המשבר הפיננסי - יש תקווה?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Rosner, ‏20/2/09.

1. דנידין Member

הבעיה עם השוק החופשי הקאפיטליסטי הוא שהחופש להתחרות ולהוריד כל מי שצריך בדרך כדי להגיע לרווח הוא חוקי - וזה לא בסדר. ברגע שבחוק יש את האפשרות למוטט אחד כדי שהאחד יחגוג, פה הפכנו את העסק לאכזרי. בלי חוקים ואכיפה של השוק החופשי אתה מביא לסכנות ולמשברים אותם אנחנו רואים היום.

לרוסים לא עובד עם קומוניזם ולא עם קאפיטליזם, לכן אלו דוגמאות והוכחות חסרות בסיס. האמת היא במקום טוב באמצע. אי אפשר שהפער בין העשירים לעיניים יהיה כה גדול והדבר יהיה חוקי למהדרין, כי אז אנחנו יוצרים חברה לא הוגנת ונותנים למעמד הבינוני והנמוך עונש כל כך שיש אנשים מוכשרים בניהול "הביזנס" שלהם. אי אפשר שאלו יתעשרו בצורה כה קיצונית על חשבון השאר. אי אפשר שכל ההון העולמי יהיה בכיס של אחוז אחד מהאוכלוסיה. אותו אחוז שמחזיק בהון הזה הוא לא מאשר מאפיה, אין מילים אחרות לתאר את זה.

אנשים צריכים להתעשר ולהרוויח שונה אחד מהשני. להרוויח כפול או אפילו פי שלוש, אבל לא פי 20. זאת חברה חזירית ואין שום הצדקה לדבר. כך זה מתפשט כמו מחלה ואנשים רעבים לעוד, הפערים גדלים והתיסכול ברוב הציבור גדל. זה תהום ולא צורת חיים טביעית. זה ניכור מהטבע.

נערך לאחרונה ב: ‏23/2/09
  2. אלי מתחן Member

בארה"ב זה הצליח עד לפני כמה חודשים.
    מי שמושך את השוק למעלה זה המאיון העליון, אם לו יש כסף אז הכסף יורד למטה למעמד הביניים. העניים ישארו עניים בכל מקרה, כל הקצבאות וכו' רק גורמים להם לא לשאוף לצאת מהעוני.

3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

שני דברים מעניינים שקראתי היום:
    1. בעיקבות המשבר טויוטה מצמצמת את ייצור מכוניות ב 1/5
    2. מומחים חוששים בעיקבות הסיוע הכלכלי של המדינות :" המהלכים הללו יובילו לאינפלציה! מה שאומר שהמחירים בשוק יעלו בצורה לא פרופורציאנלית לשכר העבודה "

4. דנידין Member

גורמ.. גורמים להם לא לשאוף? גורמים להם לא לשאוף לצאת מהעוני... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx
    בוא נעזוב רגע את ישראל בצד. בהרבה מדינות קאפיטליסטיות אין חרדים שמקבלים תקציבים או משפחות מרובות ילדים. שם נותנים קיצבאות רק לנכים ולבעלי מגבלות. אבל עדיין יש עוני, עדיין יש כאלו שחיים מעל קו העוני ועדיין בעלי מעמד נמוך שעובדים קשה ובקושי גומרים את החודש בזמן שהמעסיק שלהם מנצל אותם ועושה הון על הגב שלהם. הם עובדים בשבילו חצי חינם ביחס למה שהם מקבלים ולמה שהוא מרוויח. איפה נראה הדבר?!?!
    כדי לתקן את זה לא צריך לעשות מהפכה, כל שצריך זה כמה תיקונים בחוק.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/2/09
  5. דנידין Member

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

רק אני רואה את האירוניה של להזרים עוד כסף לאלו שגרמו למשבר כדי שיוציאו אותנו מהמשבר? אותם חברה שתמיד דיברו על שוק בו למדינה אסור להתערב כביכול? שבו כביכול פועל עיקרון היד הנעלמה של סמית'.

ולפני שאני אקבל את התגובות הקבועות אני לא קומוניסט ולא קאפיטאליסט ולא מתנגד גם לאף אחת מהשיטות האלו בצורה מוחלטת, אני סתם אדם פשוט שמסתכל עלהאירוניה של המצב ואין לו פתרונות...

7. אלי מתחן Member

על מה אנחנו מתווכחים כבר 5 עמודים?

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

על עשן אם תרשה לי לשאול ביטוי מספרדית... זה לפחות מה שאני רואה מ 2 העמודים האלו.

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

האירוניה היא, שאם אתה לא תזרים כספים ל GM לדוגמא הם יפלו והאירוניה בכך שתאגיד עוצמתי נופל זה כמו לבה שיוצאת מהר געש ולוקחת איתה הכל.

ואם לא הבנתם עדיין למה אני מתכוון, אז תלכו למילון ותחפשו את הפירושים למילה "אינפלציה" ובויקיפדיה למילה :" אפקט הדומינו".

זה אחד המקרים היחידים לצערי שזה לא רצוי, אבל מצוי. המציאות קובעת את החוקים, ובלעדי תמיכה ממשלתית באירגונים הללו אנחנו צפויים לצונאמי כלכלי.

ואליאס, איך הגעת למסקנה שGM וחבריהם הם האחראים העיקריים למשבר?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/2/09
  10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לירן - דיברתי על אירוניה ותו לא, אני מודה שאין לי רעיונות או ודאות בנוגע להצלחה של פתרונות אחרים.

בקשר לאשמה- אני מניח שאם החברות הללו מפסידות כ"כ הרבה כסף במסגרת של שוק חופשי (אמנם חופשי זה רק כביכול כי אין דבר כזה באמת וגם לא יכול להיות, אבל כך הם מאמינים שם נראה לי) אז יש להן חלק בזה, ככה זה נראה מנק' מבטי כאזרח פשוט.

אינפלציה זה לא אירוניה ואני יודע לצערי גם מה זה אומר, אל תשכח איפה נולדתי ומה עברה רוב משפחתי ב 2001. ושוב אני חוזר לכך שרק ציינתי את האירוניה שבדבר ולא האם הוא טוב או לא, תשובה שאני לא יכול לתת ולדעתי אף אחד לא יכול לתת כי אם זה היה מדע מדוייק אז לא היינו מגיעים למצבים כמו אלו לא ?

11. דנידין Member

בול פגיעה.

כל אלו למעלה שהביאו אותנו לזה מכירים טוב מאוד את המערכת, אך לא באמת יודעים בוודאות את הדרך החוצה מהמשבר. בטח שעל ה"כלכלנים" כאן זה גדול.

להזרים כסף לאותן חברות נראה כדבר הכי חשוב כרגע שהעובדים לא יאבדו את עבודתם מצד אחד, אך מצד שני זה לתת להם להמשיך לנצל עובדים ולחזור על אותן טעויות כלכליות. אותו הכסף שהן מקבלות מהממשלה הוא הכסף של העם ואני לא יודע עד כמה מוסרי לתת מהכסף של כל הציבור לחברות פרטיות שדואגות יפה ליצור רווחי פרטי עצום וניצול עובדים. זה לא עובר בלב שלם זה בטוח.

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

דני ואליאס, האשם העיקרי היא כמובן מדינת ארה"ב בכלל וג'ורג' בוש בפרט!

מי שרוצה ללמוד איך לא לנהל עסק שיקרא את כל השטויות והשמרנויות של הממשלה האמריקאית בעידן בוש.
    איך הם לא שמו סטופ לכדור השלג עם ההלוואות עם הריבית הנמוכה?

איך העולם היה כ"כ טיפש להיות בתלות אבסולוטית בארה"ב.

כל אלו זה הסיבה, GM ושות הם פינאטס לעומת זה.

13. דנידין Member

וול סטריט הם כמעט גוף בפני עצמו. הם כמעט והמחליטים הבילעדיים של עצמם. יש להם כוח כלכלי ולכן בעצם יש להם כוח פוליטי.
    עוד לפני בוש משחק ההלוואות היה בדיוק באותה תדירות. איפה בוש היה במשבר הגדול של 1929? זה לא קשור רק אל בוש האידיוט, זאת כלכלה אמרקאית עם תפיסה זהה כבר יותר מ 100 שנים.

צריך שינוי מקצה לקצה בכל התפיסה הכלכלית האמרקאית. מהפכה של ממש ובניה של כל המוסדות מחדש אם רוצים סוף אמיתי למדיניות המשברים הכלכלים שפוקדים את ארה"ב והעולם כל כמה עשרות שנים.

14. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ההשוואה למשבר ב 1929 היא לא נכונה. אז לא היו את הכלים שיש היום. מה עוד שמאז למדו דבר או שניים. אפשר לסלף את העובדות כמו שרוצים, עובדה היא שהעולם נהפך למריונטה של אמריקה.

הם מושכים בחוטים והעולם כורע ברך. רבותיי זה הבעיה וזה ימשיך להיות הבעיה.

וכן דני, וול סטריט, סמול סטריט, לבוש היה את הכוח לבלום את הכל הרבה לפני, הוא קיבל מסמכים, הוא קיבל עצות ובגלל הקוו השמרני של המפלגה שלו החליט להתעלם. זה במישור האמריקאי. במישור העולמי המדינות עצמן הן האלו שסובלות הכי הרבה מהמצב.

15. דנידין Member