המחזור ה-31 בבונדסליגה:: המאבקים נגד הירידה ועל הכרטיסים לאירופית ממשיכים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Die Werkself, ‏28/4/17.

1. VAR Member

אתה יודע מה השווי של חברות כמו SAP (הופנהיים), פולקסווגן (וולפסבורג), באייר (לברקוזן) ורד בול (לייפציג)? אם כסף לא פתר את עניין התחרותיות עד היום מה גורם לך להאמין שעוד כסף כן יפתור?

2. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

מסכים עם רוב הדברים של נדב, אם כי אני קצת פחות שותף לנימה האופטימית.

למשל, ללברקוזן יקח זמן להתאושש (לא בהכרח הרבה, אבל זה לדעתי לא יקרה מיד), שאלקה לא משכנעת אותי וכנראה תאבד שניים מהשחקנים החשובים ביותר שלה (קולאשינאץ׳ וגורצקה) בסכומים נמוכים יחסית בקיץ. לגבי ברמן, למרות שאני רואה אותם משתפרים בהדרגה ועם רכש נכון בקיץ הופכים לעוד הרטה, קשה לי לדמיין אותם חוזרים בחמש השנים הקרובות לליגת האלופות.

לגבי הכישלון של לברקוזן, אולי מתישהו בסיום העונה ישעמם לי ואפרט יותר, אבל בגדול: שמיט, אחרי שנתיים יחסית מוצלחות (גם אם ראו בהן לא מעט בעיות) עשה עבודה רעה העונה, פגע בקבוצה מנטלית, ואחרי הפיטורים המתבקשים שלו הגיע מאמן עוד יותר גרוע. הסגל עם מנטליות רעה, וגם הניהול שאני מעריך לרוב לא מוצלח השנה.

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

וכאן בדיוק הבעיה. אתה (ולצערי חלק מהמועדונים) מסתכל על היום, על העונה הבאה. וזה מתכון בטוח להתרסקות. כשאני מדבר על אופטימי אני מדבר על 2 - 5 שנים. בדיוק כמו שעושים, דרך אגב, בלייפציג ומאז היידל גם בשאלקה. (לבאיירן לקח להגיע למעמד הזה 30 שנה). אני חושב שבברמן הבינו גם כן את העניין עם הבאתו של באומן. אני עדיין לא סגור אם נורי הוא מי שיכול לעשות את זה או לא, אבל נראה שההבנה חלחלה.

4. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

סבבה, אבל לדעתי שאלקה ולברקוזן יהיו גם עוד חמש שנים פחות טובות מהמקבילות שלהן בצמרת התחתונה באנגליה ואיטליה.

לייפציג היא סיפור אחר, וכאמור אני סקפטי למדי לגבי קאמבק אמיתי של ברמן לצמרת, גם תוך כמה שנים.