המצב הבטחוני

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏2/1/16.

1. Gass12 Member

הנקמה הסובייטית מוגשת קרה
    ישראל למעשה הביסה את הסובייטים גם ב־67' וגם ב־73', אבל אף אחד לא מדבר על כך היום • נקמת האימפריה הסובייטית היא השיח הרדיואקטיבי על "הכיבוש", שמרעיל את הפוליטיקה שנים רבות לאחר התפרקותה

כתבה מרתקת על השותפות המאסיבית הידועה של הרוסים עם הערבים בימי טרום מלחמת 6 הימים ועל המון דברים שמאחורי הקלעים. את רוב הדברים המופיעים בכתבה הזו ידעתי. גם את השורות הללו שהדגשתי אבל רק עכשיו אני מבין שלמעשה צרפת נתנה את הסכמתה לשחיטה של ישראל.
    בני זונות שתיחנקו עם מרק רגלי הצפרדע שלכם ושתסבלו פיגוע של מוסלמים מטורפים מידי יום.אז ואולי רק אז תפנימו שרקמתם ברית עם השטן.

"
    צרפת ב־67' כבר היתה מעין בעלת ברית של הסובייטים באסטרטגיה שנועדה להביא לשליטה סובייטית־צרפתית באירופה ולהרחקת האמריקנים מאירופה ומהמזרח התיכון (הפרטים בביוגרפיה שכתב ההיסטוריון הבריטי ניאל פרגוסון על קיסינג'ר). בניגוד לזיכרון הקולקטיבי, הצרפתים הטילו את האמברגו שלהם על ישראל שלושה ימים לפני פרוץ המלחמה. לא אחרי המלחמה.
    ישנו דיווח של השגריר בפאריס ולטר איתן על פגישתו באותו היום (2 ביוני) עם דה גול. איתן אמר לו כי אמברגו כזה רק עלול לדחוף את ישראל למלחמה. הוא דיווח כי דה גול שתק ולא הגיב. באמצעות האמברגו אותתו הצרפתים לערבים כי דמה של ישראל הותר, לסובייטים – כי הם תומכים באסטרטגיה שלהם, ואת ישראל דחקו הצרפתים לסמטה נואשת ללא מוצא."

הנקמה הסובייטית מוגשת קרה | ישראל היום

2. Gass12 Member

3. Eric Cantona Member

אירן כמובן רוצה קו רציף כדי להגיע לישראל, אין ספק בזה כבר כמעט 40 שנה מאז שהתחיל כל החרא עם חיזבאללה בגיבוי שלה. אבל חשוב לציין שזה לא הדבר הכי חשוב וגם לא הדבר השני הכי חשוב עבור האירנים. זה לא קיומי מבחינתם להציק לישראל אבל הרצף הטריטוריאלי עד לים התיכון הוא כן קריטי עבורה (ועבור הרוסים) בייצוא של נפט וגז לאירופה. כמעט כל המלחמה היא על זה.

מזגן אוהב/ת את זה.
  4. Gass12 Member

Eric Cantona
    אריק לרוסים יש את נמל טרטוס מזה זמן רב.
    אני לא ממהר להוריד את הענין הישראלי לדרגה שניה או שלישית. שהרי אם כך?תסביר לי את האינטרס שלהם בדרעא תוך חיכוך רציני מול ירדן.
    דבר נוסף, מבחינה גיאוגרפית הציר הזה שמתחיל בטנף לא בדיוק להיט היסטרי גיאוגרפית אל טרטוס

נערך לאחרונה ב: ‏16/6/17
  5. מזגן Member

נתניהו משתמש באיראן למטרות פוליטיות וכך גם ההנהגה האיראנית. מה שאתה טוען זה ראייה פרובינציאלית אל-אה-השמש זורחת לי מהתחת.

Lebron ו-סיונרה אוהבים את זה.
  6. Gass12 Member

ואת זה אומר האוגדונר המזגן ?תעשה לי טובה . אל תערבב מין בשאינו מינו. ממרי גוף מספיק רציני עבורי

7. Gass12 Member

8. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני רחוק מלהצדיק את ההפחדות של נתניהו וחבריו, שברור שהן נעשו למטרות פוליטיות, אבל כמה וכמה התפתחויות שהתרחשו בשנים האחרונות, בהחלט צריכות להדאיג את ישראל.
    איראן נמצאת בסוריה והיא שם כדי להישאר. מה שרבים לא יודעים, זה שאיראן רכשה (בעצם קיבלה תמורת הסיוע הצבאי) המון נכסים בסוריה, שכונות וכפרים שלמים רוקנו מתושביהם הסונים והוכנס במקום "מתיישבים" שיעים מכל מיני מדינות, מעיראק, לבנון, אפגניסטן ועוד. יותר מזה, איראן פועלת גם במישור הדתי, המשטר האיראני (זה התחיל לפני האירועים בסוריה) הקים המון מרכזים דתיים להפצת השיעיזם האיראני ברחבי סוריה של אסד, על אף שהשיעים בקושי היו 2% מהאוכלוסיה הסורית.
    האם זה אומר שהשינויים שהתרחשו מטרתם בראש ובראשונה להוות איום על ישראל? כנראה שלא, אבל במידה ויתפתח עימות (והוא יתפתח מתישהו), ישראל ככל הנראה תהיה בציר שנגד איראן, ואז כל ההתפחויות שדיברתי עליהם, בהחלט יכולים לסייע לאיראן במערכה שלה נגד ישראל, ולכן אני מבין את הדאגה.

Der Kaiser אוהב/ת את זה.
  9. Gass12 Member

Mamadu לאיראן כמי שמסייעת לשרידותו של בשאר יש שאיפות התפשטות .לא סוד הוא שבשאר כמו אביו קודם לכן משתייך לעלאווים מיעוט קטן בסוריה אך בכל זאת שולט. איך מתחזקים שלטון מיעוט ? מחליפים את האוכלוסיה הלעומתית באוכלוסיה אוהדת רוצה לומר שיעית או עלאווית.
    איראן לא בדיוק רוכשת היא מוחקת מגרשת ומרעיבה עד שלמסכנים לא נותרת שום ברירה. ואז מכניסה לשטחים שהיא פינתה את האנשים שלה
    זו בדיוק המטרה. להישאר!!!
    אני לא מסכים איתך לקביעה ( במידה ויתפתח עימות והוא יתפתח מתישהו). העימות קיים !! האם אטעה אם אומר לך שחיזבאללה זה ראש חץ איראני לכל דבר ועניין?האם אטעה אם אומר לך שרוב המימון והתיפעול של הטרור נגדנו מקורו באיראן?
    מתי תסכים לקרוא לזה עימות? רק כשיתעופפו טילים מאיראן?
    נתניהו צודק בכל פסיק תג אות או מילה בנושא האיראני. איראן היא אויב מרושע חזק ומתוחכם .הוא סיכן המון כשנסע לנאום בקונגרס
    לקול מחאת כל הקשקשנים בשמאל שבעובדה יישרו קו לבסוף. אז תפסיק לאכול את כל מה שמלעיטה אותך התקשורת הזדונית

10. Gass12 Member

11. Gass12 Member

לאן נעלמו כל המומחים,האלופים לשעבר ומלחכי הפנכה שחזרו ולעגו כן... אבל איראן.
    "לא בושה להפסיד לסלבדור " ולא בושה להודות נכון יש שרואים רחוק וטוב יותר.

האיראנים הפכו למסוכנים בצורה חסרת תקדים"
    בשיחה עם 360, חשפו בכירים לשעבר במערכת הביטחון מציאות מטרידה ביחס להתעצמותה של טהרן במזה"ת - שנתיים לאחר ההסכם עם אובמה. "ההסכם איפשר לאיראן לרוץ קדימה בלי שאף גורם מפריע לה באמת"

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/886/213.html/tb

12. Eric Cantona Member

אני אומר משהו הפוך לגמרי ממה שעכשיו באופנה לומר. אני חושב שהמלחמה הארוכה הזאת בסוריה רק הגבילה את אירן ביחס לחופש שהיה לה להעביר נשק דרך סוריה לדרום לבנון ללא שום מורדים בדרך. מאז שהתחילו לחמש מורדים הם הפסידו טרטוריות והם מוגבלים יותר בחופש התנועה ביחס ללפני עשור. כן הם בכל זאת מצליחים אחרי מאבקים ארוכים לחזור לכמה נקודות חשובות שהיו להם אבל לא הם לא נחלשו בצורה משמעותית או התחזקו בשנים האחרונות, אלו מונחים שיטחיים מידי. בתאכלס אין הרבה הבדל.

הסקנציות עדיין פעילות למעט כמה מטוסי בויינג שהאמרקאים עצמם רוצים למכור להם כדי לעשות כסף. חוץ מזה לא הרבה השתנה. אירן התחמשו כך או כך. נשק רוסי הם קנו לפני ואחרי הסנקציות. רוסיה ואירן אף פעם לא באמת התיחחסו לסנקציות מהמערב והפסיקו לעשות עסקים יחד בשל כך. זו פשוט חובבנות של הכותב, אולי עוד סוג של פייק ניוז כדי להעביר אג'נדה מסויימת. הם מקווים שטראמפ ישנה משהו בכללי המשחק לרעת אירן וכמו שזה נראה כרגע, הוא נראה נחוש יותר להוריד פרופיל במלחמה הזאת שבעיקר גדלה בתקופת אובמה. לישראל זה בכלל לא מתאים. בשקט בשקט, ישראל מאוד מודאגת מהסכם הפסקת האש האחרונה שטרמפ חתם עליו כי אין שם יותר מידי דאגה לאינטסים שלנו. אנחנו לא מעיזים לעשות מזה הרבה רעש כדי לא לקלקל איתו יחסים אבל בשקט בשקט לדעתי מאוכזבים מטרמאפ בענק במערכת הביטחונית.

13. Gass12 Member

אני מסכים עם החלק הזה של תגובתך
    העובדות מספרות דברים אחרים ולכן אני לחלוטין לא מסכים עם החלק הראשון

14. Gass12 Member

המגנומטרים בכניסה להר הבית הוא מופע ראווה של טמטום.
    רוצים אפקטיביות?תציבו מגנומטרים בכל השערים של העיר העתיקה לכל הנכנסים יהודים/מוסלמים/נוצרים ואז אף אחד לא יצייץ
    בכניסה לכעבה במכה יש מגנומטרים. בכניסה לותיקן מציבים מידי פעם . בארצות הברית בכניסה לבתי כנסת יש
    ובכלל לא מדובר כאן באיזשהו סימבול דתי אלא בטחוני ולכן אדיוט מי שהציב ואדיוט גדול יותר מי שיסיר אותם בקרוב ממש ( ויסירו אני שם את הבית שלי על זה) ואז לא השגתם כלום חוץ מהוכחה בפעם המי יודע כמה שהמילה הישראלית שווה לתחת.

15. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

יותר נכון לומר שאצלנו רק עשו קולות של שמחה שטראמפ הוא הנשיא אבל הכל הצגה, כי הוא חזר ואמר מספיק פעמים שהוא לא מעוניין להתעסק במלחמה הזאת ובמדיניות חוץ בכלל לקזז גם עוד לפני שנבחר. כמובן שהוא לא מספר את כל האמת לגבי מדיניות חוץ כי ארה"ב שומרת על הדומננטיות שלה בעיקר בגלל מדיניות חוץ אבל לגבי המלחמה הזאת אני נוטה להאמין לו, אבל שוב, רק חלקית. מהמלחמה הזאת הוא לא יכול לגמרי לצאת גם אם הוא רוצה. מהרבה סיבות.

אני אפילו אעיז ואומר שאצלנו בדרג הביטחוני רצו ממשיך ישיר של אובמה שימשיך במדיניות ובמלחמה בסוריה. לדעתי הילרי מאוד התאימה להם, מבלי להגיד אף מילה.