המחזור ה-31 לעונת 2021/22 ב-SerieA:: את המונדיאל לקחו לנו, נשארנו עם הסרייה A - במוקד הדרבי ד׳איטליה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י uri, ‏1/4/22.

1. itzik.miro Member

מסכים.
    תנו לי לשמוע קהל ומדי פעם איזה הסבר מקצועי באיטלקית.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

SerieA אוהב/ת את זה.
  2. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Un bombón - אנחנו כאנשים נוטים לספר סיפורים. כמו למשל איך רגע מסוים הוא הרגע המכונן שהכריע סדרה ארוכה של ארועים, למרות שבכל מודל רציונלי שתבחר הטיעון הזה יפול. דווקא מאדם שאוהב חשיבה רציונלית ומעריך אותה, לא הייתי מצפה שתתלה 'גורל' של עונה בארוע נקודתי.

יובה ורומא וכל השאר נמצאות איפה שהן בזכות תוצאות ב31 משחקים(או 30 או 29) - מעל 2800 דק' של כדורגל אם מחשיבים גם את התוספת זמן.
    לטעון שהתוצאה של 2800 דק' של משחק ספורטיבי הוכרעו בגלל דקה בודדת...(גם לא ב10 דק' בודדות) זה לא עומד בשום מבחן הגיון.

יובנטוס יכולה להתעצבן על השיפוט אתמול, אבל אין התקפה, אחרת היו מנצחים. איפה זה(פנדל) ואיפה איבודי הנקודות המיותרים בדרך?
    יש מומנטום, יש רגעים חשובים, יש משחקים חשובים יותר ויש פחות, אבל שום רגע בעונה של 38 משחקים לא מכריע לבדו את העונה. לפני הרגע הזה תמיד באו אינספור רגעים אחרים. בתחילת העונה אף אחד לא מדבר על רגעים מכריעים, למרות שה3 נק' במחזור הראשון שוות בדיוק כמו ה3 של המחזור האחרון. זו התנהגות שהיא דוגמא מובהקת ל-Cognitive Bias

ברמה המקצועית,ספורטיבית - תלות חזקה בארועים נקודתיים, מראה לדעתי בדיוק מהי חולשה מנטלית, כמו הסיפור המפורסם שאני מזכיר פה של סארי ונאפולי בפירנצה.

לא סתם פסיכולוגים של ספורט, ובכלל מי שעוסק במנטליות הספורטיבית, מנסה תמיד לנתק את הסיפורים הנוספים, כדי שהמסר היחיד יהיה - אתה צריך לנצח את מה שנמצא כאן עכשיו, ולא את מה שהיה או מה שיהיה.

Raulito ו-itzik.miro אוהבים את זה.
  3. itzik.miro Member

ואגב, לומר שהפנדל המוחמץ של תמי אברהם או של פלגריני קבע את הטופ 4 כשבכלל לא היה אמור להיות פנדל זה פופוליזם זול וזה כמו לומר שבגלל השופט אתמול יובה לא תזכה בסקודטו. כאילו לא עברו מאז איזה 20 משחקים ורומא הפתאטית הצליחה להפסיד ליובה הפתאטית בעצמה אבל יש פה מומחה בהינדוס תודעה אז לא נבלבל אותו.

4. itzik.miro Member

ואני שוב רוצה לשאול האם יש היגיון בהחלטה לשרוק על זה כדור חופשי? כאילו אם לדעתך אין עבירה אז סבבה, לגיטימי אבל אם לדעתך יש עבירה והיא בתוך הרחבה - איך אתה נותן כדור חופשי? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220404/5fe884bec96296b0adda1c996bbdc899.Xxx

5. DRORIKO Member

כי זה שופט עוואר. הדבר היחיד ש״מנחם״ אותי זה שגם ככה נקודה לא היתה נותנת לנו כלום, רק נצחון היה משאיר איזה חצי סיכוי לסקודטו.

6. itzik.miro Member

עזוב שופט
    ניידת טלוויזיה
    בשביל מה הם שם?

תקראו לו שיבוא לראות ויחליט - טעיתי ואין עבירה או צדקתי ויש פנדל.

7. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Bianconeri
    הסיבה היחידה שאני מתעכב על אירועים שיפוטיים היא כדי ללמוד מהם. אין פה בכי על חוסר צדק או משהו בסגנון.

יש לנו שני מקרים זהים. בראשון החוק לא נאכף. בשני כן. המקרה הראשון גם ממחיש ומלמד למה החוק הזה קיים (קייליני שמתחיל את הריצה מתוך הרחבה הספיק להגיע ראשון לריבאונד).

כמובן שזו לא הסיבה לאיך שטבלה צריכה להיראות בסוף העונה. ברור לי שיש עשרות אלפי אירועים שמרכיבים אותה. אולי היה נכון יותר לומר שאכיפה זהה 'יכלה' להתגלגל למצב בו היום היה לנו קרב פתוח.

@itzik.miro
    באווירת וויל סמית', Keep my name out of your fucking mouth. לפחות עד שתתחיל לעמוד מאחורי הדברים שאתה רושם, במקום לברוח עם "תתעלם".

8. itzik.miro Member

הגמל שאינו רואה את הדבשת שלו טייק 2.0

9. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Un bombón - קשה ללמוד(גם לשופטים עצמם בעייני) בסביבה שמשאירה יותר מדי דברים פתוחים. לצערנו הנושא הזה (תקרית זהה ששופטים מחליטים עליה החלטות הפוכות לגמרי במקרים שונים) קורה כל הזמן, לפעמים באותו משחק, לפעמים באותו מחזור, לפעמים במחזורים עוקבים וכו'.

לתחושתי - לא נעשים מספיק מאמצים 'להגביל' את טווח ההחלטה של השופט, מה שמשאיר מקום גדול מדי לפרשנות, אך זוהי טעות שיטתית שקיימת בענף בכלל. הואר אמור לצמצם לשופט את מרחב ההחלטה(בעייני) ולא רק לעזור לו לקבל החלטה טובה יותר.

אני תוהה בעצמי מה מידת העמדה של ארגון השופטים בנושא ומה באמת נעשה בשביל למנוע כאלו מקרים.

שורה תחתונה - תסכול גדול שנמשיך להיות מתוסכלים ממנו.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  10. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי באמת הגיע הזמן לשאול את הגישה מאומנויות לחימה (לא רוצה ששופטים יספרו לך נקודות? סיים את הקרב בנוק אואט).

11. טל. Member

דרוריקו ידידי.
    דה ליכט הטיפש, שיש לו מגנט בידיים, שעושה עבירות ותפיסות חולצה לא חכמות על בסיס קבוע, ושהתרגל להכנס לרחבה בפנדלים לפני הזמן, עולה לכם בהמון נק'.
    -בהמון תרחישים שונים.
    ואם דה ליכט היה משחק בקבוצה יותר קטנה מיובה ששופטים לא עושים לה חשבון: אותה קבוצה גם היתה משלמת בגללו, במזומן, בנקודות, הרבה יותר פעמים פר חודש.
    אם תעשה פאוס רגע לקונספציה שלך, עם הזמן אני מניח שתתחיל לשים לב לכך.
    -------------------------------------------
    אין לי בעיה שאיווניר יפרשן כדורגל איטלקי, רק לא של יובה כי הוא אובססיבי לגביה וזה פשוט צורם.
    ------------------------------------------
    בודו שמומו מעניינת לי ת'*** אני בעד שרומא תנטוש את השמוקפרנס ליג ותתמקד בליגה החלשה שלנו מהסיבה שפירטתי למעלה. (זה היה כך כשהאמנתי שרק מקום 6 הוא "בהישג יד" מבחינתנו. קל וחומר כשאני חושב כך על מקום 4).

נערך לאחרונה ב: ‏4/4/22
  12. טל. Member

בוא נדבר שבוע הבא יום ראשון בשעה 17:45

נערך לאחרונה ב: ‏4/4/22
  13. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה כאילו בצחוק, אבל זה ממש נכון.
    לדעתי, הסיבה מספר 1 לירידה ביכולת של בארלה, היא שאין לו עם לשחק באגף ימין, בארלה צריך שחקן כנף טוב לידו כדי שיתרונותיו יבואו לידי ביטוי, הבחור מנסה לבנות התקפות כל הזמן, אבל דמפרייס מחרב אותן או דופק את המומנטום.

בנוסף, בדומה למאנצ'יני בנבחרת (ביורו לפחות), אינזאגי תוקע אותו כל הזמן באגף ימין, בניגוד לקונטה שנתן לו יותר חופש.

14. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אם יובנטוס תאבד נקודות מול קליארי (תסריט אופטימי רצח) ורומא תנצח את סלרנו, ישארו 6 משחקים בהם יובנטוס צריכה לאבד נקודות ב2 מהם ורומא לנצח את כולם (כולל אינטר ונאפולי בחוץ). אם נשאר לך עארק מיום שבת נראה לי שאפשר להמשיך איתו עד הקיץ.

*כמובן שנורא חשוב שאחת מלאציו\אטאלנטה תסיים מתחתינו, אבל אין לי אובססיה לצ'מפיונס ליג בשלב הזה. יש לנו כוח משיכה מצויין, יש נכונות להתחזק, ויהיו לנו 2-3 שחקני הרכב חדשים בקיץ בכל מקרה. אין לי ספק שהחודשים האחרונים יהפכו לקראת העונה הבאה לסטנדרט המינמילי החדש, אבל לעשות קמפיין טוב בצ'מפיונס נשמע לי מאוד רחוק.

*מקווה רק שכאשר נגיע לשם, יהיה זה בטופ 15 בדירוג האירופי, כדי להימנע מקמפיין כמו של מילאן. בזה אפשר להתחיל לטפל כבר השבוע.

15. SerieA Il Capitano

אגב, לגבי זה שהחלפנו את חאקימי ולוקאקו האצנים במקלות הליכה - אני מסכים, אבל מקלות ההליכה האלה היו טובים מאד עד 7 בינואר. אין לי מושג מה אינזאגי עשה מאז ומה קרה, אבל אנחנו פשוט נראים קטסטרופה מאז שחזרנו מפגרת החורף.

אלו אותם שחקנים שנראים פשוט 180 מעלות. מלבד שקריניאר וברוזו.