הסופרליג האירופית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏18/4/21.

1. SerieA Il Capitano

מה שיקרה זה בדיוק מה ש-@VAR מתאר ואין דרך להימנע מזה. אניילי הוא איש עסקים ואין לו שום סנטימנט לאטאלנטה ודומותיה (ע״ע הציטוט המפורסם שלו על הקבוצה הזו בדיוק).

יתחילו מאלטרנטיבה לאופ״א, כשיהיה אפשר למחוק אותה יעשו את זה, יסגרו את הליגה ושלום על ישראל.

המטרה של כל עסק הוא להיות מונופול. אנדראה אניילי אינו שונה.

VAR אוהב/ת את זה.
  2. Ever Banega Member

בנתיים באופא מנסים למנוע את זה על ידי שינוי המפעל. אבל לדעתי מה שהם רוצים לעשות לא יותר טוב מהפורמט הקיים.

3. alexshw Member

4. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הייתי מתרגש עדיין, יהיו לזה עוד ערכאות וסחבת מפה ועד החשבונות באיי קיימן וחזרה.

5. סמואל אטו Member

עדיף כבר סופר ליג על הבלבולי מוח של אופ"א בתקופה האחרונה. עכשיו רוצים להרוס את הדבר הכי מעניין במפעל הזה(חצאי הגמר) ולעבור לפיינל פור. איכס.

חייל שוקולד אוהב/ת את זה.
  6. VAR Member

החלום שלי שתקום סופרליג בתנאי שכל הקבוצות שמשתתפות בה יורחקו לא רק ממפעלי אופ"א אלא גם מהליגות המקומיות.

ש12 קבוצות ישחקו בינן לבין עצמן 4 פעמים בעונה בלי תחלופה עונתית.

יודע שלא ריאלי אבל תנו לפנטז.

עומר אוהב/ת את זה.
  7. Ever Banega Member

מה זה אומר? כולם נגד כולם בית וחוץ?

8. סמואל אטו Member

כמו ביורוליג, 2 משחקי חצי גמר וגמר. הכל בסופ"ש אחד.

9. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה לא מתאים לך פיינל-פור בביג'ינג? או קטאר? או דובאי? אולי בשנה שקטאר תארח את הפיינל פור של האלופות יתחילו את הליגות בקיץ של השנה שלפני, יחלקו את העונה ל3, יכפילו ב4 יעבירו מעטפה שמנה לציריך ואז זה יסתדר.

אבל היי - לפחות זה עדיין אופ"א ולא הקבוצות הרשעות.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  10. yonmu Member

על מה בדיוק אתה מפנטז? שפשיטות הרגל של הליגות הנמוכות יתקדמו גם לקבוצות כמו ויאריאל ואטלנטה?

11. VAR Member

לא יפשטו רגל. בדיוק כמו שאפל וסמסונג לא גרמו לנוקיה ומוטורולה לפשוט רגל. יהיה פחות רייטינג ופחות אוהדי הצלחות ותיירים, זה כן. מבחינתי מעולה. הכיס של הבעלים של ויאריאל ואטלאנטה על הזין שלי.

Roma אוהב/ת את זה.
  12. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה מעולה בזה בדיוק? מי כבר יטרח לצפות בליגה שרגע השיא שלה הוא אטאלנטה נגד סאסואולו? אתה באמת חושב שקבוצות בדרג הביניים יוכלו להרשות לעצמן שחקנים כמו מוריאל, ברארדי, מלינובסקי ושות' ברגע שההכנסות שלהן מזכויות שידור + כרטיסים יצטמצמו ככה? כל שחקן שיהיה שווה משהו יחפש מקום גם בקצה הספסל של קבוצות סופרליג "מנותקת" כזו. זה יהרוג את כל עולם הכדורגל שמחוץ לה, ואתה תישאר עם NBA של 15-20 קבוצות.

עומר אוהב/ת את זה.
  13. yonmu Member

@VAR במקרה בחרת דוגמא שאני מכיר די טוב. אז אפל וסמסונג (וגוגל) בהחלט השמידו את מוטורולה. ב2011 מוטורולה התפרקה ל2 חברות, אחת מהן (סולושנס, העיקרית לכאורה) מתעסקת בציוד בטחוני, והשנייה (מוביליטי) נמכרה לגוגל והתגלגלה ללנובו הסינית. בקיצור, המקבילה של מה שקרה למוטורולה בעקבות האייפון (והאנדרואיד) זה בערך מעבר של אטלנטה וססואולו לשחק קטרגל בימי שישי בצהריים.

מלבד האוהדים השרופים רוב מי שרואה קבוצות כמו ססואולו בטיס זה אוהדי הקבוצות הגדולות שרואים אותן מול הקבוצות שלהם (או היריבה).
    כמה הכנסות אתה חושב שתהיה לליגה הספרדית אם תוציא ממנה את ריאל וברצלונה?

Clichy אוהב/ת את זה.
  14. VAR Member

אני. אוהדי אטלאנטה. אוהדי סאסואולו. אוהדי כדורגל תחרותי. תמיד העדפתי איכות על פני כמות.

מזכיר לי את הסצנה בcoach carter כשאחד השחקנים מתבכיין בגלל ששני פרימדונות נטשו את הקבוצה כמחאה על המשמעת שהמאמן החדש רוצה להכניס בשחקנים שלו:
    "our two top scorers from last season are gone"
    "then we'll have another two top scorers this season"
    לאן יילכו? היו יכולים ללכת לריאל וברצלונה, היו עושים את זה מזמן. באסה להם, אבל הם אלה שיצטרכו להתפשר קצת על תנאי השכר. לא נראה לי שמישהו מהם יעדיף לעבוד כנהג משאית במקום.
    הציטוט מcoach carter מתאים גם לכאן.
    אז תחליף את מוטורולה בעשרות חברות אחרות שכן יוכלו להתחרות. אם קבוצה מסויימת תלויה בריאל וברצלונה ברמה כזאת אז שתוחלף בקבוצה שתלויה בהן פחות. ככה זה עובד בכל תחום. לא חסרים מועדוני פאר בעבר שכיום מדשדשים בליגות נמוכות בגלל ניהול גרוע.

אין ספק שהסכומים מחוץ לסופר ליג יצטמצמו. זה רע לבעלי הקבוצות, זה רע לשחקנים. זה לא אמור להיות רלוונטי לנו האוהדים.

כמו שאני רואה את זה, 12 קבוצות הודיעו לפני שנה על פרישה מספורט תחרותי. תן לי את 12 הקבוצות הבאות שלא פרשו ממנו עדיין וזה מה שאראה. בברזיל ימשיכו ילדים לשחק כדורגל יחפים ובישראל ימשיכו ילדים לשחק עם כדור ספוג ושערים מילקוטים. השמש תמשיך לזרוח.

נערך לאחרונה ב: ‏3/5/22
  15. yonmu Member

@VAR ברארדי ומוריאל ילכו להיות בקצה הספסל של יובנטוס, ואתה תשאר עם ליגות שבהן דלופאו וקאפוטו מתחרים על מלכות השערים.
    אבל אם כבר אשאל פשוט יותר - בכדורגל ישראלי אתה צופה?