המחזור ה-28 בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏11/4/08.

1. רפאל Member

שנה שעברה גם בליגה הספרדית היה מצב דומה.
    זה עדיף בהרבה מליגה (האנגלית למשל) שכל שבוע קבוצות הצמרת מנצחות שזה כבר משעמם.

2. C-J Member

מקאי ידידי,

נקודת הפתיחה שלך שאסור שתוצאה כזו תיפול במשחק בין מקום 2 ל- 3 היא הרסנית ביותר לספורט הכדורגל, התחביב היקר לליבנו.
    אני לא רוצה לענות לך ספיצית מתוך המשחק הזה (אתה ראית אותו בכלל?!), אלא להתייחס לאקסיומה שלך שכדי להצליח באירופה חייבים להעלות את רמת הליגה על ידי... על ידי מה בעצם?!

בוא ניקח את שתי הדוגמאות הבולטות בעשור האחרון: מילאן וליברפול.
    תראה את מילאן: זקנה, משעממת, מרדימה ומה לא. אבל היא הגיעה יותר מכולן לגמר הצ'מפיונס, ואולי בזכות התכונות האלה בדיוק. בדרך היא תיסכלה בשיטה שלה גם את הליגה המקומית, עד כדי כך שבשנים האחרונות אנחנו לא רואים קבוצה איטלקית, חוץ ממנה, שעושה משהו באירופה.
    אם תשכנעו אותי שזה המודל הנכון לכדרוגל, אז אני אגיד לכם: "לא, תודה. אני לא צריך את זה. יהיה לי יותר מעניין שעתיים של דייג על שפת הים".

ותראה את ליברפול: מקסימום מקום שלישי היא השיגה בפרמייר ליג בעשור האחרון, אבל הגיעה פעמיים עד גמר הצ'מפיונס ליג. בליגה היא משחק פתוח, משוחרר, ונותנת ליריב לשחק. באירופה היא משחקת אחרת לגמרי: סגור, ממשומע, ונטול וירטאוזיות. בניטז יודע להתאים את סגנון המשחק למעמד. אז למה הוא לא משחק אותו סגנון משחק בליגה כמו בצ'מפיונס?!

אז האם כדורגל מצליח חייב להיות רק על פי אסכולת מילאן?

המודל של ליברפול מנסה לשלב את היופי שבכדורגל: הנאה והישגיות.
    זכרו: ויתור על אחד משניהם מוציא את העוקץ והחדוה מהמשחק.

בליגה תן לשחק פתוח, משוחרר, המון שערים, המון הזדמנויות ותן לקהל ליהנות.
    באירופה שחק כאילו אין מחר. כל משחק כאילו הוא הגמר, עד שתגיע לגמר ותזכה בו.

לסיום,
    יש עוד בעיות ומגבלות של הליגה הגרמנית והקבוצות בגרמניה, ואני מסכים איתך שקבוצות הבונדסליגה הן לא השליטות באירופה. אני מסכים איתך שצריך להעלות את רף ההישגים שהגרמניות צריכות להגיע אליו. אבל בהחלט אני לא מסכים איתך שמיעוט השערים הוא שיוביל אותנו לכך.

3. T0XiN Member

מעבר לרצון לשמור על רמה,יש הרצון של הצופה לראות בכדורגל כאמצעי בידור.
    התשוקה,האהבה,המתח כל אלו במשחק אחד.
    היה ניתן לראות את זה במשחק של חטאפה - באיירן
    גרמניה - ארגנטינה

וכו'
    בתור צופה כדורגל אשר מסתכל מהצד אני תמיד מחפש את המשחק האטרקטיבי ביותר. זה מה שנותן את היופי בכדורגל ובדיוק כמו ש C-J אמר. אין אנו רוצים משחק משעמם כמו מילאן אלא משחק אטרקטיבי ורבוי שערים.

4. Makaay#10 Member

טוב מצטער אבל ממש אין לי כוח להרחיב בנושא,יש גם משהו בדבריכם זה ברור אבל טוקסין אם תשאל את וורדר ושאלקה מה הן מעדיפות, להוות לך אמצעי בידור שתכל להנות מהן כשאתה צופה במשחק או להצליח באירופה ולהוות יריב ראוי לאריות האמיתיות כגון ברצלונה אינטר מנצ'סטר וכו'
    הם יבחרו באופצייה השניה, למרות שזה עלול לגרום למשחקים שלהם לא להסתיים בתוצאות כגון 6-3 או 5-1. כי אז אתה מנצח את בוכום בתוצאה מאוד יפה לעין אך כשאתה מגיע לליגת האלופות אני חושב שאתה יכול לתאר לעצמך את רמת הביזוי שהרגישו אוהדי ברמן אחרי 10-3 אם אנלא טועה בסיכום נגד ליון.
    הבעיה של הליגה הגרמנית מתחילה בהגנה, נמשכת בהגנה , ומסתיימת איך לא , בהגנה .
    ונקווה שזה ישתנה בשנים הקרובות.

5. Mehmet Member

לא ראיתי את המשחק של ברמן מול שאלקה, אבל 5-1 בהחלט תוצאה מדהימה ומפתיעה.
    ברמן לוקחת צעד ענק לסגנות.

נחכה לשידור חוזר.

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

http://mediadb.kicker.de/2008/fussball/vereine/l/9.Xxxבאייר לברקוזן - שטוטגארטhttp://mediadb.kicker.de/2008/fussball/vereine/l/11.Xxx

ארמין פה ושטוטגארט שלו פוגשים מחר את מיכאל סקיבה ובאייר שלו, המאזן בין שני המאמנים עומד על 2-2, שתי ניצחונות לכל אחד.בעוד שטוטגארט לא נוצחה זה כבר 8 משחקים ( 6 ניצחונות), באייר מוצאת את עצמה במשבר, מחר עלולה הקבוצה של סקיבה לספוג הפסד שלישי רצוף ואולי לקבור את חלומות הצ'מפיונס.

מיכאל סקיבה נתן למספר חניכים שלו כמו רולפס או קיסלינג לנוח במשחק הגומלין במסגרת רבע גמר גביע אופ"א נגד ז'ניט פטרסבורג. זה כמובן לא עבר בשקט מצד אוהדי הקבוצה שאחרי ההשפלה במשחק הראשון ( 1-4 לפטרסבורג בלברקוזן) ציפו מסקיבה לעלות את ההרכב החזק ביותר שלו ולפחות לנסות להדהים, סקיבה לא שמע לאוהדים ולמרות זאת ניצח 0-1, אבל ההרגשה המרה מהתקופה האחרונה שכולל ניצחון 1 ו 3 הפסדים ב4 המשחקים האחרונים, סקיבה מודה בטעויות :" עשינו טעויות לצערי, אבל לכל קבוצה יש תקופות כאלו". לקראת המשחק מחר סקיבה כמובן מתכנן לעלות עם ההרכב החזק שלו :" הפסד מחר בקרב על 6 נ"ק יגמור לנו את הסיכויים להגיע לאלופות, אנחנו עובדים באינטנסיביות גם מהפן הפסיכולגי כדי לחזור לעצמנו, אני מאמין שגם נצליח. סקיבה כמו גם שניידר זוכרים את המשחקים האחרונים של שטוטגארט בלברקוזן שתמיד הסתיימו בהפסדים, שניידר מקווה שהמסורת תימשך : " גם בעונה הטובה ביותר שלהם בעשור האחרון הם הובסו כאן ככה שאני אופטימי."
    הגוי מושעה, את מקומו יקחו או קאלסן ברקר או סינקביץ. פרט לכך יעדרו גם ברנטה ורמלאו הפצועים.

שטוטגארט כעבור עם 20 נ"ק מתוך 24 הנ"ק האפשריות ב 8 המשחקים האחרונים, בנוסף הקבוצה של פה היא גם הפוריה בליגה (לפני המחזור האחרון) בסיבוב השני עם 21 שערים, זה לא מפתיע שמסתכלים על אחוז ניצול המצבים הגבוה של הקבוצה ( 20.8%). בנוסף שטוטגארט היא הקבוצה עם אחוז התיקולים המוצלחים הטוב בליגה עם 55.1%, האופוריה של השוואבים נבלמה לפני שבועיים עם הפציעה של הסופרסטאר מריו גומז, גם מחר לא יוכל לשחק גומז וככל הנראה גם בשבוע הבא נגד נירנברג. בשטוטגארט עבד כל השבוע ארמין פה על הקטע המנטלי:" אנחנו אומנם בתקופה טובה, אבל חשוב שאף אחד לא יכנס לאופוריה, שכן כולם ראו איך נראנו במחצית השניה מול המבורג בשבוע שעבר. סמי קדירה, זוודאר טסקי, לודביק מגאנין וריקרדו אוסוריו החלימו מהפציעות שלהם ויוכלו מחר ליטול חלק במשחק. ללודביק מגאנין מזכירה התקופה הפוריה האחרונה של שטוטגארט את עונת האליפות:" גם שאנחנו לא משחקים טוב אנחנו מנצחים, אני מקווה שמחר רק הטרנד ימשך.
    בשטוטגארט גוזרים על עצמם שתיקה לגבי ליגת האלופות, לכולם אומנם ברור שניצחון מחר יקרב את הקבוצה למקום השלישי.

הרכבים משוערים:
    באייר לברקוזן: אדלר - קסטרו, קלסן ברקר, פרידריך, סרפאיי - וידל, סינקביץ - פרייר, רולפס - ברבארז - קיסלינג...
    שטוטגארט: אולרייש - בק , דלפייר, מיירה, בוקה - פרדו, היצלספרגר - הילברט, בשטורק, מריקה (קדירה) - קקאו...

7. דנידין Member

אין לי הרבה מה להוסיף למה שנאמר כאן, שאלקה ביזו את השם של המועדון עם ההפסד הזה. אם היה לנו רק חוד נוארמאלי ולא חוד של עגלות ( אלטינטופ אסמואה הביתה!) היינו כובשים אתמול 6 שערים לפחות.
    ונדב, אין לי מושג ממה אתה מתלהב מהעגלה בורובסקי, מול קריסטאיץ' גם יניב קטן היה חוגג ( שים לב בגול השני כמה זמן יש לו לכוון את ההגבהה, חוץ מזה לא עשה כלום) http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    לגבי המשחקים היום, באיירן כבר בגרבדג' טיים, גם דורטמונד למען האמת מה שאומר משחק חופשי ( ככה אני מקווה).

המשחק המעניין של המחזור יהיה בלברקזון, הקבוצה המקומית תוכל אם ניצחון לחזור למקום החמישי ולהמשיך לחלום על האלופות ( יהיו רק נקודה אחת משאלקה שבשלישי), שטוטגארט מהצד השני מצוייה בכושר נפלא אבל בלי גומז.
    יהיה מעניין, אני בכל אופן יחזיק את האצבעות לניצחון של באייר או תיקו, שום מה השוואבים מפחידים אותי ( במיוחד אם ינצחו היום ללא גומז וישתוו לנו בנ"ק).

8. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

סוף סוף אני יכול לכתוב קצת בעברית . . .

ואו, פשוט ואו על המשחקים של אתמול כדורגל התקפי ברוב המגרשים עם המון מצבים נהדרים.

שאלקה - ברמן

הלוזריות של שאלקה ממשיכה גם העונה, לאחר שעשתה בשקט בשקט את העבודה שלה בשבועות האחרונים והדביקה את שאר הקבוצות והתמקמה לה בצורה בטוחה במקום השני, באה המקרטעת הגדולה ורדר ברמן והרסה לשאלקה את חלום הצ'מפיונס ליג ככל הנראה. למרות התוצאה הגדולה שהשיגה ורדר ברמן במשחק הזה, שאלקה לא הייתה רעה כלל והגיעה למצבים גם כן, אך לא הצליחה לכבוש כמו בכל העונה הזאת ושוב, בעיית החלוצים של שאלקה מראה את ההבדל בינה לבין ורדר ברמן ובאיירן מינכן. סאנצ'ז היה יכול לכבוש לא רק פעם אחת אלה מספר פעמים ולא פירגן לאלברט שטרייט אשר היה לבדו באחת מן ההתקפות. בסה''כ אוהדי ורדר ברמן יכולים להיות מרוצים מהניצחון הזה שנותן להם את המקום השני אך עדיין רחוקים מבאיירן מינכן.

בוכום - ברלין

לטעמי המשחק הטוב ביותר של המחזור עד כה, שתי קבוצות אמצע טבלה/תחתית אשר גמרו את העונה מגיעות לקרב מרתק של כדורגל התקפי. בוכום פתחה את המשחק מצוין בעזרת הקשר המושאל אשר הגיע משאלקה מימון אזוהאג המרוקאי שבעט בעיטה אל מעל השער. הרטה ברלין שיחקה ללא החלוץ הטוב ביותר שלה ומלך השערים שלה פנטליץ' אך זה לא הפריע לה לשחק כדורגל התקפי. הרטה ברלין שלטה ברוב שלבי המשחק אך החמצות נוראיות של אנדרה לימה ומיניארו גרמו לברלין לאבד שתי נקודות. משחק התקפי מאוד עם המון מצבים.

קרלסרוהה - רוסטוק

המשחק נפתח ונמשך בשליטה מוחלטת של חניכי אדי באקר, קרלסרוהה. אך ההנזטים מרוסטוק הצליחו לעקוץ את קרלסרוהה פעמיים משני שערים של פין בארטלס הצעיר שקיבל בפעם הראשונה העונה את חולצת ההרכב וגמל עם צמד לפגלסדורף אשר העניק לו את חולצת ההרכב לפני ויקטור אגאלי. שטפאן ושטאר שוערה של רוסטוק הציל אותה לא פעם מהפסד, קרלסרוהה הרבתה להתקיף וליצור מצבים אך לא הצליחו לעבור את שטפאן ושטאר שפשוט היה כחומת ברלין. רוסטוק עשתה את המלאכה כאשר היה לוקחת נקודות מאצטדיון קשה בהחלט אצל קבוצה טובה ויכולה לנשום לרווחה קצת לאחר הניצחון חוץ השני העונה בלבד.

קוטבוס - בילפלד

משחק של שתי מועמדות לירידה אשר נגמר בסופו של דבר לטובת המארחים קוטבוס. משחק מאוד חלש ללא המון מצבים משני הצדדים, בילפלד במחצית השנייה לא הגיעה למצבים ולא הייתה אפילו קרובה להשוות את התוצאה. שער אחד מפנדל של ארווין סקאלה שמציג יכולת נהדרת בשבועות האחרונים נותנת לרוסטוק את הניצחון השלישי ברציפות וקוטבוס יכולים לחייך ואילו בבילפלד יצטרכו לעבוד קשה במחזורים האחרונים של העונה.

המבורג - דואיסבורג

אוי ואבוי להמבורג, כדורגל חלש מאוד הציגו חניכיו של הוב סטיבנס, המון עצבים מצידם של שחקניו ובמיוחד מרפאל פאן דר פארט הקפטן אשר אמור להרגיע את שחקניו ולגרור אותם אחריו ליכולת טובה, אך עשה ההפך. דואיסבורג לוקחת נקודות חשובות מאוד בדרך להישארות בליגה. המבורג צריכה לראות את המשחק שוב בכדי להבין למה הקהל שרק בוז עצום בסיום המחצית הראשונה.

האנובר - פרנקפורט

משחק כדורגל אשר התנדנד מצד לצד, האנובר החלה את המשחק עם הזדמנות של הנקה שחוזר לאחר השעייה אך נעצר אצל השוער פרול שחוזר מפציעה ארוכה להרכב הנשרים מפרנקפורט. יוהאניס אמנאטידיס אשר יכול לסמן וי ביומן שלו לאור היכולת הנהדרת ביצע שמות בהגנת האנובר אך זה לא עזר בסיום לחניכיו של פרידהלם פונקל. האנובר הצליחה ליצור שני מצבים נהדרים ולכבוש בהם שולץ כבש את שער הניצחון בדקה ה89.

9. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

קצת הגזמת דני.
    אף אחד לא ביזה כלום. בסה"כ יש ימים שחורים והרשימות מספרות שפעם אחרונה שחטפתם חמישיה הייתה בשנת 95. אז זה לא כזה נורא. צריך גם לזכור שהעונה עוד לא היה משחק שבו חטפתם יותר מצמד. זה עלול לקרות לכל קבוצה, בטח נגד ברמן ובטח אחרי השבוע שעבר על שאלקה וכל השמועות שרצות נגד סלומקה - מה שלא עוזר לו ולא עוזר לשחקנים. מה שנכון, יש כמה שחקנים שלא מתאימים.

דני, לא היללתי את בורבסקי ולא כלום פשוט כל מה שאמרתי, זה שכל מי שחשב שהוא שכח לשחק התבדה. מעבר לזה הוא לא בישל את שני השערים מול קריסטאיץ', אלא דווקא מול המגינים שלכם (פעם מול השמאלי ופעם מול הימני) שהיו מבין היותר טובים בקבוצה והוא עשה את זה, מלבד ההרמות הנהדרות, עם תנועה חכמה ומבט למעלה כשהוא יודע בדיוק לאן לשים את הכדור. ולזה תוסיף שער ניצחון משבוע שעבר, שער נהדר עם תנועה נהדרת. אז אני בטוח שבמחיר של 0 יורו זו רכישה מצויינת והיית שמח שהוא יגיע לשאלקה. במחוחד כנזכרים שלמשל, אוזיל עלה 4.5 מליון ולא משחק, מריקה עלה 8 מליון, קרלוס אלברטו עלה 8 מליון (פלוס מינוס) ועוד ועוד.

10. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

היציאה של באיירן מההגנה לההתקפה פשוט דבר מדהים , איזה קבוצה מושלמת וזה עוד בלי ריברי וקלוסה שיושבים ביציע . פשוט קבוצה מושלמת .

11. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

אין לי יותר מידי מה להגיד, קטסטרופה אחת גדולה !
    אני לא יודע עם דול עושה את זה בכוונה אבל ההרכב המגוכח שהוא עלה איתו הוא אידיוטי.

12. T0XiN Member

Klasse Klasse Klasse!
    איזה יופי של משחק!
    30 דקות נהדרות של באיירן רק חבל שהיא לא ממשיכה עם זה :\
    נקווה שבמחצית הבאה נכניס עוד קצת.
    כל הכבוד לבאיירן שבהרכב 1-2 עושה בצפר לדורטמונד!

נערך לאחרונה ב: ‏14/4/08
  13. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

דול הוא טיפש, מאמן כלומניק. אין לו כלום, אין דבר שאפשר לומר לזכותו, לא מוצא בו נקודת אור אחת.

אנחנו את שלנו עשינו. 10 נק' כצפוי עוד מתחילת העונה בצמרת הטבלה, האליפות תגיע בקלילות למינכן. השאלה היא לגבי משחקי נוקאאוט מכשילים שבהם צריך לנסות ולא ליפול. עד כה בגביע זה עבר די חלק וגם באופ"א זה עבר בסדר למעט הקשיים מול היריבה האחרונה. מחכים לשבת.

14. Mehmet Member

איזה משחק אדיר שלנו, ולחשוב שעם קצת יותר מאמץ זה היה יכול להסתיים בתוצאה משפילה של ממש... עכשיו אני מקווה ששומרים כמה גולים מול דורטמונד לגמר הגביע.

15. FC_Bayern Member

משחק מצוין של באיירן מינכן, בייחוד 25 הדק' הראשונות- פשוט התפוצצות על המגרש, אין דברים כאלה..דורטמונד פשוט נראתה כמו קבוצה מפורקת, עייפה, הרוסה. כל מה שנותר הוא לשמוח, הנה עוד אליפות מגיעה לבוואריה, השמפניות מתחילות להיפתח....