המחזור ה-29:: הצפון מול הדרום

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Nesta, ‏20/3/09.

1. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

רומא הפכה לקבוצה מתסכלת, מאז ארסנל הקבוצה לא משחקת כדורגל, ממש עצוב להיות אוהד רומא. שהפצועים כבר יחזרו...

זה כל מה שיש לי להגיד על המשחק הזה.

2. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.gazzetta.it/speciali/2008/calcio/Assets/Images/emblems/196.Xxxג'נואה - אודינזהhttp://www.gazzetta.it/speciali/2008/calcio/Assets/Images/emblems/1065.Xxx
    יום ראשון, 16:00 שעון ישראל
    סטאדיו לואיג'י פראריס (מאראסי), ג'נובה

לאחר שהחלוץ דייגו מיליטו קיבל את הקריאה ממאמן נבחרת ארגנטינה שחולק עימו את שמו הפרטי, יחכה לסמוך למועד המשחק גם סלבטורה בוקטי, הבלם שרבים מהמרים עליו ככזה שיכנס לרשימה האקסקלוסיבית של מרצ'לו ליפי. הכניסה של שחקני ג'נואה לתודעתם של מאמני הנבחרות הבכירות בעולם, היא ככל הנראה חותמת סופית לעונה הבאמת מדהימה שעוברת על הקבוצה הזאת. לאחר לא מעט תצוגות כדורגל שהציגו העונה הגריפוני, משחק החוץ האחרון בסרדיניה הראה שלקבוצה יש גם אופי. גם במשחק יחסית חלש שלה, היא ידעה להוציא את התוצאה הנחוצה וגנבה ניצחון באיצטדיון שמעט מאוד קבוצות הצליחו לנצח בו, בעיקר בזכות עבודתם של המחליפים. בישול של פלאדינו לשער הניצחון של אוליברה, יעניק לראשון הזדמנות בהרכב הפתוח, על חשבונו של יאנקוביץ' המורחק. מלבד הסרבי בינלאומי, שחקנים מרכזיים אחרים שיעדרו הם צמד הקשרים המרכזיים ואנדן-בורה וטיאגו מוטה. שניהם עקב פציעות.
    הרכב משוער - רוביניו; ביאבה, פרארי, בוקטי; רוסי, מילאנטו, יוריץ', קרישיטו; פלאדינו, מיליטו, סקולי

http://img523.imageshack.us/img523/3136/palladinou2102ap300x200.Xxx
    רפאלה פלאדינו - יקבל הזדמנות בהרכב הפותח

עם קבוצות כמו אינטר, יובנטוס, רומא, מילאן, פיורנטינה ואפילו נאפולי - מי העז לחשוב בתחילת העונה שאודינזה תהיה הנציגה האחרונה של איטליה באירופה? בניגוד למספר קבוצות אחרת שהמשיכו את מסורת הזילזול של קבוצות ארץ המגף בגביע אופ"א, אודינזה לקחה ברצינות את המפעל וזה השתלם לה. המסע האירופי שלה לא נקטע, גם לא לאחר שפגשה בשמינית הגמר את מחזיקת הגביע זניט. ניצחון 2-0 במשחק הראשון, איפשר לה להפסיד 1-0 בגומלין שנערך ביום חמישי האחרון על אדמת רוסיה. חניכיו של המאמן פסקוואלה מארינו השקיעו מאמצים פיזיים גדולים בשמירה על התוצאה, ובעקבות כך, מארינו צפוי לרענן את כל החלק ההתקפי. מבט בהרכב שצפוי לפתוח במאראסי, יצביע על כך שאודינזה בעצם נכנסת מעתה למוד של שמירת כוחות וריכוז מאמצים לגביע אופ"א. זה מתאפשר לה הודות למרחק של 12 נקודות מהקו אדום ו-10 נקודות מהמקום שמוליך לאירופה. רומא ופיורנטינה אולי יתלוננו על ההרכב המשני יחסית של אודינזה, אבל לזכותם אפשר לטעון שאולי עדיף חלוצים מחליפים כשירים מאשר לפתוח עם החלוצים הקבועים, כשהם סחוטים מבחינה פיזית.
    הרכב משוער - הנדאנוביץ'; זפאטה, דומיצי, פיליפה, פסקוואלה; אובודו, ד'אגוסטינו, אסמואה, איסלה; פלורו-פלורס, סאנצ'ז

http://img208.imageshack.us/img208/9882/2412009221924b.Xxx
    פסקוואלה מארינו - עורך רוטציות בהתקפה

3. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

המערך החדש של פראנדלי, אותו אחד שהפסיד לאינטר, כושל היום לחלוטין. אנחנו אולי מחזיקים יותר בכדור והמשחק משוחק ברובו בחצי של סיינה, אבל במשך כל 45 הדקות הראשונות לא הצלחנו לסכן אפילו לא פעם אחת את שערו של קורצ'י. מוזר לי שהשחקו הקדמי ביותר אצלינו, פרט לג'ילא ומוטו (שממשיך בכושר זוועתי), הוא מלו אשר לא שווה יותר מדי התקפית. דווקא בעמדת הקשר האחורי, ששם התוכנות שלו יכולות לבוא לידי ביטוי, משחק יורגנסן שלא ממש מבצע את פעולות הכיסוי בצורה טובה ביותר. מה שהופך את רוב המתפרצות של סיינה ליותר מסוכנות מכל הנסיונות שלנו.

נערך לאחרונה ב: ‏22/3/09
  4. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא יודע אם פראנדלי נכנס לפורום במחצית או סתם ראה את אשר אני ראיתי, אבל כבר בדקה ה-55 הוא אכן הוציא את יורגנסן והכניס את יובטיץ'. מלו עבר לעמדה האחורית ויובטיץ' הפך לשחק הקידמי ביותר שלנו (פרט לצמד החלוצים). ברמה פרסונלית זה לא מה שנתן לנו את ה 0:1, היה זה השנ"צ שתפס אחד משחקני ההגנה של סיינה ביציאה למלכודת נבדל, מה שהשאיר את מוטו לבד מול השער. לזכותו של פראנדלי, גובי שנכנס במקום מונטוליבו (לא ראוי לזימון לנבחרת לדעתי, אולם כן יזכה לו) הוא זה שמסר את המסירה לחלוץ הרומני. מה שחשוב כרגע זה הנצחון, שיתן קצת שקט לפני היציאה לפגרה.

אחרי עוד שער ובישול של קסאנו, אני סבור ובטוח שאם ליפי משאיר אותו שוב בחוץ, יהיה זה לא על רקע מקצועי, אלא עניין של עקשנות גרידא. כמו אומר "אני אלוף עולם ואף אחד לא יאמר לי מה ואיך לעשות".
    נחכה ונראה.

שער גדול של זלאטאן!

נערך לאחרונה ב: ‏23/3/09
  5. Bayern Straße nach sechs

זלאטן איזה שער, איזה בישול.
    שחקן נפלא זלאטן, פשוט תאווה לעיניים. חבל שבמשחקים הגדולים והחשובים הוא לא משחק ככה. אבל בשביל דברים כאלה זה לא משנה אם זה מנצ'סטר או רג'ינה.

6. Jose Mourinho Member

בקצב הזה זלאטן יעשה לבדו את הטופ-10 גולים של הסרייה א' העונה, עם תחרות ממסקארה.

7. 亚历山大帕托 Member

עם התבטאיות כמו אלה של זלאטן ומוראטי אחרי המשחק, תצטרך לשנות אליל וכינוי.

8. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק מצויין בסאן פאולו. קצב מסחרר, כדורגל איכותי ומיעוט המצבים זה רק בשל ההגנות הערניות והאיכותיות.

9. Jose Mourinho Member

זלאטן(יחד עם זאנטי) היה השחקן האהוב עליי וההשראה שלי שאני משחק כדורגל, גם לפני שהגיע לאינטר, והכינוי יישאר גם אם יעזוב, ואני חושב שיש סיכוי לא רע שנראה את השבדי בקבוצה אחרת בעונה הבאה, לצערי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/3/09
  10. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק קשה לצפייה. הכדורגל טוב, אבל האווירה מלחיצה. לא קל להיות אוהד של מילאן או נאפולי במשחק כזה.
    למזלנו הקהל מלהיב את האמשיק קצת יותר מדי וזה גורם לו לשחק עם התלהבות יתר.

11. avdz7 Member

למה מה זלאטן אמר?

12. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

פאציינצה היה טוב, בלאזי היה עוד יותר טוב - מאניני היה ענק. איש המשחק שלי.
    בלאזי ובקהאם איכשהו התעקשו לריב כמו זקנות בכל פעם שנכנסו לרדיוס של 10 מטר אחד מהשני. מיותר. משחק מורט עצבים ואינטנסיבי בטירוף. סביר לצאת עם תוצאה כזאת מסאן-פאולו מלא. אפילו השופט היה צריך לשרוק מדי פעם שריקות משולשות כדי שהשחקנים ישמעו אותו.
    רואים את העבודה של דונאדוני. הוא ייצב שם את הקבוצה ואת סגנון המשחק. סגנון שמרני מעט, חזק מאוד בקישור והתקפות בזק עם המהירות של האמשיק ולאבצי. תודה לאל על ההחמצות של "צאלאשטה".

13. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא נשאל אם הוא יכול להבטיח שהוא ישאר באינטר בעונה הבאה והוא ענה שלא.

תיקו הוגן בין נאפולי למילאן. ההגנה האיטלקית של נאפולי לא היתה שווה היום גול. איזה עוד נבחרת בעולם היתה יכולה להרשות לעצמה להשאיר שחקנים כמו פאולו קנבארו וסנטקרוצ'ה מחוץ לסגל שלה...

14. Antonio Member

קצת מגוחך שאתה אומר שאיטליה יכולה להשאיר את פאולו קנבארו בלי בעיה בבית, כשאוהדיה של נאפולי כל כך רוטנים עליו, ובנוסף לעובדה שההגנה של נאפולי ספגה 33 שערים העונה, שער אחד יותר מההגנה של סיינה למשל. אתה חושב שאיטליה צריכה גם לגייס את דניאלה פורטנובה, בלמה של סיינה? או אולי גם את דאריו דאיינלי, בלמה של פיורנטינה, שספגה רק 21 שערים העונה.

15. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל העולם ואחותו ביקרו את אוהדי נאפולי על אותה תגובה מטומטמת כשקנאברו לא היה בשיאו. התגובה של המטורפים האלה לא מהווה שיקול לגבי הרלוונטיות של שחקן כזה או אחר למעמד הנבחרת הלאומית.

להאשים שחקן יחיד בספיגת שערים לאורך העונה של קבוצה שלמה, זה קצת הזוי. תבדוק את חצי הראשון של העונה הנוכחית ותבדוק כמה שערים ספגה קבוצתו של אחיו הגדול של פאולו באותה תקופה - אני מבטיח לך שלא מדובר בנתון כל כך מעודד. לפי ההגיון הזה גם קנאברו הגדול צריך לשבת בבית והיינו צריכים לארגן דרכון איטלקי לאחד הבלמים הספרדים של **הכנס כאן שם של קבוצת מרכז טבלה ספרדית אקראית**.