המחזור ה30 בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏20/4/07.

1. C-J Member

ללירן השוואבי.

תרשה לי להגיד לך מברוק על הניצחון של שטוטגרט. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx
    והפעם אל תרשה לבווארים (כמוני) להתחיל לתת תירוצים!

ההסבר היחיד לניצחון: שטוטגרט טובים - ביירן גרועים. נקודה.

2. אפנברג Member

גם להשפעה של היצפלד הגדול יש גבול. אין לו פשוט שחקנים מספיק טובים. אני לא יודע גם למה להמשיך לפתוח עם פודולסקי כאשר פיזארו טוב יותר. מזל שקאן לקח היום כמה כדורים לא פשוטים, אחרת אי אפשר היה לצאת מהבית מרוב בושה. אני לא חושב שיהיה נורא כ"כ בגביע אופ"א-באיירן יכולה לזכות במפעל ולהגיע עם אנרגיות מחודשות לליגת האלופות עוד שנתיים. גם עם ההנהלה תחליט ללכת בכל הכוח על אליפות בשנה הבאה, אני מקווה שלא יזניחו את גביע אופ"א כי יש גבול לכמה אפשר להכשל בזירה הארופאית. אולי נשחזר את מסע הקסם מ-1995/6, אז זכינו במפעל (כאשר בין היתר עברנו בחצי הגמר את ברצלונה).

3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

קודם כל תודה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    דבר שני, כמו שסלע אמר לי, או שבאיירן לוקחת תארים או שתיכשל כליל, שההנהלה רק לא תצא עם לקחים חיובים מהעונה הכושלת הזאת.
    כישלון כולל של כולם, והיום קיבלנו את החותמת. הסיבות הן רבות, ולא רלוונטיות כרגע, יוצאים לדרך חדשה בסבנר שטרסה, אולי דרך טובה יותר, ואולי נכנסים ל 7 השנים הרעות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

לגבי המשחק, לא ראיתי, תודות לסלע http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx אבל קפצתי בגולים כמו מטורף וראיתי איך סלע נעשה אדום מרגע לרגע, הוא פתאום נעשה אוהד שאלקה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx
    מבחינת שטוטגארט עכשיו חשוב לא לאבד את הריכוז, עדיין לא הושג שום דבר, שבוע הבא משחקחוץ קשה מאד מול גלדבך.
    המשימה עדיין לא הוגדרה בהצלחה, גם בליגה וגם בגביע שטוטגארט העונה נותנת הספק אדיר, השאלה מה יצא מזה?
    בכל אופן סוגרים שבוע חלומי, שמעטים שוב האמינו שניצא עם שתי ניצחונות ממנו (גם אני לא למען האמת).

בתחתית פרנקפורט מתפרקת בבית מול בוכום וגקאס שעדיין מאמינים שישארו ליגה, בילפלד ודורטמונד עם ניצחונות גדולים, מחר מיינץ והמבורג חייבות לנצח, וגם להנובר אסור עדיין לשכוח שהם עדיין חזק בעסק.

שבוע מצויין לכולם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

4. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ככה הוא נשמע כאשר באלאק עזב את המועדון. אז הוא היה במפתיע סופר אופטימי.

5. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אחרי שצפיתי במחזור, תרשו לי כמה תגובות:

* התגובה הראשונה מכוונת לכיוון נדב שלנו. ראית אתמול פיפליצה? השוער הכ"כ מושמץ הזה שעושה לפעמים טעויות של טירון או ליצן איך שמכנים אותו, לקח אתמול כדורים גדולים ולא היה אשם ולו בשער אחד, פשוט שוער מצויין. אם לא היה לו רק את הבורג הרופף בראש http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

* שאלקה, לא משחק גדול, אבל ניצחון מוצדק, נוייר פשוט מוציא ממני כל שבת מחדש תשבוחות אחרות. אם למשהו יש בכלל ספק, הרי שמנואל נוייר יהיה האוליבר קאן הבא.

* התגובה הזאתי ל C-J רשמת שהיית מוכן לראות את ואן בומל הפרחח מחוץ לבאיירן. נכון, אתמול שוב הגיע לו אדום, נכון, אפילו פעמיים, אבל חוץ ממנו ומקאן לא היה אכפת לאף שחקן אחר בבאיירן מההפסד, נראה שרק שניהם לקחו את ההפסד ללב. שחקן שהייתי לוקח לכל קבוצה, שחקן נשמה!

* משחק פשוט ענק של שטוטגארט, אני לא יודע אם זה היה החולשה של באיירן או החוזק של שטוטגרט, אבל אחרי משחק גביע ביום רביעי להגיע למשחק כזה חשוב ולתת 90 דקות מלאות של טוטאל אופנסיב פשוט להשתחוות בפני השחקנים. חשוב לציין את היכולת המדהימה אתמול של קקאו, קדירה, אוסוריו והילברט ובעצם גם פרדו, דלפייר, מיירה, הממ בעצם כולם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx
    רק לגבי בני לאות אני לא יכול לתת פרוגנוזה, אם משהו יכול לספר לי על המוערבות שלו במשחק ( נדב?)
    בכל אופן הוא נפצע כמובן ואני לא יודע כרגע לכמה זמן (אם בכלל) הוא יעדר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/4/07
  6. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הספקתי אתמול לתת את הסיקור שלי עם הסטטיסטיקות והנקודות המעניינות וחלקן כבר ברחו לי מהראש ואני אנסה להיזכר.

לירן התחיל עם פיפליצה וגנב לי את ההערה. אתמול הוא היה מצויין ולקח שני מצבים של שוער ענק. אבל, מה זה עוזר כשהוא עושה את זה דווקא במשחק שהם מפסידים. במשחקים האחרונים הוא היה ליצן וקטסטרופה, אבל הם ניצחו. שבקוטבוס יחליטו מה עדיף להם.

פרנקפורט חוטפים 3:0 על הראש. בעוד משחק בו הם היו יותר טובים והגיעו להמון מצבים. פשוט כואב על הקבוצה הזו, כשהשער הראשון (נגד כל מהלך המשחק) מטעות איומה בהגנה וגם שאר השערים עם טעויות בהגנה.

וולפסבורג הפסידו במשחק מצויין עם המון המון מצבים וזה אחרי שהם היו בפיגור, עשו מהפך ובילפלד (שהחליפה שוער במחצית מתיאס היין חטף ברך לפנים והחזיק עד המחצית עד שציגלר החליף אותו) ניצחו בסוף 3:2, לא לפני שבדקה ה 87 נפסל שער שוויון של וולפסבורג (החלטה גבולית לטעמי). דרך אגב, אותו ציגלר הצטיין במחצית ששיחק ולקח לפחות שני שערים בטוחים.

ברנד שניידר עם שער שני מדהים וצמד ראשון שלו אי פעם בליגה הוביל את לברקוזן לניצחון חשוב מאוד (או שאולי לא - לאור ההתפתחויות האחרונות בגביע וששטוטגרט מבטיחים את המקום ה - 3) על נירנברג.

דורטמנוד בשיניים מנצחת את הרטה שמתחילה להבין שמחליף מאמן לא בהכרח מחליף מזל (גם כשהוא משיג ניצחון במשחק הבכורה שלו). הרטה דרך אגב היו לגמרי לא רעים ואשקאן דז'גה נתן עוד משחק טוב.

על באיירן שטוטגרט אין הרבה מה לכתוב. זה היה כמו משחק אימון בשביל שטוטגרט. בני לאות' היה בסדר. לא יותר לא פחות. גם אני אוהב אותו, אבל יש לו בעיה. הכדור כל הזמן בורח לו או שהוא דורך עליו או שכל מיני כאלה וחבל.

עם כל הכבוד לשטוטגרט וזה שהמקום השלישי או יותר מגיע לה בצדק, העניין קצת מטריד אותי כאחד שחרד לכדורגל הגרמני. אני חושש מאוד מאי הופעה של באיירן בליגת האלופות לכדורגל הגרמני. עם כל הכבוד לשאלקה ושטוטגרט, עדיף לכדורגל הגרמני שצמא לנקודות באירופה שבאיירן תייצג אותו במקום אחת מהן. עם כל הכבוד, אני לא רואה אף אחת מהשתיים עוברת את השמינית ואפילו יותר מזה אני חושש שאחת מהן תעשה את מה שברמן והמבורג עשו השנה ולא תעבור אפילו את שלב הבתים. באיירן, עם כל העונה הקטסטרופלית שלה הגיעה עד לרבע ולא הייתה מאוד רחוקה גם להגיע ליותר. גם על ברמן קשה מאוד לסמוך בליגת האלופות אבל זה עוד בסדר.
    לצערי הרב, אין מספיק המשכיות אצל הקבוצות הגרמניות. נותנות עונה טובה ושנה אחרי זה נפילה גדולה. ראה המבורג, לברקוזן (מי זוכר שהם הגיעו לגמר ליגת האלופות), שאלקה, המבורג בפעם הקודמת שהיו בליגת האלופות.
    לכן, שתי קבוצות טובות עם המשכיות באירופה (ברמן ובאיירן) ואחת שאולי תגיע לשמינית ומעלה (שאלקה/שטוטגרט) זה בסדר אבל הפוך זה עלול להיות אסון מבחינת נקודות לכדורגל הגרמני.
    בקיצור אין לי ספק שמגיע לשאלקה ושטוטגרט, אבל זה מאוד מדאיג ומטריד אותי.

7. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מצד אחד אני מבין את החשש שלך. זה לגיטימי לחלוטין, במיוחד שספינת הדגל של הכדורגל הגרמני מחוץ למפעל.
    אבל, וזה אבל גדול, באיירן בשנים האחרונות לא הצליחה יותר מדיי לייצג בכבוד את גרמניה, שמינית גמר עם יוצא מן הכלל הרבע גמר העונה ( עם מזל גדול נגד ריאל). ככה שלא יקרה כלום אם באיירן תנשום קצת גביע אופ"א ותחזור עם כל הכוח לאלופות.
    לגבי שאלקה, אני דיי בטוח שירכיבו שם קבוצה טובה שתעבור את שלב הבתים ( אלא אם תיפול על בית המוות כמו ברמן העונה). לגבי שטוטגארט חייבים להיות ריאלסטים, שטוטגארט לא מסוגלת להעמיד תקציב כמו 3 הגדולות של הבונדסליגה.
    אבל וגם פה זה אבל גדול, שטוטגארט אף פעם לא הצליחה בגלל השחקנים שהביאה אלא יותר בגלל השחקנים שיצאו לה מהנוער. שאני חושב על ההתפתחות הגדולה שעשו קדירה, טסקי, גומז וגם הילברט שהגיע מפורט ועשה העונה התקדמות ענקית, בנוסף לשחקנים עם ים של ניסיון כמו מיירה ופרדו, בנוסף לעוד 2-3 שחקני רכש איכותיים ( אולי למרות זאת בשטורק http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx ), אפשר בהחלט להיות אופטימים.
    לזכות בליגת האלופות הם לא יזכו, אבל להגיע לשמינית גמר השוואבים בהחלט מסוגלים. אני רק מקווה שההצלחה של פה היא לא מקרית.

8. דנידין Member

בשאלקה זה מרגיש כבר כמו אליפות. הקהל באופוריה, האווירה מחשלמת, הכל נראה כמו זה, אך מה יקרה אם הם שוב יאבדו את התואר ברגע האחרון?!

:aaagath:

9. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

חזרתי אתמול בלילה מברלין שאירחה אותי למשך יומיים וחצי גם בשביל חתונה וגם בשביל המשחק של בורוסיה
    דורטמונד נגד הרטה ברלין שבשבילי זאת הייתה הפתעה גמורה שאני נוסע למשחק.הקבוצה שיחקה כדורגל
    לא טוב כמו שהיא עושה כבר הרבה זמן אבל היה גול שנפסל לטובתו של אלכסנדר פריי וחבל מאוד.אני שמח
    שלמרות התוצאה ניצחנו את הרטה ששיחקה כדורגל טוב יותר מאייתנו.
    תמונות בהמשך.

10. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

ובכל זאת, היא הגיעה הכי רחוק מכל שאר הנציגות שלנו בליגת האלופות. גם באותן שנים בהן היא לא הצליחה (לכאורה). בנוסף, יש לך גם , כי גם בעונה שעברה באיירן הגיעה לרבע גמר.

שאלקה לא יכולה להציב סגל שיעבור את השמינית בליגת האלופות בסיכוי של יותר מ - 50% (שזה אומר שאם יעברו את הבתים ויקבלו הגרלה קלה אז הם יוכלו לעבור). אסור לנו לשכוח שהעונה הזו ממש הם אפילו לא הגיעו לשלב הבתים של אופ"א.

הסיכוי של שטוטגרט לעבור את שלב השמינית הוא פחות מ - 20% לדעתי. מה גם שאפילו במקודמות ליגת האלופות עלולות להיות הגרלות שיגרמו לשוואבים לא להגיע לשלב הבתים (למשל הספרדיה/איטלקיה/אנגליה מהדרג האחרון ואפילו קבוצות מליגות כמו הליגה הצרפתית, הולנדית וכו').

מה שאומר (הכל על הנייר כמובן) שרוב הסיכויים שבשנה הבאה אפילו לא נצליח לשחזר את ה"הישג" של השנה (באיירן ברבע) ומה שאומר שנאבד עוד נקודות בדירוג האירופי.

וזה ממש לא קשור בספינת הדגל של הכדורגל הגרמני או האהדה שלי לבאיירן. אני מדבר מאהדה לכדורגל הגרמני.

11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

שוב נדב זה לגיטימי, אבל אתה נעשת לי פתאום נביא, מחלק אחוזים לכאן או לכאן, ובסופו של דבר זה מאחר ולא אני ולא אתה נזכה בלוטו זה דיי אבסורדי מה שרשמת על אחוזים.
    ואין לי בעיה שלא יתנו לשטוטגארט סיכוי לעבור אפילו את השלב המקדים, על הנייר כל מי שאומר את זה צודק.
    השוואבים תמיד ידעו להיות צנועים בניגוד לקבוצה שניצחנו לפני יומיים.

המבורג פשוט פראיירית, מחשקת יותר טוב ולא מנצחת משחק שהיא היתה חייבת לנצח מול מיינץ בבית. עכשיו היא שוב מסובכת בתחתית, רק 3 נ"ק מפרידות בינה לבין הקו האדום, ורק 5 נ"ק מפרידות בינה לבין מיינץ.
    ד"א שלושת רבע מהליגה מעורבת בקרבות הירידה, למעשה גם הרטה וקוטבוס שממוקומות 8-9 בטבלה עדיין נמצאות בתוך המאבק שרק 5 נ"ק מפרידות בינן לבין ליגה 2. מרתק מתמיד.

גלדבך מפסידה להנובר במשחק שגם ככה היה חסר משמעות מבחינתה, היא כבר ירדה ליגה ( 8 נ"ק מחוף מבטחים שבקופה נשארו רק 12 נ"ק פשוט לא ריאלסטי), הנובר לעומת זאת עם ניצחון גדול שמקרב את הקבוצה של דיטר האקינג לעונה נוספת בבולי.