המחזור ה-36:: בברצלונה פותחים שמפניות! דייגו אלבס עצר את ריאל שסיימה רק בתיקו 2:2 עם ולנסיה בברנבאו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Franco, ‏9/5/15.

1. Raulito Madridista

חבל שיש כאן חבר'ה שעם הודעות של שורה גוררים את הדיון לרמה נמוכה.
    גם אם מקזזים לריאל מדריד את הזכיות בין 1955-1960(ואין שום סיבה לעשות את זה) - עדיין יש לה יותר גביעים מהאימפריה ברצלונה למשל והיא שווה לבאיירן מינכן. ריאל מדריד וליגת האלופות - נו מה אני בכלל מנסה להסביר לכם. 'לוקחים את המפעל פעם ב-10 שנים' - אפשר לחשוב שקבוצה אחרת זוכה במפעל בתדירות גבוהה יותר.

ברצלונה לא חוותה העונה אף פציעה רצינית של שחקני מפתח בעוד ריאל מדריד מגיעה למשחקים הקשים עם אינסוף אילתורים וזה לא פשוט. יש ביקורת על אנצ'לוטי ויש גם מצב נתון שקשה להתעלם ממנו.

לא מסכים בנוגע לצ'יצ'ריטו. אתמול הוא לא איים מספיק טוב על השער אבל יש לו איכויות. הוא דווקא מפתיע לפעמים במהירות שלו, מפעיל לחץ בלתי-פוסק על ההגנה והוא מביא לריאל מדריד עוד אופציה. הוא אחלה חלוץ מחליף ואם קארים נראה כמו הצל של עצמו אז אין סיבה לא לתת לו קרדיט מידי פעם. וגארת' בייל שמסריח את הדשא כל העונה כן נראה לרמה של ריאל מדריד? הוא עשה אתמול פעולה וחצי טובות חוץ מהמשקוף ועדיין אף-אחד לא מעביר עליו ביקורת. זה מוכיח עד כמה הוא הרגיל אותנו לרף נמוך העונה.

2. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אינסוף אילתורים? כן, מה פפ יגיד על זה? נפצעו שחקנים במהלך העונה, ביניהם בייל, ראמוס, חאמס, מודריץ׳ ובנזמה. ועדיין, אתם ריאל מדריד - אף אחד לא הכריח אתכם להתנהל בצורה כה פופוליסטית בקיץ. בקלות יכולתם לבנות קבוצה הרבה יותר טובה ומאוזנת בקיץ האחרון. עכשיו אתם משלמים על ההתנהלות הפופוליסטית הרגילה שלכם שמתאימה למאמן שרגיל להתעסק בפוליטיקה.

בייל לא נמצא בעונה טובה, וכמו רונאלדו הוא לא שחקן שטוב (יחסית) בשטחים קטנים. ועדיין, נראה לי שבמובן מסויים כמו בנזמה הוא נהפך לשעיר לעזאזל אצל האוהדים של ריאל. כל פעולה לא טובה מלווה בשריקות בוז ובביקורת. שחקנים הם לא רובוטים ויש גם תקופות (אפילו עונות) כאלה. אפשר לחשוב שחאמס ואיסקו (עד השער המצוין שלו) כן היו במשחק. אפשר לחשוב שרונאלדו היה במשחק גדול, שלא נדבר על הרננדז שבעט 32492349 פעמים לשער ולא הכניס פעם אחת, עם כל הכבוד להופעה הרצחנית של אלבס.

וברור שבייל ובנזמה הם לרמה של ריאל מדריד, הם מהשחקנים הטובים בתפקידם. הרננדז יכול לשחק בקבוצה נחותה (הרבה) יותר ולהתאים. יכול להיות שהוא גם יתברר כבלוף גדול יותר ממה שאפילו אני חושב. אפשר לתת לו קרדיט רק מחוסר ברירה.

3. Civil Anti Madridista

אינייסטה לא נראה כמו הצל של עצמו עד לפני חודשיים? סוארס לא היה מוקפא עד אוקטובר? הדברים האלה הם חלק מהמשחק.

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

לומר שהאליפות מעניינת את ריאל מדריד פחות מליגת האלופות זה הזוי ואין שום אדם שמקושר לריאל מדריד שיטען דבר כה מופרך.

ראוליטו, אני יורד כאן קצת נמוך - אבל אתה כל כך הפועל שאתה לא יכול להיות מדרידיסטה.

5. Raulito Madridista

- הציפיות מצ'יצ'ריטו ובייל הן קצת שונות, באמת צריך להסביר את זה?
    - חאמס לא הציג יכולת טובה. איסקו כבש גולאסו לחיבור, לפחות זה.
    יש הבדל בין שחקנים שמציגים משחק רע למשך שבועיים-שלושה לבין בייל שכל העונה הזו איומה מבחינתו והמספרים הסבירים ממש משקרים, את זה יגיד רק מי שרואה את הקבוצה הזו שבוע אחרי שבוע במשחקים מלאים ולא רק תקצירים של חמש דקות.
    - אף-אחד לא מתרץ. מכת הפציעות בטח לא הוסיפה אבל אפשר היה להתנהל יותר טוב, אני מסכים.
    נו, וזה שבבאיירן יש מכת פציעות איומה לא מבטל את התחושה בריאל מדריד. אגב אריאן רובן לדוגמא החמיץ מחצית ממשחקי הבונדסליגה מאז שהגיע לבאיירן. הוא שחקן שברירי וגם ריברי כזה בעונות האחרונות. כמה פציעות של שחקני מפתח הוא לברצלונה או יובנטוס?
    באיירן יכולה לזכות בבונדסליגה גם עם טריליון פציעות. בליגת האלופות זה בעוכריה. ריאל מדריד לא יכולה לזכות באליפות כנראה.

אורימור - גם אני ארד קצת נמוך, אנא סליחתך - אתה מתמצא במכבי, לא בריאל מדריד. ניסיון יפה.
    תעבור על הפוסטים שלי שנים, זה סדר העדיפויות של ריאל מדריד. לא פתחתי דיון אם זה נכון או לא.

6. riquelme1 Member

לא ראיתי את המשחק, אבל לא מפתיע אותי התוצאה, וההתרשמות כאן מולנסיה. לדעתי אולי הקבוצה מספר 3 העונה בספרד, למרות שאתלטיקו עוקפת אותה כרגע.

לגבי דה פול, יש בו משהו, אבל כמעט ולא ראיתי מימנו כלום בעונה הראשונה שלו בולנסיה, יש לו דריבל לא רע, הוא די זריז ואם שליטה לא רעה בכדור, אבל הוא שחקן בלי תכלס, ולוקה מאוד במסירה האחרונה. אין לו ולא שער אחד העונה, והוא שיחק לא מעט העונה. לא יודע, לא התרשמתי בנתיים למרות גילו הצעיר.

7. Civil Anti Madridista

@Raulito מה עמדתך לגביי קסיאס?

8. Raulito Madridista

עבר זמנו של איקר, עם כמה שזה כואב - אין מנוס מפרידה בקיץ. מכובדת, עם מסיבת עיתונאים מרשימה כשלצידו כל גביעי אירופה בהם זכה עם המועדון ושאר התארים, וקליפ של 10 דקות על מיטב הרגעים הקסומים. את כל מה שהוא נתן אי-אפשר לקחת לו. מקומו בהיסטוריה של ריאל מדריד בפרט והכדורגל הספרדי והעולמי בכלל - בלתי ניתן לערעור. אבל הוא פשוט חלש, בלי קשר למשחק אתמול וכואב לראות אותו ככה. גם בופון וצ'ך ירדו ביכולת אבל לא ככה. ובכל-מקרה, לא מגיע לו היחס הזה מהקהל. בהחלט יש כמה כפויי טובה במדריד. זה כבר לא נעים. אם לא דה-חאה - לריאל מדריד יש אחלה שוער - קוראים לו קיילור נאבאס. הוא אולי לא המנייה הכי בטוחה גם כן בהגבהות לרחבה, אבל הוא חתול, אינסטיקנטים בריאים, אחד השוערים הכי טובים בליגה בשנים האחרונות ולדעתי בין ה-7 הכי טובים בעולם.

9. AS R Member

מסכים. למה צריך להביא שוער כשיש לך את נבאס על הספסל ? מה הוא צריך לעשות כדי לקבל צ'אנס ? במשך שנים הוא אחד השוערים הטובים בליגה בקבוצת תחתית, נתן מונדיאל מדהים, חתם בריאל אבל עדיין קסיאס מועדף על פניו, ומשום מה מדברים על הגעה של דה חאה. למה לזרוק עשרות מיליונים על שוער 'כוכב' כשיש לך על הספסל שוער מצוין שרק מחכה להזדמנות ?

10. Ohad_Glr Member

אין ספק שבמילניום הנוכחי ריאל מדריד היא לא המועדון הכי מצליח. לעומת זאת, כשאנו באים לדרג מועדונים מבחינה היסטורית אנחנו צריכים להסתכל על כלל ההיסטוריה.

לי אין ספק בכלל שעל פי כל קריטריון אובייקטיבי הגיוני שתוכל לנסות להעמיד על מנת לבחור את "המועדון מספר אחת בעולם" ריאל מדריד תעמוד בראש, ואתה מוזמן לנסות להוכיח לי אחרת. בוא תסביר לי אתה על פי מה אתה מודד את המועדון הכי טוב בעולם ואיזה מועדון בדיוק מתעלה על פני ריאל מדריד.

אז כן, ריאל מדריד היא המועדון מספר אחת בעולם פחות או יותר מכל בחינה. תתמודד עם זה.

11. gilad16 Member

ההשעיה של סוארז שווה לפציעה ארוכה. חוץ מזה, אתה צודק.

צ'יצ'ריטו לוחץ על ההגנה ועושה עוד דברים שלא קשורים לאי יכולת שלו עם הכדור.
    זה לא מספיק לריאל מדריד, גם לא לחלוץ מחליף.
    אפילו במולדת שלו לא נשארו הרבה שעדיין מחזיקים ממנו שחקן מצוין.

12. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

כי אלו ריאל מדריד. אם הם לא מביאים את הכוכב התורן כל קיץ, כל המערכת מתחרפנת שם. למה להעריך את מה שיש אצלך כשאפשר להסתכל על כל הכוכבים שיש שם בחוץ ולהביא אחד מהם?

Civil אוהב/ת את זה.
  13. Raulito Madridista

לא מדובר על 'שיגעון גדלות' של פלורנטינו פרז בלבד. כבר בשנות ה-50 ריאל הביאה את ריימונד קופה הצרפתי ועוד כל מיני גלאקטיקוס, מעבר לדי-סטפאנו ופושקאש. גם שאר 'הכללים' במועדון הזה כמו שמאמנים מתחלפים כמו גרביים והמעמד של השחקנים בחדר ההלבשה הוא מוגזם(מנואל סאנצ'יז, היירו, איקר קסיאס, סרחיו ראמוס). בתקופת קאפלו התחיל סוג של שינוי, אבל בעיקר בעידן ז'וזה מוריניו. הוא לא זכה בגביע עם האזניים הגדולות ואיבד את חדר ההלבשה בעונה השלישית שנגמרה כבר בחורף האמת, אבל דרכו המועדון התחיל להתנהל כמו מועדון רציני, ללא קפריזות. הוא לא היה מאמן בובה, בקיצור. לא כל שחקני הרכש שלו הצליחו, אבל הייתה רגיעה. הוא אגב כן רצה לצרף את בייל. שחקני הרכש של מוריניו:

- פדרו לאון, סרחיו קנאלס, מסוט אוזיל, אנחל די-מאריה, סמי קדירה
    - נורי שאהין, פאביו קונטראו, חאמיט אלטינטופ, רפאל ואראן, חוסה קאייחון
    - לוקה מודריץ'

מדובר כאן בדיון פילוסופי ועמוק יותר. אבל כל ההתנהלות היא אחת הסיבות לכל תקופת היובש האחרונה או בכלל חוסר ההצלחה בטורניר ארוך שדורש יציבות כמו הליגה הספרדית. ריאל מדריד היא האימפריה היחידה שלא זכתה בטרבל. ברצלונה בדרך לעשות את ההישג הנפלא הזה פעם שנייה בשש עונות.

- אגב, לליצן ההוא שצריך להסביר לו למה ריאל מדריד הוא המועדון מס' 1 בתבל מאז ומעולם - עדיין זקוק להסבר, אתה בטוח? רמז: זה לא קשור לטור ההכנסות, ממש לא.

14. doundoun Member

כמה חירטוטים בשתי שורות ..... תתמודד עם זה? מה הקשר ? אני לא צריך להוכיח לך כלום ,אם אתם טוען
    שמדובר במועדון הגדול בעולם (כפי שטוען הידען הגדול שלא אוהב ליצנים) תסביר אתה מה הקריטוריונים , אליפות
    ספרד בשבע עונות? קנייה תזזיתית של כל שחקן שזז ? מכירת חולצות לאסייתיים? אליפויות אירופה לפני 200 שנה?
    אתה והידען הגדול של מדריד לא באמת חייבים לענות , התשובות שלכם כל כך צפויות ונדושות ,תחסכו לי.

15. Ohad_Glr Member

מה הקריטריונים כשאנו באים לבדוק מי המועדון הגדול בעולם?
    בעייני, בראש ובראשונה תארים אירופיים- ריאל מדריד מובילה בענק. לאחר מכן נבדוק תארים מקומיים- גם שם ריאל מדריד מובילה בגדול (הרבה יותר אליפויות מברצלונה לאורך ההיסטוריה).
    הייתי בודק גם את העניין הכלכלי (הכנסות, רווחים, עושר)- גם בדירוג הזה ריאל מדריד במקום הראשון.
    אלה בעייני הקריטריונים לקביעת "מי המועדון הגדול בעולם" ואם יש לך קריטריון הגיוני אחר- אני אשמח לשמוע אותו.

אתה חי בבועה של השנים האחרונות, בהן אין ספק שריאל מדריד מצליחה פחות מברצלונה, אבל כשאנחנו באים לקבוע מי המועדון הכי גדול בעולם אנחנו מסתכלים לאורך כל ההיסטוריה.
    אני לא מבין למה כשאני מגיע לדרג מועדונים מבחינה היסטורית אליפות אירופה שנלקחה לפני 60 שנה אמורה להיות שווה פחות מזו שנלקחה לפני עונה למשל. אליפות אירופה זו אליפות אירופה. אגב, גם אם תתעלם לרגע מ-5 הזכיות הרצופות בתחילת המפעל תגלה שלריאל מדריד יש יותר אליפויות אירופה מברצלונה (5 לעומת 4), ובדירוג הזה ריאל שנייה רק למילאן (ביחד עם באיירן וליברפול).

ב-7 השנים האחרונות ב- NBA מיאמי היט הצליחו הרבה יותר מהלוס אנג'לס לייקרס. אף אחד לא מעז לטעון שמיאמי מועדון גדול יותר בראייה היסטורית.