המילאנזיות בחוץ:: על המשבר העצום של אינטר ומילאן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Raulito, ‏25/12/14.

1. Alta Tensione Member

דור,

אני לא מבין על בסיס מה פאולו מאלדיני הפך אצל רבים למושיע של הקבוצה. מה אתם יודעים על יכולת הניהול שלו? אתם מסיקים מכל הקשקשת שלו בתקשורת ומהעבר האלוהי שלו על הדשא שמדובר בבנאדם המתאים להיות איש ניהול ממדרגה ראשונה? זה רציני?

כמות המנויים הנמוכה היא תוצאה ישירה של העונה הקודמת. למה ציפית בדיוק אחרי עונה כזאת? שהקהל ינהר למשרדי הכרטיסים בהמוניו? כשהקבוצה תחזור להצליח ולהציג כדורגל שמתאים למוניטין של מועדון אז גם הקהל יחזור, זה פשוט מאוד. בנוסף, אני לא מבין מאיפה ההנפצה שה"גסיסה אצל המועדונים האלה התחילה מזמן". אצל אינטר אולי כן, אחרי הטרבל, אבל מילאן רק לפני 3 עונות הייתה אלופות איטליה, הייתה שווה אליפות עונה לאחר מיכן (מעניין מאוד מה היה קורה אם באמת היינו לוקחים סקודטו באותה עונה כמו שהיינו צריכים לקחת. האם זלאטן וסילבה היו נמכרים בכל זאת, זו שאלה שאני שואל לא מעט) ועונה אחר כך סיימה במקום השלישי שזה לא נקרא "גסיסה". ככה שאתה לוקח עונה קטסטרופלית מסכנה אחת והופך את ל"התדרדרות שהחלה מזמן" וזה לא נכון.

לגבי פירלו, הסבירו לך כבר. ביובה יש סביבו שחקנים מעולים שמגוננים עליו ועובדים בשבילו. גם במילאן היו כאלה (ובגלל זה הוא היה כל כך טוב אי שם בין 2002 ל-2007), אבל בשלב מסוים גאטוסו, סיידורף ואמברוסיני נשחקו והוא נחשף במערומיו. בנוסף, השיטה סביב זלאטן עבדה מעולה בלעדיו וכשוואן בומל נרכש בינואר 2011 זה שידרג אותנו אפילו יותר וכתוצאה מכך הצורך בפירלו הפך לשולי. החרטה היחידה שלי לגבי ההתנהלות סביבו היא שהוא לא נמכר לצ'לסי עונה קודם לכן ב-12 מיליון יורו (= היינו מרוויחים עליו כמה לירות). מעבר לזה, כפי שצויין כבר, התנהלנו מולו בשיא ההוגנות וגם מקצועית לא נגרם לנו שום נזק מעזיבתו.

2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

פירלו במילאן היה חלש מאוד, השחרור שלו בדיעבד גרוע אבל באותו זמן זה היה מאוד נכון לעשות.

3. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדבר המעניין הוא שגם בשפל מכירת המנויים, מילאן עדיין מציגה ממוצע אוהדים הגבוה באיטליה:

1. Milan 45.978 in eight home games

2. Roma 40.467 in eight home games

3. Juventus 38,475 in seven home games

4. Inter 33.502 in eight home games

5. Fiorentina 32.351 in eight home games

6. Lazio 31.625 in seven home games

7. Naples 28.731 in eight home games

8. Sampdoria 21.411 in eight home games

9. Genoa 21.227 in eight home games

10. Verona 20.086 in eight home games

11. Cesena 16,990 in eight home games

12. Palermo 16,550 in eight home games

13. Atalanta 15.541 in eight home games

14. Torino 15,450 in nine home games

15. Sassuolo 12.592 in eight home games

16. Parma 11.965 in eight home games

17. Cagliari 11.625 in eight home games

18. Chievo 9,750 in 8 home games

19. Empoli 9.618 in 8 home games

20. Udinese 8.507 in 8 home games

4. Alta Tensione Member

זה הרבה בזכות שתי המשחקים נגד יובה ואינטר. נגד נאפולי הבאנו מספר מביך של 35 אלף איש כשפעם לא היינו יורדים מה-50 אלף נגדם. אני מאמין שאחרי שתארחו את לאציו ואת יובה הטבלה תראה אחרת.

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הרבה זמן אני לא זוכר ממוצעים כאלו של אינטר, למרות שבמשחק האחרון נגד לאציו היה נראה שהאצטדיון יחסית מלא. גם לנו אגב נשאר לאחר את הדרבי, יובנטוס ורומא.

6. VAR Member

מה ריאל הייתה עושה איתו בגיל 18? המועדון הזה לא עובד ככה. אם הוא ימשיך לקיים את מה שהוא הבטיח הוא יגיע בסוף לריאל. אין אצלם כל כך הבדל בין 15 מיליון ל75 מיליון.

7. SerieA Il Capitano

אבל בהחלט אצלנו יש הבדל :)

נקווה שישאר אצלנו כמה שיותר, אבל אני לא רואה אותו נשאר אצלנו לכל הקריירה, גם אם נחזור לטופ. אינטר אינה קבוצה ששומרת שחקנים לכל הקריירה שלהם (היסטורית אנחנו לא כאלה, מלבד שחקני הגנה כמו זאנטי או ברגומי).

8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

תנו לי את שנות השיא שלו כמו שהרווחנו עם ויירי ואני מבסוט.

9. Raulito Madridista

בואו נחלק את הדיון לשני חלקים. קודם כל, בעבר אינטר ומילאן היו מהקבוצות הטובות ביותר באירופה. לא בדיוק באותן שנים מקבילות, אבל בערך. הנפילה שלהן היא בעצם בשני שלבים. קודם כל הן זזו מהטופ, מהפירסט-קלאס - ואחר-כך שקעו לבינוניות גם בזירה המקומית. אינטר איבדה את זה מאז הטרבל. ומילאן עוד לפני. בליגה היא שיחקה חרא למשל 2006/07 - אבל באירופה לכולם היה ברור שהיא הולכת לטחון את יונייטד בגומלין בסאן-סירו, למרות שהקבוצה של פרגי הייתה לא רעה בכלל. אגב, מילאן הייתה במרחק נגיעה מהאליפות. כמה כסף היא כבר הפסידה מכך שלא זכתה בתואר? אני באמת שואל. מי מבטיח לך שעם עוד סקודטו אז זלאטן היה נשאר? אגב, מילאן הייתה זלאטן, טיאגו סילבה ועוד תשעה בערך.
    העונה שמילאן סיימה במקום השלישי? זו לא העונה שמאריו באלוטלי היה נחשב למושיע? רצף מטורך לקראת הסיום ואיזה שער דרמטי במחזורים האחרונים? זה די לשקר לעצמך הייתי אומר. זה כמו שונגר מתלהב שארסנל נשארת בטופ 4.

מילאן כבר זמן רב מביאה שחקנים מעבר לשיא. רונאלדו הגיע לא רק מעבר לשיא אלא כשהוא פצוע כרוני ועם משקל עודף. זו הייתה החלטה קלה לריאל מדריד להיפטר ממנו. רונאלדיניו היה בליין. הוא סיפק מספרים טובים וטריקים יפים אבל הרבה כאן תקפו אותו על כך שזה לא מתאים ומילאן נראית כמו שכונה. אני לא מתייחס בכלל לבקהאם שהגיע ככה על הדרך אלא לחוסר היכולת לרענן. סיידורף לא עזב מאוחר מדי, כנ"ל אינזאגי? מאסימו אודו?

כמו שהתרופה הכי טובה אחרי משחקים חלשים היא ניצחה - ככה התרופה הכי טובה עבור אינטר ומילאן היא הכסף. מאלדיני לא קוסם, אבל הוא מחובר למערכת, הוא לא היה עוד שחקן במילאן. מי אמר שמי שנמצא במשבצת עכשיו כן עושה את עבודתו במילאן כמו שצריך? ההנהלה פח בין-כה. אתה שואל על סמך מה אני חושב שמאלדיני מתאים - על סמך מה אתה יודע שהוא לא מתאים? זה לא מפריע ששחקן שכל-כך מזוהה עם מילאן לא קשור אליה?

מבין את האוהדים שלא מגיעים ואני מניח שהירידה בכמות המנויים הייתה צפויה - אבל זו עדיין הכמות הנמוכה של מילאן מאז ומעולם, לא נתון שהייתי ממהר לזלזל בו או להמעיט מערכו.

לגבי פירלו, שוב - ציינתי שאני מניח שאתם בקיאים בנושא הזה יותר ממני. אני פשוט חושב שהוא מעולם לא היה שחקן שהתבסס על המהירות ברגליים אלא יותר על מהירות המחשבה. ברור שהוא משתף פעולה ביובה עם שחקנים טובים יותר, אבל פוגבה הגיע רק בעונת 2012-13 למשל, ופירלו הצטיין כבר באליפות הראשונה של יובה. גם להם קל יותר להציג כדורגל טוב כשפירלו משחק יחד איתם.

10. cazzo Il Capocuoco

דור, תבדוק נתונים. ממוצע האוהדים של מילאן עונה שעברה ב-19 משחקי בית הגיע ל-39.874. בשנות השישים והשבעים, היו עונות שהגיעו לסן סירו אפילו פחות....

Attendance Statistics of Italian Championships, Serie A,Serie B,Serie C1
    and Serie C2 since 1962-63 - Statistiche Spettatoi negli stadi italiani dalla A
    alla C2.....

אין לי ממש זמן להתדיין אתכם, אבל מובן לי לגמרי שאתם מדברים על נושאים שקשורים בכדורגל נטו, ובדברים שקרו על כר הדשא ובצדק. בכל זאת חשוב לי לציין המשבר של הקבוצות המילאנזיות קשור יותר לניהול מסוים ולמדיניות מסוימת , וקשור כמו גם למשבר הכלכלי שגורם לאיטליה עכשיו לשקוע.