המחזור ה-20:: 2-2 מרתק בין בארי ואינטר בסאן-ניקולה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Nesta, ‏15/1/10.

1. Jose Mourinho Member

דידה עם ביטחון כיום לא יותר טוב מבופון וז'וליו סזאר ולא משנה כמה תנסה להפוך את התמונה. דידה היה שני רק לבופון ב04/05 כאשר טולדו ופריי מעט מאחוריהם, אבל החל מ05/06(לא מ07/08 כמו שכתבת) דידה התחיל להיות ליצן עם כל ההשמטות המצחיקות ורק העונה חזר להיות יציב.

ב3 העונות האחרונות אינטר נימנמה ממרומי הטבלה בסרייה א' בשלב זה של העונה וגם הגיעה מנומנמת לשלב שמינית הגמר בליגת האלופות שם פגשה חיות טרף כמו ליברפול ומנצ'סטר יונייטד שהתנפלו עליה ללא תנאי. אולי צמצום הפער של מילאן, שאני מאמין אחרי הדרבי ואחרי משחק ההשלמה מול ויולה ישווה את מס' הנק' של שתי הקבוצות, יכניס לאינטר יותר "רעל" להגיע עם אש בעיניים למשחקים החשובים. מתי בפעם האחרונה היה מאבק ראש בראש על הסקודטו בין שתי המילאנזיות? קשה לי להיזכר. איזה דרבי הולך להיות... ההגנה של אינטר חזקה(כמובן כאשר משחק מגן טבעי ולא קורדובה) אבל רונלדיניו בכושר יותר מדי טוב בשביל שיהיה אפשר להסתדר איתו ולכן לפי היכולת הנוכחית של שתי הקבוצות, אני מהמר על ניצחון של מילאן.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/1/10
  2. אחד_מנתניה Member

בלי קשר לעבר, עלתה כאן השאלה בקשר לאפשרות להאריך את החוזה של דידה ולדעתי זאת תהיה טעות גסה להמשיך ולהתקע עם שחקנים שכבר מזמן היו אמורים למצוא את עצמם בקאטר, אבו זובי, סאן פאולו או וואט אבר.

ה- 3 חודשים האחרונים של מילאן מבחינתי הם אשליה, מילאן לא נראת כאילו היא השתדרגה מהתקופה של אנצ'לוטי ותכלס במידה ואם נזכה באליפות זאת תהיה תעודת עניות לליגה (לא שאינטר כאלה גדולים אבל מילא). כי אם בשנים הכי יפות שלנו בעשור הקודם זכינו רק פעם אחת ועונה זאת תהיה הפעם השניה במילניום הנוכחי, לי באופן אישי זה יצבוט בלב ומבחינתי זאת תהיה אליפות כמו שלושת האליפויות האחרונות של אינטר, כתוצאה מחולשה כללית של הליגה.

אם להסתכל על המשחק היום או לפני שבוע וא בתקופה האחרונה, מישהו ראה כדורגל של אלופה? כדורגל שמגיע לניצוצות של גראנדה מילאן של תחילת ואמצע העשור הקודם או של שנות ה-90? כרגע מבחינתי הסטטוס שלנו בערך כמו של רומא של השנים האחרונות איפשהו בין מקום 2-4.

3. 亚历山大帕托 Member

כן, זאת הסיבה לכשלונות של אינטר באירופה... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

4. milanezi22 Member

מחזק את הדברים. כולל המצב עם דידה, שעם כל הכבוד מילאן צריכה לחשוב על שוער קצת יותר יציב.
    מספיק טעות 1 גורלית מול היונייטד בשמינית כדי לבטל את כל התקופה הטובה של מר דידה בליגה.
    אבל כמו שהתרגלנו לראות מההנהלה אין משהו שבאמת יוכל לשנות את הגורל. תשאלו את ג'וזפה

בעניין הסקודטו כרגע זה עדיין רחוק, אבל במידה וזה יקרה מדובר על לא פחות מנס. צריך לזכור שהסגל שלנו בקושי היה שווה מקום שלישי וגם זה בתנאי שהמאמן לא מתעלל בקבוצה והכל הולך טיפ טופ.
    כל נצחון שמגיע העונה , זה סוג של בונוס במיוחד לאנשים עם 0 ציפיות מהעונה ומהסגל הזה.

מה שמדאיג אותי יותר זה שברגע שהכל מסתדר, ישר הראש של גליאני מתמלא בשתן והוא חושב על דרכים לתגמל כל מה שזז, כולל אחרוני השחקנים שלא ראו מגרש העונה. זה כמובן על חשבון שחקנים עתידיים שהיו אמורים להגיע, אבל כשאי אילו שמות ממשיכים לקבל חוזים קצת קשה לפנטז על שחקנים שיוכלו לשדרג את המשחק שלנו.

את המשחק לא ראיתי, אבל צריך לציין שגאושו התחיל לזוז יותר על המגרש, עדיין קשה לי להגיד שהוא רץ ללא כדור כמו שצריך, ועושה תנועות יתר, אבל זה נראה בכמה רמות יותר טוב משק השומנים שראינו בשנה האחרונה.
    לא יודע לאן זה יוביל, אבל אם יש משהו טוב שיכול לצאת מהעונה הזאת, זה חייב לעבור דרך סימן השאלה הגדול ביותר.

5. 亚历山大帕托 Member

בונוס? למה מגיע משהו לאנשים כאלה בכלל? תזכיר לי את ההגדרה לאוהדים שיורדים על הקבוצה בעונות יובש וחוגגים רק כשזוכים באליפות...

6. Jose Mourinho Member

אתה יודע, אתה כותב לעניין רוב הזמן אבל לפעמים יש לך את התגובות הלא קשורות האלה שגורמות לתהיות לגביך בצורה רצינית. אם רק תראה לי איפה כתבתי שזאת הסיבה לכשלונות של אינטר באירופה, אני מוכן ל..*השלם את החסר לפי רצונך*. העיקר שיצאת גיבור עם תגובה עוקצנית שכללה סמיילי עם עיניים מתגלגלות.

אם בכ"ז, למרות שניסית, לא הבנת למה התכוונתי, אז כתבתי שהעובדה שאינטר טיילה על מי מנוחות בליגה הקרינה על היכולת שלה באירופה, וכאשר היא הייתה צריכה להתעורר ואשכרה לתת מאתיים אחוז במשחק חשוב בליגת האלופות, היא כבר הייתה כ"כ מורגלת לנונשאלנטיות של הליגה שהיא לא הצליחה לעשות את הסוויץ'. בגלל שאינטר הייתה רגילה לשחק בפנאן שלה בידיעה שאין לה תחרות ממשית - זה כבר נכנס לראש של שחקניה שאוטומטית עולים לכל משחק עם החשיבה הזאת ולא יודעים/מצליחים לשחק בגישה אחרת.

7. 亚历山大帕托 Member

מה הבעיה במה שכתבתי? זה בדיוק מה שאתה מנסה לעשות - להסביר שאינטר נכשלה בשל ה"נונשלנטיות" שלה אליה התרגלה בליגה. אני בטוח שאתה מבין שיש עוד סיבות, אבל בשורה התחתונה אתה אומר שאינטר היתה יכולה להצליח יותר אם היתה לה יותר תחרות בליגה. וזה, כמובן, שטויות. זאת התחושה שלך כאוהד בלבד כי בליגה הלך קל ובאירופה קשה. איך השחקנים הרגישו? כמו שהיו אמורים להרגיש, אבל האמת היא שהם פשוט לא היו טובים מספיק.

8. Jose Mourinho Member

לא הבנתי, אתה מנסה להגיד לי מה ניסיתי להסביר?
    אני לא יודע אם אינטר הייתה מצליחה יותר או לא, זה לא העניין וזה מה שאתה מסרב להבין. בסה"כ אמרתי שמנקודת המבט שלי, בתור אחד שמתמקד בעיני נץ בכל פיפס במשחק של הקבוצה, אינטר הייתה נראית אחרת בליגת האלופות מבחינת הגישה למשחק והאש בעיניים של השחקנים אם היה עליה קצת יותר לחץ להתרגל לשחק ככה גם בזירה המקומית. שוב, השחקנים היו כ"כ מורגלים לנונשלנטיות של הסרייה א', ברמה שהם לא ידעו לעשות סוויץ' ולבוא בגישה אחרת מתי שבאמת צריך. כנראה גם למנצ'יני ומוריניו היה חלק בזה.

אין פה שום קשר לאם השחקנים של קבוצה X טובים יותר מהשחקנים של קבוצה Y, כמו שליגת האלופות הוכיחה פעם אחר פעם לאורך השנים. גם שאינטר הייתה יותר טובה בצורה משמעותית מולנסיה ב06/07, ולנסיה עברה.

9. 亚历山大帕托 Member

לא דיברתי על איכות הסגל בכללי, אלא על זה שאינטר כקבוצה היתה פחות טובה מקבוצות אחרות במפגשים האלה. ליגת האלופות, כמו כל מפעל נוקאאוט אחר, הוכיחה רק שהקבוצה שמגיעה מוכנה יותר, טובה יותר ונחושה יותר, בד"כ כלל עוברת.

עכשיו הבנתי למה התכוונת - אתה מצפה שהתחרות בליגה תכריח את אינטר להיות עירנית יותר גם בליגת האלופות, כי לא היית מרוצה מהנונשלנטיות שהקבוצה שידרה בזירה האירופית. בסדר, מקובל. אני טוען שהיא לא היתה נונשלטית כלל וכלל, במיוחד לא נגד ליברפול ויונייטד, אלא פשוט לא באותה הרמה - נגד הראשונה מבחינה מנטלית, נגד השנייה מבחינת יכולת.

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ציפיתי ליותר מהמפגש בין נאפולי לפאלרמו.

נאפולי נראתה לי מאוד מוגבלת, למרות שליטה בחלקים מהמשחק, היא פשוט לא ידעה מה לעשות עם הכדור ב- 30 מ' האחרונים כשדניס וחברו (התחזות גועלית) מנסים סולו. פאלרמו הייתה יותר מסוכנת אבל גם לא הרשימה, לא הבנתי את החילופים של המאמן, פאסטורה היה צריך להכנס במקום אחד הקשרים ולא מיקולי לדעתי, גם ההוצאה של קאבאני לקראת הסיום הייתה מיותרת.

הערה לעצמי: לראות יותר משחקים מהאצטדיון הזה, הפתעה לטובה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

11. piston Member

לגבי הויכוח על אניטר וחוסר התחרותיות בליגה.

האמת שרוב הפעמים שומעים טענות הפוכות. קבוצות שנאבקות בשתי החזיתות מתלוננות על עייפות, הצורך לתת לשחקנים חשובים לנוח, דבר שפוגע בסיכויים באותו משחק, וגם מוציא את הקבוצה מהזרימה הטבעית שלה (אלא אם כן יש מאמן גאון שמתמרן נכון את הסגל).

מצד שני, דיברו הרבה על ליברפול כקבוצה שמוותרת על אליפות אנגליה בכדי להתמקד באירופה ומביאה הישגים, למרות שהסגל שלה פחות טוב מהיריבות בצמרת האירופית.

אני מניח שיש כמה דרכים להסתכל על זה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏18/1/10
  12. milanezi22 Member

אוהדי הצלחות :aaa021:
    אבל עדיין בלי שום קשר מה הפשע בלפלל לכדורגל שוטף ושחקנים חדשים שיחליפו את אלה שכבר גמרו
    בתכלס אף אחד לא נתן פה צ'אנסים ללאונרדו בתחילת העונה (אני דווקא היתי בין אלה שרצו שיישאר עד שיקבל סגל שהוא בנה ולא קודמו) והוא עשה עם הסגל הזה מעל ומעבר.
    בקישור אין לנו מחליף לגאושו, לאונרדו מפיק גם מהספסל מעל ומעבר.
    אין לנו בלם מחליף נורמלי (בונרה פצוע) מתחילת העונה, וכעת הוא מפיק גם מבקהאם ומבוריילו את מייטב התועלת. גם אנטוניני מצליח לעשות עבודה סבירה לפחות במשחקים האחרונים.

אם נשווה את זה לאנצ'לוטי, הגענו איתו למבוי סתום, הוא לא הצליח לקבל שחקנים חדשים שככל הנראה דרש מגליאני, ולאחר שהסגל שלנו הפך לשבעה לא היו לו הפתרונות להחדיר מוטיבציה בשחקנים.
    זאת ועוד מדיניות הבאנקרייה שנפתחה אצלינו בסניף בשנתיים האחרונות אחרי הצ'מפיונס.
    כעת בצ'לסי הוא קיבל את חופש הפעולה הרצוי ואת הסגל הנדרש, אלה שינויים בריאים בכדורגל. אם קארלטו היה נשאר במילאן ספק אם היינו בשלב הזה של העונה קרובים לאינטר.

13. piston Member

לאונרדו היה הימור שנבע מההצלחה של פפ גאורדיולה בברצלונה, ויכול להיות שההימור יתברר כמוצלח, מה שכן איבדנו ללא ספק במהלך הזה, זה את לאונרדו בתור סקאוט, אחרי שהצליח במחירים סבירים מאד להשיג לנו את קאקה ופאטו, ואני לא רואה מי יצליח לתפוס את מקומו בתחום.

נערך לאחרונה ב: ‏18/1/10
  14. 亚历山大帕托 Member

הכושר הטוב של רונאלדיניו זה בלוף כי הוא עדיין לא הציג משחק אחד טוב נגד קבוצה חזקה. ובכלל, כל הריצה של מילאן לא אומרת כלום, הקבוצה משכנעת רק נגד הגנות חלשות. בכל המשחקים הקשים העונה התעלינו אך ורק בזכות צמד הבלמים שלנו, אמברוזיני שנתן את כל הנשמה ודידה שחולל נסים. וכל הקרדיט הוא, כמובן, ללאונרדו, שעושה הרבה יותר מבחינה מנטלית מאשר טקטית. וכאן הדרך לנצחון מול אינטר, במנטליות של הקבוצה, אבל אני לא יודע אם התוצאות האחרונות ישחקו לטובתנו או לרעתנו. נמאס לי לשמוע את כל אנשי מילאן באופוריה, מדברים על התקופה הטובה שלנו, על איך הדרבי בא ברגע הכי טוב.

האמנתי בסיכויים שלנו בתחילת העונה כשראיתי את המחדלים בבניית הקבוצה, האמנתי גם אחרי הסטירה בדרבי, האמנתי גם כשהיינו בהפרש 9 כבר במחזור העשירי, ואין סיבה שלא אאמין גם עכשיו. הדרבי הזה מאוד מפחיד אותי, אבל זאת הזדמנות מצוינת לראות איפה אנחנו עומדים ולהבין האם התוצאות האחרונות הן אשליה או משהו אמיתי.

15. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שזאת הייתה הדעה של כל מי שראה את המשחק.

אליאס, נאפולי תמיד לא יודעת מה לעשות עם הכדור כשהיא מתקרבת לרחבה. כל משחק ההתקפה שלה מתבסס על כאוס כשלאבצי והאמסיק מתרוצצים על קו ה-16, קוואליירלה יורד אחורה כדי להוסיף לבילבול, ולזה הם מוסיפים את מאג'ו שעולה ומתפקד בתור חלוץ ימני לפעמים, כששחקן כנף שמאל מחקה אותו. כמובן שיש גם את גרגאנו ופאציינצה/צ'יגאריני שמחכים על קו ה-25 עד 30 מטר כדי להוריד טיל בכל פעם שכדור מיורט מההגנה לכיוונם. הם עושים הרבה בלאגן ולרוב יושבים על השער של היריבות עד שמשהו נכנס בסוף. בלי לאבצי הדינמי וכשדניס האנמי מחליף אותו, כל הכאוס מתפוגג. לאבצי הוא אחד השחקנים הכי טובים בעולם כשזה נוגע ליצירת בלאגן ובלעדיו נאפולי מאבדת בעצם את השיטה ההתקפית שלה. נאפולי תהיה בבעיה מסויימת בחודש הקרוב ומצארי יצטרך לחשוב על תוכנית חלופית.

הערה לאליאס: לראות כל משחק גדול שמשוחק בסאן-פאולו וסאן-ניקולה. כשהמשחק חלש זה סוג של חווייה למרות הכל. כשהמשחק טוב? אין דומה לזה באירופה. אני אישית חושב שהאוהדים של בארי טובים יותר מהערסים הנאפוליטאנים, למרות שהאחרונים גם טובים.

דאטולו, ארוניקה, דוסנה - מה ההבדל בכלל? 3 שחקנים שהמקסימום לו הם ראויים זה להיות שחקנים משלימים/מחליפים בקבוצת מרכז טבלה. אני לא מבין למה נאפולי מתעקשת על שחקנים מהדרג הזה כשהשאיפה האמיתית שלה היא להתברג במקום שמקנה כרטיס לליגת האלופות. מילא דאטולו וארוניקה, אבל זורקים את הראשון בשביל דוסנה? מה הם עשו בזה? החליפו זבל בזבל. מאניני שחקן טוב יותר מכל השלושה. ארוניקה בכלל משול לסוכן כפול. למסור לו זה כמו למסור ליריבה. הוא באופן קבוע מאבד כדור ושולח אותו הישר ליריבה בכל מקרה. קבוצה ששואפת לסיים בין ארבע הראשונות לא יכולה להרשות לעצמה שחקני הרכב שלא מסוגלים לבצע את המטלה הבסיסית של להניע כדור. דוסנה? אלוהים ישמור. בכל פעם שהוא רוצה להרים, הייתי מציע לו לכוון ליציע. אולי אז הכדור באמת יילך לרחבה.

בנוגע לעניין של דידה - שוערים משתפרים על הגיל. הוא היה כבר שוער גדול והוא ירד עקב בעיות ביטחון חמורות שגרמו לו להפוך לבארטז החדש. הוא עדיין עושה שטויות לפעמים, אבל זה די נדיר ולא משהו שלא תראו משוערים בכירים אחרים. הטעות הכי גדולה שלו העונה הייתה נגד ריאל ושם אפילו קסיאס הגדול עשה יותר שטויות ממנו. אני מציע לכם גם ללכת ולראות כמה משחקים של צ'לסי ולראות מה נהיה עם צ'ך. הצ'כי לא מסוגל לצאת לכדור גובה מבלי לתפוס אוויר. אני ממש סומך על דידה הרבה יותר מאשר הייתי סומך על שוערים בכירים אחרים בעולם. בתחילת העונה הייתי ממש נגדו וקיוויתי שהוא יימכר או מקסימום יתנדף בסיום העונה הנוכחית. מאז הוא שיחק הרבה ושיחק נהדר ושיניתי את דעתי ב-180 מעלות. זה מה שכל אוהד אובייקטיבי של מילאן צריך לעשות. אין צורך להתייחס לטעויות שלו כאילו מדובר בדבר סיסטמטי שחוזר על עצמו בכל משחק. הוא הביא לנו העונה במו ידיו יותר נקודות מאשר איבד במו ידיו. בלי לבדוק אני יודע שזאת עובדה סטטיסטית שתופיע אצל כל מי שיעבור על המשחקים שלנו ויבצע בהם ספירה.