המצב הבטחוני

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏2/1/16.

1. Lebron Member

אתה באמת משווה בין הסכם הגז לבין תקיפה באיראן?

מי אמר שהוא חושב שתקיפה אפשרית? אולי הוא השתכנע ע"י גורמי הביטחון שזה סיכון גדול מדי ולא ניתן להשיג מתקיפה הישג משמעותי?

2. FelaKaT Member

איך תסכל הסכם דיפלומטי? תפציץ את האו"ם?

לא מבין איך מתווה הגז קשור כאן, מדובר במשהו שביבי יכל לפעול לבד כדי להשיג את מה שהוא רוצה, לעומת זאת כדי לתקוף באיראן הוא צריך את המוסד וצה"ל לא תמכו בו. מה הוא כבר יכל לעשות?

לדעתי הוא היה נחוש מאוד ואמרו זאת גם אנשים שטובת ביבי לא בראש סדר העדיפויות שלהם כמו מאיר דגן ז"ל.
    זאת שאלה אחרת שאין לי מושג לגביה ואני נוטה להסכים איתך שלכל היותר תקיפת מתקני הגרעין הייתה רק דוחה את הקץ ולא מעבר. בכירי מערכת הביטחון אמורים להביע את דעתם אך להוציא לפועל את רצונם של המדינאים - לא לטוס לארה"ב כדי לסכל את פעילותם. בכל מקרה, ההיסטוריה מוכיחה שדעתם בנושאים עתידיים לא שווה הרבה מעבר לשלי ושלך (ע"ע סוריה, ההתנתקות).
    שורה תחתונה, לדעתי ביבי מדבר ברצינות בכל הנוגע לאיראן ואם לא היו מונעים ממנו הוא היה תוקף שם. לא רואה מישהו שהיה עושה יותר ממה שהוא עשה.
    לגבי אובמה והאיראנים - עזרה של אובמה לא הייתה מועילה לכלום ומובילה לעוד הרג של אזרחים איראנים - ההזדמנות היחידה למהפכה באיראן תגיע כאשר המנהיג ימות. זאת תהיה שעת מבחן גדולה לכוחות המודיעין שלנו והזדמנות חד פעמית לבצע שם מהלך מאוד משמעותי עבור ייצוב הביטחון שלנו.

3. Lebron Member

יכול להיות שהוא היה נחוש, אבל במבחן התוצאה הוא לא תקף, מה שגורם לי לחשוב שהוא ישתכנע כי זה מהלך לא נכון. אני עדיין חושב שברק דחף לתקיפה יותר (מטעמים פוליטים).

אם דעתם של אנשי ביטחון, בעלי מידע וידע מקצועי על נושאי ביטחון מבחינתך לא שווים יותר משל אזרח פשוט, אז לפי ההיגיון הזה ראש ממשלה יכול להחליט לתקוף על סמך דעתו של נהג מונית שקורא עיתונים ושומע רדיו. שנינו יודעים שזה לר רציני.
    אין אף אדם בעולם הזה שיכול לחזות במדויק כל הזמן מה יקרה ואיך יקרה גם בתחום המומחיות שלו, אבל תמיד עדיף שראש הממשלה ושר הביטחון יקבלו יעוץ מאנשים שזה התחום שלהם, ולא יחליטו ללכת למהלך שההשלכות שלו יכולות להיות משמעותיות כמו תקיפה באיראן על סמך תחושה בלבד או הלך רוח בעם ולא על סמך ידע והערכה מודיענית מקיפה.

4. VAR Member

שוב, לא אכפת לי מההסכם. אכפת לי מהאיום. ההסכם הוא בסך הכל חתיכת נייר שלא שווה את הדיו שנשפך עליה ושאין לביבי שום השפעה על קיומו/ביטולו. מה ביבי יכול לומר לטראמפ שיאיר לפיד/ציפי לבני לא היו אומרים? שהסכם הגרעין הוא רע? וואלה. איזה מזל שיש את ביבי.
    לא לזיין לנו את השכל על איום שאין לו איך לטפל בו תהיה התחלה טובה. התפקיד של ראש הממשלה זה לטפל בבעיות, לא להכניס את הציבור לפאניקה. ובשיא הכנות אם אין לנו את היכולת לסכל איום כזה אז אין צורך בצבא בגודל כזה. בשביל לטפל בכמה פורעי חוק מהשטחים ובחיזבאללה לא צריך משרד ביטחון עם תקציב כזה, כמה יס"מניקים וחיל אוויר ברבע מהגודל הנוכחי שלו אמורים להספיק.
    עד כמה שאני יודע המוסד כפוף לראש הממשלה ולא להיפך. ראש המוסד יכול להמליץ, לא להחליט מה עושים ומה לא עושים. מאיר דגן אמר בזמנו שאם ביבי היה מורה על תקיפה הוא היה פשוט מתפטר. מה אני אגיד לך, אסון לאומי.

5. Gass12 Member

ביבי הזמין את האיראנים לשבת על הגדר הצפונית שלנו?
    הגם כשאיראן עדיין נטולת גרעין נכון לעכשיו האם אינה נחשבת לבעיה תחת טיפולו?
    כשמדינת ענק בסדר גודל של איראן מאיימת חדשות לבקרים על רצונה להשמיד את מדינת ישראל זה לא נחשב מספיק בעיה בעינך?
    מה אתה יודע על הפונדלמנטליסטים השיעים?
    אהה אתה צודק יאיר לפיד כתב במחנה היה מטפל בזה טוב יותר.
    מקווה שיש לך טיעונים רציניים יותר ושאינם בנויים רק על שנאת ביבי.

נערך לאחרונה ב: ‏2/5/18
  6. Gass12 Member

עפ״י יוסי יהושוע בידיעות אחרונות הארכיון האיראני
    שנגנב מתחת לאפם הגיע לארץ בחודש פברואר האחרון
    וקושר בין האירוע הזה לבין המל״ט האיראני שהיה עמוס בחומר נפץ במטרה לבצע פיגוע כלשהו ושחיל האוויר הפיל.

נערך לאחרונה ב: ‏2/5/18
  7. FelaKaT Member

יכול להיות שבמבחן התוצאה הוא נכשל לבינתיים - זה לא אומר כלום על הנחישות או הרצינות שלו לגבי איראן.
    לא דיברתי על נושאי ביטחון - אלא על חיזוי עתידות - בזה הם בהחלט לא טובים יותר.
    הם צריכים לייעץ לממשלה שנוגעים לפעולה עצמה - איך הגיוני לבצע אותה, מי צריך לבצע אותה וכן הלאה - הם כמובן יכולים לדבר גם על ההשלכות שלה, אבל זה לא התפקיד שלהם להחליט אם לצאת לפעולה או לא, ההחלטה צריכה להיות של הדרג המדיני כי הם נושאים באחריות.

לפני שהוא היה "מתפטר" הוא עשה כל מה שהוא יכול כדי לסכל את התקיפה.

8. VAR Member

אמרתי מה שהיה לי להגיד. אין לי עניין בהודעות דרמטיות ואין לי עניין בפוזות של ביטחוניסט. יש בעיה? תפתור אותה. לא יכול לפתור? תוקעים לך מקלות בגלגלים? לפחות תן לנו לחיות בלי פאניקה ותחסוך מאיתנו את תוכניות הריאליטי. ובעיקר אל תנפח את תקציב הביטחון מידי שנה על מערכת ביטחון שלא מעוניינת להכריע ותוקעת לך את אותם המקלות בגלגלים.

ביבי זה "תחזיקו אותי" קלאסי.

מה הוא כבר אמר שלשום? שאיראן משקרת? וואלה.

Uli Hoeness אוהב/ת את זה.
  9. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

אין לי בעיה גם אם מערכת הביטחון מחליטים שתקיפה תביא למלחמה ויחליטו נגדה. הבעיה שלי היא כל כך הרבה רעש ושנים עם אמירות ממוחזרות שכבר אפילו יתחילו להרגיע את האירנים (או יתחילו להדאיג אותם אם עכשיו יחליט להפסיק עם האמירות).

מה שלא יוחלט בסוף, הפטפטת הספיקה. השואו הזה לא עושה כבר שום טוב.

10. סיונרה Member

זה נכון בכל מקרה, התוספות לתקציב לא הולכות לכל מני דברים נגד האיראנים אלא בעיקר להוצאות מנופחות בשאר המקומות. הצבא הרי לא כפוף לשום שקיפות תקציבית והממשלה צריכה לקוות שהם לא מבזבזים את הכסף על קוקאין וזונות בתוך הצוללת.

11. alexshw Member

עשה טוב. לביבי. 9 שנים רצופות בראשות ממשלה.
    גם ברור לגמרי למה מערכת הביטחון תתנגד. הסרת איום = פחות תקציבים. אין לה אינטרס כלכלי.
    ושוב נאפוליאון התחיל להפסיד כשאלופיו הפכו לעשירים מדי.

12. Gass12 Member

מקהלת הביביפוביה ועכשיו כולם ביחד כן אבל איראן.

לי יש זיכרון ארוך ואני זוכר כל אחד ואחד מכם שהתנגד לנאומו של ראש הממשלה בשני בתי הקונגרס בטענה ש..הוא יהרוס לנו את היחסים עם אובמה.
    בחלוף הזמן כולכם נוכחתם לדעת עד כמה הוא היה נשיא כושל ורע. מבחינתי הבזיון הגדול ביותר של ההסכם המביש הזה,הוא ההסכמה בנספח הסודי
    שסוכני סבא"א לא יורשו להיכנס בעצמם וליטול דוגמאות מהמתקן בפרצ'ין .רק איראנים יכנסו ויוציאו דוגמאות שזה בערך כמו לאשר לאצן רוסי למסור
    בעצמו את בדיקת השתן

http://www.israelhayom.co.il/article/552801

13. alexshw Member

הנאום בקונגרס לא הועיל בכלום במאבק בהסכם וזה במקרה הטוב. במקרה הרע הוא העביר לצד תומכי ההסכם עוד כמה חברי בית הנבחרים וחיסל לגמרי כל סיכוי שההסכם לא יעבור.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

14. Gass12 Member

אנשי התקשורת והפוליטיקאים המנוולים היו נגד
    ללא שום קשר לתוצאת הנאום שלא היתה ידועה מראש לפני כן.
    הם אנטי סיסטמתי
    בדיוק כמוך!!!!

15. alexshw Member

מה קשורה תקשורת. היו מתלבטים. אחרי שביבי עשה דווקא לאובמה, חברי מפלגתו התייצבו לצידו.
    ביבי שמר על אובמה מאוחדת.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk