המירוץ אחרי הג'וב המיותר ( נשיא ) החל.

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏24/1/07.

1. בית"רי מלידה Member

אמיר:

אני מסכים איתך ששימון פרס הוא רב זכויות בתחום הבטחוני ,וסייג לחוכמה שתיקה.

העניין הוא שהוא יהיה "נשיא לעומתי" , כלומר יתחיל עם כל מיני יוזמות מדיניות מביכות ,שלא מתואמות עם ממשלה כזו או אחרת.

חוץ מזה , ואני מאחל לו עד 120 , הוא כבר בן 84.

כתבתי כבר שהייתי מאוד רוצה לראות את השופט בדימוס מאיר שמגר, אז אני מוסיף גם את השופט אהרון ברק.

נמאס כבר מנשיאים עם עבר פוליטי שנוי במחלוקת - אנחנו צריכים מישהו נקי לחלוטין.

2. Dimitar Berbatov Member

3. בית"רי מלידה Member

מה שטוב להם - רע בדרך כלל למדינה... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx

4. לא מצאתי כינוי Member

אין ראוי יותר מפרס להיות נשיא. אם לא תהיה הצבעה חשאית הוא ינצח, אם תהיה הצבעה חשאית אין לו למה ללכת להתמודד, כל הפוליטקאים ירקמו קומבינות מאחורי הגב שלו ויבחרו כבר באיזה נציג שהם יתפרו (אממ רובי ריבלין אמממ קולט אביטל).

5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אז מה, לא לרב לאו, כן לשופט שמגר? יעני הרב הראשי לחילוניים. אגב, מה הסמכויות של הרבנים הראשיים, אם כבר זה הכיוון?

6. Shiran- Rossonera Member

אם כבר אין ראוי יותר מהרב לאו... פשוט בנאדם חכם ומדהים.... הכי מתאים לטעמי

7. Hristo Member

שלא יסכים ללחוץ את ידך אם תעזי לבוא למשכן הנשיא בחצאית קצרה.

8. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה פשוט גועל נפש שלא מצליחים להשיג בכנסת רוב שיאפשר הצבעה גלויה לבחירת הנשיא. כל מי שמסרב להצביע בעד, כאילו מודה שיש לו כוונה לעשות או לפחות לנסות לעשות קומבינות.

אני חושב שמוסד הנשיאות מיותר כי חבל על הכסף שמוציאים על תפקיד ייצוגי. גם אנ חושב שאם כבר נשיא, עדיף שלא יהיה נשיא פוליטי אלא באמת איש רוח מכובד, משפטן ותיק וכו'. אבל כיוון שמוסד הנשיאות לא יבוטל ומכיוון שהנשיא הבא יבוא מהפוליטיקה, אין דמות ראויה אחרת שום מפרס למרות שאני מסכים שהוא לא בדיוק יהיה דמות א-פוליטית שיתרחק מנושאים מדיניים. בכל זאת, זה פרס. הוא לא יודע אחרת.

9. בית"רי מלידה Member

אמיר:

תוסיף לממשלה חלשה ולא יציבה נשיא פוליטי דומיננטי - וקיבלת אחלה מתכון לאנארכיה.

10. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם אופציה ב' היא רובי ריבלין, אני אקח את הסיכון.

11. בית"רי מלידה Member

ליצן חביב שיספר בדיחות בכל מקום, ולא יהיה טראבל מייקר.

וחוץ מזה, אם הוא חלילה יהיה בניבצרות בגלל איזה משחק של בית"ר בטימבוקטו, תמיד אפשר יהיה למנות את שלום אסייג, או יעקב כהן במקומו...לא נרגיש בהבדל. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

צר לי לאכזב אותך, אבל: NFC
    הנשיא הבא ייתפס עושה חופות כחלטורה ומרמה את מס הכנסה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/hahaha.Xxx

13. Shiran- Rossonera Member

זה בסדר גם לכנסת לא מכניסים עם חצאיות ... אני אקח את הסיכון.....דוקא עובד הפוך אני רואה... כשקצב נשיא צריך לבוא עם חצאיות כי זה משתלם אבל אם זה יהיה הרב לאו זה יעשה את העבודה בצורה הפוכה... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

בכל אופן גם עם הידיעה הזאת.... עדיין הוא נראה לי הכי ראוי.. לא יודעת אולי זה בגלל החיים האדירים שהוא עבר......

14. Hristo Member

אם ההתייחסות היא לעובדת היותו ילד בשואה, אז קיימים אינספור ראויים יותר ממנו שגם חוו את השואה. חוץ מזה , אני לא מוצא בו שום דבר מיוחד. נפגש עם האפיפיור והינו הרב האהוב על כלל האוכלוסיה בישראל כי הוא ה"נאור" מכל הרבנים והרב של תל אביב. אלה הדרישות לתפקיד?

15. Julian Joachim Member

אני מת על הרב לאו והייתי מאוד שמח אם הוא היה הנשיא, והייתי מרגיש גאווה אם הייתי יודע שהוא מייצג אותי בעולם. אבל, אני באמת לא חושב שמגיע לו להיכנס לכל הלכלוך הזה. הרי ברור שעכשיו יפתחו מליון עיניים על כל המועמדים לנשיאות, עוד בתהליך הבחירה וגם בכהונה עצמה. לא מגיע לו את זה.

בכל מקרה הכי חשוב מבחינתי (ואני יודע שזה לא ריאלי), זה שזה לא יהיה פוליטיקאי. איזה שופט עליון או סופר נראה לי הפיתרון הכי טוב.

ואם כבר הולכים על פוליקאי, זה חייב להיות מישהו שלא נראה ומתנהג כמו ליצן (ריבלין) ולא מטומטם (דליה איציק) ועם קונצנזוס מסביבו (לא אביטל). זה די משאיר אותנו עם פרס, לצערי.