המחזור ה-33: הזאבים טורפים!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏14/5/09.

1. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מבין ששני איטלקים בסגל הוא תנאי להצלחה בבונדסליגה...

אני מודה, כאשר מבטי מופנה לריצפה מאי נעימות, שלא ראיתי העונה את כמות המשחקים בבונדסליגה כפי שראיתי בשנים עברו, אך בשבועות האחרונים ועד לסיום העונה אני לא מתכוון לפספס אף שידור, וזה למרות ששאלקה נמצאת במרחק רב ממרכז התמונה. אני בכל מקרה בעד לוקצ'קה שלי. פורצה טוני!

2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ששלוש רבות הרביעית לוקחת

http://mediadb.kicker.de/2009/fussball/vereine/l/11.Xxx
    כדי להתחיל להבין את הפנומן שנקרא VFB שטוטגארט צריך לחזור לתחילת דצמבר 2008, הקבוצה עם הפנים בריצפה אחרי התבוסה בוולפסבורג, הקבוצה מדרדרת למקום ה 11 והמטרה שהוצבה בתחילת העונה להגיע לאירופה נראתה כמשימה בלתי אפשרית. כמה שבועות לפני זה הוגרלה הקבוצה במשחק הגביע נגד באיירן, מה שעוד יותר יצר רושם של עונה שחורה למועדון.
    אז אומנם הקבוצה הודחה בגביע כחודשיים אחרי זה על ידי באיירן, אבל פרט לכך הקבוצה כמעט בלתי ניתנת לעצירה. מרקוס באבל זה השם, הבין לאומי לשעבר לקח את הקבוצה המרוסקת והמדוכדכת מידיו של ארמין פה, הוא פתח בניצחון יפה 0-2 על שאלקה, המשיך בניצחון בקוטבוס ואת הפינלה של הסיבוב הראשון הוא כמעט קינח בניצחון על האקסית שלו באיירן, בסוף 2-2.
    המסע המופלא של באבל והשוואבים נמשך גם בסיבוב השני, הקבוצה נוצחה רק פעם אחת בלבד בברמן, ורשמה 36 נ"ק מתוך 48 אפשריות ב 16 המשחקים בסיבוב השני. אם נוסיף לזה את ה 7 נ"ק מהסיבוב הראשון אנחנו מגיעים למאזן מדהים של 43 נ"ק מתוך 57 אפשריות, במילים אחרות המאזן של באבל עומד על 75 אחוזים. מי יודע איך שטוטגארט היתה פותחת את העונה עם באבל כמאמן...
    אופי, ווינריות ובעיקר כדורגל חיובי זה מה שהביא באבל לשטוטגארט. אופי כמו שהקבוצה הוכיחה במשחק האחרון בשאלקה, 1-2 בלי גומז וטסקי, שני שחקנים משמעותיים ביותר לקבוצה במיוחד גומז שרק כמה ימים לפני זה הרשית 4 פעמים במשחק אחד. ווינריות כמו שהקבוצה הוכיחה במשחקים מול בוכום או המבורג עם שערים בדקה ה 90 וכדורגל חיובי כמו שהקבוצה הציגה בשבת שעברה שגומז מחורר את וולפסוברג בדרך ל 1-4 גדול. אבל לא פה מסתתר הפואנטה של הכדורגל המצויין של הקבוצה אלא הרבה יותר במילים של גומז :" מבחינה מצפונית לא הרגשתי נוח" אמר מלך השערים של הקבוצה אחרי הרבעייה שכבש. ההסבר הוא פשוט :" הקבוצה עשתה את זה בשבילי קל" במבט חוזר למשחק אכן ניכר שיש משהו בדבריו, כל 4 השערים שכבש סופר מריו היו "גולים קלים: שחלוץ רעב ועם אינסטינקט קטלני כמו של מריו מכניסים מבלי להניד עפעף. זה הסיפור, בדיוק כמו ב...עונת 2007. אז ניצחה הקבוצה 8 מתוך 9 המשחקים האחרונים שלה וזכתה באופן סנצסיוני באליפות גרמניה.

http://zalus.za.funpic.de/Bilder/vfb-stuttgart-2007.Xxx
    פתאום לכולם יש דז'ה וו

גבירותיי ההיסטוריה חוזרת?
    קשה להניח אומנם, כי בכל זאת בניגוד ל 2007 הפעם נמצאות שלוש קבוצות מעל שטוטגארט ולא רק שאלקה, אבל השוואבים משתדלים אומנם להצטנע אבל כיאה לייק הגרמני עדיין מאמינים שזה אפשרי.
    עם נחזור בזמן הרי שב 2007 הקבוצה עלתה לראשונה למקום הראשון במחזור ה 33, קרי במחזור הקרב ובא. ועם נחפש עוד דברים משותפים הרי ש ב 2007 במשחק האליפות פגשה שטוטגארט את אנרגי קטובוס נטולת הדאגות דאז אחרי שהבטיחה עוד עונה בבונדסליגה. אז גברה שטוטגארט על אנרגי 1-2 וזכתה באליפות מדהימה.
    כאן למעשה נמצא אולי ההבדל העיקר לאז, הפעם לא מדובר במשחק האחרון ובעיקר קוטבוס חייבת את הנ"ק כדי להישאר בליגה, ולא תוכל קוטבוס כבר בתום המשחק לנשור לליגה השניה. משחק על אליפות והישרדות. לבאבל יש הרבה כבוד ליריבה הצנועה ממדינת ברנדנבורג: "כל עונה הם מצליחים עם תקציב אפסי להישאר, יש בהם משהו מיוחד ובדיוק מזה הזהרתי את השחקנים שלי, קוטובוס תבוא ותתן את הנשמה כי הם יודעים טוב מאד מה יהיו ההשלכות של איבוד נ"ק, ובדיוק למאבק כזה אנחנו מתכוננים.
    באבל יאלץ לוותר על סמי קדירה שקיבל צהוב חמישי בניצחון בשאלקה וכמובן על טסקי ואוסוריו הפצועים. עדיין לא ברור מה קורה עם גומז. הספקלוציות מדברות על כך שלמרות הפציעה סופר מריו לא יוותר על המשחק. הדיעה הרווחת היא שבאבל או יוותר לגמרי על מריו כדי שיהיה כשיר לדרבי הדרום מערב בשבת הבאה מול באיירן או שיושיב אותו על הספסל ויכניס אותו במידת הצורך. כמו במשחק מול שאלקה יפתחו קקאו ומריקה בהרכב. האחרון כבש את שער הניצחון ורעב מתמיד :" אני שמח שבזמן הקריטי הזה כבשתי, אני עובד בסבלנות ומקווה לנצל את ההזדמנויות הבאות שאני אקבל. לא פחות מחמישה שחקנים בשטוטגארט צריכים להיזהר מכרטיס צהוב כדי לא להיעדר במשחק הסיום של העונה במינכן: להמאן, גבהארדט, מריקה, גומז ולניג.
    על אליפות לא רוצים לדבר בשטוטגארט, "טאבו " אמר המנג'ר הורסט הלדט, בדיוק כמו ב 2007, שטוטגארט תחכה לסוף המשחק האחרון כדי לדבר על אליפות.

הרכב משוער: להמאן - טרש, דלפייר, בולארוז', מנייה - לניג, היצלספרגר - הילברט, גבהארדט - מריקה, קקאו ...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏15/5/09
  3. doundoun Member

שלום לכולם!!

אכן פינאלה אדירה ממתינה לנו ב10 הימים הקרובים והייתי רוצה להחמיא לסיקור הנהדר וכמובן
    לסוקר המעולה לירן.

ברשותכם רבותיי מספר הערות, דיברו כאן על לברקוזן ומשחקה נגד באיירן , עקבתי באדיקות
    אחר הקבוצה הזאת מהמחזור השני ואני עדיין מתקשה לעכל את ההידרדרות שלה ,אין ויכוח
    על איכות השחקנים אבל נדמה לי שהבעייה בהא הידיעה היא בראש של השחקנים.
    ברונו לאבדייה עשה שם עבודה טובה אבל חייבים לומר את האמת ,לבחור אין שום כריזמה, לא
    ייתכן שקבוצה כה כשרונית לא תנצח אף משחק ביתי בסיבוב השני ,לא ייתכן שקבוצה עם כל
    כך הרבה שחקנים בינלאומיים לא תצליח לחזור מפיגור לנצחון באף משחק העונה ואני מזכיר
    זאת במיוחד לאור הסופרלטיבים שנשפכו כאן על באיירן,אותה באיירן שהייתה צריכה ,סליחה חייבת
    לטרוף את הליגה מהמחזור הראשון.
    לברקוזן אמנם מחזיקה במאזן החוץ השני בטיבו , אז מה ? ראיתם אותם מול בילפלד ? כל אימת
    שהכדור הגיע לקטונגו הוכרזה כוננות בעורף של אדלר!! כבר במשחק זה טענתי במקום אחר
    שלברקוזן תחטוף מינימום שלישייה ולצערי זה מה שקרה, הקבוצה אולי צעירה מידי ואולי בשנה
    הבאה תיעזר בניסיון המר של העונה הנוכחית.

וולפסבורג - אנשים כאן { ולא רק כאן} מתקשים לקבל את הקבוצה הזאת במקום הראשון ואני
    אומר הטבלה לא משקרת. וולפסבורג בינונית בחוץ ? אהה נכון ,באיירן מבריקה בחוץ....
    הרטה מבקיעה חמישייה בכל משחק חוץ.... תהיו רציניים , יש השנה ליגה שוויונית בצורה
    בלתי רגילה וכדאי להפסיק לחשוב במושגים של " באיירן נחלשה אז יש קרב פתוח על האליפות"
    למה לא לחשוב חיובי ? קבוצות נוספות השתפרו בצורה קיצונית ואנחנו מקבלים ליגה נהדרת.

הרבה מהדברים הנכתבים כאן יוצאים מגרון האוהד { איש איש וקבוצתו} וחבל שכך ,על מנת באמת
    להנות מהעונה הנפלאה שאוטוטו נגמרת, כדאי וצריך להעריך גם קבוצות יריבות גם אם לא קוראים
    להן באיירן מינכן....

לגבי משחקי השבת ,אני די משוכנע שקבוצה אחת לפחות תמעד ולדעתי עלולה להיות זאת באיירן
    במשחק החוץ בהופנהיים. הנובר עם האין הגנה שלה תקשה אולי בזכות אנקה אבל האורחים פשוט
    הרבה יותר טובים ,שטוטגרט לא תעצור מול קוטבוס השבורה ואילו הרטה תוציא כרגיל את ה1 -0 הקטן
    שלה עם שער עצמי של קרייסטיץ.... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

4. דנידין Member

הם דווקא לא החוזק האמיתי של הקבוצה העונה.

והנה למה לא ידעת זאת.

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

ובא לציון גואל?

http://www.bundesliga.de/data/fmt/img/roundFixtureHeading/BayernMuenchen.Xxx

לאחר עונה מבלבלת ולא אופיינית במינכן של כדורגל יפה ודומננטי מצד אחד וחסר אונים מצד שני הגיע למועדון יופ היינקס. מי? למה? תפנו את השאלה לאולי הונס והקודקודים במועדון, אולי אלו ידעו טוב יותר מה טוב למועדון אחרי חוסר יציבות בליגה העונה. היינקס הביא איתו תקוות חדשות ומחודשות לכדורגל יציב וחסר זעזועים. אם זה יקח אליפות בסוף העונה עבור באיירן, הרי שיוזכר לצד אישיות בכירה אחרת שעשתה את אותו הדבר במועדון בעונת 96, פרנץ בקאנבאוור. לאחר פיטורי אוטו ראהגל, עמד הקייזר על הקווים של המועדון המינכנאי והביא למועדון גביע אופ"א יוקרתי. האם גם היינקס יצליח להכנס לרשימה המכובדת של המאמנים שלקחו אליפות גרמניה ועשו זאת בבאיירן מינכן? בל נשכח שאת ההישג הזה הוא יכול לרשום לעצמו לא אחרי עונה שלמה, אלא אחרי כמה משחקים בודדים בלבד. עוד אסקפט של לא הוגן בכדורגל לא מעניין אף אחד במועדון שלא רק צמא לתארים אלא אף דורש את התארים.

http://img.stern.de/_content/66/21/662138/Jupp_Heynckes_11_600.Xxx
    הגואל הבווארי? יופ היינקס

בבאיירן מעולם לא חיפשו להפוך לסנדרלה אהובה כמו וולפסבורג, שטטגארט, הרטה או הופנהיים, זה לא מתפקידם בליגה. מחפשי האגדות והסנדרלות ימצאו העונה מספר רב של קבוצות להתחבר אליהן. בזבנר שטראסה מכירים את הקרבות מול הסנדרלות כדרך חיים, הרי כל קבוצה בעצם שנאבקת על האליפות מול האלופה הניצחית של הליגה היא הרי עונה לקטגוריה סינדרלה. באיירן לפי פרשנים רבים הם בעלי העצבים החזקים ביותר בין כל הסנדרלות הרבות באופן יוצא דופן שיש לנו העונה ובגרמניה מאמינים בכל זאת שאותו אופי ומנטאליות יצאו ממחבואן ברגע כזה או אחר של שלבי ההכרעה בשבוע הקרוב.
    היריבה הפעם היא סינדרלה לשעבר של הליגה, לפחות עד החורף, הסינדרלה הופנהיים. בניגוד לסינדרלה וולופסבורג או לסינדרלה שטוטגארט והרטה, לא הצליחה הסינדרלה הופנהיים להחזיק מעמד באגדת החורף ולהמשיך חלק ב' בספר עם אגדת קיץ דומה. כל זה כמובן לא משנה את העובדה שכרגע אחרי ניצחון שני רצוף הם מגיעים בכושר טוב למשחק מול באיירן ומאוד רעבים לנקמה אחרי ההפסד במשחק הצמרת בחורף בתוספת הזמן. האם בכל זאת הופנהיים תיהיה גואלת הסנדרלות של הליגה? יש לה עוד סיכוי ממשי להיות כזאת בשבת.
    לבאיירן הגואל המיועד הוא יופ היינקס, לליגה הם כמובן אף אחת מהטוענות לכתר, אלא הופנהיים.

נערך לאחרונה ב: ‏16/5/09
  6. RealStretford Member

אתם בוודאי יודעים שביקוריי בפורום הגרמני הם נדירים, אבל אני חייב לציין שסיום העונה מרתקת בצורה בלתי רגילה. באופן אישי אני מקווה ששטוטגארט תדהים ותקח את הבונדסליגה, וגם שמונשנגלאדבך תשרוד. לא מזמן נפטר בישוב שלי יקה בן 90+ נשאר אוהד מונשנגלאדבך, העיר שגדל בה עד יומו האחרון, ובכל הזדמנות שהיינו נפגשים היינו מדברים על מצב הקבוצות שלנו (לא שיחה מלבלבת במיוחד בשנים האחרונות!)

בין ה20-27 ליולי אהיה בדרום מערב גרמניה. אם תשמעו על טורניר מעניין אשמח לדעת.

דנקהשון!

7. NUOVA GUARDIA Member

ללא ספק הליגה הגרמנית הפתיעה אותי השנה לטובה. ארבעה קבוצות שמתמודדות על האליפות, מספר נקודות כמעט זהה, כשנותרו שתי מחזורים לסיום העונה. אני חושב שוולפסבורג היא הפייבוריטית לזכות באליפות העונה בגרמניה, יש לה צמד חלוצים קטלני בהתקפה שמכיל מצד אחד את גראפיטה ומצד שני את דזקו. עם כל הכבוד לבאיירן מינכן ויופ היינקס, העונה הזאת שייכת אך ורק לוולפסבורג. אני חושב שלא ציינתי את פתיחת העונה המרה של האלופה ממינכן, התבוסה לברמן באליאנס ארנה וכו'(רגע השפל של העונה). יש לנו גם במאבק את שטוטגרט, האלופה משנת 2007 ואת הרטה ברלין, שבעונה פנטסטית שלה מגיעה עד למקום השלישי, בעונה הבאה תשחק במוקדמות ליגת האלופות, ורק להזכירכם שהרטה ברלין ניצלה בעונה שעברה מירידה לבונדסליגה השנייה. הכל פתוח!

8. רפאל Member

2-2 בהופנהיים, מזמן לא ראיתי משחק כדורגל כל כך טוב... תענוג!

9. אפנברג Member

משחק מעולה, חבל רק שמישהו זרק לי אבן על הבית בגלל דגל של באיירן שנמצא במרפסת...בהמות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

10. דימה Member

בכלל כל המחזור הזה מצוין עד עכשיו.
    מחצית ורק משחק אחד ב0-0, המבורג בפיגור מול קלן (וזה טוב לנו...דורטמונד)...ברמן שוב מאכזבת בינתיים 2-0 פיגור מול האחרונה בטבלה בבית.
    למרות שאי אפשר להאשים אותה (גמרה את העונה) והיא גם אוהבת קאמבקים.

11. riquelme1 Member

לבאיירן לא מגיע לא יעזור, וולסבורג תיהיה אלופה, היא צריכה רק תיקו במחזור הבא נגד ברמן הלא צפוייה.

12. אפנברג Member

שמישהו יתן לדמיקליס מים מהסחרחורת שעשה לו בה במשחק. ואיזו החמצה של סוסה במחצית השנייה! קבל הזדמנות פז לעשות את ה-2:3. 2 השחקנים שאני פחות מעריך בסגל ולצערי שניהם עמדו בציפיות הנמוכות שלי.

13. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

עזבו אותי מאליפות. כל מה שמעניין אותי הוא לסיים בשלוש האחרונות ולהבטיח את הכרטיס לצ'מפיונס. אני לא רוצה לראות מצב קטסטרופלי בו אנו מפסידים לשטוטגארט בבית ומאבדים סיכוי להגיע למפעל היוקרתי. זה מעניין אותי יותר מאליפות, כי בוא נודה על האמת קבוצה שנראית ככה היום ונראתה הרבה יותר גרוע העונה לא ראויה לתואר האלופה.

14. doundoun Member

כמה זלזול בוולפסבורג ,התשובה הגיעה בעזרת נצחון מוחץ בהנובר שהפסידה פעם אחת בלבד בבית!!
    אולי עכשיו יתחילו להעריך את הקבוצה הנפלאה הזאת.

באיירן למרות עונה קסטרופלית קיבלה קרדיט מוגזם מעל ומעבר, הצדק נעשה כאן ובגדול ואתם יודעים
    מה אני לא ממש בטוח שבאיירןמסיימת במקום 2 -3 ,פשוט לא מגיע לה.

15. רפאל Member

ראיתי עכשיו את התקציר של הרטה - שאלקה...
    לא הייתי רוצה להיות עכשיו אוהד הרטה ברלין שלא קיבלו פנדל ופסלו להם גול מנבדל.