המחזור ה-33 בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י ג'ובאני אלבר, ‏10/5/07.

1. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

אליפות.שלוש נקודות הפרש בינה לבין שאלקה ! והיא עם שני שערים יותר במאזן משאלקה.

2. מרקו ואן באסטן Member

אל תחתמו הכל ותסגרו את הבאסטה. יש עוד מחזור לשחק הכל יכול להיות.שטוטגארט יכולה ליפול שבוע הבא ושאלקה מנצחת ותהיה לנו הכרעה ברגע האחרון בידיוק כמו לפני שבועיים אצל השכנה מצפון מערב.

3. אפנברג Member

אז מה רוזנר, אתה הולך לקבל כוכב מעל הסמל של הקבוצה אה?...(בבונדסליגה בשלוש אליפויות מקבלים כוכב, כשמגיעים לחמש שני כוכבים ובעשר 3 כוכבים). עד כה לשטוטגרט 2 אליפויות, האחרונה ב-91/2, והשלישית קרובה קרובה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

4. Ovi_B Member

עכשיו, אחרי כל הדרמה שהתרחשה אחה"צ ואחרי כל המתח העצום שבו הייתי למשך 90 דקות, אפשר לנשום קצת אויר ולעכל את המהפך המושלם שלו ייחלתי. איזה כיף, שטוטגרט עולה למקום הראשון ממש ברגע הנכון ביותר מבחינתה, והיא תלויה בעצמה על מנת להבטיח אליפות במגרשה הביתי.

אני חייב להוריד את הכובע ולהצדיע קודם כל לדורטמונד, שהראתה היום את אחת המלחמות המרשימות ביותר שראיתי אי פעם על המגרש. עכשיו אני מבין עד כמה השינאה בין שתי הקבוצות האלו היא כל כך ענקית וללא גבולות. מדהים היה לראות את הקהל של דורטמונד קופץ בטירוף בכל שער שכבשו שטוטגרט וברמן, העיקר לשים מלח על הפצעים של היריבה השנואה.

אז בנוגע למשחק הזה, אני פונה אליך יוני (אוהד דורטמונד) ורוצה לומר לך שהקבוצה שלך שיחקה אותה היום ובענק. תודה ענקית ! ! !

לגבי המשחק ההפכפך בין בוכום לשטוטגרט, פשוט אין מילים לתאר. היו כמה דקות באמצע המשחק שבהן הרגשתי את האליפות רחוקה מאוד, ולאחר כמה דקות הרגשתי אותה קרובה מתמיד. זה כל היופי בכדורגל ובכך שאתה לא יכול לצפות כיצד המשחק יתפתח. שמח שהפעם, המהפך פעל לטובת הקבוצה האהודה שלי.

אין ספק שבוכום שיחקה משחק ספורטיבי ביותר והלואי והמון קבוצות היו משחקות כמוה גם בגארבג' טיים.
    אבל, וזה אבל גדול, זאת לא הפעם הראשונה העונה ששטוטגרט חוזרת מספר פעמים מפיגור במהלך המשחקים ומטה את הכף לזכותה. זה מראה על המון אופי, קבוצה שלא נשברת - לא נשברת, גם כשזה קורה מחזור אחד לפני סוף העונה, כשגורל האליפות עשוי להיות מוכרע בגלל שער לכאן או לכאן.
    ובגלל כל זה, אני כל כך גאה לאהוד את הקבוצה המדהימה הזאת שלי, שהיום העבירה בי צמרמורת עם שריקת הסיום, כשרצה אל אוהדיה החוגגים, כשקקאו הזיל דמעות כילד מרוב התרגשות ושמחה, כשהילדברנד הציל את שערו מספיגה בדקות הסיום ועשה תנועה של מנצח אמיתי.
    זאת אולי תהיה הצלת האליפות, וטימו לא יכול לבקש מתנת פרידה טובה יותר מזאת.

עדיין מוקדם לחגוג כל עוד לא הסתיים המחזור האחרון. צריך להישאר מפוקסים ולתת את הכל במשחק הבית האחרון מול קוטבוס, על מנת להשיג ניצחון שיתן את האות לפתיחת חגיגות האליפות.

אלו הם הרגעים בהם אני כל כך מאוכזב שאין הרבה אוהדי שטוטגרט כאן בארץ. רציתי מאוד לראות את המשחק של שטוטגרט מול קוטבוס באחד הפאבים בתל אביב (שבהם משדרים משחקי כדורגל) ולשאוף לחגוג בסיום, אבל זה קצת מוזר ללכת למקום כזה כאוהד יחידי של שטוטגרט ללא אוהדים נוספים.
    (לירן, אתה יודע בדיוק איפה הייתי רוצה להיות בשבת הבאה, נכון ? ) .

בכל אופן, אם יתגלו כאן בפורום הגרמני אוהדי שטוטגרט נוספים, זה ממש ישמח אותי ובמקרה שכזה הייתי מעוניין לקבל מהם סימן חיים.

זהו, אז נחכה עוד שבוע מותח, מלאי ציפיה ליום שבת אחה"צ. בתקוה שבשבת בשעה 18:30 נוכל להכריז סופית על עוד אליפות.

הלואי !

5. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני כל כך שמח שבסופו של דבר הצדק נעשה. שאלקה שיחקה כדורגל אפור כל העונה ובעיקר בחצי השני, הפסידה לבאיירן, אמנם ניצחה את ברמן ואת שטוטגארט, אבל בסופו של דבר הכדורגל ההתקפי והמרהיב של שטוטגארט שלאורך כל העונה הייתה בעמדת תקיפה, כובשת את הפסגה בדיוק ברגע הנכון, עם כל כך הרבה ויינריות של אלופה, וגם ה"מזל של אלופים" של שאלקה נגמר בדיוק בזמן.

אני יודע שצריך ללמוד ממקרה אלקמאר אבל תחי אלופת גרמניה החדשה, תיקו יספיק לה ובשקט בשקט בלי לשים לב אליה כאשר כולם דיברו על שאלקה, ברמן ובאיירן קוטפת ובצדק הקבוצה של הקוסם ארמין פה את האליפות. ומילת תודה מגיעה לדוררטמונד שהוכיחה שהאמרות הישנות "לדרבי חוקים משלו" ו"הדרבי הוא מעל הכל" הם יותר מקלישאות סתמיות.

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

עובי, בלי תירוצים, קח כרטיס ובא, ניפגש ביציע הדרומי בGDS http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

פשוט כואב הלב על מיינץ, פשוט נפרדו בכבוד מהבונדסליגה, איזה אוהדים, פשוט כואב.
    כל הכבוד לקלופ שישר יוצא לאוהדים ומנחם אותם.

ואיזה הצלה של הילדבראנד לקראת הסוף http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx
    ומה תגידו על גומז? נגיעה ראשונה, שער, פשוט סקורר מדופלם.
    שבוע, כולה שבוע לחכות, העצבים שלי לקראת הסוף.

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הילדרברנד למרות הדברים הקשים שנאמרו עליו כאן, הביא את האליפות (כן גם הקורות והמזל שהיה לשטוטגארט, אך מזל הוא חלק מכל אליפות באופן טבעי). האוזנים שלי נקיות וטהורות ושמעו טוב שבוכום סיכנו במתפרצות במחצית הראשונה מר רוזנר, אבל מזל שהייתה מחצית שניה אדירה. לשטוטגארט היה אמון אופי לא ליפול בשיא הלחץ - שיא העונה. אולי לא היה להם הרבה להפסיד כי אף אחד לא היה בא אליהם בטענות אם לא היו לוקחים אליפות, אבל עדיין, הם עשו את זה, וצמד הלוזריות לא.

יום שמח http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏13/5/07
  8. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה מחזור מטורף והפכפך. במחצית שטוטגרט הייתה במקום שלישי ושאלקה ראשונה בסיום שטוטגרט ראשונה, ברמן כבר בטוח לא אלופה. בדקה 81 לוולפסבורג אאכן ומיינץ היו 36 נקודות (וופלסבורג בפיגור 2:0 מול אאכן) ובתוך 5 דקות וולפסבורג מבקיעה צמד (אחד מטעות איומה של השוער (השלישי) של אאכן) ומורידה את אאכן ומנייץ מעשית לליגה השניה. לוולפסבורג 3 נקודות יתרון והפרש שערים של 14 יותר משל השתיים האחרות.

גם סיפור האליפות נראה דיי גמור. אם כי, אם הייתי אוהד שטוטגרט הייתי מודאג. שטוטגרט עם יותר מידי נצחנות רצופים (7), מה שעלול להגביר את הסיכוי למעידה. מצד שני, כמו שכבר כתבתי, בשלוש השנים האחרונות האלופה גם זוכה בגביע ושטוטגרט היא היחידה שיכולה לעשות את זה. וחייבים לציין את ההצלה של הילדברנד בדקה האחרונה, הצלה של בעיטה משני מטר - מה שנקרא גול בטוח. מריו גומז, אחרי חודשיים שלא שיחק, נכנס, נגיעה ראשונה בכדור וגול. והכי חשוב, חייבים לציין את קאקו בישול וגול, שחקן העונה לטעמי. האיש שיידע להיות השחקן השני כשצריך (כשגומז היה בריא ופרח) וגם ידע לקחת את הקבוצה עליו כשהיה צריך. מוריד בפניו את הכובע, מבלי ששכחתי את מה שכתבתי עליו בתחילת העונה.
    ולחשוב שבמחזור השלישי ארמין פה (המאמן) היה עם יותר מרגל אחת בדרך הביתה.

ברמן, כמו שכתבתי בפעמים אחרות וגם היום במקום אחר, מתגלה כלוזרית סדרתית. כל פעם שיש לה משחק חשוב היא קורסת. אולי צריך להגיד שלום ותודה לתומאס שאאף. היום במשחק היה לברמן המון מזל. היה יכול גם להיגמר בקלות עם 4 או 5 שערי חובה. נעם, ראית את פאסנן בשער הראשון? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx לפחות פרנפקורט הבטיחו את העונה הבאה.

שאלקה לא לוזרית. זה קורה לה פעם ראשונה, וזה יכול לקרות. כשזה יהיה סדרתי אפשר יהיה לקרוא להם כך. א אפשר לבוא בטענות לקיי קיי היום. הוא לא קיבל שום כדור. ללינקולן דווקא כן. הוא היה בכלל במשחק היום? וגם לסלומקה שאולי קצת איבד את הראש. אני, בכלל, לא הייתי פותח עם אסמואה. לא מחזיק ממנו. הייתי פותח עם חליל או לארסן במקומו ומשחק 2-4-4. עם שלושה קשרים הוא איבד את המרכז ולא הגיע לשום מצב. דווקא חבל לי. רציתי ששאלקה יקחו.

מוחמד זידאן, של מיינץ, נתן היום משחק גדול. ואני לא בטוח שלא הייתי שמח לראות אותו בקבוצה שלי בשנה הבאה. זה לא עזר להם ובשנה הבאה הם יהיו בליגה השניה. גלדבאך כבר שם מזמן עם סה"כ 5 נקודות שהם השיגו כל העונה מחוץ לבית ועם 18 משחקים בלבד מתוך 33 בהם הם כבשו. שם תהיה מהפכה רבתי, כי לפחות 10 שחקנים לא ימשיכו בעונה הבאה.

בבאיירן הציגו בעיקר תספורות חדשות (ואן בויטן וסנטה קרוז - שניהם כבשו) ונצחון במשחק לפרוטוקול בלבד.

לברקוזן והרטה הציגו תלבושות חדשות ושער מדהים של וורונין. לברקוזן הבטיחה את אופ"א.

האנובר קרסה מול בילפלד דווקא כשהם רצו לאיים על המקום של לברקוזן באופ"א. אבל בכל זאת, הרבה מילים טובות למאמן שלה, שלקח את הקבוצה עמוק בתחתית ועשה ממנה קבוצת מרכז טבלה לא רעה בכלל.

9. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

היא עשתה לנו יום גדול שיכנס לספרי ההיסטוריה ללא ספק של הדרבי הלוהט . אחרי 9 שנים ארוכות אנחנו
    סוף סוף זוכים לנצח את שאלקה בבית אבל עוד איזה ניצחון חשוב יא אללה.

10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ערב ארור בחבל הרוהר.

נולדנו לסבול. אם בעונה כזו לא לקחנו אליפות, נראה שלא נזכה לראות את הצלחת מגיע לגלזנקירכן לעולם.
    קו דק מפריד בין האהבה לשנאה, קו דק עוד יותר הפריד בין מה שיכל להיות העונה הגדולה ביותר מזה 50 שנה לעונה שכולה כשלון.
    פתחנו את העונה עם תקציב מרשים ביותר, תקציב שדורש אליפות, עם סגל שחקנים שיכול ואף צריך להביא אליפות, עם מתנה שאולי לא תחזור בשנים הקרובות בדמות באיירן מינכן, המועדון הטוב בגרמניה בעונה קטסטרופלית מבחינתו. גם כאשר עפנו מוקדם מאירופה ומהגביע הגרמני לא לקחנו את זה קשה. כי ידענו שהמטרה העיקרית ואולי היחידה שלנו היא לזכות בתואר האליפות ואם להיפרד מכל הנטל מסביב זה מה שצריך בכדי להתרכז במטרה זו, זה בסדר. ככה שלמאמן שלנו היה את כל הכלים הדרושים, כלים שאולי אף מאמן לפניו במועדון שלנו לא קיבל, אבל סלומקה נכשל ולמרות שבשלבים של העונה הצגנו כדורגל נהדר, סלומקה צריך לשלם וללכת. שלא תחשבו שאני פורק עליו עול, כי בדיוק את אותן המילים כתבתי באמצע העונה.

עכשיו נשאר לי רק להוריד את הכובע, לקוד קידה ולמחוא כפיים לשטוטגרט. שאני חייב להודות, לא האמנתי שהם יזכו באליפות לא בתחילת העונה, לא באמצע וגם לא לקראת סופה. אבל הקבוצה הזו, היא בראש ובראשונה קבוצה ולא אוסף של שמות ומגיע לה הכנראה הדאבל שהיא הולכת לזכות.

אנחנו מצידנו נחזור לכורי הפחם ונמשיך לנסות שוב בשנה הבאה.

11. דנידין Member

עם כל הכאב זה מה שיפה בבונדסליגה ( הליגה הטובה באירופה אחרי הליגה האנגלית).

נדב, שוב הוכח ששאלקה מאד תלוייה בלינקולן, וזה עמוד האכילס שלנו העונה. אני מקווה שבעונה הבאה יבינו קברינטי שאלקה שהקבוצה חייבת עוד קשר קריאטיבי לצידו ( עם כל הכבוד קוביישוואלי, אוזיל ואלטינטופ זה לא זה).

בסה"כ הבונדסליגה איבדה רק קבוצה אחת גדולה גלדבך. עם כל הסימפטיה למיינץ ואאכן אלו לא הקבוצות שיכולות לתרום משהו לבונדסליגה.
    אם דורטמונד תעפיל לאינטרטוטו, יכולות להיות לגרמניה נציגות נהדרות בגביע אופ"א יחד עם נירנברג, לברקוזן ובאיירן.

12. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

דנידין (?). אני לא לגמרי מסכים איתך. אני חושב ששוב הוכח שכשהקבוצה תלויה רק בלינקולן זה עלול להיגמר רע מאוד. הוא היה חסר הרבה מאוד מחזורים השנה ובמשחקים האלה המשחק של הקבוצה זרם לא פחות טוב (ובד"כ הרבה יותר טוב) מאשר כשהוא היה. אני דווקא חושב שאוזיל הוא שחקן מצויין. לא אם אתה רוצה שהוא יקח לבד קבוצה על הכתפיים, אבל בטח כחלק מיחידת קישור אחת. ושוב, זה כנראה נובע מפילוספיית המשחק בה אני דוגל. אני עדיין זוכר את שאלקה שלקחה את אופ"א ב - 97. אני לא יודע אם אתה זוכר. אבל אם תסתכל אני בספק אם יותר משניים שלושה שמות יגידו לך משהו ובכל זאת הקבוצה שיחקה נהדר ועברה את אינטר עם רונאלדו בשיאו.

13. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלו לא לזלזל בקבוצה שכבשה אותי (זו העונה בה הפכתי לאוהד שאלקה). להמאן, אולף טון, טומאס לינקה, מולר, נמץ, וילמוטס, מרטין מקס ונפלאים אחרים.

14. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

חס ושלום אורי, להיפך התכוונתי במה שכתבתי למחמאה. קבוצה של 11 שחקנים שנותנים את התחת בכל משחק שכל אחד יודע לעשות את מה שהוא צריך ויודע מה צריך ממנו. לא אף שחקן אחד כוכב. אבל בינינו חוץ מאולאף טון (וגם זה בספק) ולינקה (להמן שוער, זה פחות נחשב) את מי מהאחרים מישהו מכיר? בינינו גם את אולאף טון לא הרבה מספיק מכירים (איזה שחקן). ולא פלא שכל השמות המוכרים הם שחקני ההגנה והשוער.
    גם אני חושב שזו הייתה קבוצה גדולה ומאז אני מעריץ את העבודה של סטיבנס ובכל פעם שהוא נכשל זה כואב לי אישית.

נערך לאחרונה ב: ‏14/5/07