המחזור ה-18 בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Ralph-Lauren, ‏31/1/08.

1. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

מה לא ברור ? השחקן עייף לא יכול לתרום יותר למשחק של הקבוצה ולכן הוחלף. שחקן עייף שלא מסוגל לתת מעצמו יותר מקומו על הספסל וחובה על פגלסדורף להחליפו בלי לחשוב פעמיים. שחקן שעייף יכול לפגוע ?

2. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק בינוני של באיירן. היה צריך להיות כבר 4:0 במחצית ובמקום זה שער מטופש במחצית השניה בפעם הראשונה שרוסטוק עברו את החצי והמשחק הופך למסובך. בכלל היו מקבצי דקות ארוכות שרוסטוק בכלל לא הצליחו לעבור את החצי.
    אני דווקא לא אהבתי את המשחק של טוני. אני גם לא אוהב את מה שהוא גורם לצורת המשחק של באיירן. יותר מידי כדורים ארוכים אליו שלא יוצא מזה כלום, חוץ מהתקפות נגד. ראינו את השינוי כשאוטל נכנס והכדור הלך על הקרקע מרגל לרגל ובאיירן החזירה לעצמה את השליטה. אלטינטופ היה חלש להחריד. ועל ואן בומל אני כבר אומר מזמן שהוא אחד השחקנים הטובים והחשובים בעולם.
    מעניין, לירן, אם אתה זוכר איך אגאלי הגיע לשאלקה כמושיע הגדול. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

דרך אגב, מישהו יודע איפה גלדסון מסתפר?

3. Raulito Madridista

אחרי שבאיירן ספגה אתמול את השער, כל הקבוצה הייתה בפאניקה ושום דבר לא עבד. אני חושב שהיה משחק לא גדול בכלל שלה, אבל מה שחשוב זה שהיא יצאה עם הנקודות.
    נדב, אני זוכר שבאת בטענות לריברי וציינת באחת ההודעות שלך, שבכלל לא היה אכפת לך אם הוא היה נמכר ועוזב. אני חושב שאתמול החילוף שלו החליש את באיירן בצורה משמעותית. הוא עושה המון עבודה, הוא נותן פס ומייד הולך להתפנות כדי לקבל את הכדור. התנועה שלו ללא כדור היא פנטסטית וגם הדריבל שלו מצויין.
    ואן בומל היה אחד מהמצטיינים אתמול ובכלל, הפתיע אותי מאוד איך אחרי עונה רעה בברצלונה, הוא הגיע לבאיירן והפך למאסטר במרכז המגרש.
    מירוסלב קלוסה לא נגע אתמול בכדור, אחת ההופעות היותר חלשות שלו, ואותו דבר גם לגבי אלטינטופ, שכל כדור שהגיע אליו הוא איבד.
    לוקה טוני קצת אגואיסט מדיי, אבל בהחלט מרשים איך הוא משרה פחד על ההגנה, אסור לעזוב אותו לשנייה אחת.
    לא מתאים לראות את באיירן הגדולה מתגוננת ואת היצפלד מכניס קשר אחורי במקום חלוץ.
    אני חושב שהמשחק הזה משקף את כל העונה של באיירן - הכל מתחיל נהדר וזורם, אבל כשמגיעה תקלה, הכל נראה רע, זה מסביר איך הייתה לה תקופה של תוצאות תיקו בלבד, אגב, פרט לברמן היא עדיין לא ניצחה השנה יריב רציני בבונדסליגה. באיירן מסוגלת להרבה יותר.
    אחרון שאני רוצה לציין זה את ווילי סניול. אני דווקא מאוד לא התרשמתי ממנו, הוא מסר ליריב יותר מדיי והיה רך בחלק ההגנתי, אני חושב שהוא לקראת הסוף. רואים שהוא לא שיחק הרבה זמן.
    הדבר שהכי לא מובן לי, זו הסיבה לפגרה הארוכה והמטופשת הזו, זה מאוד פוגע בקבוצות.

4. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואני לא חוזר בי. הייתי שמח אם היו מעיפים אותו. ולא בגלל היכולת שלו.

הוא הוחלף כי הוא נפצע. חוץ מהגול שלו ועוד פריצה אחת הוא היה אתמול חלש מאוד. לא ראינו ממנו הרבה, אבל אכן היציאה שלו החלישה אותנו, במיוחד בגלל שאלטינטופ היה חושך גמור.

מתפלא עליך. גם בברצלונה הוא היה מצויין, יש לו (הכי) הרבה מניות בזכיה שלהם בליגת האלופות. שים לב מה קרה לקבוצה מאז שהוא לא שם, כשתיאורטית הם היו צריכים להתחזק. במקומו בהרכב (גם אם לא בתפקיד שלו) משחק מסי.

איך הגעת לזה. הגול הראשון הוא כולו בזכותו ובזכות זה רוברטו. מסירה פשוט גאונית של קלוזה בנגיעה אחת לזה רוברטו שהכניס את הכדור לריברי. בכלל לדעתי הוא קצת סובל בגלל טוני. כשטוני משחק באיירן משחקת עם המון כדורים ארוכים (כמו שראית את סניול אתמול) וזה לא ממש הסגנון המתאים לקלוזה. עם זאת, הוא רץ, נלחם, מוסר, מפנה מקום וחבל שהוא לא היה קצת יותר אגואיסט אתמול ובמקום לנסות למסור לטוני הוא היה יכול להבקיע גול.

5. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

זוכר, זוכר...אחד הפלופים היקרים ביותר של שאלקה. עצה אל תזכיר לאוהד שאלקה את השם ( די רגישים בנושא הגילזנקירשנים).

יוני, שמדובר בקבוצה כמו רוסטוק, שהכוכב הגדול שלה הוא קשישא ביינליש ( שהיה כמובן פצוע אתמול) אתה לוקח את השחקן הכי יצירתי שלך, השחקן היחידי שיודע לפתוח משחק אתה יורה לעצמך ברגלים. עדיף אותו נכה מאשר להכניס את רג'יס דורן, הנגה או עוד מיליון חלוצים מהקליבר הזה.

נדב, לא יודע או שזה משהו נגד איטלקים או שאתה פשוט ביקורתי בטירוף. לא יודע אני אישית פשוט אוהב אותו, מכלום הו עושה מצבים, תמיד ברחבה משום מקום הכדור יגיע אליו ( המיקום שלו מדהים) והוא פשוט לטעמי הסקורר הטוב בעולם.

לגבי קלוזה, נדב, הוא החטיא אתמול גם הזדמנויות ונראה בעיקר חלוד. מה שכן זה די שגרתי בתחילת הסיבוב.

אתמול לקראת אמצע המחצית הראשונה הוא קיבל כדור מזווית קשה ובעט שבתוך הרחבה עמדו טוני וקלוזה. אמרתי לסלע " עכשיו אצל נדב בבית בטח הכפכפים מתעופפים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

!!!

מה קרה לך...זה אין http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏2/2/08
  6. Raulito Madridista

נדב,

אם לבאיירן היו עוד כמה שחקנים כמו ריברי בהרכב, היא הייתה במצב הרבה יותר טוב. כל שחקן עושה את הטעויות שלו. הוא ניסה אתמול לבעוט מזווית בלתי-אפשרית, או.קיי, לגיטימי, קורה לכולם. אתה פשוט 'מחפש' אותו במשחקים של באיירן ומתעלם מכל הפעולות הטובות שהוא מבצע. אתמול הוא עשה שטות, אבל כבש שער.
    אין שחקן בבאיירן שעושה את התנועה ללא כדור כמו שריברי עושה. הוא כל הזמן בתנועה ואני מאוד מעריך אותו.

בקשר לואן בומל, הוא היה נראה מאוד מיותר בברצלונה. הוא לא הביא את אותה יכולת מאיינדהובן לידי ביטוי בקטלונים. אני חושב שלרונאלדיניו, אטו, מארקז, פויול וואלדז יש מניות הרבה יותר גבוהות בזכייה שלהם בצ'מפיונס-ליג מאשר לואן בומל. המצב של ואן בומל בברצלונה היה שפשוט הוא נבלע בין סוללת השחקנים בקישור. בליגה היו לו 24 הופעות ו2 שערים שזה מאזן שלא הייתי מתגאה בו. היכולת שלו בבאיירן הרבה יותר גבוהה. אגב, נדמה לי שצ'אבי היה פצוע וגמר את עונת 06\2005, רק בגלל זה ואן בומל נכנס להרכב.
    מסי משחק בכלל כחצי חלוץ באגף שמאל, ואן בומל היה השחקן השני בשלישיית המרכז של הקבוצה.

אני חושב שטוני זה נכס לכל קבוצת כדורגל. מחצי מצב הוא מבקיע שער, הוא כל הזמן מסוכן. באיירן אתמול לא הצליחה להניע כדור וזה לא בגלל טוני. בדר"כ באיירן משחקת על הנעת כדור מסודרת וטוני מבקיע שם בקצב.
    אני חושב שיש מתיחות קטנה בין טוני לקלוסה. למשל, קלוסה ניסה למסור לטוני כדור עומק ולא הצליח טוני גער בו, זה דבר קצת מכוער. בריאל מדריד, אם רוביניו מנסה למסור לראול וזה לא מצליח, ראול מסתובב אליו ומוחא לו כפיים, ככה זה צריך להתנהל.

נקודה שיש לי להוסיף, בקשר לחלק ההגנתי של באיירן. היא ספגה אומנם 9 שערים ב-18 מחזורים, זה המספר הכי טוב באירופה, אבל המאזן מאוד משקר. ההגנה שלהם לא יציבה ומי שבזכותו המאזן הוא כזה, זה רק אוליבר קאן. אתמול לפני הגול הוא לקח בעיטה אדיר ובכלל קאן השנה מאוד מפתיע אותי. אני בטוח שהרגע בוא הוא ייתלה את הנעליים יהיה יום עצוב מאוד לכל אוהדי באיירן מינכן וגם לחלק מחובבי הספורט.
    מרכז הגנה שכולל את לוסיו ודמיכליס אותי לא כל-כך מרשים, האמת.

נערך לאחרונה ב: ‏2/2/08
  7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

http://www.bild.de/BILD/sport/fussball/bundesliga/2008/02/02/rostock-bayern/hg-spielernoten/spielernoten-gross.Xxx

הציונים של הבילד דומים מאוד לציונים שהשחקנים קיבלו גם באתרים המתחרים.
    טוני גם ששיחק לבד אחרי שהיצפלד הוציא חלוץ והכניס קשר כדי לעצור את רוסטוק, עדיין היה טוב ואף אולי טוב יותר. כולם רועדים שטוני ברחבה ואיכשהו הכדור תמיד נדבק אליו ויוצר סכנה. תהרגו אותי לא יודע איך אבל זה פשוט ככה. גול זה כמובן כבר דבר שגרתי אצל טוני וזה מדהים כמה אנחנו חייבים גול ממנו כל משחק, פשוט זה מה שהופך אותנו לקבוצה גדולה.
    עוד בולטים במספרים הם לאם וריברי. אז המגן בהופעה חלשה, אבל לא הייתי מקצין ונותן לו 5. בסך הכל הוא היה ממוצע כמו כל האחרים. לגבי ריברי זה גם קצת מוקצן והוא צריך לקבל ציון ממוצע גם הוא. רק טוני היה באמת ברמה אחרת של כדורגל - "וורדלקאס".

8. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואן בומל לא צריך להבקיע שערים, בטח לא כשיש את רונלדיניו ואטו ועוד חלוץ. הוא צריך להביא איזון ולסגור וזה מה שהוא עשה. וזה גם מה שאין לקבוצה מאז שהוא הלך ובמקומו (שוב לא במקומו בתפקיד על המגרש, אלא פשוט זה איננו על המגרשוזה ישנו ישנו - זה השינוי היחיד במערך של הקבוצה) משחק מסי. ברור שמסי לא אמור לעשות את מה שואן בומל עשה וזו בדיוק הבעיה.בברצלונה, מאז שואן בומל, עזב אין מי שיעשה את מה שהוא עשה (עם כל הכבוד לדקו). עם ואן בומל ברצלונה הייתה הקבוצה הכי מפחידה וחזקה בעולם, בפור, ומאז שהוא עזב, טוב את זה אני לא צריך לספר לך.

+
    שכחת את ההחמצות שלו מהסיבוב הראשון בשבגללן באיירן סיימו את הסיבוב במקום הראשון רק בגלל הפרש שערים ולא על נקודות. אבל אין לי טענות אליו. הטענות שלי הן, וזה לא רק אתמול, שכשהוא על המגרש הקבוצה נוטה לשחק בכדורים ארוכים אליו במקום להניע כדור. וחבל, כשבאיירן מניעה כדור קשה מאוד לעצור אותה והיא נראית הרבה יותר טוב מאשר כשהיא משחקת בכדורים ארוכים. תשוו את המשחקים בתחילת העונה לאלו של סוף הסיבוב.

+
    שוב, לא בגלל היוכלת או ההחמצות שלו אני לא רוצה אותו. בגלל הגישה שלו. תשאלו את אוליבר קאן. בדיוק בגלל זה גם אין לו טענות מיוחדות לאותו המצב שלו שאתם מתארים. זה קורה. שיקול דעת לא נכון הוא בעצמו לא בטוח אם הוא רצה למסור או לבעוט ויצא ככה.
    בלי קשר, אני חושב שאתמול היה אחד המשחקים הפחות טובים שלו. הוא נראה חלוד/חסר בטחון/אין לי הסבר, אבל איבד הרבה כדורים ולא עשה את מה שרגילים ממנו לעשות.
    המצטיינים אתמול הם ואן בומל, מיקו וזה רוברטו לפי הסדר הזה. כל השאר היו סבירים (מי קצת פחות מי קצת יותר), כאשר אלטינטופ היה חלש מאוד ואוטל היה מעל הממוצע אבל שיחק רק רבע שעה בערך.

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

נו יוני להמשיך למה דול אידיוט?
    0-2 לדואיסבורג על דורטמונד אחרי 30 דקות >> ביזיון!

גם לברקוזן בפיגור בקוטבוס שכובש השער פפדופולוס מושאל לקוטבוס מ.... לברקוזן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    גרפיטה מעלה את וולפסבורג ל 0-1 בבילפלד.

10. הגבר באדום Member

1-0 להאנובר מול האמבורג. חושטי העלה את ה-"96" ליתרון אחרי ביצוע פנדל, שהיה מזה מפוקפק!!!!!!

11. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

בתור אוהד כדורגל אהבתי מאוד את המשחק של דורטמונד בדואיסבורג אך בתור אוהד דורטמונד התיקו הזה הוא מאין הפסד לאחרונה בטבלה. המחצית הראשונה שעלייה אין הרבה מה להגיד, שליטה מוחלטת של הזברות ועם ניצול המצבים שהובילו לשני שערים. המחצית השנייה החלה בסערה דורטמונד פתחה הרבה יותר טוב ושלטה במשחק באופן שוטף, הבעיה שהשופט בטוב ליבו החליט לשרוק פנדל שלא היה ולא נברא, דדה גלש אל הכדור אך המרחק בין התקרית לבין מיקום השופט הייתה רחוקה ולכן היה קשה לשפוט את זה אך בכל זאת נפסק לטובת הזברות. אין ספק כי רוח הלחימה של בורוסיה דורטמונד במחצית השנייה היתה מעולה והיה ניתן להבחין בשינוי שדול עשה כאשר הוא הוציא מגן כאשר התוצאה 3-1 לזברות והכניס חלוץ.

שבוע הבא המבחן הגדול, Wir wollen den derbysieg

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

קלימוביץ מציל את דורטמונד בדקה ה90 בדרך ל 3-3.
    המבורג ממשיכה לפשל הפעם רק 1-1 בבית נגד הנובר שממשיכה להיות קרובה למקומות שמובילים לגביע אופ"א.
    פנין הרכש החדש של פרנקפורט מרשים בהופעת הבכורה שלו עם שלושער לשער הרטה ברלין האומללה. קוטבוס הוליכה עד הדקה ה70 עוד 0-1 אבל באייר לברקוזן הוכיחה שלא לחינם היא איפה שנמצאת וניצחה עם צמד של רולפס 2-3.
    קרלסרוהה ממשיכה גם היא לרוץ עם ניצחון חשוב 0-2 על נירנברג שאיבדה בתחילת המחצית השניה את הבלם שלה וולף.

13. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

היה כל כך מהנה לראות אתמול את באיירן אחרי חודש וחצי שהיו כמו גסיסה בשבילי, שעה וחצי ששכחתי את כל הצרות.

אמנם אחרי סיבוב שלם + משחק בהחלט ניתן לקבוע שרוסטוק אחת הקבוצות החלשות בליגה אם לא החלשה שבהם. לטעמי 2-1 זו תוצאה שלא משקפת את הלך הרוח במשחק אתמול, 4-1 הייתה תוצאה מתאימה קצת יותר. חבל שיצא לנו לטעום מריברי רק מחצית אחת(אלטינטופ-אכזב, אבל אני מאמין שהוא דיי חלוד והוא יחזור אט אט לכושר), אבל מי שבאמת הרשים אותי אתמול היה ויילי סניול. היה נפלא לראות אותו רץ אתמול על הקו כאילו הוא רק אתמול הוא עלה מהנוער.

ותודה ענקית לספורט 5, שפתחה את הערוץ הלייב אתמול שיכולתי להנות מהמשחק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

14. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

אני חושב שאפשר לנסח זאת בצורה שונה, תוצאה שלא משקפת את החלק הראשון של המשחק. בחלק השני קיבלנו משחק נהדר מחניכי פרנק פגלסדורף שהראו כי הם לא פראיירים ולא רעים כלל בניגוד למקומם. במידה והלחץ של הדקות ה60-80 היה נמשך לאורך רוב המחצית השנייה אני חושב שרוסטוק היו יכולים להוציא תיקו ואפילו יותר מזה. אך מילה טובה מגיעה לווילי סניול שהוא פשוט אדיר, יכולות הגנתיות יוצאת מן הכלל.

15. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת שהיציאה של ריברי דיי הוציאה את רוח הקרב מבאיירן, אך למרות זאת באיירן נתנה משחק מצוין(איפה לפני הפגרה ראינו את באיירן כזו?), והניצחון חשוב מאוד להמשך הדרך. התוצאה פחות רלוונטית כרגע, זה יותר פוש להמשך המאבק על התואר.