המחזור ה16 בליגת העל: 0-0 בין בית"ר לסכנין

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏6/1/06.

1. EL Capitan Member

שקאנן יתלהב. למרות שזאת הדרך היחידה לשלב את רוסו, ברקו ונימני ביחד, המערך של ה3-5-2, שהדגש הוא על ה3 שחקנים בחוליית הגנה, לא יחזיק מעמד עוד זמן רב. ללכת על התקפה זה לא אומר שצריך להפקיר את ההגנה. מה שעושה קבוצה להתקפית ואטרקטיבית זה הסגנון והדרך שבה היא משחקת, בתוספת של יכולת אישית וטכניקה גבוהה של החלק ההתקפי. לי נראה שכל התהילה בארץ של קאנן עלתה לו קצת לראש, ואני מקווה שהוא לא יתעשת מהר, כמו שאני חושב שכן. לי נראה שמהניצחון הזה מכבי הולכת להיות לפחות קבוצה ראויה, אבל בשביל אמצע טבלה- מקום חמישי גג עד לסיום העונה.

ובקשר לאבי איבגי, כאחד שראה אוות בעונה שעברה בליגה הלאומית, מדובר בשוער מצוין. גם אני לא הבנתי מה היה בדיוק איתו העונה, שהוא כבר היה עם רגל וחצי מחוץ לכפ"ס וחימם את הספסל, אבל אתמול נתנו לו את ההזדמנות, הוא החזיר ועכשיו אומרים שהוא יחזור לפתוח קבוע בהרכב כפ"ס וישאר בקבוצה.

2. אלי מתחן Member

איבגי באמת שוער טוב, ועוד מעונת העלייה של בני יהודה כבר שמתי עליו את העין.

3. city Member

אפשר גם להכניס את שלושתם במערך של 4-4-2 יהלום. ככה:
    --- ברקוביץ' ---
    רוסו -------- נמני
    --- מישאלוף ---

המערך הזה לדעתי יהיה הרבה יותר אפקטיבי. לברקוביץ עדיין יהיו 2 חלוצים מולו, כך שהוא יוכל להביא את יכולת המסירה שלו לידי ביטוי, אבל עדיין ישארו 4 שחקני הגנה, וההרכב יהיה הרבה יותר יציב.

4. Pavel_Nedved Member

המשחק של חיפה היה מגעיל ולצערי שוב השופטים ניצחו להם את המשחק... פנדל ברור אחרי היד של בנאדו.
    הפ' אני לא מאמין שהם עשו מהפך פ"ת לליגה לאומית!!!
    מכבי ת"א היו מעולים וסוף סוף הראו משחק על רמה ויכלו לשים עוד 2 לפחות למרות שגם אשדוד היו יכולים לשים עוד אבל המזל של קאנן משפיע גם על מכבי.
    נתניה אחלה קב' וחייבת להשאר בליגת העל אבדול ראזק ומסודי צמד זרים מעולים.
    בני יהודה ניצחה אבל הם בסופו של דבר יסיימו 6-7 כמו כל עונה.
    היום בית"ר נגד סכנין... סכנין בדוחא מעולים לדעתי יהיה שם תיקו

5. Pavel_Nedved Member

המשחק התחיל וכבר 4 חזיזים לעבר קורנפיין למה סכנין חייבים להרוס כזה אירוע ספורטיבי...
    אחרי זה הם קוראים לאוהדי ביתר גזענים

6. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

טוב,ג'רום לרואה לא ממש קשור לליגה שלנו.לא כוחות.

נערך לאחרונה ב: ‏8/1/06
  7. נדב מיכאלי Member

עכשיו מחצית.
    משחק לא רע בכלל של בית"ר ובעיקר של אפק אמסלם ולרואה שמראה ניצוצות של שחקן ענק וכמובן גם אנסומבו.
    זיו לא מסתדר בעמדת המגן השמאלי ועושה הרבה חורים למזלו אמסלם מתקן את הטעויות שהוא עושה.
    אפק שחקן גדול וכמו שבשבוע שעבר טוטואנה סבל מחוסר מזל היום זהו אפק שסובל מחוסר מזל.
    חייבים לנצח את המשחק הזה.
    רק שלא נצטער על כל ההחמצות !

8. ReL Member

ניצוצות?! תענוג של שחקן הלרואה הזה , גם הגנתי גם התקפי , אי אפשר לבקש יותר

9. John Barnes Member

לא יעבוד לדעתי, מכבי צריכה אגפים מהירים יותר, ומה גם שנמני כל הזמן יחתוך לאמצע. אנחנו צריכים להביא קשר שמאלי באופן דחוף, אי אפשר עם מסיקה יותר, העמדה הזו ממש לא טובה גם ללירן כהן. רוסו חלש וייחלש עוד יותר בהמשך העונה, לירן כהן חייב לתפוס את מקומו.

לא חייבים להיות נעולים על 4 בהגנה, מערך של 3 בלמים ברמה טובה מאוד כמו סטרול, יחיאל וגונזאלס צריך להספיק. למכבי פשוט אין קו שמאל, וכשבלם טוב עושה את הסגירה שם במקום אבו סיאם זה נראה הרבה יותר טוב.

לרואה עושה היום ה-כ-ל במרכז המגרש, תענוג. ופיטו, שחקן עם כישרון גדול שיכל להפוך לענק אם לא היה כזה עצלן. מסוג השחקנים שאתה אומר "אם לי היה את הכישרון שלו..."

נערך לאחרונה ב: ‏8/1/06
  10. נדב מיכאלי Member

לרואה שחקן ענק אין ספק והיום ראינו רק ניצוצות ממנו .
    נחכה וניראה איך הוא יהיה בעוד חודש חודשיים -שנה כשהוא כבר מחובר לקבוצה .
    שבוע הבא משחק קשה מאד בבלומפילד ,משחק העונה האמיתי.
    כמה החמצות לבית"ר זה לא יאומן .חבל אבל לא נורא.

11. city Member

נמני אמור לחתוך לאמצע, את עיקר העבודה על הקו אמורים לעשות המגנים (אבו-סיאם ושפונגין). ואם כבר חזרנו ל-3-5-1, התפקיד של הקשר השמאלי תפור על מסיקה. הוא בדיוק מה שמאמן מחפש כשהוא חושב על wing back בצד- חזק, בעל כושר טוב, הרמה טובה, פיזי. לדעתי אם מסיקה יקבל אמון מקאנן הוא יציג יכולת מצוינת.

בקשר למשחק היום- משחק די חלש, לרואה הראה ניצוצות של טכניקה מצוינת, אני מאמין שאחרי שהתיאום שלו עם חבריו לקבוצה ישתפר בית"ר תהנה ממנו הרבה יותר.

12. John Barnes Member

זה כבר 4-5-1, וזה היה במכבי העונה, את התוצאות של זה ראינו. אתה מבלבל בין ה4-4-2 של ליברפול, לבין ה4-4-2 הקלאסי. לגבי מסיקה: שוב, אני לא מחזיק ממנו יותר מדי, שחקן לא יציב, ושהוא בכושר טוב, זה עדיין בינוני מדי. אך ב10 דקות שהוא שיחק אתמול, הוא הרים 3 פעמים בצורה מדוייקת להפליא, ואחת ההרמות הסתיימה בשער, כנראה שאתה צודק בקטע הזה.

13. TBH Member

ג'רום לרואה שחקן ענק
    בכמה רמות מעל הקבוצה
    הוא צריך לשדרג את בית"ר...

השחקנים היחידים שקרובים אליו ברמה הם אפק ומליקסון

14. הרצליה Member

פחחח מליקסון?
    מה הוא כבר עשה שאתה יכול להגיד שהוא קרוב אליו ברמה?

15. city Member

אם נמני חותך לאמצע זה לא יהפוך ל-4-5-1 בגלל שנמני לא אמור לשחק כחלוץ. המערך המלא הוא ככה:
    דוארטה ---- חיים
    --- ברקוביץ' ---
    רוסו -------- נמני
    --- מישאלוף ---

מה שאומר שאם נמני יכנס לאמצע, עדיין יש שני חלוצים לפניו. דוגמא לקבוצה שמשחקת ככה היא נבחרת שוויץ (אם אתה זוכר איך הם שיחקו מולנו בשנה שעברה), גם ריאל מדריד מנסה לשחק בגירסא קצת שונה של המערך הזה. במערך הזה החלוצים אמורים לעשות תנועה ולרדת לצדדים ואז זה בעצם מצוין שהקשרים (נמני ביניהם) יכנסו ויצופפו את האמצע.

אבל עזוב טקטיקות, אנחנו בדיוק המחזור בכלל..