המחזור ה-34:: הדרבי הגדול של ג'נובה מבטיח ומקיים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Nesta, ‏1/5/09.

1. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

למרות שגריגרה אכן איחר ביציאה לנבדל, השער של קונאן היה בנבדל לדעתי. דווקא הרכב מאוד מבטיח של יובנטוס במערך 4-3-3, שבאופן בלתי צפוי נכשל. אגב, לקראת העונה הבאה, לפחות כרגע קאמורנסי לא ממש מסתדר במרכז. אבל הוא שחקן חכם, אז לא הייתי פוסל, מה גם שבנבחרת דווקא כן שיחקן טוב בעמדה שכזו.

2. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאוהדי יובנטוס לא יתפעלו או יכעסו אם גם בשנה הבאה מולינארו ימשיך להיות שחקן הרכב קבוע על חשבונו של דה צ'ליה. בשער השיוון של לצ'ה המגן הצעיר הראה עד כמה הוא עדיין חסר אחריות. החילופים של ראניירי במחצית (מארקיוני במקום דל פיירו ופאולסן במקום קאמורנסי) היו נכונים וחכמים. כל הכבוד ליאקווינטה שהלך לשחק בשמאל ותרם את שלו גם משם.

בפירנצה היה לנו משחק פושר וחסרונו של סמיולי שנמצא בכושר טוב לאחרונה הורגש. אבל שער אחד נפלא (ג'ילארדינו מושך את תשומת הלב של 3 שחקני הגנה, קוזמאנוביץ' - עד כה נותן עונה זוועתית ושיחק רק כי מלו ודונאדל מושעים - מוסר מסירת עומק חכמה לווארגס - בקישור היכולת ההגנתית הרעה שלו פחות משמעותית - אשר מזדנב בין הגנת טורינו ומסיים באלגנטיות. קרוב לדקה התשעים הלב שלי נפל לתחתונים כאשר טורינו השוותה, אבל לשמחתי הקוון טעה כאשר הרים דגל לנבדל.

רומא לא מצליחה לנצח בביתה את קייבו ומראה שיקרה צדק כאשר היא לא תעפיל לליגת האלופות העונה.

ברכות לפיפו על עוד שער, מזל טוב לקוואליה על הצמד ולנדבד על שניים (אולי אחרונים) משלו. מילאן ופאלרמו נמצאות בפורמה מצויינת - מיקולי ופירלו טענוג לראות אותם משחקים כדורגל.

ועוד דבר, בכושר הזה פאלרמו עוד מהווה איום על רומא במאבק על מקום בגביע אופ"א, רק נקודה מבדילה בין השתים. כדאי שהרומאניסטות יתעוררו ומהר!!!

אה ופורצה בלוצ'ריאטי!

נערך לאחרונה ב: ‏4/5/09
  3. Joel Gion Member

בצער רב וביגון קודר, אנו מודיעים על מותו בטרם עת של האופי היובנטיני.
    עוד משחק חסר השראה, עוד איבוד נקודות סתמי, עוד שער שוויון לא מחוייב מהמציאות בדקה ה90.

לא יוצאת לי מהראש התמונה של בופון אחרי השוויון - עצוב, שבור, כועס וחסר אונים. פשוט לא מגיע לו להיות מוקף בכאלו לא יוצלחים. הבלגאן ברחבה שלנו המשיך גם במחצית השנייה, ג'יג'י עם 2 עצירות מדהימות מנע מלצ'ה לכבוש. על הטעות של דה צ'לייה בתוספת הזמן הוא כבר לא יכל לחפות.

אין הרבה מה לכתוב על המשחק הזה, הסיכום שלי של המחצית די מתמצת גם את החצי השני. למרות השינוי היחסי שנבע מההודאה של ראניירי בטעות שלו וחזרה ל4-4-2, יובה הייתה רחוקה מלהרשים. כל הכבוד לנדבד על הצמד הכנראה אחרון בקריירה, לאמאורי ויאקוינטה שניסו והתאמצו כל המשחק ופשוט לא קיבלו מספיק כדורים וגם למרקיוני עם מחצית לא רעה בכלל. כל השאר, חושך. מי יותר מי פחות. בכושר הנוכחי, שלנו ושל מילאן, אנחנו נחזור מהסן סירו עם תוצאה שתכנס להסטוריה, ועל הדרך גם נסתכן באיבוד המקום ה3(!). הויולה כבר רק 5 נקודות מאיתנו.

4. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אורי עד כמה השיטה החדשה של פראנדליי באמת שינתה? הכוונה לשימוש החדש של וארגאס ויובטיץ' מאחורי ג'ילא?

5. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא ממש ממש מדוייק. דווקא במערך הישן היו שני שחקנים מאחורי/מצדדיו של ג'ילארדינו, אבל שני השחקנים היחידים בסגל שיכלו למלא את התפקיד הזה מוטו וסנטאנה נפצעו וכאשר פראנדלי ניסה כל מני שחקנים אחרים בעמדות האלו זה פשוט לא הצליח והתקופה הזו היתה גם הפחות טובה שלנו. עם הזמן, וכנראה בסופו של דבר בזמן ולא מאוחר מדי, פראנדלי הבין שאין טעם לנסות להתאים את השחקנים לשיטה ויש להתאים את השיטה לשחקנים. המערך החדש הוא יותר 4-4-1-1 או אפשר לראות אותו גם כ 4-2-3-1. אדגים אם את שניהם כדלהלן:

(4-4-1-1)

------------------פרי-----------------
    פאסקוואל-דאיינלי-גמבריני-קומוטו
    וארגס---מונטוליבו---מלו---סמיולי
    ---------------יובטיץ'---------------
    ------------ג'ילארדינו---------------

(4-2-3-1)

-----------------פרי----------------
    פאסקוואל-דאיינלי-גמבריני-קומוטו
    ---------מונטוליבו---מלו----------
    וארגס--------יובטיץ'------סמיולי
    ------------ג'ילארדינו-------------

*שבוע שעבר דונאדל שיחק על המשבצת של מלו, השבוע קוזמאנוביץ' ויורגנסן במקום סמיולי שנפצע.

עד כמה השיטה החדשה באמת שינתה? אנחנו ממש לא מרשימים במערך החדש, אך מאז השינוי אנחנו במאזן של 4 נצחונות והפסד 1 (לאודינזה).

6. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשימה: הרגליים של קסאנו - כל האמצעים כשרים. באופן כללי - דרבי כמו דרבי - משחק קשוח, תוקפני ולא מתפשר. שני שערים מקריים לכל צד. אני קונה.

פרט לקסאנו אין לסמפדוריה כלים התקפיים, חוץ מפאציני כמובן, שלא מציג יכולת טובה עד כה היום. אם כי בתיקו מצארי יכול למשוך עם 8 שחקני שדה עם אופי הגנתי ודלים ביכולות התקפיות, אך אם יכנסו לפיגור מוקדם. דלבקיו במקום סמרקו (או פראנצ'סקיני) וגם םדאלינו במקום ראג'י יכול להיות אופציה סבירה.

7. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי שלא ראה - לא קיים!
    פעם בחצי שנה באות סמפדוריה וג'נואה ומזכירות לנו למה הדרבי של ג'נובה זה הדרבי הכי חם באיטליה. 3 אדומים? היו. כניסות מלוכלכות? היו. טריפלטה של מיליטו? היה. קהל שעוד רגע פורץ למגרש מרוב אדרנלין? היה. שדר איטלקי מטורף שצורח "רטה!! רטהה! רטה!!!!"? היה ועוד איך היה. 7,284 צהובים? היו. שחקנים מדממים? היו. שחקנים שהוחלפו עקב פציעה? היו. מכות ופיצוצים? היה.
    אני חושב שאפשר לכתוב ערך בוויקיפדיה על הקרבות שהלכו ברחבה של ג'נואה במחצית השנייה. אני חושב שב-20 הדקות האחרונות לא הייתה התקפה אחת של סמפדוריה שלא נגמרה בתגרה המונית שכוללת את הקוון שאיכשהו מקבל בוקסים. היה גם כדורגל לא רע בכלל, במיוחד מצידה של ג'נואה. המאבק המשולש על מקום בליגת האלופות הפך לדו-קרב בין פיורנטינה וג'נואה. סמפדוריה תישאר עם גמר הגביע.

8. AS R Member

ואוו, ג'נואה פשוט מדהימה אותי כל פעם מחדש. ניצחון גדול בדרבי עם שלושער של מיליטו הנהדר. מגיע לקבוצה הזאת להיות באירופה בשנה הבאה. מגיע לה יותר מלפיורנטינה.

9. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://up51.siz.co.il/up1/xnnnumt0m2wm.Xxx

מצארי בדרך הנכונה, אך הפעם גם אני לא יכלתי לעזור לו.

9 צהובים + 3 אדומים הערב. פלאדינו - נפלא, בוקטי - תעשה לי עוד ילד.

שוב נקודה.

אגב, החל משבוע הבא כל המחזור ביום ראשון ב 16:00.

אך, כפי שכתבתי כבר דלעיל, נפתח מאבק חדש על המקום השישי המעניק כרטיס לגביע אופ"א. פאלרמו רחוקה מרומא נקודה אחת בלבד.

10. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

את זה כתבתי עוד לפני 10 ימים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    רומא צריכה להתעורר לפני שהיא תמצא את עצמה בחזרה בימים של חארג'ה (שחקן נהדר לקבוצות תחתית), מידו וקארו.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx , לצערי המשחק נפל על זה של ראסינג ולכן לא יכולתי לצפות בו, הייתי חם על הדרבי הזה והסקירה שלכם רק גרמה לי להצטער יותר שאינני יכול לראותו. גם התיאורים של המשחק בדיעבד מוסיפים לתחושת ההחמצה.

נו טוב, לפחות הנסיך נתן הופעה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

12. Joel Gion Member

וואו איזה משחק. הייתה לי תחושה שסוף סוף כשאני מצליח לראות משחק מהליגה עם שדר איטלקי ולא עם כדור שינה כמו אבי מלר/הסקוטי המבאס מהלינקים יהיה אחלה משחק, ואכן כך היה.

דייגו מיליטו פשוט חלוץ ענק. מעבר לשלושער המדהים שלו, המהלך שהכי הרשים אותי היום היה הבעיטה שלו שהוליכה לקרן ממש לפני הגול הראשון. השתחררות נפלאה וטיל מהמקום שאיכשהו קסטלאצי הצליח להדוף. שחקן ענק, המועמד המועדף עליי להחליף את טרזגה ביובה בעונה הבאה אם הצרפתי יעזוב.

יכול להיות שאני מגזים עכשיו, אבל באמת שלא זכור לי משחק שבו בעטו כל כך הרבה פעמים בשחקן אחד. באיזשהו שלב במחצית השנייה היה נראה שקסאנו עומד לבכות לנוכח המכות החוזרות ונשנות מצד שחקני הגריפונה. למרות זאת זה לא מנע ממנו כמובן להיות השחקן המצטיין של סאמפ, גם פאלומבו ולוקיני (עד שנפצע והוחלף) היו טובים. פאציני היה חלש מאוד וחבל שמצארי לא הכניס את מארילונגו. אחרי הצמד בראשון שעבר היה לדעתי מקום לשתף אותו לפחות לכמה דקות, בטח ביום כל כך מאכזב של פאציני.

ג'נואה קבוצה נפלאה, גאספריני פשוט עושה עבודה נהדרת. הייתה תחושה שנפילת מתח לקראת הישורת האחרונה תמנע מהם להשיג את הכרטיס לליגת האלופות, אני בטוח שלנצחון הזה יהיה אפקט שונה ושהוא יתן להם דחיפה אדירה לקראת הסיום. קרישיטו צובר עוד ועוד נקודות זכות אצלי ועם הזמן אני מייחל לחזרה שלו ליובה. בכלל, אני חושב שהייתי מקבל בברכה בערך חצי מההרכב הנוכחי של ג'נואה. כמה טוב שאימפריית העבר הזאת השתקמה סוף סוף ונראית בדרך הנכונה למעלה.

דרך אגב, היה מצחיק לראות את קסאנו צועק ומזרז את הצוות הרפואי של ג'נואה לטפל בבוקטי אחרי שהוא פתח לו את האף. יש לו מצפון לערס הקטן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏4/5/09
  13. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיטות בקסאנו זה שילוב של שני דברים. מלבד זה שגאספריני ככל הנראה הורה לשחקניו לעשות זאת (הכניסה של קרישיטו בקסאנו ללא כדור כבר בדקות הפתיחה די הסגירה את זה), זה גם נובע מהיכולת של קסאנו להוציא עבירות במצבים קשים. זה אחד הדברים הכי בולטים במשחק שלו. מספיק להיזכר ברבע גמר היורו מול ספרד - קשה מאוד להוציא לו כדור מהרגל ללא עבירה. הוא מתמחה ביציאה ממצבים תקועים על-ידי כך שהוא מערים על שחקנים יריבים שיעשו עליו עבירה. כל מיני עצירות קטנות כאלה תוך כדי תנועה, שינוי כיוון חדים ולא מעט הרמות ידיים נואשות לכיוון השופט - עוזרים לו מאוד בקטע.

14. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

15. Joel Gion Member

היה מחזור מעולה של כדורגל, אבל פשוט מחזור זוועתי מבחינת השיפוט. המון טעויות, מהמשחקים שראיתי לייב אני יכול לציין את הגול של קונאן מול יובה שהובקע מנבדל ברור, בדרבי שער השוויון הזמני של סאמפ גם הוא הגיע מנבדל וגם השער השני של מיליטו היה צריך להפסל (אם כי כאן העניין גבולי כי לא ברור אם קרישיטו היה אכן האחרון שנגע בכדור לפני שהגיע למיליטו).
    חוץ מזה מהתקצירים שעברתי עליהם, השער הראשון של קואליירלה הובקע כשזפאטה שהחל במהלך היה בנבדל, ועוד באותו משחק בליני קיבל צהוב שני אחרי שלא נגע בשחקן שלו והשופט קנה את הצלילה. במשחק של רומא מול קייבו פאנוצ'י עשה פאול ברור ברחבה על בוגדאני והשופט התעלם, כשמהעבר השני תקרית ברחבה של 50/50 בין טוטי לשחקן קייבו שגם לא זכתה לתגובה. במשחק של הויולה מול טורינו היה במחצית הראשונה פנדל על ג'ילארדינו, ומהצד השני השופט פסל שער שוויון חוקי לחלוטין.
    יהיה חבל אם במבט לאחור הטעויות שנעשו כנגד קייבו וטורינו יהיו אלו שיגרמו לירידה של אחת מהן, ובכלל חבל שרמת השיפוט באיטליה ירדה בצורה ניכרת ושבכל מחזור יש אירועים כאלו משמעותיים.