המחזור ה-24 בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏25/2/11.

1. AS R Member

בהחלט. באירן כבר רחוקה מדי, ולברקוזן היא היחידה שנותרה, וגם היא במרחק גדול מאוד (13 נקודות אבל עם משחק חסר שיתקיים מחר), כשנותרו עוד 10 משחקים בקופה.
    כרגע באירן אפילו לא בליגת האלופות בשנה הבאה, כי האנובר המפתיעה עקפה אותה ומובילה עלייה ב-2 נקודות.
    הרבה זמן לא הייתה אלופה כל כך דומיננטית בליגה הגרמנית, וזה לא דבר רע, בטח כשזה בא מקבוצה מפתיעה ולא מבאירן.
    הניצחון של דורטמונד במינכן הוא לא זה שקובע את זהות האלופה, כי זה נקבע עוד לפני המשחק, אבל זה ניצחון שנותן לדורטמונד הרבה כבוד ומכתיר אותה כאלופה מאוד ראויה שגוברת פעמיים על האלופה היוצאת בהפרש שערים מצטבר של 1-5.

אפשר כבר להתחיל להסתכל על העונה הבאה של דורטמונד. השאלה הגדולה היא כמה שחקנים ילכו, ואולי אפילו אם המאמן יילך (אולי לבאירן). השאלה הגדולה השנייה היא האם דורטמונד תוכל להמשיך ביכולת דומה גם בעונה הבאה, ואיך היא תתמודד עם ליגת האלופות (יש לזכור שהיא גם תקבל בית קשה, מכיוון שהיא לא תדורג בקבוצת האיכות הראשונה כי אין לה ניסיון בליגת האלופות בשנים האחרונות). השנה כאמור דורטמונד לא הצליחה להתמודד עם 2 מסגרות שונות במקביל, ועפה מוקדם גם מהליגה האירופית וגם מהגביע האירופי.

כמה כריזמה יש לקלופ. כמה כיף לראות אותו חוגג כאילו הוא מהשחקנים ולא מתנהג כמו המאמנים הרגילים והמיושנים של מחייכים אפילו כשהקבוצה שלהם כובשת או מנצחת.
    חח אני חושב שנשברו לקלופ המשקיים כשרץ לחגוג עם השחקנים שלו בסיום המשחק.

נערך לאחרונה ב: ‏26/2/11
  2. Muurad Member

עכשיו מגיע המאבק הכי גדול שלהם - לשמור על הסגל.

3. johnnie walker Member

כמו כל אלופה גרמנית שאינה באיירן דורטמונד תתפרק בעונה הבאה מנכסיה שרובם יעברו
    למי אם לא באיירן, האינטנסיביות של צמפיונס ליג ביחד עם הליגה יגרמו לה לסיים את העונה
    הבאה במקומות 5-8 במקרה הטוב.

4. yocki land Member

גם שבאיירן מובסת היא אשמה בשליטת יתר בליגה?

5. ג'ק המרטש Member

ומי יודע,אולי זה לטובתנו העניין של "פירוק הסגל".
    אני אישית מעדיף לפגוע בקבוצה שלי בטווח הקרוב למען הטווח הרחוק.
    במידה ורוב הסגל ימכר אפשר לנצל את הררי הכסף לסגירת החובות הנושנים של המועדון.
    ולחזור לעוד עשור של דשדושים במרכז הטבלה,אך הפעם להתחיל מ 0 ולא ממינוס 52 מליון.

6. Raulito Madridista

את ברכות האליפות אני אשמור לעוד כמה מחזורים על-אף שלדעתי העניין סגור.
    אבל אני כן אברך על דורטמונד על ניצחון נפלא במינכן, זו הייתה חותמת רצינית בדרך לכתר.
    השער של סאהין היה נפלא - באריוס פרץ כמו גדול ולא נבהל מכל ההגנה של באיירן, ראו שאין פירצה אז מסרו אחורה וסאהין סיבב כדור אדיר לרשת ולקראפט שהיה טוב לא נותר שום סיכוי.
    לבאיירן יש קישור התקפי מפחיד אבל היא לא שיחקה מספיק על האגפים ורובן היה חלש. מצד שני, דורטמונד הביאה לכך שבאיירן תציג משחק חלש כאשר חסמה כל נתיב מסירה אפשרי, ממש משחק טקטי משובח. דורטמונד הפגינה היום בגרות ואחריות במשחק שלה והיה נדמה שהיא הקבוצה היותר מנוסה במאבקים האלה על הכתר.
    עד לשער השלישי שסגר עניין, הקצב של המשחק היה פשוט מטורף. חבל רק על השער החוקי של גומז שנפסל, אולי ככה היינו מקבלים קצת יותר מתח.
    באיירן צריכה להבטיח כמה שיותר מקום את הכרטיס לצ'מפיונס בעונה הבאה.

ראול עם שער מס' 11 העונה בליגה ובסה"כ יש לו 14 בכל המסגרות. בסדר גמור. רק חבל שאף אתר בארץ לא הגדיל ראש וסיפר על המהלך עצמו.

7. johnnie walker Member

היא נוהגת לקחת את השחקנים הכי טובים של היריבות שלה,
    מה היא עושה איתם ואיזה תוצאות היא משיגה ביחד איתם זה כבר עניין אחר לחלוטין.

8. aloneli Member

אם מדברים על המשחק ולא על מה שמעבר למשחק אפשר להגיד שהיה משחק חלש אפילו די משעמם.
    הוא נפתח טוב וקיבלנו גולים ומצבים אבל שדורטמונד הובילה כבר 3-1 המשחק היה גמור.דורטמונד העבירה זמן ועשתה בונקר לא קטן(לגיטמי לגמרי שאתה מוביל במשחק כזה בחוץ).

המשחק ברובו היה דורטמונד בהגנה ובאיירן מניעה את הכדור ללא תכלית...

9. doundoun Member

דורטמונד הוכיחה היום שהיא הקבוצה הכי טובה בליגה ולא משנה כמה כוכבי על יש בקבוצה

זאת או אחרת.....

מאוהדי באיירן { שהם לבטח הרוב כאן} הייתי מצפה להכרה באמת בלי לחפש תירוצים מכאן
    ועד טימבוקטו...

לכשעצמי אני מודה שטעיתי בגדול לגבי קלופ ממנו החזקתי רק כמוטיבייטר אבל אחרי השנה
    המדהימה הזאת אני חייב לאכול את הכובע.

אני רק מקווה שבדורטמונד יידעו לשמור על כל השחקנים על מנת להגיע לשלבים הגבוהים
    בליגת האלופות בשנה הבאה.

:aaa025: :aaa025: :aaa025:

10. aloneli Member

אתה אומר שפסלו לבאיירן גול גבולי ופנדל שלא נשרק,ומשפט לפני אתה אומר שהם עזרו לבאיירן,אז קצת התבלבלתי מה אתה מנסה להגיד.
    כנראה שכתבת עזרו לבאיירן ממקום לדורטמונד בטעות..

או שהתכוונת שהם עזרו לבאיירן להפסיד?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/2/11
  11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפשר לפתוח את השמפניות, לראשונה מאז 2002, דורטמונד אלופת גרמניה וזה חתום רשמי.

היחידה שהיתה יכולה לעצור אותה זו באיירן אם היתה מנצחת ואולי מכניסה אותה למשבר, במשחק על כל הקופה, באיירן שוב קפאה בבית, כמו אז בזמנו מול מיינץ בתחילת העונה, והפסידה, 16 הפרש והסיפור גמור. לואן חאל יש לא מעט הסברים לתת...

לברקוזן לא מסוגלת להדביק אפילו את בוכום אם זו היתה בראשות הטבלה...כך שהסיפור אכן גמור.

אני מקווה שליאונרדו והשחקנים של אינטר ראו את המשחק, וראו קבוצה, שבוודאות פחות טובה מהם, מגיעה לאליאנץ ועושה לבאיירן בית ספר לאורך 90 דקות. אז כן, אם דורטמונד עשתה את זה, גם אינטר מסוגלת לנצח באליאנץ.

12. scholl Member

את המשחק הזה באיירן מינכן הפסידה רק בגלל איש אחד : לואיס ואן חאל.
    כמה אידיוט אפשר להיות? מה אתה מחפש לעשות? להחליף הרכב כל יומיים? להחליף תפקידים כל יומיים? אני פשוט לא מבין! קבוצה לא יכולה לרוץ כשהוא מחבל לה בכל החוזק שלה.
    שווינשטיגר שיחק באמצע בנטיה לצד ימין - דבר שהוא לא רגיל אליו,ובגלל זה גם האיבוד כדור,העמדה שלו היא באמצע בנטיה לצד שמאל.
    ומי שיחק לידו? פראייניץ' העגלה,שחקן שלא מתאים לרמה הזאת ובטח שלא בתור קשר 6.
    לואיז גוסטבו היה פשוט מדהים נגד אינטר,למה לעזעזל לא לתת לו לשחק באמצע בייחד עם שווישטיגר?!

כמה עצבים ואן חאל הביא לי היום וזאת לא הפעם הראשונה,אפשר להגיד שהאליפות הלכה בגללו,בגלל הניסויים המפגרים שלו עם אוטל ופראיניץ באמצע ושווינשטיגר מספר 10 כמעט רוב העונה והמסתכל הוא - שהוא לא לומד לקח וממשיך להנהיג משחק כסאות.
    פשוט ביזיון,
    מישהו צריך להצמיד לו אקדח לרקה ולהזהיר אותו,אתה ממשיך ככה - אתה הולך הבייתה.
    חתיכת ליצן.

13. Muurad Member

לשנה הבאה אגב דורטמונד חייבים חלוץ אמיתי שיודע לשם את הכדור ברשת ולא אחרי 7-8 הזדמנויות.

באריוס מחטיא המון.. ובאירופה ובמיוחד בליגת האלופות אתה צריך לנצל את המצבים שלך כי אח"כ אתה מאבד את המשחק(המשחק נגד סביליה).. נראה מה יקרה איתם שנה הבאה.

14. aloneli Member

איפה אתה רואה פה תירוצים?

אני ראיתי רק ברכות מאוהדי באיירן,אולי פיספסתי?

15. AS R Member

כן טעות שלי, השופטים עזרו קצת לדורטמונד. תודה על ההערה.
    אגב, נתון די מדהים, דורטמונד החזיקה הים רק 29% בכדור.

אני לא מסכים עם מה ש-MURAD כתב: באריוס חלוץ נהדר, הוא יודע ליצור לעצמו מצבים, הוא יודע למסור מצויין והוא לא שחקן אנוכי. מתאים בול לקבוצה כמו דורטמונד שמתבססת על משחק קבוצתי ומסירות. כן, הוא גם מחטיא לפעמים ממצבים טובים, אבל אני חושב שהוא שחקן טוב מאוד, אי אפשר להתכחש לכך שבעונה שעברה הוא היה אולי השחקן הטוב ביותר של הקבוצה, כשהוא הציל אותה לא פעם וסיים את העונה כמלך השערים של הליגה עם 19 שערים ב-33 משחקים. העונה הוא עם 10 שערים ב-22 משחקים, ואני משער שהוא יסיים עם 15 שערים לערך.
    אבל אתה צודק בכך שדורטמונד צריכה לעונה הבאה עוד חלוץ רציני שיחלק את העומס בלוח המשחקים העמוס שיכלול גם את ליגת האלופות. אני סומך על קלופ שיימצא עוד חלוץ טוב בזול כפי שהוא יודע לאתר מציאות מליגות נמוכות.