המחזור ה-24 לעונת 2020/21 ב-SerieA:: רומא - מילאן במרכז הדיון.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Roma, ‏26/2/21.

?

המנצחת במפגש המסקרן בין רומא למילאן?

1. מילאן

2 הצבעות
    18.2%
  2. רומא

6 הצבעות
    54.5%
  3. תיקו

3 הצבעות
    27.3%
  1. טל. Member

ה 5-2-2-1 הרגיל של פונסקה לא עובד נגד הגדולות. החולשה במרכז שדה זועקת לשמיים כל פעם מחדש.
    במשחקים נגד הגדולות רומא צריכה לוותר על אחד מבין פלגריני/מחטיאן, ולהכניס את דיאוורה לקישור האחורי.
    -מתחת לוורטו ו-ויאר.

דרוש 5-4-1

אבל מה שפונסקה לא קלט ב 15 משחקים למה שיקלוט היום?

2. VAR Member

איך יודעים שהימים הם ימי פורים? רואה מחצית ראשונה - מילאן כובשת, מחמיץ 10 דקות ראשונות של מחצית שנייה - חוזר ב1-1, 3 דקות אחר כך - חוזרים ליתרון.

@טל.

טל. אוהב/ת את זה.
  3. DeRossi16 Member

אי פדרו פדרו איך המפגרים ברומא החתימו אותו לשלוש שנים. שמישהו יחזיר לפה את פטראצ'י.
    עוד עונה מחוץ לטופ 4 , לפחות האחרונה של פונסקה.

4. VAR Member

הכל במשחק הזה היה מביך. בעיקר השיפוט.

לא מבין מה יש לשני המאמנים האלה נגד מרכז שדה חזק. כל פוזשן של מי מהקבוצות הפך להתקפת מעבר מסוכנת. לטונאלי אולי תהיה קריירה אדירה בתור רג׳יסטה אבל התפקיד הזה שהוא ממלא כרגע עוד עלול להחזיר אותו לברשיה בלי לממש את האופציה. אני מאחל לו חצי מהקריירה של פירלו, אבל כדאי לזכור שגם פירלו התחיל די רע את הקריירה עד שאנצ׳לוטי הבין שצריך להצמיד לו לפחות 2 מבין גאטוסו, אמברוסיני וסיידורף (בימים היפים שלו זה היה אפילו שלושתם ביחד).

רמת ניצול המצבים - גם כן ליגה ז'. קבוצה קילרית מתחילה לחשוב במחצית על המשחק הבא. אבל שאפו לפאו.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  5. טל. Member

*דה-רוסי16
    נשמה שלי.
    פדרו=מחטיאן.
    שחקנים גמורים. שהיו בפורמה טובה, תלושה. שנגמרה.
    כמה שתפתח את העיניים יותר מהר (וכנ''ל גם פונסקה) יהיה יותר טוב.

*אצל מאמן גדול - מאנצ'יני יכול להתפתח לאחד הקשרים האחוריים הגדולים באירופה. אני טוען.

*אם מנצחים את פיורנטינה ברביעי ההפסד הזה לא מזיז לי ת'ביצה. איך אני איתכם?

6. VAR Member

כדאי שיזיז. זאת היריבה שלך על הכרטיס לליגת האלופות. אטלאנטה אינטר ויובנטוס נעולות שם בטאבו, אם זה לא ברור.

7. טל. Member

VAR נו טוב מה זה קילרית שמילרית, תודה לפאו שמא תודה לפאו...
    הרי אם היה לרומא סקורר בחוד ושוער טופ בשער היא היתה מתמודדת על ה סקודטו.

אבל אין לה. אז היא לא.
    למילאן יש. אז היא כן.

אומנם,
    היה אפשר לעשות רכש חזק ומדוייק בשתי העמדות הללו בינואר.
    אבל לא עשו.
    -אז צריך להסתדר עם מה שיש ולדבוק בפורמולה של הסיבוב הראשון. זה הכל.

ביקום מקביל שבו פונסקה לא כזה בוק איטי למידה היה אפשר להתחיל לשחק נגד הגדולות (בלבד) עם קשר אחורי מובהק ואיכותי מתחת לוורטו ו-ויאר, על חשבון אחד הקשרים ההתקפיים שממילא תמיד נעלמים מול הגדולות. ואז להוציא יותר תיקו'אים במשחקים הללו.

אבל אנחנו לא חיים ביקום מקביל.

אז המקסימום שאפשר לקוות זה שפונסקה, והצוות הרפואי, והשחקנים - כולם יתאפסו על עצמם... ויהיה אפשר לחזור לשייט נגד כל הלא גדולות בליגה. ולסיים עונה עם 75 נק' ומקום רביעי.

8. טל. Member

לא אטאלנטה ולא לאציו יעברו את ה 70 נק' בעונה הזו.

נצחונות על מילאן אינטר יובה וכו': לא דרושים כדי לסיים מקום 4. זה רק בונוס.

9. VAR Member

אם רומא תפסיד לכל הטופ 7 (אולי בכלל טופ 8, לא ניצחתם את סאסוולו עדיין) היא בכל מקרה לא תגיע ל75 נקודות. גם אם תנצח את כל השאר. מתמטיקה וכזה. נשארו עוד 3 משחקים נגד קבוצות שטחנו אתכם בסיבוב הראשון + משחק נגד אינטר בסן סירו (שלא טחנה אתכם בסיבוב הראשון. אבל גם מילאן ויובנטוס לא...). זה 12 נקודות שבלעדיהן התקרה שלכם היא 74.

לדעתי אתם תצטרכו נס כדי להגיע ל75 נקודות. זה יהיה הישג עצום של פונסקה בעיניי. בלי קשר למיקום הסופי.

והאמת שכל החישובים האלה לא מעניינים. הקבוצות שמעליכם בטבלה פשוט טובות יותר. יש 0 סיבות לחשוב שרומא תעשה 75 ואטלאנטה לא.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  10. טל. Member

אני סופר את הנק' מול ורונה מתחילת עונה ואשכרה מאמין שזה יעבור בערעור.
    אם אתה לא - אז כן. תשנה 75 ל 74.

74 זה לא נס. זה פשוט המשך המצב המוכח הקיים. (עד כמה שיש דבר כזה 'מצב מוכח קיים' בכדורגל)

נערך לאחרונה ב: ‏1/3/21
  11. yonmu Member

לא יודע איך אפשר לחשב נוסחאות של נקודות כשכל סטייה קטנה מכריעה בין כשלון מוחלט (מקום 5) להצלחה (מקום 4).
    לדעתי: אינטר פייבוריטית ברורה לאליפות ובאנקר לטופ4. מילאן ויובה פייבוריטיות לטופ4. אטלנטה-רומא-נאפולי במצב כמעט זהה, ולאציו קצת אחרי.
    הטבלה כרגע משקפת מעולה את המצב של הקבוצות.

שאפו לפיולי על הגמישות - טומורי במקום רומניולי והורדת הקאן במחצית.
    זלטאן במשחק דומיננטי אבל לא חד, ועוד בעיית כשירות. הייתי רוצה לראות אותו נרגע קצת על הספסל ולבחון את לאאו בחוד שוב. רביץ' טוב בשמאל והאוגה שם לגיבוי, אז שם יש פחות צורך בו. אם הוא יתפוס את העמדה בחוד זה יכול לעשות סדר בריא בהתקפה.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  12. Raulito Madridista

אני נוטה לטובת יובנטוס בגלל רונאלדו כמובן אבל זו העונה של לוקאקו, לדעתי לפחות למרות מה שזלאטן עושה בגילו המופלג - מגיע לו לזכות בסקודטו ולהיבחר כשחקן העונה, הכל עובר דרכו. גם לאוטרו טוב אבל זה לא אותו הדבר. להבקיע אחרי חצי שעה זו משאלה של כל מאמן לדעתי. גם בינינו, אינטר נכשלה ביתר המפעלים. מעניין אם התואר היה חומק ממנה נניח אם הייתה ממשיכה בליגת האלופות, כשמצד שני היא הייתה עלולה לקבל הגרלה אכזרית ואז מדובר בעוד שני משחקים בלבד.
    לטעמי רומא קבוצת מבדרת הקהל, הכדורגל היפה, בלי מספיק שיניים, בלי יכולת לנצח משחק גדול, הרקורד שלה די עלוב. היא הייתה קבוצת הבית הטובה באיטליה אבל מחכות לה לאציו, אטאלנטה ואחרות.
    עד עכשיו זלאטן לא השלים 90 דקות בליגה האירופית, במשחק אחד קיבל מנוחה מוחלטת וכן הלאה (שלושה משחקים החמיץ בשל פציעת שריר ולא היה זמין), מה הייתם עושים לגבי צמד המשחקים נגד מנצ'סטר יונייטד? לדעתי אין ברירה הוא חייב להיות שם.

מילה אחרונה לגבי יובנטוס - אני לא מזלזל בוורונה אבל אף אחד לא היה חותם על תיקו לפני המשחק, משחק שהיה צריך לקחת בו נקודות בשיניים מה לעשות. כשמדברים על רשימת הנעדרים הענפה, וזה נכון - אני מציע לבדוק מה קורה אצל קבוצות אחרות בעונת הקורונה המחורבנת הזו. בליברפול כל העונה הקשרים משחקים כבלמים וזה משפיע גם על האמצע כמובן. יש שלישיית מפלצות מקדימה אבל זה לא מספיק. ריאל מדריד כבר חודש עם ה-11 הכי גרועים שאני זוכר מהקבוצה שלי וכן הלאה.

13. DeRossi16 Member

להשוות בין מחטריאן לפדרו , זה כמו להשוות בין קייזה לברנדסקי.
    אם יש משפט אחד נכון שאמר אתמול השדרן הוא "גם במשחק פחות טוב של מחטריאן מבחינת ניצול מצבים הוא השחקן הכי דינמי והכי מסוכן של רומא על הדשא" , ככה הוא כבר שנה שלמה , פדרו לעומת זאת לא היה ככה גם לא 10 דקות.
    שוב אני אומר , מחטריאן הוא הקשר/וינגר הכי טוב שהיה לרומא בעשור האחרון מלבד מוחמד סלאח והוא היום השחקן הכי מסוכן של רומא בחלק ההתקפי (וגם הכי תורם להגנה). כואב לראות אותו אתמול מנסה להוציא מים מהאבן עם פלגריני שנעלם במשחקים גדולים ומיוראל שהוא אחלה גיבוי ולא יותר מזה.

כמו שכתבתי בפורום רומא בוקר המשחק , פונסקה היה חייב לעבור לרביעייה מאחור לאור הפציעות בחלק האחורי וגם כדי לחזק את הקישור עם עוד קשר אחורי בדמות דיאוורה. במזל המשחק לא נגמר ב10 דקות הראשונות. נשארו לפונסקה חודשיים בתפקיד , שיהיה לו בהצלחה!

14. DeRossi16 Member

לא רואה במה אטלנטה לאציו נאפולי או מילאן טובות יותר מרומא. ביובה רונאלדו עושה את ההבדל אבל גם הם לא ממש רחוקים.
    מקומות 3-6 יהיו קבוצות פלוס מינוס באותה רמה לצד מאמן שעשה את ההבדל הדק.

15. DRORIKO Member

איזה ״הבדל״ הוא עושה בדיוק