המחזור ה 29 בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏24/4/09.

1. riquelme1 Member

מה הקשר לברמן בן אדם?

הוא טוען שהליגה חלשה, בגלל שהוא בן אדם שמבין כדורגל, בגלל שהוא מבין שאין קבוצה אחת בגרמניה שהיא יציבה, אפילו וולסבורג הוכיחה אתזה היום עם הפסד בלתי מוסבר לקוטבוס החלשה.

2. Bayern Straße nach sechs

למרות שאתה עדיין תתווכח (לשוא) ולא תשנה את דעתך אני אענה לך הפעם.

יותר מעניין לראות קבוצה שמנצחת 34 מחזורים? תעשה לי טובה. אי יציבות בסוף העונה זה לאו דווקא רע, זה נותן מתח, דרמות, רגעים משמחים, עצובים ומרגשים. יש הרבה לחץ ומתח בכל הקבוצות בליגה, וקשה לשמור על יציבות במצב כזה. מתי בפעם האחרונה היו 5 קבוצות שנלחמו על האליפות בליגה הדו ראשית בספרד?
    קוטבוס לא קבוצה כל כך חלשה (במיוחד בבית) תעקוב קצת אחריה ותבין למה. דווקא היא לפעמים מתעלה על עצמה בבית, בעיקר נגד הגדולות. הם נלחמו על חייהם, לא ויתרו ועלו כמו גדולים מעל הקו האדום. אגב הם נצחו גם אותנו שנה שעברה 2-0, ושנה שעברה היינו הרבה יותר טובים מבחינת היכולת.

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

עובדתית, לא נכון. בליגה האיסלנדית אין 5 קבוצות שמתמודדות על האליפות. תבדוק. אני בדקתי.

4. johnnie walker Member

מה הכנסת את ברמן לסיפור? ואם הייתי אוהד קוטבוס? אז היית אומר שאני חושב שהליגה חלשה בגלל
    שקוטבוס חלשה? אני לא יודע אם לצחוק או לבכות...

יש שני דברים בסיסים שאתה מבלבל בינהם ובעצם מבלבל את עצמך בסופו של דבר:

האחד הוא האהדה הסוביקטיבית של כל אחד לקבוצה מסוימת,
    השני זו ראייה אוביקטיבית של מצב הענינים,

תעבור אחד אחד בפורום ותשאל מה דעתו על הבונדסליגה השנה ותראה איזה תשובות תקבל,
    ממך ומשאר האוהדים של הנבחרת הגרמנית,הכדורגל הגרמני והבונדסליגה כנראה קצת קשה
    לצפות לראיה מפוכחת ואוביקטיבית,מסתבר.

אתה כנראה סבור שבגלל שאני אוהד קבוצה מסוימת אני לא יכול להביט על התמונה השלמה באוביקטיביות,
    זה כנראה המצב אצלך חבר,בניגוד אליך אני ממש לא חובב בונדסליגה ולא חושב שהיא ליגה איכותית מספיק,
    ותתפלא, אפילו כשזכינו בדאבל חשבתי ככה,אני לא אוהד של נבחרת גרמניה וממש לא מעניין אותי מה יעשו
    שאר הגרמניות באירופה,מצידי שכל השאלקות וההרטות יעופו כל שנה בסיבוב הראשון,לא מזיז לי.

אבל אתה כנראה עושה השלכה מעצמך על אנשים אחרים ומנסה להרכיב את רצונותיך ומחשבותיך עליהם,
    נו מילא, שיהיה.

5. riquelme1 Member

זה לא זה נדב, זה הפואנטה, ליגה שרצות בה 5 קבוצות לאליפות לא אומר על רמה גבוה, אלא להפך. נכון, זה נותן מתח ואטרקטיביות, אבל ממש לא רמה גבוהה.

6. Bayern Straße nach sechs

הכנסתי את ברמן לסיפור בגלל שאפשר להבין מתוך התגובות שלך שקשה לך עם מה שקורה השנה בברמן, ייתכן והגזמתי עם דבריי.
    אני לא אומר שהליגה השנה מראה כדורגל שנזכור לשנים, אבל את המתח והדרמות שיש השנה בוודאות אי אפשר לקחת ולכן העונה הזאת היא עונה מצויינת, המתח והדרמות פשוט עושים את ההבדל מעונה כזאת לעונה שבאיירן לוקחת אליפות במחזור ה-25. ועל זה אי אפשר להתווכח.
    לכל אדם יש דעה משלו ואני מכבד כל דעה, אני לא פוסל אף אחד, למרות שאני יכול לחשוב שהוא לא צודק.ואני לא מצפה ממך או ממישהו אחר לשנות את דעתו בשנייה או בכלל, רק להראות את הצד השני.
    אם אתה לא חובב בונדסליגה למה אתה מגיב פה? ואם לא מזיז לך שום דבר למה אתה מגיב? כדי לעשות פרובוקציות?

7. johnnie walker Member

ההישג של ברמן הוא נחמד אבל ממש לא "פנטסטי",כולה חצי גמר אופ"א" כבר סיכמנו שמה שבשבילך הוא
    פנטסטי לאחרים הוא לפעמים הפוך, לא? וזה שברמן הגיעה לאן שהגיעה השנה לא הופך את המפעל בכללותו
    לפנטנסטי,אתה פשוט לא מסוגל לעשות את ההפרדה, חבר.

אני אמרתי "ברמן חלשה = הליגה חלשה? זה אתה אמרת,חבל שאתה מכניס לי מילים לפה שמעולם לא אמרתי
    ועוד מתיימר לקרוא את המחשבות שלי,ואתה גם רואה את העתיד ויודע מה הייתי אומר אם ברמן הייתה בצמרת?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏27/4/09
  8. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבלי להתווכח על הרמה בליגה ומה זה בכלל רמה בליגה. איפה הבחור כתב שהרמה בליגה גבוה?
    ודרך אגב, מעצם ההגדרה הלשונית של ליגה. ליגה שיש בה רק קבוצה אחת היא בכלל לא ליגה (אבל אני מעדיף לא להיכנס לזה).

9. C-J Member

אני עדיין מחכה לגבר עם ביצים מפלדה שירשום לנו כאן את ההגדרות המדעיות ל:
    "ליגה חזקה" / "ליגה חלשה".
    "ליגה פנטסטית" / "ליגה משעממת".

בתנאי ש-
    א- לא יביא השוואות של קבוצה מליגה פולנית שמשחקת באלופות מול קבוצה מליגה אלמונית.
    ב- לא ישאיר לנו מקום לויכוח על משמעות דבריו.

10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

שוב דיוני הליגה הכי חלשה באירופה בלה בלה בלה
    אני יכול רק לחזק את הדיעות של C-J רק בשביל לראות כמה אתם ממש מבינים בכדורגל כמו שאתם טוענים ..
    ובכלל אהדת כדורגל או אפילו ניתוח של הכדורגל זה הדברים הכי סובייקטיבים שיש, אז מי אתם שתתנו לנו מוסר בנדון?
    וכמו שכבר אמרו פה, מי שהליגה לא מעניינת אותו מוזמן לראות את ליגת אי הגשם או ליגת המטפחות. תעזבו אותנו בשקט ואת המלחמות שלכם נגד שאר העולם תעשו במקום אחר.

עמי, אתה אשכרה תעלומה בשבילי, לצד יופי של הודעות אתה יכול לזכות בתואר ליצן החצר של הפורום, מה יהיה עם זה?

ווקר, אין לי מושג מי אתה או מה אתה ולמען האמת ממש לא אכפת לי, אבל בחייאת למה אתה כזה מתוסכל, כל הודעה שלך בפורום קשורה לאיזה זעם שאתה רוצה להוציא, עד מתי? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

ובגלל שאנחנו כן מדברים בדיון המחזור על דברים ש...קשורים למחזור, אז לא הפתיע אותי ההפסד של וולפסבורג. דבר חיובי לליגה, כי למעשה ניצחון שלהם היה מתחיל לגמור את הסיפור. הכל עדיין פתוח, והכל בסימן חמש. חמש מחזורים, חמש קבוצות ורק אליפות אחת.

אז אולי אין לנו את רונאלדו, ריקלמה או אטו, אבל יש לנו עניין ודרמה. ובשבילי זה הופך את הליגה למרתקת, חושבים אחרת?
    be my gust http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/multi.Xxx

11. johnnie walker Member

רוזנר,

אין לי מושג מי אתה או מה אתה ולמען האמת ממש לא אכפת לי
    , אבל בחייאת למה אתה כזה מתוסכל, כל הודעה שלך בפורום קשורה לאיזה זעם שאתה רוצה להוציא, עד מתי? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏28/4/09
  12. אפנברג Member

הבעיה של הקבוצות בצמרת הנה שאף אחת לא מחברת רצף נצוחונות (הדבר אמור לגבי הרטה, המבורג ובאיירן) וכל פעם שמישהי מנצחת במחזור שאח"כ היא בועטת בדלי ומפסידה משחק לא צפוי-זו אחת הסיבות שיש מי שאומר שהליגה חלשה כי לאף קבוצה אין אופי לתת פוש של 3 נצחונות רצופים ולסגור עניין. קחו לדוגמא את הרטה שאחרי שניצחה אותנו וכבשה הפסגה הפסידה במחזור שאח"כ. וולפסבורג נתנה רצף מטורף של נצחונות והנה גם כשהיא בצמרת הלחץ מורגש והיא מפסידה לקוטבוס, במשחק שנצחון שלה היה נותן לה צעד ענק לאליפות.

13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אין בדיוק מדד לקבוע כמה איכותית הליגה או לא.
    ברור שבאנגליה או בספרד יש שחקנים טובים יותר (לקבוצות הגדולות בלבד) כי יש יותר כסף. אבל המשחקים בבונדסליגה בד"כ מהנים יותר. ושוב ברור שאני סובייקטיבי באופן מסויים, אבל ה 4-4 של ליברפול מול ארנסל לדוגמא הזכיר לי משחק של ורדר ברמן נגד ורדר ברמן. מי שקורא למשחק ההוא משחק ענק שאמור לסמל את רמת הליגה, אז סלחו לי, רמת ההבנה שלו בכדורגל ממש בתחתונים.

וצאו כבר מהסרט הזה "הליגה הטובה באירופה"
    את הדבר הזה אתם תוכלו למדוד שיהיו תקציבים דומים לליגות, וזה רחוק מלהיות המצב. אז אם ננתח את הנתונים על סמך מדד הכסף, הבונדסליגה יכולה להיות יותר איכותית מכל ליגה אחרת. מאחר ולא אני ולא אתם עוסקים בסטטיסטיקות אני מפציר בכם להפסיק עם הבולשיט הזה.

מבחינת הוצאות לדוגמא, אינטר, מילאן, מניו, ליברפול, צ'לסי, ברצלונה וריאל לא רואות את באיירן. קרי הן מוציאות הרבה יותר כסף מהבווארים.
    זה לא אומר מצד אחד שבגלל זה הם יותר טובים מבאיירן
    וזה גם לא אומר שבגלל זה הרמה של באיירן כקבוצה הבכירה בגרמניה חלשה.

ואם כבר רמה חלשה, אז קבוצה במקום ה 10 מגרמניה הדיחה שתי קבוצות צמרת מאיטליה וקבוצה מאמצע טבלה מאנגליה. זה מדד לקבוע שהליגה הגרמנית טובה מהן? ממש, אבל ממש לא!

אני מקווה שזה מספיק לכם, בואו נסכים שאי אפשר ממש לקבוע את זה

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏28/4/09
  14. דנידין Member

רוזנר, חבל על הכתיבה שלך, כי ברגע שבן אדם יחפש הוא תמיד ימצא.

מצחיק אותי רק שאנשים מתעלמים מההבדלים המהותיים בין הליגות שהן בד"כ קשורות ל €$ או איך שלא קוראים לזה.
    לא אוהבים את הרמה? אף אחד לא מכריח אותכם לראות, אבל לבוא כאן כל שבוע והתפלצף שהרמה לא גבוהה רק בגלל שלפי עולם המנג'ר בו אתם חיים הרמה לא גבוהה פשוט לא צריך להיות.

מפריע לכם ה"סובייקטיביות" שלנו? מעולה, אולי ככה תעזבו אותנו בשקט.

ולמי שעדיין לא הבין את הדברים שיקרא את הדברים של רוזנר, זה הדבר הכי קרוב למציאות

15. ksla Member

לירן ,לכול קבוצה גדולה יש רגעיי משבר ,מנצ'סטר הודחה לפניי כמה עונות משלב הבתים באלופות ,ברצלונה כמעט ירדה ליגה לפניי כמה שנים ,ריאל נמצאים בסוג של שפל מסוים כבר כמה שנים ,אינטר פורחים בליגה ובאירופה מאכזבים ,גם באיירן קיבלה את הסטירות שלה ,אין מה לעשות .

הקטע ,שאף אחד מאיתנו לא קרא לליגה האנגלית חלשה כשמנצ'סטר עפה בשלב הבתים,
    אף אחד מאיתנו לא אמר שהליגה הספרדית שכונה כשברצלונה כמעט ירדה ליגה ,או אף אחד לא אמר שזה מועדון קטן ,אפילו שאז הקבוצה באמת הייתה בקנטים ולא היה אפשר להזכיר אותה בנשימה אחת עם הקבוצות הגדולות ,
    ליברפול לפניי בניטז באירופה הייתה כלום ושום דבר (אני מדבר על התקופה של ג'ררד הויה ולא על שנות ה 80 ) .

ככה שזה סוג של גלגל ,עמי אומר שצ'לסי היא כוח אירופי ,הכוח הזה לא שווה כלום כי אין להם את הגביע ,לבאיירן יש 4 ,יותר מיונייטד ,יותר מברצלונה ,יותר מארסנל ויותר מצ'לסי .

כסף יכול כן לעזור למנף הצלחה ,אצל באיירן לדעתי זה לא המצב ,זה לא מועדון שיכול לקנות הצלחה בכסף ,זה פשוט נוגד את כל מה שבאיירן מייצגת ,השיטה של קלינסמן נגדה את כל מה שבאיירן מייצגת ,ה"מנטליות ההתקפית" נוגדת את כל מה שבאיירן מייצגת ,זה מועדון שלוקח תארים כנגד כל הסיכויים וכנגד כל "הכוכבים",שמסי וכריסטיאנו רונאלדו ישארו איפה שהם ,ואם אפשר גם ,שימכרו את ריברי .

נערך לאחרונה ב: ‏28/4/09