המחזור ה 32 בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏4/5/07.

1. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

שאלקה - נירנברג :

מחצית ראשונה מאוד חלשה של המועמדים לאליפות,בסיום המחצית הראשונה יורדים שחקניו של סלומקה
    בידיעה ששטוגארט כבר מובילה במשחקה נגד מאיינץ.נירנברג מצידה השני של שאלקה במשחק איבדה
    כל סיכוי לכבוש במחצית הראשונה בלי שום ניסיון למעט בעיטה חזקה מאוד שהדף מנואל נוייר המוכשר.
    קווין קוראני מצליח לעלות חיוך על פני האוהדים של קבוצתו לאחר שכבש את שערו ה-15 העונה.כרטיס
    אדום גמר את סיפור הקבוצה מהפרנקן,האדום לא היה מוצדק בכלל לאחר שנפילה בלי עבירה נשרקה לחובת
    נירנברג,גלאשק נשא את הטעות של השופט.המחצית השנייה הראתה שאלקה מהי קבוצה שרוצה אליפות
    מלחמה גדולה מקרב של כל שחקני הקבוצה.
    תוצאת סיום : שאלקה מנצחת 1-0 את נירנברג.

וולפסבורג - בורוסיה דורטמונד:

הקבוצה מהרואר הגיעה שהיא יודעת שתנצח את וולפסבורג תוכל להישאר סופית בבונדסליגה וכך היא גם
    מצליחה לעשות.הפתעה ענקית לאוהדי הקבוצה של דורטמונד נלסון ואלדז כבש סוף סוף את שערו
    הראשון העונה והראשון במדי בורוסיה דורטמונד מאז שהגיע לקבוצה.וולפסבורג לא הצליחה לתת קרב לקבוצתו
    של תומאס דול שנותר לאחר המשחק ללא מילים.תוצאת סיום וולפסבורג 0 - דורטמונד 2 הכובשים לדורטמונד
    סמולארק , ואלדז.

בורוסיה מינשנגלדבאך - באיירן מינכן :

מלחמה פנטסטית של שחקני היורדת הטרייה שרוצים לתת לאוהדים לפחות סיום עצוב אך מתוק.שער גדול
    של פאר קלוגה נתן את האות לשמחה של אוהדי הבורוסיה שהבינו שהרסו את קבוצתו של היצפלד טוטאלית
    העונה.באיירן מינכן הופתעה לגלות שחייה פצועה יודעת להילחם על החיים שלה וסיימה את המשחק הקשה
    בתיקו משמעותי 1-1.

איינטרכט פרנקפורט - אלמניה אאכן:

משחק שהיה אמור להיות קרב מרתק מאוד של שתי קבוצות שנלחמות על ההישארות בליגה נגמרה בתבוסה
    צורמת וכואבת.פרנקפורט דורסת את אאכן בלי שום הנחות.איינטרכט יכולה להיות מאוד מרוצה מהיכולת שלה
    היום במשחק ויודעת שהיא כמעט בטוח תישאר בליגה על חשבון עוד יורדת כמעט ודאית אלמניה אאכן.
    המשחק נגמר בתוצאה 4-0 לטובת פרנקפורט.

שטוטגארט - מיינץ:

משחק בין קבוצה שרוצה לנצח בכדי להיצמד לשאלקה במרדף האליפות הסוער לבין קבוצה שמנסה להינצל
    בליגה ולשחק עוד עונה בליגה הראשונה.שטוטגארט כהרגלה לקחה את ההזדמנות בשתי ידים ומנצחת את
    מיינץ השלומיאלית שנראתה כקבוצת תחתית באמת.שטוטגארט הובילה את הליגה עד לכיבוש השער המעצבן
    של קווין קוראני חלוץ שאלקה.
    תוצאת סיום : שטוטגארט מנצחת 2-0 את מיינץ.

המבורג - בוכום :

עוד קרב בין שתי קבוצות שנלחמות על הישארות בליגה נגמר גם הוא בדריסה קטלנית.בוכום מביסה במשחק
    חוץ קשה את המבורג 3-0 ובכך מסיימת סופית את רומן המאבק של ההישארות ונשארת בליגה לעוד עונה.
    המבורג שנראתה זוועה הבינה כי היכולת הזאת לא תספיק לה והיא תצטרך לחפש דרכים בכדי להינצל בכל
    זאת בליגה למרות התוצאות האחרות שהן לטובתה.המבורג תנסה לגמור עם הסיפור בשבוע הבא.
    תוצאות סיום:המבורג מובסת 3-0 ע''י בוכום.

2. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אכן כמו אלופה, אבל רק מהסיבה שהיה לנו הרבה מזל. קבוצות בדרך כלל נענשות על כמות כזו של החמצות וחוסר ניצול מצבים, לנו היה מזל שנירנברג היתה מאוד חלשה. בכל אופן ניצחון חשוב, אבל הוא לא יהיה שווה הרבה אם לא נצליח לנצח את שתי המשחקים הנותרים עד לסיום העונה. נראה מפחיד לאור העובדה ששאלקה יוצאת לווסטפאלן בשבוע הבא.

KK :aaa8:

3. אבו Member

כרגיל שאלקה מתעוררת לחיים במחצית השנייה.

לקוראני היה עוד כמה צ'אנסים טובים להגדיל את התוצאה, אבל זה נשאר על 1.

אגב, בגרמניה תמיד מוסיפים(לא מוסיפים) תוספות זמן כאלו?

4. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

בדרך כלל בגרמניה נמנעים השופטים לתת תוספות זמן גדולות,אין לי מושג למה.עד לפני העונה השופטים
    לא הוסיפו אף פעם תוספת זמן בסיום המחצית הראשונה אבל העונה זה הפך לסטנדרטי.כי כדורגל משחקים
    90 דקות.

5. Chievo Member

0:1 קטן לא משקף את המשחק (רק אם קוראני לא עשה ת'שטויות בהתקפות האחרונות במחצית השנייה היה מסתיים בתבוסה לנירנברג) אבל לא חשוב שאלקה יצאה בשלום, נותרו עוד שני משחקים נראה מה יהיה, אגב, באיירן אומרת שלום לליגת האלופות אם ברמן תצליח לקחת נקודה מחר, חבל שלא נראה את הבווארים במפעל האירופאי הכי חם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

אמרתי לכם סטטוס קוו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

6. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

קארימי היה נפלא (למי שראה את התקצירים). בתחילת המשחק הוא שיחק עם יינסן כאילו הוא ילד קטן, והרים כדור לפיזארו שהחמיץ. בפעם השניה קארימי עבר שחקן ובישל למקאיי את השער. מה לעשות, אני עדיין חושב שהבחור מוכשר. יש לו כדורגל ברגליים.

7. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

סלע, תהנה, בעונה הבאה תוכל לראות אותו רק אם תקלוט את הטלוויזיה הדובאית.

תגידו מה שתגידו, נירנברג זבלים, פשוט ככה. הם אפילו לא ניסו לתקוף את שאלקה, ומדובר בקבוצה שמגיעה בממוצע ל 3 מצבים במשחק. פשוט כלום, אם זה לא היה גרמניה עוד הייתי חושב שזה קומבינה שכן האוהדים של נירנברג ושאלקה מיודדים האחד עם השני.
    כ"כ מתסכל, הקבוצה הזאת קרעה אותנו פעמיים, הגיעה לגמר הגביע ולא הגיעה ולו להזדמנות אחת בפלטין ארינה, הכלבים של מאייר מקרבים את שאלקה לאליפות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx

לגבי שטוטגארט, שוב אופי, שוב משחק טוב. אין מה להגיד, ממחזור למחזור חייבים להגיד זה הקבוצה שצריכה לזכות באליפות. תרתי משמע. שער מדהים של הילבט http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

בתחתית מיינץ ואאכן מתקרבות בצעדי ענק לליגה השניה. ומה תגידו על המבורג? כאילו WTF ?!

8. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת שאני חושב שנכון שנירנברג הייתה חלשה אבל נכון לומר גם ששאלקה ביטלה אותה בחצי השני מבחינת קישור ולכן זה לא נראה כל כך בעין וזה לא היה דומיננטי במיוחד. בסופו של דבר עוד צעד קטן וחשוב לחניכים של סלומקה בדרך לאליפות, גם שטוטגארט הוכיחה הרבה אופי היום והלחץ עובר לברמן שכנראה למרות הכל לא יקטפו את התואר. משום מה יש לי הרגשה שנראה עוד נפילה מצד הח'ברה מגלזנקירשן ונצטרך לסבול אליפות של שטוטגארט אבל זו תחושה בלבד.

באיירן והיצפלד? ממזמן אנחונ מחוץ לעסק שהיום רשמית באופן תיאורטי וסופי נודע כי לא נשחק בצ'מפיונס בעונה הבאה. בהחלט יום עצוב. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

9. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

שבוע הבא שאלקה בדורטמונד. אלייסטור זה תרתי משמע כדי לתאר את זה.

אין סיכוי שאני מפסיד את זה.

10. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחזור עם תצוגות שוערות נהדרות ועם המון קרבות גורליים.

כום מנצחת את המבורג בפעם השניה בליגה העונה מול איצדיון שהיה מלא בפעם העשירית העונה ובפעם הראשונה בהיסטוריה במשחק מול בוכום. מסימוביץ ממשיך את הכושר המצויין שלו וגקס נותן גול של חלוץ גדול במשחק עם המון מצבים לשתי הקבוצות. המבורג עם נקודה אחת בלבד מ - 3 משחקים אחרונים בבית ולעומתה בוכום 3 נצחונות חוץ רצופים. מרסל קולר (מאמן בוכום - שמגיע לו כל הכבוד) אומר שהוא מקווה להגיע לאינטרטוטו.

קוטבוס סופגת את השער ה - 14 בנגיחה העונה (הכי הרבה בליגה) ומשחקת חלש מאוד כשדה סליבה שלה נותן מרפק מכוער לפנים של בליץ' בלי שהשופט ראה וכנראה יקבל עונש הרחקה על סמך וידאו בפעם השניה העונה. בהנובר חולמים להגיע לאירופה שוב לאחר 15 שנה. נצחון מוצדק לחברה של הקינג. עוד מאמן מצויין.

באיירן מראה במשחק אחד איך היא הייתה כל העונה. מחצית ראשונה טובה שהייתה צריכה להיגמר ב 4:0 נגמרת ב 1:0 קטן ולעומתה מחצית שניה חלשה מאוד עם הגנת טיילת. קרימי שבישל גול נהדר למקאיי, כמעט גם בישל גול לטובת גלדבאך, לוסיו מפספס את מסירת הרוחב שהביאה לגול וואן בויטן שמופתע שהכדור עבר את לוסיו נותן יותר מידי מרחב לחלוץ. פיזארו עם החמצות נוראיות והוא עוד רוצה 4 מליון יורו לעונה משכורת http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx . אינסואה של גלדבאך מראה שיש לו כדורגל (רק חבל שהוא לא הראה את זה יותר פעמים במהלך העונה והיה חלש מאוד בהרבה משחקים) ומחמיץ 3 הזדמנויות של מאה אחוז שער. רנזינג נתן תצוגה מצויינת ועדיין ללא הפסד ליגה ב - 14 המשחקים בהם שיחק.

דורטמונד שיחקו מצויין היום. דווקא פריי שאחראי ליותר מחצי מהשערים של הקבוצה העונה (15 שערים ו - 5 בישולים) לא כבש, אבל ואלדז סוף סוף מבקיע את שערו הראשון עבור דורטמונד וזאת בתוספת הזמן. גם את השער הקודם שלו הוא הבקיע נגד וולפסבורג - רק שאז הוא עוד היה בברמן. גם ווידנפלר הוכיח כמה הוא שוער מצויין - במיוחד במחצית השניה. דורטמונד נשארת ווולפסבורג כנראה שוב תצטרך לשחק עד למשחק האחרון כדי להישאר בליגה. דורטמונד עם 3 נצחונות רצופים (מה שמבטיח כנראה הפסד בשבוע הבא) וגם עם 3 נצחונות חוץ רצופים.

אאכן נראו כמי שכבר ירדו ופרנקפורט היו יכולים להוביל במחצית כבר 4:0 ולנצח 8:0 בקלות. הם הגיעו להמון המון מצבים (כרגיל) רק שהיום סוף סוף הם גם ניצלו אותם. פרנקפורט בעטו 31 פעמים לשער (שיא של שנות האלפיים בליגה), מתוך זה 6 פעמים למשקוף/קורה. אאכן עם הפסד 6 רצוף. לדעתי, חבל שהם יורדים. דווקא קבוצה סימפטית שנתנה צבע לליגה. לא מובנת לי ההשעיה של שניים מהיותר טובים שלה - שלאודראף ודום - בשלב כזה של העונה. נראה אם ההשעיה תעמוד בתוקף גם בשבוע הבא שבו תחסור הקבוצה את שני הבלמים שלה (אחד עם אדום והשני עם צהוב חמישי)

שטוטגרט שיחקו היום טוב. סמי קיידרה היה מצויין עם ראיית משחק טובה, קקאו מצויין גם כן. אבל מעל כולם רוברטו הילברט (ולא רק היום). לטעמי אחד השחקנים הכי טובים בגרמניה כיום, אם לא הטוב שבהם. איזה ראיית משחק, איך הוא רץ למקום הנכון, איך הוא פותח לאחרים, איך הוא מאפשר מסירה או חדירה ואיך הוא מסיים. בראש ברגל - לא משנה לו. והיום הוא כובש שער חמישי רצוף. נצחון מוצדק בהחלט לשטוטגרט וגם מיינץ ירדה מעשית ליגה. דווקא בעונה בו הובטח להם איצטדיון חדש. מיירה שכבש את הראשון כמעט כבש גם עצמי וקיבל צהוב חמישי ולא ישחק בשבוע הבא נגד בוכום שפשוט מצויינת לאחרונה.

שאלקה ניצחה ובצדק ונשארה בודדה ההגנה הטובה בליגה. שיחקה טוב מאוד. אוזיל מראה (לפחות לי) שהוא כשרון ענק (לא מדבר על הדריבלים שלו, אלא על שאר הדברים שהוא יודע לעשות) ואני חושב שהכנסתו במחצית היא שהביאה לשינוי במשחק. מנקודת מבט של אוהד באיירן, חמיט היה טוב מאוד היום ואני מקווה שיהיה כך גם בשנה הבאה. ובצד השלילה אסמואה ממשיך להוכיח לי שאין לו כדורגל והוא שחקן סופר מפוזר. דרך אגב מישהו יודע לאן נעלם האח של חמיט, חליל? היחידי שאפשר לציין אצל נירנברג שהבטיחה את השתתפותה באופ"א בעונה הבאה היה השוער שפר (ששוב) מראה ששטוטגרט עשו עסקה טובה.

שני דברים משחקים לזכות שטוטגרט במירוץ לאליפות. 1. אם היא תוכרע על הפרש שערים הסיכוי הוא שהיא תהיה הזוכה. כך היה ב - 84, כך היה ב - 92. 2.בשלוש השנים האחרונות היה דאבל. כלומר האלופה גם זכתה בגביע. היחידה שיכולה לזכות בדאבל השנה היא שטוטגרט.

11. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

למה ? הוא כל העונה אחת מנקודות האור היחידות של גלדבאך עם מרסל ינסן,כל משחק הוא בולט בכמה
    דרגות משאר חבריו בקבוצה ובאמת נראה כשחקן שחייב ללכת למועדון גדול יותר כי כדורגל יש לו והרבה.
    אני אישית הייתי מביא אותו לדורטמונד,שחקן נחמד מאוד.זה שהוא מחטיא הרבה זה נכון אך צריך להודות
    שהוא קשר אופנסיבי והוא לא באמת שחקן סקורר אך זה שהוא מגיע להמון מצבים זה כבר פירצת דרך של
    שחקן כזה או אחר.

את האמת,זה נשמע מגוכח מאוד,הוא יודע שאין לו את הכוחות והשחקנים הנחוצים על מנת להגיע לאינטרטוטו,
    נכון שיש לו עוד 2 משחקים אבל נגד שטוטגארט שרצה לאליפות ונגד גלדבאך בבית שהיא קבוצה מאוד
    ביתית ותרצה לנצח את המשחק האחרון שלה בבונדסליגה העונה.

ובצדק,קבוצה שמשחקת באמת טוב ומראה יכולות מדהימות עם סגל דל שחקנים,בהצלחה.

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

נדב, שוב כרגיל יש לי כמה דברים שלא בדיוק הולכים בקו אחד עם מה שאתה רושם ( כמה מפתיע http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ):
    הילברט: אוברייטד! שחקן נחמד, כובש גולים, עושה תנועה יפה, דריבל יפה, אבל בינתיים הוא לא השחקן שעליו אני בונה את ההצלחה בשנים הבאות. שחקן מאד כישרוני, שנוטה להתעלם לחלקים ארוכים במשחק, ופתאום בהברקה הוא נכנס לתמונה, וכולם משבחים אותו. אני לא אוהב כאלה שחקנים. לצערי אתה מתבסס בדבריך יותר על תקצירים ולכן קל לשבח אותו, אבל שחקן גדול הוא עדיין לא, כישרון עתידי כן.

והשחקן מ"ס 1 של שטוטגארט העונה הוא פאבל פרדו, אותו מקסיקני שצחקת עליו בתחילת השנה.

לגבי שפר, אין מילים שוער ענק. מזכיר לי את יינס להמאן. מאד מבסוט עם ההחתמה הזאת.

מילה טובה לשני מאמנים. הראשון מרסל קולר המאמן השווצרי של בוכום. לא יודע למה תמיד סימפטתי אותו. מחמאה גם לתומאס דול, שהוכיח שהוא מאמן טוב. אולי לא מאמן שיוביל את דורטמונד לזכיה ליגת האלופות ( נקווה שהתקופה שלהם עוד תחזור) אבל בהחלט הוא הביא רוח חדשה, עשה הרבה סדר וראו זאת פלא אפילו ואלדז כובש.

ובשבילי האלופה כבר הוכתרה וזה שטוטגארט, לא משנה אם אפילו ניפול למקום השלישי. :aaarse:

13. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

ההרכבים להיום:

http://www.bild.t-online.de/BTO/sport/bundesliga/2007/05/06/vorschau-hertha-werder/aufstellung-gross.Xxx

ברמן ממשיכים כפי הנראה לשחק בהרכב המאוד חסר בהגנה.

14. אבו Member

צ'אנס אחרון של ברמן להישאר במירוץ לתואר. משום מה יש לי תחושה שהיא תישאר בחוץ כבר היום.

15. Nevermore Member

האם שאף לא סופר את שולץ בכלל או שגם הוא פצוע?
    הוא עדיף על וומה לטעמי.