הסופר קלאסיקו הישראלי. מהו?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏1/11/06.

1. MHFC Member

בכללי, מכבי חיפה- מכבי ת"א, הפועל ת"א- ביתר ירושלים.
    אבל אם מדברים עכשיו, אז לדעתי מכבי חיפה- בית"ר, השנאה לקבוצת הדולרים של גאיידמק עורר את היריבות הגדולה בין שתי הקבוצות הללו ליריבות הרבה יותר גדולה מאשר בעבר, מה גם שבית"ר נראית מצוין ומכבי חיפה מגמגת בליגה, אבל בואו לא נשכח שהיא האלופה ב-3 השנים האחרונות, כך שהייתי הולך על הסופר- קלאסיקו הזה כרגע.

אומנם יש עוד משחקים שתמיד כיף לראות, כמו בית"ר- הפועל ת"א, העונה כשהפועל הפסידה במשחק ההוא כל כך כעסתי, כי הניצחון ברח לה מהידים !!! לדעתי אפשר גם לקרוא לזה סופר- קלאסיקו, הפועל ת"א ובית"ר ירושלים תמיד היו יריבות, שנאה בין שתי המחנות האוהדים, הבגידות (אבוקסיס, גרשון).

הדרבי של מכבי ת"א- הפועל ת"א, הוא לא בדיוק קלאסיקו, אני לא יודע איך להסביר את זה, אבל לדעתי המשחקים שציינתי מקודם יותר מרכזיים לפחות לדעתי, למרות שהדרבי התל- אביבי תמיד מעניין ומותח.

אל תשכחו שביום ראשון הקרוב יש כבר את המשחק בית"ר- חיפה.

2. .::Daniel::. Member

לא נראה לי שמישהו שכח. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

3. burning soil Member

אחרי הדרבי אתם פותחים נושא כזה ? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

וברצינות, זה קודם כל תלוי את מי שואלים.. אם תשאלו את האוהדים אז הדרבי יכול להיות המשחק הכי
    חשוב בעונה. אבל בתכלס רק מכבי ת"א - מכבי חיפה יכול להיקרא סופר קלאסיקו.

4. LFC ROCKS Member

מסכים איתך מאוד!!! חוץ מזה שבין הפועל וביתר יש גם שנאה. מבחינתי גדולה, לאחדים מאיתנו (אוהדי הפועל) היא גם יותר גדולה מהשנאה למכבי
    לדעתי סופר קלאסיקו זה לא לפי איכות המשחק, כמו שכבר כתבו פה - אלא לפי ההיסטוריה בין הקבוצות, השנאה, היריבות וכו'. לדעתי הדרבי התל אביבי הוא הסופר קלאסיקו, כי סופר קלאסיקו זה משחק שכל פעם שיש אותו כולם מדברים עליו, אין דבר חשוב ממנו וכל שנה זה ככה! תזכירו לי שנה שבה עשו למשל ממכבי-ביתר יותר עניין מהדרבי...
    הדרבי חם, מזה חם?! לוהט! עם יריבות ע-נ-ק-י-ת, כמובן הגדולה בארץ מאז ומעולם... שנאה הדדית, וכו'... אתם יודעים. הסופר קלאסיקו הישראלי...

5. dani12 Member

לדעתי זה בית"ר-הפועל
    2 קבוצות ששונאות אחת את השנייה יותר מכל קבוצה אחרת.
    המשחקים ביניהן תמיד סיפקו משחקים איכותיים ומעניניים.

6. נדב מיכאלי Member

גם כשבית"ר היתה בתחתית וחיפה היתה בליגת האלופות המשחקים ביניהם היו מעניינים.
    כמו שאמרתי כל המשחקים בין ארבעת הגדולות מעניינים,צבעוניים,מושכים הרבה קהל ומלאים בגולים,דרמות וכו'.
    שאלתם מתי היה משחק בין בית"ר למכבי שהיה יותר גדול מדרבי תל אביבי?
    כשנימני פגש את מכבי במדי בית"ר,כל המדינה חיכתה למפגש הזה ואני זוכר שהמשחק היה ביום ראשון והכרטיסים נגמרו כבר ביום שלישי וזה כשבית"ר היתה קבוצת תחתית .

7. Juanito Member

יש בבית"ר סלידה מהפועל אולי בגלל הדעות הפולוטיות שמאפיינות כל צד.
    אולי זאת ה"שנאה" השנייה היחידה...(למרות שזה לא מתקרב למכבי-הפועל)
    אבל חיפה פשוט מתאמצת לשנוא את כולם ,מתי הם יבינו שבשום מקום לא ממש שמים עליהם גם אם הם יקחו עוד 10 אליפויות...זה אוכל אותם מבפנים שלמרות שהיא שש שנים בצמרת עדיין אף אחד לא סופר אותה.

8. flash Member

לא חושב שיש סופר קלאסיקו בישראל... ואם חיב, אז מכבי חיפה-מכבי ת"א כי הם המובילות בתארים, אבל השנה ברור שזה חיפה-בית"ר.

נערך לאחרונה ב: ‏2/11/06
  9. ghost89 Member

שמעו אין עדין ספור קלאסיקו בישראל הליגה הצעירה עדין יחסית אין מה להשוות את המשחקים בין הגדולות שלנו למפגשים כמו בארסה-ריאל,ריבר-בוקה, אלה משחקים שנחשבים סופר קלאסיקו משום מה גם באנגליה ובאיטליה אין ממש מפגש אחד שהוא שאפשר להגדיר אותו כמו סופר קלאסיקו.

10. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שלמרות כל הנסיונות של אנשים כאן לייצר סופר קלאסיקו, אין כזה בישראל. הוא יכול להיות רק אם מכבי חיפה ומכבי תל אביב תרוצנה ראש בראש בצמרת.

בית"ר ירושלים והפועל תל אביב זה נשמע אולי המשחק היחידי שיכול לערער על הדוגמא הקודמת שנתתי, אבל עם כל הכבוד ליריבות הפוליטית, אין להן מספיק תארים בארון.

11. מר דולר Member

מה אתה אומר .
    אין ?
    על הדרבי של ת"א שמעת ?
    אם זה לא סופר קלאסיקו אז מה זה ?
    תסתכל על ברסה ריאל ועל זה הרמה בדרבי של ת"א הייתה פי אלף יותר גבוהה .

12. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל לגבי איטליה, הסופר קלאסיקו ה'רשמי' הוא אינטר נגד יובה, הדרבי של איטליה כמו שהוא נקרא במגף.

לגבי ישראל, קשה לומר. הקבוצה הותיקה והמועטרת היא מכבי ת"א ככה שכל הרכב תאורטי שלא כולל אותה בסופר קלאסיקו הזה שלכם כבר נוגד את עצמו. הפועל ת"א אף פעם לא הייתה אימפריה למרות כל הרעש מסביב, חיפה היא פנים חדשות יחסית (בכל זאת, כמה זמן עבר מאז האליפות הראשונה? 25 שנים?) ולכן לא ממש יצרה שום מסורת ובית"ר אני מניח לא מספיק מוצלחת לאורך שנים. אפשר להדביק תויות בכוח, אבל בתכלס אין דבר כזה סופר קלאסיקו בישראל, כי אין מועדון שהיה גדול על גבי דורות למעט מכבי ת"א, זה הכל.

13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואני אפילו לא צריך לענות:
    בדיוק כמו שאני אמרתי. בישראל אין שתי קבוצות שיכולות ליצור לנו סופר קלאסיקו. כמובן שאולי יש יריבות מסויימת שלא חשבנו עליה, אבל אני מתקשה להאמין, כי חרשנו כאן את כל האפשרויות ש-4 הקבוצות האלה יכולות לספק לנו.

14. .::Daniel::. Member

סופר קלאסיקו לא קשור לראש בראש בטבלה מתי תבין כבר?

אז כולכם מסכימים פה אחד שצריכים לעבור עוד 70 שנה בכדורגל הישראלי, ואז יהיה אפשר לקרוא לזה איכשהו סופר קלאסיקו?

15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

תסביר לי מה הקשר של השאלה הזאת.