המחזור ה-22:: פארמה עוצרת את אינטר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Nesta, ‏29/1/10.

1. cazzo Il Capocuoco

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx

אתה רוצה במקום את הכרוזה של קטאניה?

2. Jose Mourinho Member

יובנטיני, את מה שכתבת על סמואל, קיבו ולוסיו צריך להראות בדחיפות לאנשי כדורגל בכירים והם כולם יצחקו עליך. סמואל בלם טיפש, קיבו בינוני ולוסיו עושה שטויות.. אני חושב שכבר כמה שנים טובות לא השתמשתי בסמיילי הזה, אבל הפעם אני חייב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx (וגם זה לא מספיק כדי לתאר את ההלם שקיבלתי שראיתי שאיזשהו בנאדם יכול לכתוב את הדברים האלה)

סמואל בסה"כ נתן חצי עונה לא טובה בריאל מדריד, כל אידיוט שהיה רואה את הביצועים שלו באינטר מאז יכול בקלות לראות שהוא חזר להיות אותו בלם אדיר מרומא ונחשב לאחת הרכישות החכמות ביותר של אינטר בעשור האחרון. לקייליני יש עוד הרבה מה לעשות בקריירה כדי להגיע למה שהוא עשה ברומא ואינטר. סמואל בלם טיפש.. בחיי, איזו בורות, אני לא מאמין.

קיבו שחקן נחמד? אולי כמגן שמאלי(וממש מעניין אותי איך גרוסו היה לפני שלוש שנים, לקיבו מספיק להציג יכולת "נחמדה" לדבריך, כדי להיות יותר טוב מגרוסו כמגן שמאלי), לפי דעתי כבלם הוא ממש לא נופל מקייליני הגנתית ועולה עליו בהרבה מבחינה טכנית, שזה לשמור על הכדור ולהשתחרר עם הכדור במצבי לחץ, לצאת קדימה ובעיקר יכולת המסירה.

לוסיו עושה שטויות? נכון אולי לגבי העונה-שתיים האחרונות בבאיירן, בנבחרת ברזיל הוא עדיין מעוז ההגנה ובאינטר העונה.. קצת קשה לי לתאר לך כי אתה בטח מדבר מתוך סטיגמות ולא באמת ראית אותו משחק אז תחשוב שאני מגזים, אבל אני באופן אישי הרבה זמן לא ראיתי בלם דומיננטי כזה בליגה האיטלקית. הוא שומר על הכדור בצורה מושלמת במצבי לחץ(כמעט כמו זאנטי) וגם יודע לצאת איתו קדימה כדי לשחרר את הלחץ תוך כדי שהוא עובר בכל ריצה כזאת 3-4 שחקנים בממוצע(ובעצם ממש מתחיל התקפה), הוא כמעט בלתי עביר באחד-על-אחד, מנקה את הרחבה מכל מצב, באדמה ובאוויר, בימין, בשמאל, עם הראש, במספרות משוגעות, תחנה אחרונה לפני ז'וליו סזאר. ואת זה אני אומר אחרי שבתחילת העונה בכלל לא תמכתי בהבאתו.
    אני לא אגיד לך שהוא לא עושה טעויות בכלל כי כמו כל בלם, זה יכול לקרות, אבל הוא מציג העונה יכולת שהיא הרבה מעבר לכל הציפיות שהיו לאוהדי אינטר לגביו בתחילת העונה, ואני מדבר פה בשם כולם שאני אומר שחסרונו של אף בלם העונה הוא לא משמעותי כמו חסרונו של לוסיו. לוסיו הוא כמו סניידר של ההגנה העונה.

דה-צ'לייה מול סאנטון? נו באמת, אני נותן לליפי את הבמה להחליט על העניין הזה..

"סמואל, קיבו, לוסיו, וואו איזו הגנה" - שכחת סימן קריאה בסוף.

קייליני בלם אדיר ולא נופל מהבלמים של אינטר מבחינת היכולת הנוכחית אבל מכאן ועד להמעיט בערכם בצורה כ"כ מפגרת זה באמת לא רציני ולא הגיוני.

אני גם לא מסכים עם עומר לגבי סיסוקו ואני בהחלט חושב שהוא שחקן ברמה גבוהה מאוד, אבל עם מה שאתה כתבת על ההגנה של אינטר לא רק שאני לא מסכים אלא הרבה מעבר לזה.

לגבי הקישור, בהחלט הייתי לוקח את מרקיזיו וסיסוקו במקום מונטארי ומוטה, אבל לא מעבר לזה. את זאנטי, קמביאסו וסניידר אני מעדיף על פני כל קשר של יובה ביכולתו הנוכחית(לא מעניין אותי הפוטנציאל של מלו ודייגו, אלא מה שקורה תכלס על המגרש).

בשער? אם נשים לרגע את כל הקריירה המפוארת של בופון בצד, מי שבאמת שם את היכולת שלו בשלושת העונות האחרונות מול זאת של ז'וליו סזאר יודע שהברזילאי עדיף מבחינת דומיננטיות והבאת נקודות, וכלי התקשורת באיטליה בהחלט הסכימו איתי לאורך התקופה הזאת עם מה שהם כתבו על שניהם. אתם יכולים עכשיו להתנפל עליי בטענות לגבי זה, אבל אני ראיתי את מה שראיתי וקראתי את מה שקראתי.
    מאנינגר יותר טוב מטולדו? אם נשים לרגע בצד את הטעות של טולדו בגביע, שיכולה לקרות לכל אחד - :aaarofl:

רק בתגובה הקודמת שלי כתבתי כמה שאני מחזיק מהסגל של יובה אבל לחזור לפה יום אחרי זה ולראות את השטויות שנכתבו על הסגל של אינטר, נו באמת.

בכל מקרה, אני לא הולך להיגרר פה לדיון השוואות ארוך, כתבתי את מה שכתבתי ותאמינו לי שזה משקף את מה שחושבים על השחקנים האלה גם באיטליה, הן אצל אנשי המקצוע והן אצל התקשורת.

3. Juventini Gaetano Scirea היכל התהילה

אחרי התגובה ההארוכה שכתבתי בלילה, אין לי את הכוונה להתחיל ולנסות ולהסביר לך, באמת שלא. על קיבו דיברתי בתור מגן שמאלי ולא בתור בלם. גרוסו של תקופת המונדיאל ושנה לאחר מכן היה אחד המגנים השמאלים הטובים באירופה. ככה שאני לא מבין מאיפה בדיוק מגיעה הטמיעה שלך. כיום גרוסו הוא ליצן. אין מה להתווכח על כך.

תשאל את אוהדי באיירן על לוסיו, כל ההעונות שלו היו בסה''כ טובות אך בכל עונה הוא עשה אינספור שטויות שעלו לבאיירן בנקודות ושערים רבים, עד כדי כך שאוהדי באיירן כבר רצו להיפטר ממנו. אין שום קשר ליכולת שלו בסלסאו והיכולת שלו בקבוצות בהן שיחק.

הבורות היחידה היא שאתה חושב שיש לך שחקני אדירים בהגנה. אשמח לדעת מה סמואל עשה בקריירה "המדהימה" (עם כל הכבוד לאליפות ברומא, מספר גביעי סופר קופה ואליפויות קלילות עם אינטר) שלו ומה צריך לעשות קייליני כדי להגיע "לרמה" שלו. הארגנטינאי הוא בלם טוב, בלם נהדר, אך מפה ולעשות ממנו איזה נסטה... מוגזם. סמואל בלם "גדול", תרשה לי להחזיר לך באותו מטבע: http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx

איפה עשיתי השוואה בין סנטון לדה-צ'לייה? בדיחה.

את ה"עבר" המפואר של בופון וכל הקראפ שמסביב אתה מוזמן להשאיר לעצמך. בופון העונה נתן במו ידיו ליובה לפחות 10 נקודות. תראה כמה הצלות אדירות היו לו העונה, ביובנטוס ובנבחרת איטליה. תעשה לי טובה, לשטויות שאתה כותב אין לי כח להגיב. לגבי ההתייחסות שלך למאנינגר זה באמת לא רציני לענות. כנראה שלא ראית אותו במשחק אחד אפילו. "השוער השני הטוב בעולם", זאת התגובה שאני רואה בהמון פורומים של יובנטוס בחו''ל, ולא סתם. בעונה שעברה כשהחליף את בופון במשך 3 חודשים הוא היה פשוט מדהים ולא שמו לב בכלל שבופון נעדר. טולדו הוא סוס מת מזה שנים, וגם בשיאו הוא לא היה איזה שוער מדהים. עוד הפעם: התייחסות שלך כלפי מאנינגר שווה ל- :aaagath:

אתה לא הולך להיגרר לדיון השוואות, בטח ובטח שגם אני לא. יום טוב.

4. Jose Mourinho Member

אני יודע שלוסיו עשה שטויות בבאיירן, זה כל העניין וזאת הסיבה שאוהדי אינטר הרימו גבה כאשר הוא חתם בתחילת העונה. אבל מוריניו יודע מה הוא עושה ולוסיו עשה שינוי של 180 מעלות מבחינת אחריות, הוא כבר לא מרשה לעצמו לעשות שטויות כמו בבאיירן כי הוא יודע איפה הוא נמצא עכשיו ורואים את התוצאות על הדשא העונה. את היכולת המקצועית תמיד הייתה לו ושהוא מוסיף גם אחריות מקבלים בלם אדיר.

לא הייתה לי תמיהה* לגבי גרוסו ואני יודע שב2006 הוא היה מגן שמאלי גדול רק שזה לא היה מעבר לשנה ההיא ובגלל זה מאקסוול הדיח אותו מההרכב של אינטר בזמנו.

סמואל? עזוב, תשאל את אוהדי רומא מי זה סמואל, ותקרא כמה אוהדי נבחרת ארגנטינה מחכים שמראדונה יזמן אותו במקום כל הבינוניים האלה מהליגה הארגנטינאית. פורומים של יובנטוס בחו"ל? אתה מוזמן לקרוא מה נאמר על סמואל בפורומים של אינטר, והתארים שבהם זכה לא קשורים למה שכתבתי. אותה חצי שנה בריאל מדריד הייתה בערך התקופה הלא טובה היחידה שהייתה לו לאורך כל הקריירה. מדובר בבלם שמתקל נהדר, קורא את המשחק מצויין ובעל משחק ראש מהטובים שיש. אין לי מושג מאיפה החוסר ההערכה הזאת כלפיו, כנראה בגלל שהוא שחקן שקט שאין סביבו הייפ תקשורתי.
    קודם כתבת שהוא סתם בלם טיפש, עכשיו אתה כותב שהוא בלם טוב ונהדר אבל לא בלם גדול, מה יקרה אחרי שאשכרה תשב ותראה משחקים שלו? כנראה תגיע למסקנה הנכונה.

לגבי מאנינגר, בכל פעם ששיחק אני דווקא ראיתי כמה בופון חסר ליובה ולא כמה הוא טוב. שיהיה, אתה מעדיף את צמד השוערים שלך ואני את שלי, נראה מה יוליד העתיד.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/2/10
  5. Juventini Gaetano Scirea היכל התהילה

יש לך בעיות קליטה? וולטר סמואל הוא בלם טוב, בלם נהדר, כמו שאמרתי, לצד יותר מדי שטויות שהוא מבצע. ראיתי את סמואל מספיק בכדי לגבש עליו דעה. בכל מקרה, ההגנה הנוכחית של אינטר היא הרבה יותר טובה, בעיקר עקב האגפים והבלם השני. אם וכאשר בקיץ קרישיטו יוחזר, יובנטוס תרכוש בלם צעיר ומבטיח ותשאיר את קאסרס (או תרכוש מישהו אחר) לצד הימני זה יהיה סיפור אחר לחלוטין.

על קצה הנעל.

נב: יש לי הערכה כלפיו, אם כי לא הכי גדולה. אין כל קשר בין ההערכה שלי כלפיו לבין היכולת המקצועית שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏1/2/10
  6. Jose Mourinho Member

בכנות שלא ראיתי בסרטון הזה שהבאת משהו מיוחד שיצדיק את הטענה שמדובר ב"שוער השני הטוב בעולם", ואני די בטוח שזה לא על קצה הנעל אלא משקף כמעט את כל ההצלות של מאנינגר מהעונה שעברה, אני מכיר קליפים של אותו בחור והוא בד"כ עושה עבודה יסודית ומקיפה. מאנינגר שוער טוב ויציב ובהחלט שוער שני לגיטימי בקבוצה כמו יובנטוס אך לא הייתי נסחף עם הסופרלטיבים כלפיו.

אני אשמח לשמוע את דעותיהם של חברי הפורום לגבי הקביעה המצחיקה ש"טולדו מעולם לא היה שוער גדול". זה באמת כבר עובר כל גבול...
    כמו כן, אשמח שתזכיר לי את השטויות הרבות שסמואל עושה, לדבריך. עוד קביעה מצחיקה.

7. Juventini Gaetano Scirea היכל התהילה

"אני מכיר את הבחור", כן, וזה אומר שכל ההצלות בפנים. וגם אם כן, מה ציפית לראות בפנים? 2 דקות רצופות של הצלות מהחיבורים? תעשה לי טובה. ברצינות, מתי טולדו נחשב לאיזה שוער ענק בקנה מידה עולמי? אני שואל ברצינות, אך התשובה היא כנראה שאף פעם. עובר כל גבול הוא אומר לי...

אין לי יותר מדי דברים כרגע על הראש, אך אני מדבר בכלליות, וחבל שאתה לא מבין אותי, גאון. המהלך של השער השלישי של סיינה באותו משחק. רג'ינלדו עשה צחוק מלוסיו, מפרפר אותו ומבשל שער למאקארונה. דוגמה נוספת: השער של מארקיזיו מולכם, זוכר? לא היה מסוגל לעמוד תחת הלחץ. תראה מה מארקיזיו עושה לאהובך סמואל, השכיב אותו כמו טירון. דוגמה נוספת: הגלישה המגוחכת שלו במשחק נגד בארי שגרמה לפנדל, ועם כבר המשחק נגד בארי, נחש מי גרם לפנדל השני, אחרי מהלך עוד יותר מגוחך? נכון, לוסיו. ומי היה האחראי על השווין של אטאלנטה? צדקת שוב פעם, לוסיו. פעם שלישית גלידה. ועוד אני מגוחך. תפסיק לעשות מעצמך צחוק.

ואלו הם רק המקרים שעולים לי ברפרוף לראש. בלמים אדירים אעלק.

נערך לאחרונה ב: ‏2/2/10
  8. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

ביורו 2000 הוא לא היה השוער הכי טוב?
    וחוץ מזה, מתי טולדו לא נחשב לשוער ענק?. בכל שנותיו בפירונטינה ובאינטר (עד שסזאר החליף אותו) הוא היה אחד הושערים הכי טובים בעולם.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מבחינתי לארך שנים רבות. בשנות ה-90, כשעקבתי יותר אחרי הכדורגל האיטלקי, הוא היה השוער המועדף עליי באיטליה ואחד מהטובים בעולם לטעמי, יותר מפרוצי שקיבל את הקרדיט בנבחרת (גם מעוד שוער שהיה לפניו בסגל, לא זוכר את שמו). גם בתחילת העשור האחרון הוא שמר על כושר מצויין מהמעט שעקבתי אחריו. לא יודע עד כמה הוא היה קונצנזוס, אבל זו דעתי.

אני לא כ"כ מבין את המהלך הרטורי שלך בו תחילה קראת לסמואל בלם גרוע (במילים אחרות), אח"כ הגעת לכך שהוא בלם טוב ונהדר (במילים אלו), ולסיום ציינת טעויות שלו (והרי ידוע שבלמים גדולים לא טועים לעולם...).

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏2/2/10
  10. Juventini Gaetano Scirea היכל התהילה

כמו שניסיתי להסביר לזלאטן (ברח לי השם), למטבע 2 צדדים. סמואל הוא בלם טוב בסה''כ, אך מבצע טעויות קריטיות (לטעמי) לעיתים קרובות מידי.

אנג'לו פרוצי לא סתם כך קיבל את הקרדיט בנבחרת. פרוצי היה אדיר ביובה, זה היה תענוג צרוף לראות את השמנמן הזה מתעופף.

מוחמד: לא טענתי שטולדו לא שוער טוב, טענתי שהוא אף פעם לא נחשב כאחד הטובים בעולם. טולדו היה נהדר למשך תקופה לא ארוכה, אך מעבר לכך הוא לא היה מדהים כמו שזלאטן מנסה לצייר אותו.

11. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנדריי (נכון?), זכותך המלאה להגיד שטולדו לא היה אחד השוערים הטובים בעולם.
    אבל מבחינתי ומבחינת רבים (תתפלא, גם לא אוהדי אינטר), טולדו תמיד היה אחד הושערים הטובים בעולם, ולרוע מזלו, תקופת השיא שלו הייתה עמוסה בעוד הרבה שוערים איטלקים נהדרים, כמו : פרוצי, פאליוקה, בופון, לוקה מארקיג'אני......., וזה לדעתי מה שמנע ממנו לבלוט עוד יותר, למרות שברגע שאיטליה הייתה צריכה אותו, הוא נתן את אחד הטורנירים הכי גדולים שנתן שוער אי פעם.

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מוחמד תשתמש בי כדוגמא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

אני לא אוהד אינטר, גם לא של פיורנטינה (למרות חיבה מסויימת בזמנו), ואני חושב שהוא היה אחד מהטובים בעולם. היו משחקים שזה פשוט היה נראה כאילו הוא נעל את השער ואין סיכוי, מעטים השוערים שגרמו לי להרגיש כך שראיתי אותם משחקים.

13. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה משמש כדוגמא למופת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

אגב,
    מה יהיה עם הליצן שעומד על הקווים בארגנטינה? יש סיכוי לזימונם של מיליטו, סמואל וקמביאסו?

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx

הכל יכול להיות..

15. Jose Mourinho Member

יפה שבדקת לעומק לגבי לוסיו, ציינתי שהוא עשה אומנם 3 טעויות העונה אבל אחת הייתה הכשלה לפנדל ואחת הייתה פספוס כדור, יכול לקרות וקורה לכל בלם בעולם וזה כלל לא אינדיקציה לקביעת יכולתו. אם תרצה אני אפילו אביא לך את הטעות הנוספת, מול קאזאן בחוץ. מה שכן, מעבר לזה לא תמצא.
    מול הטעויות האלה הוא ניקה את ההגנה אינספור פעמים, תן לי יחס כזה של טעויות למשחקים בנוסף ליכולת שלוסיו הציג בשאר המשחקים העונה מלבד השלושה הנ"ל אצל כל בלם ואני קונה בלי לחשוב פעמיים. מעבר לזה, תן לי לעשות סריקה על כל התקצירים של יובנטוס בעונות האחרונות וגם אני אביא לך טעויות של קייליני, זה אומר שהוא לא בלם טוב? נו באמת.

את המשחק מול סיינה אני לא מחשיב כי שוב, אם היית בודק לפרטים היית זוכר שסמואל שיחק שם כמגן שמאלי וכל אוהדי אינטר הסכימו פה אחד שסמואל(יחד עם קורדובה) פשוט לא מתאים לאייש את העמדה הזאת לאחר פציעתו של קיבו ולכן במשחק שלאחר מכן סאנטון כבר חזר להרכב. הפנדל מול בארי? טעות? בגלל שהכדור פגע לו ביד תוך כדי גלישה? נו באמת. אני מסכים רק לגבי הגול של מרקיזיו אבל בסדר, תמשיך ללכת עם הראש בקיר ולחשוב ש2-3 משחקים מהווים מדד לכל הקריירה, כאילו שכל השנים לפני העונה הזאת לא נחשבות.

לגבי טולדו, הטענה שלך לגביו היא של מישהו שהתחיל לראות כדורגל מאז שז'וליו סזאר נכנס לשער של אינטר. אני לא הולך להוסיף מעבר לזה, יש מי שידבר על טולדו במקומי, תמשיך לחשוב כרצונך.