המחזור ה-36 ב-Serie A: אטאלנטה ורומא חוזרים מאירופית כדי להתחרות על האלופות ועוד.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י uri, ‏10/5/24.

1. yonmu Member

זה עוד יותר מרשים, כי יש לו מספרים טובים גם בכלל המסגרות:
    2642 דקות, 12 שערים (ועוד 1 בפנדל), 9 בישולים.
    כלומר שער/בישול לכל 125 דקות, ביחס לשער/בישול לכל 1480 דקות בעונה הקודמת (כלומר בישול אחד).

מצד שני העונה הוא משחק במובהק כאחד משלישייה התקפית, ובמילאן הוא הסתבך גם מבחינת העמדה
    (אבל אין ספק שבמילאן הוא נתקע גם ברמה הפסיכולוגית, והסתבך גם בפעולות פשוטות שלא קשורות לעמדה בכלל).

עומר אוהב/ת את זה.
  2. Don Joan Roman Member

בדיעבד דה רוסי השיג את המינימום ההכרחי עם רומא. נכון יש לו הקלות אבל זה לא מעניין, בשורה התחתונה הוא התחיל מצויין ודעך, עם זאת אני חושב שהוא עדיין הוכיח שהוא ראוי להמשיך כמאמן בליגה, לא בטוח שברומא בהתחשב באופציות הפנויות.

3. Zakutaroma Member

מצטער אבל אני לא תופס מפיולי איזה שדרוג ענק לעומת דה רוסי, אפשר לחשוב שמדובר בזידאן או בפפ, הוא מאמן בינוני עם מעט רעיונות ורוב הפעמים הכדורגל שלו חיוור וחסר רעיונות, נכון הוא לקח אליפות, אבל הסגל היה המרכיב העיקרי ולא המאמן.
    לגבי קונטה, הוא מריח לי בסוף כמו פוטנציאל מוריניו, לא ברמת חירוב הקבוצה, אבל ההייפ ואחרי זה הצלילה, במיוחד בתקציב שהוא מבקש שחקנים, לפעמים זה עובד ולפעמים לא.

אני לא אומר שדה רוסי ראוי להכל וכולי, בסופו של יום בולוניה בבית הפסיד, יובנטוס בבית תיקו, נאפולי בחוץ תיקו, את כל המשחקים החשובים של העונה הוא הפסיד, אבל הרעיונות שלו, וההכנה שלו, היא לא רעה בכלל, ראה ערך לברקוזן משחק שני, קבוצה שבפער בכמה רמות מעל רומא ועוד איכשהו הצלחנו לגרד שם משהו טוב עד דקה 80.

אני בעיקר מאשים השנה את מוריניו ופינטו, בעיקר פינטו, שבנה סגל על גבול השערורייתי, לא עמוק, לא יצירתי, עם מלא חוסרים וחורים. אני כן מאמין שאם דה רוסי היה מתחיל ממחזור 5/6 היינו היום באלופות.

נ.ב - קח קומדיה של החיים - רנאטו סאנזץ שוב נפצע ולא כשיר!! מרוב העייפות במשחקים והעומס הוא לא עומד בזה, פשוט גיחוך שמישהו הביא שחקן כזה בכלל לקבוצה, אפילו באימונים הוא נפצע כל יום לשבועיים. - על זה אני מדבר.

4. תומר1989 Member

פיולי זה שדרוג ענק לעומת דה רוסי.
    דה רוסי לא מאמן. זה כמו עציץ על הקווים. תשים אותו או עציץ זה אותו דבר.

שיתגלח עוד קצת (הרבה ) בקבוצות קטנות לפני שיקבל את רומא .

ככה זה שמקבלים החלטות מהרגש, מפסידים המון המון כסף

EO11 אוהב/ת את זה.
  5. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור לכם שאם אטאלנטה נותרת במקום החמישי ומנצחת את לברקוזן אז גם המקום השישי הולך לליגת האלופות, נכון?

כלומר רומא עדיין יכולה למצוא את עצמה עם כרטיס לצ'מפיונז. זה לא גמור.

Don Joan Roman ו-SerieA אוהבים את זה.
  6. טל. Member

באידאלי? רומא היתה צריכה ללכת על מוטה (קשה לי לחשוב על שם אידאלי ממנו). אבל אני לא יודע אם היתה מצליחה להשיג אותו בהתחשב בתחרות.

בכל מקרה זה לא משנה. דה רוסי יםתח את העונה הבאה ברומא וזה הכל.
    זה כבר מים מתחת לגשר.
    הסיפור סגור.

הסיפורים וההחלטות הפתוחות הרבה יותר חשובות כרגע. -וזה עניין מינויי ה ds ועניין המרקאטו בקיץ.

7. טל. Member

להבנתי יהיו 6 נציגות לאיטליה רק אם אטאלנטה תזכה מול לברקוזן וגם תסיים מחוץ לטופ-5 בליגה.

8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לא, זה הולך לקבוצה הבאה בתור מבחינת ניקוד שלא העפילה אוטומטית לאלופות. יש 5 כרטיסים לאיטליה, לא 6.

9. SerieA Il Capitano

לפי הטוויטר כולל שדרים ופרשנים, יותם ואור צודקים. אם אטאלאנטה מנצחת את לברקוזן, רומא (או לאציו) באלופות.

אותו דבר אגב אם פיורנטינה תזכה בקונפרנס לדעתי.

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מה שאני רשמתי סותר את יותם ומתבסס על המקור הכי טוב, אופא עצמה:
    What happens if the UEFA Europa League winners have also qualified for the league phase of the Champions League via their domestic league position? | UEFA Europa League | UEFA.com

ממה שאני מבין מפה, בנפיקה העפילה אוטומטית ככל הנראה, אלא אם רומא תהיה זו שתסיים חמישית בסוף ואז בנפיקה תהיה תלויה בזכיה של לברקוזן. יכול להיות שיש החרגה שתעניק למקום ה-6 העפלה, אבל לא רואה סיבה לכך.

11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. אין ספק שמנטלית, לשחק במילאן, שונה לאין שיעור מאשר לשחק באטאלנטה. במילאן יש לחץ לקחת סקודטו, יש ציפייה ללכת רחוק בליגת האלופות, אפילו לקחת קופה איטליה וסופרקופה איטליאנה, אם יש אפשרות. באטאלנטה אין ציפיה לשום דבר חוץ מלשחק כדורגל יפה, עם כל הכבוד להישגים שלהם בשנים האחרונות, שאם אני לא טועה, מבחינת תארים, הסתיימו ב-0 תארים.

האמת שלרגע, אני יוצא מדה קאטאלארה, זה מפתיע מאוד, שגאספריני משחק עם אטאלנטה כדורגל מרהיב מ-2016/17, והקבוצה לא זכתה בשום תואר מקומי. נכון זה לא פשוט, יש לך את יובה, אינטר, מילאן, ולך תתגבר עליהם, וגם נאפולי, רומא ולאציו עומדות להזתנדב מאחור אם יהיה באפשרותן, ועדיין, כמעט לכל אורך השנים הללו, לדעתי עד השנה, אפשר להגיד שאטאלנטה היתה הקבוצה מספר 2-3 באיטליה במצטבר:
    2017 (4), 2018 (7), 2019 (3), 2020 (3), 2021 (3), 2022 (8), 2023 (5). הפסידה פעמיים בגמר הגביע. רשמה הצלחה מדהימה בהגעה לצ'מפיונס אבל התאכלס, תארים, היא לא לקחה כלום, והגיע לה לקחת משהו. עכשיו יש לה צמד הזדמנויות שלא היו לה מעולם, בהבדל של שבוע - גמר גביע איטלקי מול יובה (יומרני לחשוב שהיא פייבוריטית ביום רביעי?) וגמר ליגה אירופאית מול נברלוזן (לא מכיר אחד שיחשוב שהיא פייבוריטית).

2. בחזרה לדה קאטאלארה, קרה לו משהו שקורה ללא מעט שחקנים, אפילו אומר שקורה לרובם, הם משחקים בליגה שהיא TIER 2-3 באירופה (במקרה של בלגיה נאמר שזה 2) ואז הם מגיעים לקבוצה מאוד גדולה ופשוט לא מצליחים שם, ואולי זה לא שהם לא כאלה טובים, הם פשוט לא מצליחים לעשות את המעבר לקבוצות טופ אירופאיות בכזו מהירות. ליאון ביילי מאסטון וילה דיבר על זה בריאיון שעשו איתו לאחרונה והוא אמר ששחקנים צעירים, לא מבינים שלפעמים גם אם הם יהיו מאוד טובים, יש דרך שצריכה להיעשות במסגרת קריירה, בודדים הם העילויים שבאמת מצליחים להיות בטופ מההתחלה, אבל רוב השחקנים גם אם יגיעו לטופ, יכולים או צריכים לעשות את זה דרך קפיצות ביניים כתחנה שלישית שכאשר אליה הם מגיעים, הם כבר מגיעים חזקים מנטאלית, בשלים פיזית ומקצועית ושלמים יותר כשחקני כדורגל. אני נוטה לחשוב שאחרי העונה הראשונה + זו, אם תיקחו את דה קאטאלארה ותשימו אותו באינטר או ביובה או אפילו חזרה במילאן, הוא ייראה 180 מעלות מאיך שהיה בקדנציה הראשונה שלו ולא בכדי.

12. EO11 בפה אליל היכל התהילה

רק רוצה לציין משהו על דה רוסי - מאז שהוא הגיע רומא נמצאת במקום הרביעי מבחינת צבירת נקודות, 4 נקודות פחות מבולוניה שנמצאת במקום השני בתקופה מוגדרת זו. אני מסכים שרואים שיש בעיות אימון ברומא ושאולי הוא לא הבחירה הראשונה ביחס לקונטה או פיולי, אבל הוא לא אשם שרומא כנראה לא תהיה בליגת האלופות. ההפך הוא הנכון, הוא הסיבה העיקרית שרומא הייתה במאבק עד כה.

13. RubberSoul Member

אתם שוכחים שהמקום החמישי בליגה לא מוביל לליגת האלופות, מדובר בכרטיס אקסטרה. קודם כל מסתכלים על המקור, שזה 4 הראשונות+הזוכה באירופית. המקום השישי יקבל את הכרטיס אקסטרה רק כי המקום החמישי מקבל את הכרטיס לליגת האלופות על תקן הזוכה באירופית.

לעומת זאת, אם לברקוזן תיקח את האירופית, הגרמנית לא תקבל עוד כרטיס כי לברקוזן כבר העפילה דרך הליגה לאלופות.

בנפיקה תקבל את הכרטיס אם לברקוזן תזכה באירופית. רומא תקבל את הכרטיס אם אטאלנטה תזכה באירופית. במקרה כזה של 6 איטלקיות באלופות, הסרייה א' מאבדת כרטיס לאירופית דרך הליגה (המקום השישי).

אם פיורנטינה תזכה בקונפרנס ולא תעלה לאירופה דרך הליגה, היא תעלה לאירופית בלי קשר.

ג'ורדן לאב אגדה אוהב/ת את זה.
  14. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

המקרה הנ"ל מתייחס למצב שבו אטאלנטה מסיימת טופ 4. אם אטאלנטה מסיימת חמישית היא נכנסת כנציגת הבונוס של 2 הליגות הבכירות ולא כהעפלת ליגה רגילה.

אופ"א שמרה במיוחד 4 כרטיסים ל-2 הקבוצות שמסיימות 5 ב-2 הליגות הבכירות, לזוכה בליגת האלופות ולזוכה בליגה האירופית. אי אפשר שאותה קבוצה תתפוס יותר מאחר התקנים האלו. אם אטאלנטה זוכה באירופית היא לא יכולה לתפוס גם את התקן של הנציגה החמישית והכרטיס הזה עובר הלאה לשישית בליגה.

15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

נכון, אי אפשר שקבוצה אחת תתפוס אחד מהתקנים האלה ולכן התקן של הזכיה באירופאית יעבור לקבוצה הבאה בתור מבחינת דירוג. אין שום התייחסות לעניין כרטיס הבונוס, מדובר בפשטות על מקרה בו קבוצה העפילה בשתי דרכים ואחת ההקצאות צריכה לעבור לקבוצה אחרת.

אפשר גם לראות זאת כאן:
    2024/25 Champions League: Who is in the league phase as it stands? | UEFA Champions League | UEFA.com
    Europa League winner rebalancing (1)***: Benfica (POR

היוצא מין הכלל הוא במקרה שיש עוד קבוצה מהליגה שלא העפילה אוטומטית לשלב הבתים ובמקרה כזה, היא תקבל את הכרטיס. לא רלוונטי לאיטליה.

נערך לאחרונה ב: ‏13/5/24