הסופר-קופה של ריאל! 5:1 גדול בסיכום שני המשחקים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏13/8/17.

1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

עזבו רגע רונאלדו, חייזרים בצד.
    לרכז את איסקו, אסנסיו וסבאיוס בקבוצה אחת זה גם אורגיה מופלאה של האותיות א.ס.י וגם חתיכת קישור התקפי היסטרי ל-7-8 שנים קדימה.

2. Ever Banega Member

היה פנדל ברור על מסי שלא נשרק אז זה מתאזן עם ההצגה של סוארז. בכל מקרה ריאל הייתה מפוקסת יותר מול השער וגם בהגנה, קשה ליראות את בארסה יוצאת מזה בברנבאו.

3. Civil Anti Madridista

תצוגה מהימים השחורים עם טאטא מרטינו. קישור כ"כ עלוב כתוצאה ישירה של הזנחה, תלות מוחלטת במסי ופערים עצומים ברמת הסגלים. כמעט עשור שלא היה לריאל מדריד יתרון כ"כ משמעותי על היריבה הכי גדולה שלה ובניגוד לתדמית "הבזבזנית" שהתרגלנו לכנות אותה - צריכים להודות שבשנים האחרונות הם פשוט עושים את הדברים נכון עם רכישות חכמות ומזרימים דם חדש מתוך מחשבה קדימה. כל הכבוד, כשמגיע - מגיע.

איסקו ניצח את ההיררכיה של זידאן (מוראטה לא) ושידרג את המעמד שלו כסופרסטאר מהשורה הראשונה. אי אפשר להתעלם ממנו יותר, הוא באנקר להרכב, תמיד תענוג לראות אותו ולא משנה לי איזה חולצה הוא לובש. סביר להניח שגם על דני סבאיוס נגיד את אותם הדברים בעוד שנתיים-שלוש.

לגביי השופט - אכל את ההתחזות של סוארס ברחבה, אבל גם פספס את ההכשלה של ראמוס על מסי במחצית הראשונה. בעניין ההרחקה של רונאלדו הוא צריך לבוא בטענות רק לעצמו: על הורדת חולצה מקבלים צהוב ואותו דבר לגביי התחזויות ברחבה - כריסטיאנו עושה את זה המון ובדרך כלל השריקות הולכות לטובתו הודות למעמד שלו. הפעם הוא נענש, שיתנחם בזה שהוא הספיק לדפוק לנו גול מהסרטים.

נערך לאחרונה ב: ‏14/8/17
  4. Raulito Madridista

תודה שחזרת, הפגרה הזו הרגישה כמו נצח, בלעדייך ריאל מדריד עולמי קודר. אני אנסה לסכם בקצרה כי אני חם, מרגיש כאילו אני שיחקתי. נסתרות הן דרכי האל. עד הדקה ה-60 זה היה משחק ברמה של גביע הטוטו, אבל של הלאומית, משהו שמזכיר את הקבוצה השנייה שלי - הפועל ת"א, ואחר-כך התחיל כל האקשן.

https://discourse-sportenter.s3.dualstack.eu-central-1.amazonaws.com/optimized/2X/4/4e4fac7d01fa8940daa9b039939e0f55cd99fa30_1_342x500.Xxx

לא רוצים לישון. האדרנלין חזק-חזק בגוף, ויתרתי על שעות שינה גם הלילה. לא פוסל צפייה בשידור החוזר, בעיקר בחצי השעה האחרונה. עשיתי את זה בעונה שעברה בצמד המשחקים נגד באיירן ברבע הגמר וכמובן אחרי הקונצרט נגד יובנטוס. סופר-קופה הוא הרבה יותר מסופר-קופה כשהיריבה היא ברצלונה. תחושת העוצמה הזו - עוצמתית, סתם, זה מטורף, באמת.

היה פאסיו. ברצלונה לא רצתה לכבד אותנו בפאסיו לפני המשחק, בדיוק כמו שאתלטיקו סירבה לעשות זאת לפני שלוש שנים - אבל היא כן שימשה כשטיח. המשחק הזה הוכיח את פערי הרמות הגדולים לקראת העונה שבפתח. ליגת האלופות היא סיפור אחר אבל למרות שהסגל קצת עם בור מסוים בהתקפה - אליפות שנייה היא בגדר חובה. בארסה גם אם תחתים קשר מרכזי ועוד קראק מקדימה - לא תספיק להדביק את הפער כל-כך מהר. רציתי שניתן אמירה, שנראה כמה אנחנו טובים יותר - וזה בדיוק מה שעשינו.

שובו של המלך
    . 'הוא עדיין בחופש' אמרתי אחרי שני איבודי כדור שלו, הוא באיביזה כנראה. כריסטיאנו נכנס לאט-לאט לעניינים, מי חלם שיעלה מהספסל בקלאסיקו? דיברו על מחצית והוא שיחק אפילו פחות. והנה זה בא - אחד על אחד מול פיקה, חיתוך לאמצע ובעיטה לחיבור, אמא'הלה, כמו כריסטיאנו של פעם. הכרטיס הצהוב היה מטופש ובהמשך נעשה לו עוול, אבל למי אכפת. כמה עוצמה, כמה טירוף, כמה הוא גדול. כמעט כמו ראול שמחייך ביציע וקופץ בגולים וגורם לי לאושר. התמונה הזו שלו חוגג עם הקוביות ועם החולצה תיזכר כמעט כמו ההיא בליסבון או ההסתכלות אחרי הדרבי בקאלדרון.

השלישי. השער של אסנסיו היה קסום ללא ספק, הוא הכריז רשמית שהגומלין מיותר, זהו אפשר לישון. מצד שני - לא לוותר להם! זה גול של שחקן ענק ששוב כובש בפרמיירה שלו במדי ריאל מדריד במפעל. זה רק מעצים את התסכול על כך שבנזמה ובייל לפניו בהרכב. בייל היה סביר אבל לא מספיק! ובנזמה מסיים משחקים שלמים בלי לבעוט לשער. הקבוצה בכלל הייתה שיכורה בשעה הראשונה, איבודי כדור רשלנים אבל למי אכפת.

מתעסקים בחארטה. בפייסבוק חרגתי ממנהגתי וכתבתי פוסט די טרולי, מנגח, משפיל כלפי היריבה, ללא כבוד, ותמיד כיבדתי גם את בארסה. אבל היום נחצה כאן גבול. כמובן שאני לא אתבטא אחד לאחד כמו בפיסבוק שלי או בשיחות הפאבים עם חברים או ההקנטות בוואטספ. אבל רונאלדו בחיים לא התחזה, הוא מעד. והפנדל של סוארס - נו באמת, זה עלוב, אין לכם משהו אחר לעשות חוץ מליפול ברחבה? פיקה מדבר עלינו יותר מדי והיום הגיע העונש עם השער העצמי האומלל שלו. בכל השנה שעברה טחנו לנו במוח על שופטים שכביכול לטובת ריאל מדריד. נו באמת.

5. סיונרה Member

אסור לדבר על השיפוט, השופט בא לעשות את העבודה שלו והוא יכול לטעות. מי שמנסה לגרום לו לטעות צריך להיענש.
    רק אני או שנראה שרונאלדו הולך למכון שיזוף?

6. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

פשוט להנות מכול רגע. תור הזהב של ריאל מדריד.
    מיום ליום אני יותר אוהב את איסקו. איזה שחקן !!

7. yonmu Member

1. שעה גרועה (והגומלין עוד יותר). תלבושות נוראיות. לא ברור למה לא דואגים לדברים האלה.
    2. שיפוט מוצלח לדעתי. רונאלדו אשם בשני הצהובים שלו, הפנדל שפוספס על מסי היה כמעט בלתי נראה וסוארז פשוט מתחזה טוב מדי.
    3. איך פיקה הצליח לגרום לאנשים לחשוב שהוא אחד הבלמים הטובים בעולם? בגלל העקיצות בטוויטר או בגלל ריהאנה? 3 שערים שלו נטו.
    4. בארסה זוועה. בין בוסקטס למסי (אינייסטה, ראקיטיץ', דלופאו) אין שחקנים ברמה להרכב.
    5. ריאל מדהימה. איסקו סופסוף מקבל את הקרדיט שמגיע לו (זה שמוראטה לא קיבל), וברגע שמחליפים את צמד החלוצים הכושלים (אגב, איך בייל איבד כל כך הרבה מהירות?!) מקבלים קבוצה נפלאה. לא יודע אם זידאן מתכנן להעלות את אסנסיו וואסקז דווקא כשהמשחק מתחיל להתעייף, אבל למרות שזה עובד אני לא מסכים איתו. אסנסיו וואסקז (ורונאלדו) כל אחד בנפרד עשו בחצי שעה יותר ממה שבייל ובנזמה ביחד עשו בשעה.

EsheD אוהב/ת את זה.
  8. Raulito Madridista

בכל השנה שעברה פימפמו כאן אותם חבר'ה כמה האליפות של ריאל מדריד היא בגלל 'תחת' ושיפוט עוין, מעניין מה פיקה היה כותב עכשיו. לא החלטה אחת שהיא גבולית אלא שתי שערוריות מארץ השערוריות. סוארס צריך לזכות באוסקר, וכריסטיאנו פשוט נעשה לו עוול. זה בחיים לא התחזות, הוא מעד, איבד שיווי משקל. המועדון יערער על הצהוב שלא הגיע לו אבל אני חושש שהוא יורחק לתקופה ארוכה. גם 4 משחקים בחוץ זה פשוט ביזיון.
    הורדת החולצה ילדותית אבל זו תמונה לפנתיאון, ומעבר לכך כדורגל זה משחק אמוציונלי עם רגש, אין בו מקום לרובוטים. עד שהוא מפגין רגש זה לא בסדר? לא היו לו כרטיס צהוב. הוא סיבסב את פיקה, תקע את הכדור בחיבור בצורה מושלמת ובמגרש שהוא 'הכי אוהב'. לא היה שום פנדל על מסי.

בתקשורת כותבים שוב ושוב שאסנסיו קורה תיגר על ה-B-B-C. מעדיף גם את לוקאס על פני בייל ובנזמה. נראה לכם שבייל היה שולח בישול כזה לאסנסיו?

פיקה בירידה גדולה ביכולת שלו, הוא אף-פעם לא היה מהיר אבל עם הגיל זה מחריף. אני נזכר בקלאסיקו בגביע לפני 4 שנים בקאמפ-נואו איך הוא הכשיל את כריסטיאנו בצורה שלומיאלית. הוא היה קרוב אתמול לעשות פנדל על בנזמה שפירפר אותו וגם לכבוש עוד שער עצמי. כל טעות של ראמוס מקצינים 7 קילומטר קדימה. פיקה יותר רגוע ואחראי ממנו אבל עדיין.

ניצחנו בקאמפ-נואו עם קלאסה, עם סטייל, עם סימן קריאה, למרות שיפוט עוין ונכון לכתיבת שורות אלה ריאל מדריד מועמדת וודאית לזכות בתואר. לא בסופר-קופה, אלא בעוד אליפות וזו המטרה מס' 1.

וגם משהו טוב:

https://discourse-sportenter.s3.dualstack.eu-central-1.amazonaws.com/original/2X/2/2ba04df4e117c9fdaa0b8bc8966ac1fdb99b8527.Xxx
    אחד ההילייטים הגדולים של המשחק היה לראות את המלך ראול והנשיא פלורנטינו חוגגים בטירוף ביציע בקאמפ-נואו, האוהדים מס' 1.

אני חיכיתי לציוץ של גוטי בטוויטר אבל בינתיים ארבלואה ממלא את החסר ונותן בראש7 - "עם 10 שחקנים - ונגד 12!".

9. עודד (אוהד הצלחות) Member

שלושת המצבים הבעייתיים מבחינה שיפוטית שהיו אתמול היו נפתרים כנראה בהחלטה נכונה אם לשופט היה וידאו (בהנחה שלשופט יש שיקול דעת בסיסי נכון- בליגה האמריקאית קאקא כבר הספיק השבוע לקבל אדום על סיטואציה שהשופט ראה בוידאו ופירש לא נכון. אפילו השחקן שקאקא "תקף" ניגש לשופט וניסה להסביר לו שזאת בדיחה, אבל השופט התעקש).
    רונאלדו ממש טיפש שהוא הוריד את החולצה, אבל לגבי הנפילה נראה שהוא פשוט איבד שיווי משקל, וזה לא שהוא הוסיף לזה איזה גלגול דרמטי.
    לגבי סוארז אין ספק שוידאו היה מוכיח שאין כלום.

10. סיונרה Member

אם סוארז יקבל הרחקה ל5 משחקים על מה שהוא עשה תאמין לי שהוא יחשוב פעמיים לפני הפעם הבאה. לא צריך וידאו במגרש בשביל זה.

11. Raulito Madridista

שחקן כמו לואיס סוארס עם המוניטין שלו - צריך לקבל פנדל רק כשיש הכשלה במאה אחוז וזה בחיים לא היה מקרה כזה. רואים את קיילור נזהר-נזהר-נזהר. בכל-מקרה הפנדל הבדיחה הזה הוא עוד 'ההפרעה הקטנה' של המשחק. האדום לרונאלדו שערורייתי. יש הבדל בין כרטיס צהוב ראשון לכרטיס צהוב שני מבחינת שיקול דעת ורונאלדו ממש לא התחזה, הוא החליק, איבד את שיווי המשקל ומעניין אם גם שחקן אחר ברמה הזו היה מקבל כזה עונש הזוי מהשופט ויחס לא הוגן. ממש נעשה לו עוול.
    למרות הכל אני נגד שימוש במצלמות במשחק כדורגל. אתמול הקצב היה מנומנום עד לדקה ה-60 ועדיין אני חושב שהכדורגל חייב להיות דינמי, מהיר וחד.

חייב לומר שעם ה-4-4-2 הזה כל עוד איסקו מלהטט והרי יש לנו טריליון קשרים באמצע - הספסל כן נראה עמוק פתאום. אין חלוץ חוד אחר חוץ מבנזמה, לא רואה את מאיורל משחק נגד קבוצות נורמליות, אבל זה מרגיש כאילו העומק ההתקפי הוא בסדר. אתמול לצורך השוואה עלו מהספסל לוקאס ואסקס - תמיד יקרה, אסנסיו ונניח שרונאלדו יוריד לספסל את בייל.
    קרבחאל פתח את העונה מאוד-מאוד מהוסס הגנתית ואתמול חוץ מההצטרפות החכמה וההזדמנות שהחמיץ הוא היה גם גרוע התקפית בעוד מרסלו היה כל ההתקפה שלנו בחצי הראשון.

12. סיונרה Member

אם השופט חשב שהוא התחזה אז הוא היה צריך לתת לו צהוב שני. שיקול דעת נכון, גם אם טעה בהחלטה.

13. Butragueño מנהלים

גם תלבושת דוחה וגם לא הבנתי את תיאום הצבעים. אולי הראייה שלי פחות טובה, אבל בצפייה ממרחק של 7-8 מטרים מול מסכים 50" (בערך), היה לי קשה לזהות שיוך השחקנים. המשחק, למרות התוצאה, היה די שקול. כבר הרבה זמן לא ראיתי את אינייסטה כל כך לא קשור למשחק ומאוד מרוחק ממה שקורה. באיזשהו שלב ברצלונה התחילה להזכיר את ריאל של השנים האחרונות, פעולות והתקפות מאוד מהירות. השער השני של ריאל כמובן מזכיר את שער הניצחון של ברצלונה בעונה הקודמת בתוספת הזמן. ברצלונה רצתה לרוץ קדימה ומנגד קיבלו אחד מרונאלדו.

אפשר להגיד שרונלדו טיפש, מה הוא הוריד חולצה, איזה ליצן. אבל זה הוא, ואלפים הורידו ויורידו חולצה ויחגגו שער כל כך קריטי ומתוק. גם הצהוב השני היה מוצדק. התחזות ברחבה שווה צהוב. אני רק מקווה שיכניסו גם לחוק מתישהו, שגם התחזות בדיעבד תביא לעונש כלשהו.

14. Ever Banega Member

אתה מדבר כאילו ניצחתם 5-0, משחק שיכול היה ללכת לכאן או לכאן. כן היה פנדל על מסי ב200 אחוז תראה את זה שוב, ולדעתי גם התפיסה של ראמוס על סוארז אולי שווה שריקה. רונאלדו לדעתי לא צריך היה לקבל צהוב מחמת הספק אבל הוא גם דרש פנדל זה אוטומטית הופך את הנפילה שלו ללא כזאת תמימה.

15. ASROMA Member

אגב , רונאלדו נתן קטנה לשופט אחרי האדום מה שהולך לעלות לו ביוקר. ואם איך שהשופט הזה נראה אני לא אתפלא אם יזמברו אותו עד הסוף
    עם הרחקה של 10 משחקים.
    לגבי המשחק - אושר עילאי. בארסה לא נראיתה עלובה כל כך ימבה זמן. ריאל במשחק טרנזישן הטוב בהיסטוריה של המשחק.