המחזור ה-2, מהפך מדהים של בית"ר בדקה ה-90

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏8/9/06.

1. אלי מתחן Member

בלי עידן טל ל4-4-2 של חיפה אין מקום. בגללה קטן יורד למטה ומנסה לנהל את המשחק יותר מאחורה, הכניסות של בוקולי לאמצע כבר לא יעילות כל כך וגם קטן מבזבז הרבה אנרגיה על ריצה בכל המגרש וזה משפיע על היכולת שלו, למרות שאי אפשר להגיד שהוא לא מנסה כל הזמן לדחוף את המשחק.

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

למה אין מקום?
    בוקולי/קטן/מליקסון/מסודי באגפים. דירסאו ואדרסון באמצע, וקולאוטי וארייבטמן בחוד לדעתי מאוד יש לזה מקום. זה יהפוך את חיפה ליותר התקפית. לא יקרה שום אסון עם קטן יישב קצת על הספסך. עם היכולת העכשווית שלו, הוא חייב להתנער קצת על הספסל.

נערך לאחרונה ב: ‏10/9/06
  3. אלי מתחן Member

קטן לא שחקן של אגפים, ככה גם מסודי.
    עם 2 חלוצים מרכזיים ו2 קשרים אחוריים קבוצה צריכה שני שחקני אגף קלאסיים. בוקולי הוא אחד כזה, מי עוד יש? מליקסון? קצת קשה להיות שחקן אגף שמאל קלאסי שאתה בועט ברגל ימין.

4. נדב מיכאלי Member

מסכים איתך ולר וכמו שטענתי מזמן עידן טל זה השחקן הכי משמעותי שעזב את חיפה והם לא מצאו לו תחליף הולם.
    אני גם לא רואה בחיפה עדיין מחליף ברמתו של זנדברג

5. Raulito Madridista

המחזור אתמול סיפק לנו 2 שערים בממוצע למשחק, וזה עדיין לא מספיק. אותי מעניין, מתי מקבל ממוצע גדול של שערים בליגת העל, כמו בליגה הגרמנית, ספרדית בדר"כ, איטלקית, אנגלית, ועוד. גם רמת הכדורגל לא גבוהה יותר מדיי, העונה זאת עונת מתפתח.

אני אתחיל באלופה מכבי חיפה. כמו שציינתי בתגובה לקראת המחזור, החזרה של אדורם קייסי להרכב הייתה מאוד משמעותית, הוא היה שם כדי לנגוח את שער הניצחון באחת ההתקפות הבודדות של מכבי חיפה שהיו מסוכנות במשחק הזה, עמד לא רע מבחינה הגנתית, והשתפר אחרי שהביטחון חזר אליו, לא עברו אותו כמו את מגרלשווילי זה בטוח. היה עדיף לפתוח עם מליקסון בקישור, הוא היה לא רע שנכנס, מגרלשווילי לא היה טוב כקשר. מסודי לא שותף משום מה, קטן לא שחקן אגף אלא חלוץ. אשדוד יכלה לצאת עם ניצחון אתמול ונשארה בידיים רקות בגלל טעות בהגנה, חבל בשבילה. האלופה חלשה ולא מחוברת עדיין.

מכבי נתניה הוציאה תיקו 0-0 נגד הפועל פ"ת בחוץ, תוצאה מאוד מאכזבת מבחניתה אחרי שבאה כפייבוריטית ברורה. פ"ת שיחקה בעיקר הגנה, אך איימה על השער, לא פחות מנתניה. היה משחק חלש מאוד, ומאכזב, והוא נגמר ללא שערים וחבל שיש יחסית הרבה משחקים כאלה בליגת העל. פ"ת יכולה להגיד תודה על הנקודה שהשיגה, ללא לחמן על הקווים זה הולך יותר טוב http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

בני יהודה הפסידה 3-2 לעמידר וזו הייתה הפתעת המחזור. כבר בתחילת המשחק ראו שבני יהודה לא בעניינים, אפשר להאשים את שירזי בקטע הזה. הליגה התחזקה השנה, ככה בני יהודה לא תתמקם בשישייה הראשונה. ההגנה שלה חלשה מאוד, בטח שללא אלול, ובתוספת למשחק אדיר של אבי תיקווה ומור גולו(הרבה זמן לא ראיתי את תקווה נותן משחק גדול כזה בארץ ובכלל), והנה קיבלתם את ספיגת השערים. עמידר כמעט איבדה את ההיתרון, מנאיביות, אבל לבסוף השיגה ניצחון והיא נראית לא רע עם 4 נקודות מ6 אפשריות.

פ"ת של לוזון ממשיכה להיראות טוב מאוד. סרסור עשה התקדמות אדירה וכבש אתמול וגם בישל, פ"ת מחצה את הרצליה של עטר כבר במחצית הראשונה והורידה הילוך בשנייה, כצפוי. היה מגיע לה לנצח גם את עמידר שהתבקנרה במחזור הקודם מולה(מה שיפה בכדורגל, זה מחזור אחד עמידר על הפנים לדוגמא ומגיע לה לקבל חמישייה מפ"ת, מחזור שני היא מבקיעה שלושה שערים ומנצחת את בני יהודה הכשרונית). לפ"ת יש מאמן טוב, שהבין את הטעויות. הרצליה של עטר צריכה להשתפר דרסטית, כרגע היא ללא נקודות.

הפועל כפר סבא ניצחה את מכבי ת"א החלשה בבלומפילד, והיא במקום הראשון בטבלה בצדק. בפתיחת המשחק כפר סבא קצת ניבהלה ממכבי, שיצרה מהלכי כדורגל והיו הזדמנויות לכיבוש. הם לא נוצלו, ובמחצית השנייה ראינו קבוצה אחרת לגמריי, מכבי הייתה איטית ושקופה, הקשר האחורי הזר שלה חלש מאוד, והשוער שלה מנע מספר שערים בטוחים. יבואה ממשיך להביא את הטון בהתקפה, ואבובקארי הקשר כובש משחק שני ברציפות. לאלי כהן יש הרבה חומר למחשבה, פתיחת עונה זוועתית למכבי. בשנה שעברה, נגד בית"ר ירושלים והפועל ת"א, היו למכבי 6 נקודות באותו שלב של העונה, סתם השוואה.

בקשר למשחק היום, בהצלחה להפועל, אני לא אופטימי כל-כך. יוליץ וברדה האפסים ממשיכים לפתוח בהרכב, טועמה המאכזב ודגו שעדיין לא מיצא 50% מהפוטנציאל שלו בהפועל, פותחים באגף וורמוט על הספסל, באדיר בלם ואנטבי באגף שמאל, ללא טל חן במרכז ההגנה, וחליבה הטמבל באגף ימין. אם ננצח היום בעזרת השם, זה רק ממצב נייח או יכולת פנומנלית של אבוקסיס - האחד והיחיד של הפועל. גם אלימלך מוזמן לתת משחק טוב אחרי כמה שנים שלא קרה לו דבר כזה.

נערך לאחרונה ב: ‏10/9/06
  6. נדב מיכאלי Member

המשחק היום בטדי יהיה לוהט מכל הבחינות.
    גם היריבות ארוכת השנים בין בית"ר להפועל,גם מפגש רישמי של גרשון נגד הפועל (לא מחשיב את גביע הטוטו עם כל הכבוד למפעל הזה) ,גם טדי מלא.
    מחכה למשחק .
    רק שיהיה גם כדורגל טוב ושבית"ר תנצח .

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בית"ר ירושלים- הפועל ת"א
    טדי, 20:50
    שופט: חיים יעקב

אז מה נאמר ומה נגיד... על המשחק הזה אנשים יבינו טוב מאוד את החשיבות שלו גם בלי שנרחיב עליו ביותר מ-2 שורות. בית"ר ירושלים החלה לפני שבועיים את המסע שלה לעבר המטרה הברורה, אליפות, בניצחון 1-0 על מכבי ת"א. היום היא פוגשת את היריבה הכי גדולה שלה בכדורגל הישראלי, הפועל ת"א. סלים טועמה שכל כך אוהבים לשנוא בטדי שוב מגיע במדי הפועל ת"א ויקבל כמו תמיד קבלת פנים חמה במיוחד, כנ"ל שמעון גרשון שיקבל אותה קבלת פנים כאשר יעלה על המגרש מהאוהדים הרבים שאמורים להגיע באדום. היריבות בין 2 הקבוצות האלה היא ענקית, וכל עונה זה תענוג להיות באווירה מסביב שהמשחק הזה מייצר, הולך להיות בטדי קרנבל גדול, ההנהלה יודעת זאת והזמינה את ליאור נרקיס שייתן הופעה לפני המשחק ואת שלומי שבת וייבגני שפובאלוב שישירו את התקווה. בבית"ר ירושלים דרק בואטנג שהיה בספק למשחק ערך אימון שלם וצפוי לפתוח, כנ"ל תומר בן יוסף שסחב פציעה בשבועיים האחרונים אבל נראה שבסופו של דבר כנראה יהיה כשיר (לצערו של אריק בנאדו...). עוד מההרכב של בית"ר- רוני גפני אמור לפתוח על חשבונו של יואב זיו ולצידו של פינטו בחוד יפתח ברק יצחקי. הרבה כמובן יהיה תלוי בפאבריס פרננדז שהיה בלתי ניתן לעצירה מול מכבי ת"א ואם יהיה באותו הכושר קשה לי לראות מישהו בהפועל ת"א מצליח להסתדר איתו. בבית"ר יודעים את גודל הציפיות מהם, קרוב ל-19 אלף איש אמורים להיות בטדי היום ובבית"ר מודעים טוב מאוד מה יקרה במקרה של הפסד ליריבה הכל כך שנואה מת"א, ארדילס לפחות, לא יכול להרשות לעצמו הפסד.
    בגזרת הפועל ת"א העיניינים עדיין מתוחים. אומנם כולם אומרים שיש עכשיו "שלום" בין שום להנהלה אבל מה שנראה לי לפחות זה שבהפועל מחכים לכמה תוצאות לא טובות כדי להיפרד משומי ושיהיה תירוץ מכובד לכך. אבל זה לא קשור לכדורגל. הפועל ת"א מגיעה אחרי תיקו קצת מאכזב מול בני יהודה והם בעצמם יודעים שניצחון היום יהיה תוצאה מצויינת מאוד עבורם אולי קצת מפתיעה, אני בטוח שתיקו יספק את אנשי הפועל. וואליד באדיר צפוי לחזור לעמדת הבלם בעקבות ההרחקה של טל חן מה שאומר ששי אבוטבול יפתח לצידו של אבוקסיס, עוד שנוא בבית"ר, במרכז המגרש ותומר חליבה יחזור להרכב במקומו של דני בונדר הצעיר. ברוך דגו שנראה טוב בתקופה אחרונה וכבש במחזור הפתיחה יעלה בהרכב דבר שנראה היה כמתבקש. איבן יוליץ' בינתיים לא מספק את הסחורה בבלומפילד ונראה שהסבלנות סביבו פוקעת לאט לאט, אבל זה ברור שאם יכבוש היום והפועל ת"א תנצח, הוא יקנה לעצמו עוד הרבה מאוד ימים של חסד, זה זמן להתחיל לפרוע שטרות. בסביבות 2,000 אוהדים אדומים צפויים מה שכמובן יוסיף מאוד לאווירה מסביב.

יהיה מעניין, אני מקווה שההר לא יוליד עכבר ונראה משחק כדורגל שיצדיק את כל מה שקורה מסביב.

http://images.one.co.il/images/d/gg108959.Xxx
    טועמה חוזר לטדי במדים האדומים

הרכבים משוערים:
    בית"ר ירושלים: קורנפיין, אפק, גרשון, בן יוסף (בנאדו), גפני, בואטנג, אלברמן, זנדברג, פרננדז, פינטו ויצחקי
    הפועל ת"א: אלימלך, חליבה, פאאס, באדיר, אנטבי, אבוקסיס, אבוטבול, טועמה, דגו, ברדה ויוליץ'

8. MHFC Member

טוב אני אגיב רק עכשיו לגבי המשחק של מכבי חיפה, כי לא היה לי ממש זמן להגיב, בגלל שחזרתי מאוחר מהמשחק ולא מזמן חזרתי מהבית ספר.

היה משחק סביר שלנו, לא להגיד שלא, הבעיה שלנו הייתה בניצול ההזדמנויות, המון פעמים הכדור הגיע לאחד משחקני ההתקפה ברחבה ולא הצלחנו לעשות כלום מזה, הגענו להמון הזדמנויות שבהם היינו יכולים לעשות הרבה יותר אבל כמו שאמרתי לא ניצלנו אותן.

מגרשווילי היה לא רע, הוא התחיל את המשחק בצורה טובה מאוד, אבל חלה ירידה אצלו ביכולת לקראת ה-20 הדקות האחרונות של המחצית הראשונה, לכן הוא הוחלף, מליקסון שנכנס במקומו היה מצוין, לא היו לו כמעט טעויות, רוני לוי יהיה חייב לפתוח איתו ביום חמישי מול ליטקס, ביחד איתו גם רביד גזל שמאז הוא נכנס במקום אנדרסון שנפצע היה מעולה, הוסיף המון מהירות להתקפה, מה שהיה חסר לנו, משחק מצוין לגזל.לא הבנתי דבר אחד, למה יש פה כאלה שעדיין ממשיכים לזלזל בקטן? הוא עשה משחק טוב מאוד אמש, היו לו סמירות מצוינות, לא היו לו כמעט איבודים, מה אתם רוצים ממנו? הייתי במשחק ולא ראיתי כמעט טעויות שלו למעט פה ושם כמו לכולם, הבעיה של קטן היתה שהוא לא היה מספיק חד בגרע שהוא הגיע להזדמנות מול השער.לגבי קולאוטי, משחק לא רע, אבל חייב לנצל את ההזמדנויות שהוא מקבל והוא קיבל הרבה במחצית הראשוןנה והשנייה, ברגע שהוא קיבל את הדכור מול שהער הוא ניסה ללכת לצד ומשם הוא כבר איבד את הכדור.מה שחשוב הוא הניצחון כרגע ואני בטוח שעוד לפחות שבועיים ניתן את שהיא שלנו, כי כרגע זה לא.

לגבי אשדוד, היא הגיעה לכמה הזדמנויות טובות, הולצמן נתפס המון בנבדל וכל פעם שהוא קיבל את הדכור ליד השער הייתי בלחץ, למרות שהאו לא כבש שער, לדעתי הוא היה טוב, התנועות שלו לרחבה פשוט מדהימות.אשדוד הייתה יכולה לסיים בתיקו, אבל לא הצליחה לפרש את הלחץ שלה בסיום המשחק לשער.

אני אתן מילה על הקהל שלנו, הבאנו 8000 אוהדים, תאפורה (למרות שהיה דגל פריסה והשקעה ענקית, לא ממש אהבתי אותו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx ) עידוד לא רע, מחצית ראשונה העידוד היה חזק במחצית השנייה היה יותר חלש.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/9/06
  9. ReL Member

וואליד באדיר יתבזבז בעמדת הבלם והקישור האחורי של הפועל ייפגע מכך קשות , במיוחד מול קישור כמו ביתר , אין ספק שזה נותן יתרון ענקי לביתר . בכל זאת יש להפועל שחקנים נורא מסוכנים כמו ורמוט,טועמה,ברדה אבל ביתר עולה עליה בכל פרמטר חוץ מהמאמן . לא רואה את הפועל לוקחת נקודות במשחק הזה.

10. נדב מיכאלי Member

אני דווקא כן.
    הפועל תמיד אוהבת לדפוק אותנו.

11. בית"רי מלידה Member

כל ההקדמות, כל הפרשנויות למיניהם , זה הכל חרטא:

שום דיון רציני כאן לא יתפוס, גם לא מאצ'אפ פרטני.

הבועל היא המאנחוס הבלתי מעורער של בית"ר מאז אותו משחק אומלל בימק"א ב 1984 , וגם מליוני שרוכים לא ימחקו את החרפה.

אז מה זה המשחק הזה? זה קרב על הבריאות האישית.

ניצחון זה שבוע עם מינון מופחת לרבע של כל התרופות ללחץ דם....תיקו זה כאילו לא היה כלום...והפסד?

הפסד זה להגיע למיון, הלילה או בבוקר, להרכיב 2 פרפרים ( אחד על כל יד ) , ולהסתכל על שקיות אינפוזיה משופצרות עם כל מיני תרופות נגד כל מיני צרות, שנגזרות ממשהו כללי שנקרא " תעוקת חזה " - כאב שאני מאחל רק לשונאים שלי...

ולהסתכל על הטיפות שיוצאות להן אט אט ומרוקנות את שקיות האינפוזיה,לבהות באור החזק של הפלורסנטים בתיקרה, זה הרבה יותר קל מאשר לראות את הצחוקים של אוהדי הבועל ומכה-בי שבטח מחכים לי בבנין מאז הערב כדי ללעוג לי.

מחיר האהבה.

12. EL Capitan Member

תיקו יהיה נס.

13. Spanish Weapon Member

בית"ר צריכה היום לנצח את הפועל ת"א ללא שום צל של ספק.

הפועל ת"א עד עכשיו בשום משחק לא הראיתה יכולת גבוהה במיוחד ואם להסתמך על המשחק האחרון שלה בבלומפילד מול בני יהודה, בית"ר צריכה לנצח היום.

למיטב הבנתי בואטנג יפתח היום מה שמאוד מצער את אנשי הפועל ת"א שקיוו שהפנומן הגנאי לא יפתח היום , כך שאני לא רואה את הפועל ת"א מגיעה ליותר מדי הזדמנויות היום עם הקישור האחורי של בואטנג ועם צמד הבלמים שנתנו הופעה מצויינת מול מכבי ת"א (גרשון ובן יוסף)

אני צופה כאן נצחון בית"רי , גג תיקו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/9/06
  14. נדב מיכאלי Member

אתה מגזים.
    הפועל תמיד עושה חיים קשים על בית"ר.

15. MHFC Member

הפועל ת"א יכולה להפתיע, אם בית"ר תשחק טוב, כמו שהיא יודעת, כמעט ואין סיכוים להפועל לנצח, אומנם אם הפועל תשחק טוב, החלוצים של הפועל יהיו חדים, הקישור יספק את הסחורה וההגנה תעצור את ההתקפה של בית"ר הפועל ת"א יכולה לקחת את המשחק הזה, ביתר היא לא איזה ברסה שלהפועל אין סיכוי מולה, כך שניצחון או תיקו להפועל ת"א זאת בהחלט תוצאה אפשרית.