המכביה ה-19

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י danielone, ‏18/7/13.

1. danielone Member

http://img571.imageshack.us/img571/6841/vdq3.Xxx

"אולימפיאדת היהודים". יוצאת היום לדרך. בטקס באצטדיון טדי לעיני 30 אלף צופים. במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה, שמעון פרס,
    יותר מ9.000 ספורטאים, 2000 מהם מישראל, מ78 מדינות. צפויים להשתתף ב-42 ענפי הספורט. בעשרה ימים הקרובים במכביה הגדולה ביותר בהיקפיה. לצד הענפים הידועים כמו האתטלטיקה, כדורסל, היאבקות טניס ועוד. יתפספסו ענפים חדשים כמו ברידג', בדמינגטון, קליעה למטרה, קליעה בחץ וקשת והוקי קרח.

את הלפיד הדליקה המתעמלת א?לי ר?ייזמן מארצות הברית, רייזמן זכתה לכותרות רבות בקיץ האחרון כשביצעה את תרגיל הקרקע שלה באולימפיאדת לונדון לצלילי "הבה נגילה". את המשחקים האולימפיים סיימה עם שתי מדליות זהב. מארה"ב יגיעו למעלה מ-1,100 ספורטאים,בנבחרת ארצות הברית בענף, בראשם השחיין האולימפי גארת וובר-גייל שהיה שותף לנבחרת השליחים של ארה"ב שזכתה ב-2 מדליות זהב באולימפיאדת בייג'ין בכך, ממשיך וובר-גייל מסורת של מדליסטים אולימפיים יהודיים מארה"ב כמרק ספיץ, לני קרייזלבורג וג'ייסון לזאק שהגיעו לתחרויות המכביה. במשלחת האמריקאית חברים גם דאלן סטנפורד, קווין סווירן וזכארי טסט, שחקני ענף הרוגבי שביעיות. השלושה מככבים בנבחרת, כזכור הענף צפוי להיכנס לראשונה באולימפיאדה הקרובה בריו. ועם בריו עסקינן, מברזיל צפוי להגיע אלינו הג'ודוקאי פליפה קטאדי. שזכה באולימפיאדה האחרונה, במדלית ארד.

http://images1.ynet.co.il/PicServer3/2013/07/18/4741539/474153811880100116116no.Xxx
    לפיד המכביה ה-19

המכביה צפויה להתחלק לארבעה, נוער, פתוחה, מאסטרס, iפאראלימפי. לאחר כמה מכביות, שבהם לא התקיים טורניר הכדוריד, הוא צפוי לחזור הפעם. הנבחרת המעניינת ביותר בטורניר היא צרפת, שכל הסגל שלה משחק בליגה הראשונה במדינה. אירוע מעניין נוסף, הוא טורניר הוותיקים בכדורסל. בו אמורים לשחק, מיקי ברקוביץ', ודורון ג'מצ'י. ועוד שחקני עבר גדולים.

הדף הרשמי של המכביה ה-19.

לוח המשחקים המלא של המכביה ה-19. (קובץ Xxx)

שנזכה לתחרויות טובות, ולדיון מהנה !

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/7/13
  2. EuropeGuy Member

אני לא מצופי המכביה המושבעים, אבל זיפזפתי קצת לראות את טקס הפתיחה,
    והוא התחלק אצלי לשניים.

1. התרגשות ענקית מגודל המשלחות מ-70 ומשהו מדינות של ספורטאים יהודיים נלהבים מכל העולם.

2. כאב אוזניים רצחני מהליהוק האיום והנורא של השירים. פשוט איום ונורא.
    כל ה- "שם מעבר לקשת" של הזמר המנוח "יזראל", ועוד כל מיני שירים שנשמעו רע קצת הביכו אותי, עם הריקודים ההזויים של בחורות עטופות במשהו שנראה כמו כיפה וציצית אומנותיים.

אבל הצבעים נראו טוב. ואמרה סטודיימאיר נראה כאילו הוא מינימום נשיא רוסיה פותין עם ניפופי השלום שלו, קצת צניעות.

3. shlomydavid מנהלים

וואו, תודה רבה לך ! יצא יפה מאוד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

4. danielone Member

תודה שלומי. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

משום מה התקשורת פה בארץ מאוד מזלזלת במכביה. למרות שהיא זוכה לסיקור גדול מאוד בקרב הקהילות היהודיות בעולם. זה טורניר גדול מאוד. שראוי לקצת יותר ההערכה ממה שהוא זוכה לו בארץ.

הזוכה במדליית הזהב הראשונה במכביה ה-19 היא דרום אפריקה. שניצחה בטורניר הרוגבי שבעיות לגילאי17-18 את נבחרת ישראל שסיימה שנייה. האנגלים זכו במדליית הארד. בטורניר הרוגבי שבעיות הפתוח לבוגרים - זכתה נבחרת ארה"ב. זהב נוספת חולקה לארצות הברית בענף הגולף בקטגוריית המאסטרס.

5. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמי שבא מהתקשורת, הרשה לי להסביר למה אני לא חושב שאתה צודק בנוגע להערכה שלדעתי המכביה ראויה לו. מצד אחד, זהו אירוע שמתרכז בספורט. מצד שני, אין לו ערך ספורטיבי. תחרות בחתך אוכלוסיה כזה - רק בעלי דת מסוימת - היא פשוט מגוחכת. מי שרוצה, מוזמן להתייחס להתכנסות היהודית כזו. מבחינה ספורטיבית, שום חשיבות.

6. Ice Cream חסה

ת'אמת שיש גם נוצרים ומוסלמים מתוך ערביי ישראל שמשתתפים באירוע הזה (הייתה איזו אצנית מנצרת ל-1500 ו-3000 מטר שזכתה במכביה הקודמת), קצת מוזר, אבל ברור אי אפשר לבדוק בציציות של כל אחד אם הוא יהודי, פחות או יותר (פחות, פחות) הם משתלבים באווירה של הטורניר. ה"חשיבות הספורטיבית" (ברור שזה מעורב בהרבה תחושות פטריוטיזם זול וכו') מתבטאת ב-2 דברים:
    1. לראות בגודל מלא ספורטאים ברמה בינלאומית, כמו קרייזלברג, כמו ליזאק, כמו רייזמן.
    2. לעשות סקאוטינג בנבחרות הכדורגל לשחקנים שאולי יתאימו לליגה, ובטח לא יתפסו משבצת של זר. אפילו שאלה לא מכרות זהב אפשר למצוא שחקן יעיל פה ושם, והם אפילו לא תופסים משבצת של זר, אם הם מוכנים לעשות חודש טירונות (אבל בעצם אז צריך לשלם עליהם מס הכנסה מלא, אז זה בעיה.... טוב לא משנה. ליאוניד קרופניק וראיין אדליי למשל.

7. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

קצת מצחיקה אותי החשיבה מכוונת הכדורגל הזו לאור העובדה שלכדורסל יש היסטוריה משלו בהבאת שחקנים לישראל בעקבות המכביה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

כך או כך, זה עדיין לא מצדיק סיקור תקשורתי. זה אירוע יהודי חביב, אבל עם כל הקשקושים על "תחרות הספורט השלישית בגודלה בעולם"... נו באמת.

8. Ice Cream חסה

מה לעשות שהכדורגל הישראלי מעניין אותי יותר מהדרעק שבו קבוצה אחת לקחת 85% מהתארים. גם מי מאז ברודי ובלאט הגיע לארץ דרך המכבייה?

סיקור לא אמור להיות קשור לגודל האירוע, אלא לרלוונטיות שלו למי שאמורים להיות קהל קוראיו. אחרת לא היה טעם לסקר את הכדורגל הישראלי, בטח שלא את הליגה הלאומית, או הכתבות שלך על אתלטים ישראלים מפעם. לי אישית אין תלונות שלא מסקרים תחרות סופטבול בין יהודים הודים ליהודים אוסטרלים, אבל זה לא משהו שצריך להיות מחוץ לתחום הסיקור של מדורי הספורט של העיתונים הגדולים (גם אם הם מיועדים לאנשים שחושבים שהם חושבים).

9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה כן צריך להיות מחוץ לתחום כשאין לתחרויות שום ערך ספורטיבי. הכדורגל הישראלי הוא זבלה, אבל הוא פשוט ענף ספורט ברמה לא גבוהה. כשיש שלוש נבחרות בטורניר הכדורעף, כפי ששמעתי שיש, אין לזה ערך ספורטיבי. המכביה היא אירוע ספורטיבי מטופש. וכל מה שמסביב, שהוא היותר חשוב, אינו ספורט.

10. Ice Cream חסה

בהמשך למה שאמרתי בכתבה הקודמת - אני מבין שאתה מסרב בתוקף לסקר את הכדורסל הישראלי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    ה-3000 מטר מכשולים באליפות ישראל היו בדיחה עצובה וכואבת הרבה יותר מהכדורעף במכביה, זה לא אומר שצריך להתעלם מאירנה וינגרטן. בתחרויות עצמן צריך לסקר את מה שיכול לעניין את הציבור - ספורטאי מפורסם שמתחרה, משחק דרמטי או ברמה גבוהה, התמודדות מעניינת (ברזיל נגד ארגנטינה בכדורגל, למשל), ומאתרים שהנושא העיקרי שלהם זה כדורגל ישראלי (הבולט שבהם זה ONE), גם לסקר את טורניר הכדורגל.

11. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זה משחק דרמטי או ברמה גבוהה? איך תדע מה יהיה דרמטי מראש? אי אפשר לשלוח אנשים להכל.

אליפות ישראל, גם אם היא מגוחכת לעתים, היא עדיין תחרות לאומית לגיטימית. המכביה מנסה לרקוד על כל החתונות - גם אירוע ישראלי, גם אירוע עולמי. חלאס, זה לא עובד. זה לא ראוי ספורטיבית. גם השתתפות של ספורטאי מפורסם לא הופעת את סיקור האירוע בו הוא מופיע למשהו מעניין או ראוי, אם אין לו תחרות למשל. מי שמעניין אותו לראות את הספורטאי הזה, יילך ויראה. מי שרוצה לראות את ברזיל נגד ארגנטינה בכדורגל של יהודים, יילך ויראה. זה לא צריך לחייב שום כלי תקשורת.

12. Ice Cream חסה

לא הבנתי על מה אתה מבקר את המכביה, על זה שלתחרויות אין ערך ספורטיבי, או על זה שאין שום משמעות מיוחדת לתחרות שנערת בקרב יהודים?

לחייב כלי תקשורת? מה אנחנו בצפון קוריאה? ברור שכל עיתון יכול לכתוב כל מה שהוא רוצה חוץ משקרים ודעות גזעניות, אבל בתור הציבור חסר הידע, המשאבים והאמצעים שניזון מאמצעי התקשורת הגדולים (לאו דווקא בקשר לספורט) אני יכול להביע תרעומת על זה שאף אחד לא דאג לכתוב על איזו תחרות מעניינת או דרמטית שהייתה, על איך נראות תחרויות עם 3 מתחרות, ושאר שערוריות ופאדיחות (זה תמיד מוכר, באחראיות! שאל את דניז חזניוק), על איך נראתה אלי רייזמן לצד מתעמלות קיקיוניות מקירגיזיה וניו זילנד ועל איך נראה משחק כדורגל בין יהודים מברזיל ליהודים מארגנטינה, ואם יש שם שחקן מעניין שיכול להתאים לקבוצה כזו או אחרת.

אבל כנראה שהתרעומת הזו תזיז לך, לעורך המדור שלכם (מי באמת החליף את שלומי ברזל?) ולאלוף בן את השערות בביצים, וגם זה כתוצאה מהמאוורר בחדר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/7/13
  13. Ice Cream חסה

בעצם מניו זילנד אין משלחת, אז נלך על מתעמלות מניקרגואה.

14. danielone Member

נבחרת הנוער של ישראל בביסבול, ניצחה את ארה"ב. ואת קנדה. נבחרת הכדורגל של ישראל הביסה 0:7 את ארה"ב בטורניר הכדורגל לוותיקים מעל גיל 35. בטורניר לגילאי 45 ומעלה ניצחה ישראל 0:1 את ברזיל. בכדורגל אולמות, במשחק הבלתי מנוצחות עד הצהריים ברזיל הביסה את אנגליה 1:7. רוסיה הביסה את צרפת 0:10, ובטורניר לגילאי 35 ומעלה רשמו הרוסים עוד ניצחון גדול, 0:12 על הונג קונג.

משהו שקרה לי היום פגשתי ארבעה ספורטאים מהמכביה. אני מתקרב לראות מאיפה הם, אני רואה שלא פחות ולא יותר הם מקובה. באו לפי מה שהבנתי לטורניר פינג פונג. אמרתי להם Run away from Castro. מעניין מה הם מתכוונים לעשות, כי הרבה פעמים בטורנירים בינלאומים, עורקים ספורטאים מהמדינה הזאת. אז שהם יהודים מגיעים לישראל, מעניין מאוד, יכול להיות שהם השאירו ערבויות אולי יש להם שמה משפחות. מה שכן הם צחקו.

15. Ice Cream חסה

גם סבא רבא שלי עליו השלום ניסה להיאבק על הקומוניזם עד 96' (כשכל המשפחה שלי עלתה ב-90'), לא תמיד רע לאנשים האלה, כל עוד יש להם עם מה לנגב את התחת.

דונלד סנפורד היום קבע שיא ישראלי ב-400 מטר, כשבדרך הוא עוקף בחצי יותר מחצי שנייה איזה אחד, קפטן נבחרת הכדורגל של אוסטרליה במכביה הקודמות, ופיינליסט גמר ה-400 מטר בלונדון, סטיבן סולומון (ששכחתי בכלל שהוא הגיע למכביה). שוב הוכח שהגויים מסובבים אותנו על האצבע בספורט http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/7/13