המחזור ה-34 בפרמיירליג: היינו עושים אהבה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏7/7/20.

1. cheddar Member

יונייטד נכנסו לפורם, בכושר כזה מעט קבוצות בליגה יכולות להתמודד איתם, בלי או עם עזרה

2. alexshw Member

השחקן השישי שזוכה פעמיים ברצף אחרי דניס ברגקאמפ(אוגוסט - ספטמבר 1997), כריסטיאנו רונאלדו(נובמבר - דצמבר 2006), הארי קיין(ינואר - פברואר 2015), ג'יימי וארדי(אוקטובר - נובמבר 2015), מוחמד סלאח(פברואר - מרץ 2018)

נערך לאחרונה ב: ‏10/7/20
    Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  3. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

MADNESS.

זה כמו להגיד שעדיף סלאח במקום מסי כי ״סגנון״. סגנון יותאם מחדש לשחקנים טובים יותר. להצליח אפשר ביותר מדרך אחת.

k_700 אוהב/ת את זה.
  4. owen11111 Member

אז לבנדובסקי באותו bracket כמו של מסי?

כמו שרשמת בעצמך, להצליח יש יותר מדרך אחת. אז ניקח את הקבוצה arguably הכי טובה בעולם בשנתיים האחרונות, ונדחף לה כישרון על, גם אם זה יפגע בשני כישרונות העל האחרים שמשחקים בה?

5. cheddar Member

לא תמיד אוסף של כוכבים הכי טובים על הנייר זו הקבוצה הכי טובה בדשא

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שMADNESS זה להציע לליברפול הנוכחית שינויים מרחיקי לכת.
    הקבוצה עוברת עונה מושלמת, היא צריכה טוויקים, לא שינויי סגנון או הדחה של שחקנים קבועים.

LFC-Gerrard1 ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  7. Clichy COYG

ומה עם לבנדובסקי יכול לתת את מה שפירמינו נותן + יכולת כיבוש היסטורית?

ירידה ביכולת של פירמינו/מאנה/סלאח היא לא הסיבה היחידה האפשרית בשביל להביא את לבנדובסקי. גם אם שלושתם ישמרו על רמתם - מה יקרה עם ואן דייק יהיה פחות טוב? ראינו הרבה משחקים של ליברפול העונה שהיא גירדה את הניצחונות, במצב כזה שההולנדי נחלש די ברור שצריך לחפות על זה בfire power למעלה.

באופן כללי לטעמי קיבעון מחשבתי, גם אחרי עונות היסטוריות, הוא הגורם השני הכי קריטי (אחרי שחיקה) לירידה של קבוצות היסטוריות.

8. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לבנדובסקי לא = מסי. אין עוד חיה כזו. זו לא הייתה הנקודה אפילו. חושב שהקונטקסט כאן היה פשוט להבנה, אך למען הסר ספק: זה חוסר ריספקט מטורף לחלוץ TOP 3 בעולם כבר עשור (!) שנמצא בעונה הטובה בקריירה שלו (אולי מועמד בולט לשחקן השנה בעולם), ובאופן כללי מישהו שעולה על פירמינו כמעט בכל פרמטר במשחק (כן, מדובר בחלוץ שגם עוזר לבנות את המשחק בצורה מצוינת ועדיין מבקיע בלי הכרה).

אף אחד לא יודע מה תהיה הדינאמיקה במצב של החלפה* - דיון סופר מפגר כשלעצמו כמעט כמו הבבל״ת בדיונים על אוריגי וגרינווד!!!1 - אבל אפשר שניה לרדת מהר האולימפוס שאתם נמצאים בו ״בשנתיים האחרונות״. זה עדיין לא אומר שכל שחקן אצלכם בכל עמדה הוא בהכרח הטוב ביותר בתפקידו ואי אפשר לעשות upgrade למשהו/מישהו טוב יותר. וזה לא משנה כמה פעמים גיל ירשום ״מושלם, מושלם, מושלם״.

* - לא יודע למה החלטת שהוא יפגע בהם (מדובר בחלוץ נייד, לא סטטי), כאשר פירמינו בכלל אולי בעונה הכי גרועה שלו בליברפול מאז שרודג׳רס שיחק איתו ווינג-בק, ועדיין סלאח ומאנה - פחות או יותר - ממשיכים להפגיז. יש גבול לכמה אפשר למתוח את הקייס של יורד אחורה, מפנה שטחים ו״עובד בשביל הקבוצה״. למעט חודש-חודשיים נהדרים בפתיחת העונה הוא לא טוב. לא מספיק טוב. רע. u name it.

9. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקבוצה צריכה לעבוד עם העמקת הסגל ושכלול ה PLAN B שלה.
    להביא רעיונות חדשים להתקפה כדי לא להישאר במקום.
    שיהיה גיבוי ראוי למגנים, גיבוי ראוי לבלמים.
    להחליף את פירמינו?

owen11111 ו-oranfu אוהבים את זה.
  10. alexshw Member

לבנדובסקי לא זלאטן. באיירן מכונה אדירה והוא מוסיף לה לא גורע.

11. oranfu Member

פירמינו היה לא טוב במשך רוב העונה. אבל לא טוב זה מול השער. הנוכחות שלו על הדשא משנה אותנו לחלוטין וזה כי הוא שחקן מאוד חכם וסופר סופר קבוצתי ברמה שנדיר למצוא אצל הכוכבים הגדולים.

אואן עשה ניתוח של זה, בקטנה, אחרי המשחק שלנו נגד וילה. התנועה של פירמינו פשוט פותחת את ההגנות של היריבות מה שמאפשר לשחקנים האחרים שלנו להבקיע.
    האם היינו קבוצה טובה יותר אם היה לנו איזה סקורר רציני במקום פירמינו? בכלל בכלל לא בטוח.
    אנחנו צריכים חלוץ בשביל תחרות\שינוי מסוים אבל לא כי פירמינו לא מבקיע מספיק.

אני לא מחליף אותו באף חלוץ בעולם (למעט אמבפה שבשבילו הייתי עושה שינויים) ולדעתי גם קלופ לא יחליף אותו באף אחד.
    פשוט צריך להביא לו גיבוי רציני יותר מאוריגי.

12. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

גולדן סטייט הייתה הקבוצה הכי טובה ב-NBA שהביאה את קווין דוראנט - עילוי היסטורי - שהוא כנראה השחקן הכי טוב בליגה שלא קוראים לו לברון ג׳יימס. איתו - מן הסתם - הדינאמיקה השתנתה, אך הקבוצה עשתה ריפיט ואם לא פציעה גומרת עונה היא כנראה גם הייתה עושה טריפיט.

להוציא את הראש מהתחת בבקשה ולהתפכח מהאלכוהול ששתיתם וכל חומר אחר שהספנתם עם ג׳ו גומז. אף אחד לא אומר שצריך להחליף את פירמינו (לכל שחקן יש גם עונות פחות טובות). אף אחד לא אומר שאין דברים חשובים יותר לעשות בסגל (שלא נדבר על ריאלים יותר במסגרת מגבלות כלכליות). אף אחד כאן לא יודע גם איך סגנון המשחק של הקבוצה והדינאמיקה בהתקפה תיראה עם חלוץ אחר. אבל בחייכם - בשביל הדיון התיאורטי בלבד - בואו לא ניכנס לאשליות עכשיו שכל עונה עם קלופ תהיה כמו השנתיים הקודמות ויהיה אפשר להצליח רק בצורה הזו. שוב. ושוב. ושוב.

13. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבר'ה השתגעתם לגמרי. פירמינו בעונה גרועה סטנדרטים שלו, ועדיין הוא irreplaceable כרגע. פשוט ככה. השיטה שלנו *מתבססת* עליו, זה לא שהוא בורג קטן במכונה, הוא המנוע. והוא גם יחיד במינו: אם ניקח את מאנה/סלאח, לצורך העניין, בשביל הדיון התאורטי - הם ניתנים להחלפה. תמכור את סלאח תביא את סאנצ'ו לדוגמה, זאת החלפה שהייתה מטרידה אותי הרבה פחות מפירמינו על לבנדובסקי. איזה חלוץ בעולם משחק כמו פירמינו? לא יצא לי לראות אפילו אחד כזה. אולי אולי אולי האברץ אבל זה מהתרשמות של משחק וחצי אז זה לא רציני.

ושלא תבינו אותי לא נכון, כל פעם שאני רואה את לבנדובסקי אני נפעם, כמות הפעמים שאמרתי במשחקים שלו (עוד מימי דורטמונד) "נו מתי קלופ יגיע אלינו ויביא אותו איתו" היא אינסופית. אבל להחליף את פירמינו זה בעצם להוציא את השחקן הכי מיוחד מההרכב, זה לא הגיוני בשום עולם. זה שחקן שבלעדיו אתה צריך להביא חלוץ, פליימייקר ועוד קשר 50-50, כי הוא משחק כמו 3 שחקנים. פשוט ככה.

בשביל הדיון התאורטי, אני מביא את לבנדובסקי ושם אותו לפני פירמינו ב4-2-3-1. זה התרחיש היחיד.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  14. Clichy COYG

מי אמר שלבנדובסקי לא יכול לתת את מה שפירמינו נותן? ונניח באופן תיאורטי (כמו כל הויכוח הזה) הוא יכול לתת את זה ברמה קצת יותר נמוכה (אבל לא הרבה, בכל זאת לא מדובר בהסקי) - זה לא שווה את יכולת הכיבוש שלו?
    וגם פירמינו לא נולד כfalse 9 אלא הגיע אליכם ע"ס היכולות שלו כsecond striker, ופשוט בליברפול הוא ידע להביא את סט היכולות שלו לתפקיד שיצרו עבורו.

בסוף מה שמנצח משחקים זו לא שיטה או טקטיקה אלא שחקנים, וגם אם זה עבד מושלם השנה (בתוצאות כן אבל זה לא משקף את כל התמונה) אף אחד לא מבטיח ששנה הבאה זה יעבוד. ובהחלט הדיון של פירמינו VS לבנדובסקי לכל הפחות לא ראוי להזרק מכל המדרגות, גם אם הברזילאי שחקן סופר חשוב כרגע במערך.

15. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Clichy
    לא יודע, מי אמר? אף אחד.

אני אומר שלא ראיתי בחיים שחקן משחק כמו פירמינו בעמדת false 9. בין אם זה עם הכדור, בין אם זה בלי הכדור, התקפה, הגנה, משחק מעבר. מה שבא לך. לא ראיתי בתור אוהד כדורגל משהו כזה. הוא עשה בעצמו מהעמדה הזאת את מה שהיא בליברפול כיום, נכון שקלופ שם אותו שם, אבל כל התנועה שלו חריגה, הanticipation, חוסר האנוכיות. הוא באמת באמת משהו מאוד מיוחד. שימו לב שאני מדגיש את הייחוד, אני לא בא להגיד שהוא החלוץ הטוב בעולם. כי הוא לא. אבל הייחודיות הזאת שלו באה לידי ביטוי בכל תחום במשחק שלנו, עד כדי כך. ויתרת על פירמינו = הקיצוניים צריכים לעשות יותר הגנה, הקישור צריך לספק יותר יצירתיות, נפגעת בוודאות במשחק הלחץ, אתה הופך ליותר צפוי (פשוט כי גם הוא בעצמו לא יודע מה הצעד הבא שלו לרוב), מכניס עוד אגו (הויתור שלו על לבעוט אתמול מראה במדויק למה המספרים שלו נראים ככה). אין שחקנים כאלה.

על כן הדיון פירמינו VS מי שלא תבחר פה נזרק מכל המדרגות מבחינתי. כל שחקן שתרצה להכניס פה במקומו לא רלוונטי, אם מביאים חלוץ שיזיזו אותו לשחק מס' 10, אני לא מוותר עליו בתמורה לאף אחד כיום.

נערך לאחרונה ב: ‏10/7/20
    LFC-Gerrard1 ו-Esomech אוהבים את זה.