המחזור ה21 בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י ג'ובאני אלבר, ‏9/2/07.

1. נעם Member

סלע יא אוהד הצלחות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

2. נעם Member

על מה אתה מדבר?
    וואמה היה מצויין אתמול ואוליי אחד מנק' האור היחידות של ברמן.
    הוא חתך יפה לאמצע עם כדרורים והגביה מצויין (הוא מגביה מכיוון שהורו לו להגביה כי ככה שאף בנה את המשחק ששוב לא הצליח לו), וגם אני חושב שוואמה מצויין הגנתית בטח יותר מפריץ שדווקא עליו צריכה לבוא הפעם כל הביקורת יחד עם פרינגס למרות שהתאושש לקראת הסיום.

ברמן שכחו מה זה לבעוט מחוץ לרחבה והם חייבים לנצל את זה שיש להם פליימייקר מוכשר כמו דייגו שיודע לפרוץ בדריבל לרחבה וככה לפרוץ את הבונקר.
    אין אפס! ההגבהות של בורו וואמה ופריץ מחוץ לרחבה ניתקלו פעם אחר פעם בראשה של ההגנה ואם כבר בראש ההתקפה אז הנגיחה ההיתה חלשה.
    נכון שוורנייס הגביה מצויין לבורו ושהחמיץ הזדמנות של 1000% גול אבל אסור לשכוח שאלה הגבהות שקרובות מאוד לקו הרחבה ולכן הן יותר אפקטיביות.

פרינגס חייב לקחת את עצמו ביידים כי הוא זה שאחרי (אני מאשים אותו גם בחולשתה של ההגנה) ביכולת של ברמן במשחקים האחרונים.
    שבאומן כבר יחזור ואז נחזיר את פרינגס למקומו ה"טיבעי" באגף שמאל.

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה מההרמות של וומה אתמול הגיעו לראש של שחקן ברמן? כמה הרמות שלו הגיעו לראש של שחקן ברמן בשבוע שעבר? אני לא זוכר אף אחת. שים לב - כל ההרמות שלו הן זהות. בדיוק אותו הכדור, בדיוק לאותו המקום ובד"כ גם מאותו המקום הוא מרים. פשוט שבלוני. אני מצטער, אבל אני גם לא זוכר פעם אחת שהוא חתך לאמצע. כמה בעיטות הוא בעט לשער? כמה שערים הוא כבש?
    לדעתי, שולץ עושה את כל זה יותר טוב. שולץ יודע להגביה גם כמו וומה וגם לרוץ עד קו הרוחב ולתת פס רוחב או הרמה לרוחב. הוא יודע לחתוך. הוא יודע לבעוט. הוא גם יודע לנגוח.
    אני לא חושב שפריץ היה הבעיה אתמול. תשים לב היה מרחק עצום בין הקישור לבין ההגנה ואז פתאום פריץ מוצא את עצמו מול שני סילונים כמו הילברט וגומז ולפעמים גם קקאו (שהוא לא השחקן הכי מבריק, אבל הוא מהיר מאוד) וזה בעיה. לדעתי, אתמול הבעיה הייתה בקישור האחורי וגם בזה שלברמן אין ממש תוכנית חלופית למקרה שדייגו במשחק לא טוב או נסגר חזק מאוד.

4. נעם Member

א. דייגו שיחק אתמול בצורה סבירה ולא נתן משחק ענק אבל ממש לא גרוע.
    ב. כבר אמרתי שפרינגס בעיקר אשם אבל כל הגולים הן באשמתו הכמעט בלעדית של פריץ:
    -ההגבה הראשונה של מגנין באה מהאגף שלו וזה נגמר בגול.
    -מריו גומז כבש שוב הצד שלו כאשר הוא עדיין לא היה בקו ההגנה בכלל אלא בחלק הקידמי.
    -מגנין עבר אותו כמו מים בשער השלישי ובעט פנימה.
    לשער הרביעי אני לא אתייחס כפי שאף אחד לא מתייחס שער של דלפיירו מול גרמניה בגארבג טיים במונדיאל.
    ג. בקשר לוואמה - אני יודע שאתה מעדיף לראות שחקנים גרמניים אבל אתה פשוט הולך עיוור אחרי שחקן שהוא טוב אבל לא סופרסטאר.
    פייר וואמה יותר טוב מכריסטיאן שולץ בתפקיד המגן השמאלי נקודה!

+לוואמה יש בעיטה הרבה יותר חזקה וטובה מלשולץ ובכלל הוא בועט נפלא וזה שהוא משחק באגף שמאל לא ימנע ממנו את זה.

+וואמה יותר מהיר משולץ והרבה יותר מנוסה ממנו.

+לוואמה יש הגבהות אדירות וזה שהחלוצים של ברמן מתקשים לאחרונה להגיע אליהם לא מבטל את היכולת המפולאה הזאת שלו (וזה בניגוד לפריץ ושולץ שיכולים רק לרוץ על הקו ולמסור רוחב כי ההגבהות שלהן בינוניות).

+אוליי זו קביעה קצת יהירה אבל אני חושב שוואמה גם הרבה יותר נלחם.

לשולץ אמנם יש אוליי טכניקה שעולה על של וואמה (למרות שגם לנ"ל יש טכניקה לא רעה בכלל וכלל) והוא נוהג יותר לפרוץ למרכז אבל אל תשכח מה וואמה עשה לכם ביירן מינכן השנה וזה לא משחקו הטוב היחיד במדי ברמן.
    כיום וואמה מתאים יותר לתפקיד המגן השמאלי משולץ.
    (ואם אתה רוצה שאני אזכיר לך מהלך פריצה לאמצע מאתמול - וואמה פורץ אתמול משמאל עובר את השחקן שלו וחודר לאמצע, פס להונט שבנגיעה מוסר לדייגו שבועט אבל הילדנברנד הודף).

5. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

השער הראשון לא באשמת פריץ. היו עליו שניים שעשו דאבל פאס כשאת הדבל מקבל מניין ומגביה ואז הילברט בצד ימין (שמאל של ההגנה) לא מכוסה (איפה המגן וומה?). בועט בקלות. גם השער של מריו גומז נכבד ממתפרצת מהצד של וומה וגם בשער השלישי היו היצלספרגר ומניין ביחד על פריץ. וזה קשה לשמור כשיש שניים. איפה היו הקשר הימני או הקשר הדפנסיבי בשער הראשון והשלישי. למה אף אחד מהם לא בא לעזור לפריץ שהיה צריך להתמודד עם שניים. ושלא תבין, נעם, אני לא אומר שפריץ היה גדול אתמול. אבל תראה איך לוומה יש חלק גדול בלפחות שני שערים. וגם ברביעי הוא ממש סגר את הצד שלו (אבל זה באמת כבר היה דיי גרבאג' טיים).

אם לוומה בעיטה כל כך טובה למה לא רואים אותו בועט תוך כדי משחק (לא ממצבים נייחים).

אז הבאת פריצה אחת שלו. אז מה? פריצה אחת בשני משחקים זה מספיק? בכל מקרה אין לו את החדירה לתוך הרחבה או לקו הרוחב שיש לשולץ.

ובסוף מגיעים לאותה הנקודה. גם אם נקבל את זה שוומה טוב משולץ הוא לא כל כך הרבה יותר טוב ממנו (כמו, נגיד, רוברטו קרלוס בשיאו לעומת שולץ) שהיה צריך להביא מישהו מבחוץ ועוד לשלם לו הרבה כסף. מה גם, שדעתי ידועה, כאשר יש גרמני או זר באותה הרמה בערך, עדיף גרמני.

6. נעם Member

צודק בקשר לזה שזה לא אשמתו היחידה של פריץ אבל בוא נבהיר כמה דברים:
    בשער הראשון וואמה שמר בין גומז להילברט כאשר השער באמת לא היה באשמתו (הוא עשה מה שהיה צריך לעשות) אם כבר אז אחד מהבלמים הג'לובים היו צריכים להכנס לכדור בגלישה.

בשער השלישי אותו עניין לגבי הדאבל פאס עם פריץ רק שהפעם נאלדו נתן כמו חמור לכדור לחתוך אותו וואמה לא יכל לעשות הרבה אלא לרדוף אחרי השחקן פריץ בכלל לא היה בעמדה שלו.

בשער הרביעי לוואמה לא הייתה שום אשמה כי הוא מתח את אבריו עד לקצה כדי למנוע מהפס להגיע והוא תפקד נכון.
    שלא תבין אותי לא נכון גם אני שנאתי את וואמה אחרי המשחק עם בארסה ועוד כמה משחקים גרועים אבל הוא בהחלט משתפר.

הוא לא בועט מצד שמאל המון לשער, רק כאשר הוא בעמדה של קיצוני על הקו ואז בעיטה תחשב שטות.
    כאשר הוא פורץ הוא כן בועט ואם הוא מגיח מהאמצע אז בכלל (הוא אחד הנשקים של ברמן לבעיטות מרחוק).

ובקשר למהלך מאתמול שהבאתי - הוא עשה עוד איזה 2 מהלכים כאלו מהצד פשוט הבאתי דוגמא ואני זוכר אותם טוב מאוד.

נערך לאחרונה ב: ‏11/2/07
  7. רפאל Member

דקה 11 קארימי עושה 2-0 אבל השופט פוסל בטענת נבדל שלא היה!

משחק חלש של באיירן, דקה 60 מקאי כובש השער מוחלף לפיזארו.

נערך לאחרונה ב: ‏12/2/07
  8. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן, אתה זוכר את הויכוח שלנו? אז היום איוואן סאנקו הבקיע את השערים העשירי והאחד עשר שלו. הלוואי ויביאו אותו אלינו.

לפי מה שהבנתי פולדי היה טוב היום וגם אנדי גרליץ שחזר אחרי פציעה ואחרי למעלה משנה וחצי.

הבנתי גם שרפאל שפר היה המצטיין היום בנירנברג עם עצירות פנטסטיות.

9. Raulito Madridista

משחק נהדר של כדורגל התקפי היה בין שטוטגארט לוורדר ברמן, איזה יופי שככה נראים רוב המשחקים בליגה הגרמנית וחבל שאין הרבה קבוצות בעולם שמשחקות התקפה, התקפה והתקפה!!!.
    ההגנה של וורדר ברמן קפאה היום וההגנה שלה לא ברמה של קבוצה שיכולה לקחת אליפות, ברמן לא מאוזנת, היא הקבוצה מספר 1 השנה בבונדסליגה בחלק ההתקפי ואחת משמונה ההתקפות הטובות ביותר באירופה לדעתי(בייחד עם מנצ'סטר יונייטד, ארסנל, רומא, אינטר, ברצלונה ועוד), אבל היא לא מאוזנת וזה מה שגורם לה להפסיד בקרב על האליפות לשאלקה ככל הנראה, הפער בצמרת גדל לשש נקודות. שטוטגארט הבקיעה שני שערים יפים, דייגו החזיר את ברמן למשחק עם שער יפה(לטעמי עוד גורם לספיגת שלושת השערים מצד ברמן היא המשחק הבינוני ומטה של טורטן פרינגס, שחקן שאם הוא ביום לא טוב אז הקישור האחורי של ברמן פשוט מתקפל), אבל לקראת תום המחצית בא השער השלישי של שטוטגארט, ששיחקה הגנה מצויין לאחר מכן. מה דעתכם על השער השלישי של שטוטגארט,האם הייתה טעות של שוער ברמן? מצד אחד של הילוך חוזר זה נראה לי גול של שוער כאילו זה היה קצת שמאלה מאמצע השער, אך מהילוך חוזר אחר זה נראה לי בעיטה לא חזקה אך חדה לפינה. מעניין אם שטוטגארט תעפיל לליגת האלופות, אני לא בטוח שהיא תצליח להישאר בכושר הנפלא שלה עד סוף העונה(וחייב להזכיר, הגול של גומז היה נהדר)

ניצחון ראשון להיצפלד כמאמן באיירן. היכולת תשתפר אני בטוח, מה שחשוב זה הנקודות בינתיים, באיירן צריכה להילחם על מקום שני לפחות, העונה לא נגמרה. באיירן צריכה לזכור שהמקום הנוכחי שלה מוביל רק לאופ"א, ואם היא לא תגמור לפחות מקום אחד מעל היא תיהיה רק באופ"א וזה כן יהיה כישלון של היצפלד והקבוצה. פער של 4 נקודות בהחלט ניתן לסגירה. רוי מקאיי בהחלט בעונה טובה השנה, שהקישור של באיירן לא קירטע מקאי ידע לעשות את העבודה. באיירן שמרה על שער נקי סוף סוף.

10. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ראיתי את המשחק, טרם ראיתי גם את התקציר. רק ע"פ התוצאה ולפי ממה ששמעתי פה אני מאוד מאוכזב. מול בילפלד החלשה בבית אפשר בקלות לנצח 3:0 ומעלה. השער של מקאיי שהגיע בשלב מוקדם של המשחק, כנראה הרגיע את הרוחות ובאיירן עברה לסלואו מושן. אני מאמין שבאיירן של היצפלד עושה את השיפור ממשחק למשחק ואין ספק שאם לא ניצחנו, והפער משטוטגארט היה כמעט בלתי אפשרי להשגה. ככה שמה שחשוב בינתיים זה השגת שלושת הנקודות ויכולת מקסימלית במשחק מול ריאל.

11. C-J Member

ראיתי את המשחק. אני יכול להגיד ככה:
    לאם השתפר מאוד מאוד.
    לוסיו עדיין עם גיחות הפצצה, אבל פחות.
    בקישור שיחקו קרימי ,ואן בומל, אוטל ומיקו. אני לא בטוח איזה תפקיד עשה כל אחד מהם, כי כל פעם ראיתי אותם במקום אחר במגרש. הרגריבס ושוויני לא שיחקו.
    המחליף גורליץ היה טוב, נתן כמה פריצות יפות מאגף ימין. הוא רעב לכדורגל. רואים עליו.
    פולדי סופסוף קיבל הרכב והיה הטוב ביותר על המגרש לטעמי. נכון שהוא לא כבש, אבל הוא רץ, השקיע והגיע למצבים. היצפלד הרוויח חלוץ.

בכללי יש עוד הרבה מה לשפר. עדיין חסרה הרמוניה בקישור והתיאום עם החלוצים לוקה.
    נחיה ונראה.