים סוכלו מהצד שלנו לפני שהם בכלל הותרו לפירסום.
    קיצר לא קונה את הסיפור שלו, אבל אתה יודע מה ישראל שמה מכשולים לשלום בדיוק כמו האחרים עושים.
    אבל הפרובגנדה אצלנו מספרת שרק אנחנו טובים ורק אנחנו רוצים שלום.
    אני גדלתי על היסודות האלו והיום אני יכול להגיד בולשיט, מוכרים לנו בולשיט. אנחנו לא רוצים שלום.

ועכשיו באמת שבת שלום

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא אמרתי שאני רוצה את כל מצרים, אמרתי רק מה היה קורה אם ישראל לא הייתה מפסיקה במתקפה.
    אני נולדתי למדינה שיש בה X שטחים וקשה לי לחשוב על מצב שבו אני אצטרך להיפרד מהשטחים האלה.
    גם אני אוהב אותך, אבל בפעם הבאה תשווה אותי לסטאלין, כי מוסוליני היה סתם אדיוט, לסטאלין עוד היה טיפה שכל. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אני לא רוצה ללעוג חלילה וחס אבל זה אבסורד מה שרשמת

13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אתן לך דוגמא קצת מטומטמת, אבל זאת הדרך היחידה שלי להסביר את מה שאמרתי. כשאישה תרצח גבר כלשהו, זה יהיה חמור מאוד. כשאישה תרצח גבר כלשהו שניסה לתקוף אותה מינית, זה יתפס לגמרי אחרת.

14. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מלחמה זה מלחמה, לא משנה מי התחיל ומי סיים, בסיומה צריך להחזיר שטחים שלא שייכים לטריטוריה של המדינה על פי אמנות ג'נבה.

15. בית"רי מלידה Member

על פי אמנת ז'נבה מותר לירות במשך שנים על קיבוץ גדות, על פי אמנת ז'נבה מותר להטות מקורות מים, על פי אמנת ז'נבה מותר לענות שבויים עד מוות...

על פי אמנת ז'נבה מותר גם להיות תמים.