המסע לפולין

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Hotspur, ‏7/12/07.

1. keane Member

בגלל זה בתי הספר חייבים לעשות סינון.
    להיות בפולין זו זכות, אם מישהו לא יודע להתנהג כראוי במקומות כאלה, לכבד ולתת כבוד למקום, לא מגיע לו להיות שם. ותאמין לי שאצלנו בבית ספר היו כמה שלא הרשו להם לנסוע, והם כלכך הצטערו על זה אחרי שהם שמעו חוויות מהחברים שלהם.

2. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

עמית, גם אנחנו היינו בזקופאנה. מקום מקסים.

3. קלייברט Member

כמה בולשיט אתם כותבים פה. מי אתם שתעבירו ביקורת על סדר עדיפויות של בן אדם, ועל מה הוא רוצה להוציא את הכסף שלו?

4. mrwhat Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

חשבתי שאני הבנאדם היחיד שחושב ככה,
    די להעביר ביקורת על כל מה שבנאדם עושה.

5. keane Member

אל תגיד לי שקניתם מזחלות...

היה שם ממש כיף, אבל התבאסתי כי שכחתי את הארנק באוטובוס ולא קניתי כלום בשוק שם /:

6. wolf89 Member

בזקפונה הבאתי את המקל הליכה שכל העולם מביא משם.. רק 13 שקל חח

7. Olli Member

אני נוסע לפולין בסביבות מרץ. אני חושב שנסיעה לפולין זו חוויה שכל אחד צריך לחוות, כדי לזכור את העבר של העם שלו.

8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

המקלות הליכה האלה... גם אני קניתי שניים למשפחה. אין לזה שום שימוש וואטסואבר.

אני לא זוכר אם במדרחוב שבזקופנה או בקראקוב (עיר יפהפייה!) ראיתי גורי כלבים מהיפהפיים שראיתי, ב-30 זלוטי לאחד! כל כך רציתי להביא אחד לארץ, אבל חצי טיול היה לפנינו ולך תשגיח על גור, מה גם שהבנתי שזה סרט להביא לארץ בעל חיים, אז ויתרתי.

9. wolf89 Member

קראקוב מדהימה!!! אין ספק שהמשפחה שלי לפחות ידעה לעשות את הבחירה ולגור בעיר המדהימה הזאת (לעומת וורשה האפורה). הבנתי שיש אוניברסיטה בינלאומית גדולה מאוד בקראקוב, מי יודע, אולי אני עוד אחזור לשם. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

10. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

ורשה הייתה יותר יפה, היא פשוט נחרבה במלחמה והקומוניסטים לא ממש היו ידועים בכשרונותיהם הארכיטקטוריים.

11. Olli Member

ההגדרה שלך הייתה נכונה עד לפני מס' שנים. כיום ורשה היא עיר מאוד חיה ותוססת.

12. wolf89 Member

הקרמלין? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

13. M_T_A Member

הקרמלין נבנה לפני מאות שנים..

14. spurs229 Member

מקפיץ את הנושא החשוב הזה.

גם אני בכיתה י"א, וביה"ס שלי נוסע לפולין בקיץ. מצד אחד, אני חושב שהמסע מאוד חשוב. הוא תורם לזהות שלנו כיהודים, ומזעזע מעט את החיים הטובים והנוחים של רובנו. מצד שני, אני בטוח שזה לא הולך לשנות לי את החיים.

אם לוקחים רק את שני הפאקטורים האלה, הנסיעה היא חובה, אבל, יש עוד גורמים משמעותיים.
    יש את העניין של החבר'ה והשכבה שנוסעת ברובה, ואף אחד לא רוצה להישאר 8 ימים בבית בלי אף חבר.
    אך באליה יש קוץ, הכסף. 6000 שקלים חדשים טבין ותקילין. כן, 6000! זה 1500 שקל יותר מהמחיר בשנה שעברה (שגם הוא היה מוגזם לחלוטין בשביל שבוע בארץ שמשלמים בה בזלוטי). ולמה כל זה? בגלל שבמשרד החינוך נחליטו שאנחנו צריכים לאכול אוכל כשר למהדרין. אז גם מייקרים בטירוף את המחיר טגם נצטרך לסבול מאוכל פחות טעים. מצויין. אני בדילמה רצינית, כמו כל תלמידי השכבה שלי. ההורים שלי -שאמורים לשלם- גם בהלם מהמחיר הזה, שהוא, ד"א, בערך כמו שבוע סקי בסנט מוריץ כולל הכל. אני לא יודע מה לעשות, יש כל כך הרבה סיבות לנסוע, אבל הסיבה היחידה הזאת להישאר בבית מעיבה על כולן. בטח ובטח כשברור לי שזה עסק כלכלי שיש לא מעט אנשים שמרוויחים ממנו הרבה מאוד כסף.

יש פיתרונות לדברים האלה, קודם כל אני ממש לא מבין למה אנחנו חייבים לאכול כשר למהדרין, מי שזה כל כך חשוב לו שיוסיף כסף.
    בנוסף, צריך להקים עמותה ללא כוונות רווח, עם עובדים בשכר, שינהלו בצורה מרוכזת את העניין הזה עבור כל בתי הספר התיכוניים בארץ.

15. HB7 Member

אני יוצא עם בית הספר
    כי זה חשוב לי אין משפחה ממש קרובה שנספתה או ניצלה בשואה (הסבים שלי עזבו את מפולין בתחילת שנות ה30) הכי קרוב זה משפחה מצד אמא שלי שחלקה הגדול נספה וחלק ברחו לצרפת ולקנדה
    מהצד של האבא יש לי משפחה שברחה לספרד ובשביל לא להסגיר אותם לא דיברנו עליהם ורק בשנים האחרונות חודש הקשר

זה חשוב לי ואני יוצא השנה בחופש הגדול עם בית הספר