המחזור ה-16:: הסוף של פרארה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Nesta, ‏11/12/09.

1. Juventini Gaetano Scirea היכל התהילה

לא שזה משנה, אבל דייגו החטיא בכוונה, נהדר. אני לא יודע מה הבעיה של פרארה, באמת. הבנאדם לא מחובר לראש, הקבוצה בפיגור 3-1 ואז הוא נזכר להעלות את ג'יובינקו על המגרש. פשוט נמאס, נמאס לשאול את אותה השאלה, אבל אשאל אותה בפעם האחרונה: למה אתה לא עולה עם ג'יובינקו מהדקה הראשונה?! העיקר יש לך את מולינארו, פאולסן וטיאגו האימתנים. כואב לראות הגנה שפעם הייתה בלתי חדירה וכיום הגנה מחוררת שהייתה מביישת קבוצת אמצע טבלה בכל ליגה שמכבדת את עצמה. פרארה לא יפוטר, הרי חייבים לתת לו להמשיך את "הפרויקט" המבורך עליו דובר כה רבות.

בשורה התחתונה עוד עונה הולכת לאבדון, ושוב פעם מתחילים לחשוב על העונה הבאה מוקדם מהרגיל. פשוט עצוב.

נערך לאחרונה ב: ‏13/12/09
  2. Joel Gion Member

אוי נו, תפסיקו לזיין ת'שכל. ליובה יש סגל מעולה (בוודאי ביחס ליריבות הפוטנציאליות שלה לצמרת) שראוי להרבה יותר ממה שהמאמן הכושל שלה מצליח להוציא ממנו.

הסיבה היחידה שאני לא עצבני אחרי המשחק הזה היא התקווה שלי שאולי הרמיזות של התקשורת האיטלקית מהשבוע האחרון יהפכו למציאות וההנהלה תחליט בשעה טובה לפטר את פרארה. מצד שני, אני לא מתמלא אופטימיות כשאני נזכר בשמות המועמדים להחליף אותו.
    אני רוצה שנחזור להיות יובנטוס - מאמן על הוא הדבר החיוני ביותר בשביל שזה יקרה, גם אם לא בן רגע. לא רוצה סימני שאלה כמו פרארה, ולא מאמנים בינוניים כמו ראניירי ומנ'ציני. אני רוצה את קאפלו. רוצה את אנצ'לוטי, את ליפי. רוצה שנחזור להיות מה שהיינו פעם, הקבוצה הגדולה בעולם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/12/09
  3. Juventini Gaetano Scirea היכל התהילה

אף אחד לא מנסה לזיין לך בשכל. ליובה יש סגל בינוני, מהדרג השני באירופה, אני לא מבין מאיפה הוצאת את המילה "מעולה". יש יותר מחצי הגנה שצריך להחליף, חלוצים בינוניים וקישור לא מספיק דומיננטי. חצי מהקבוצה הנוכחית צריכה להיזרק לפח.

אתה יכול להמשיך לרצות את קאפלו ואנצ'לוטי. חס וחלילה אם ליפי יחזור ליובנטוס לאחר הכהונה שלו בנבחרת. הבנאדם בירידה, עם כל הכבוד להישגים האדירים שלו. בשנתיים האחרונות לדעתי הוא פשוט איבד את זה. לרצות אפשר מפה ועד להודעה חדשה. גם אני לפעמים חולם בהקיץ וחושב שיש לנו את אינייסטה וצ'אבי בקישור.

4. Joel Gion Member

כל הכבוד, רון קופמן.

מלו היה אחד משני הקשרים הטובים באיטליה בעונה שעברה ושחקן הרכב קבוע בברזיל, ביובה הוא נראה רוב הזמן כמו כריסטיאן ברוקי; גרוסו מספק את הסחורה כל משחק מחדש בנבחרת ואצל פרארה מדשדש בבינוניות; אותו דבר קנבארו, שאמנם נמצא בירידה בזמן האחרון, אבל עדיין בלם נפלא שבנבחרת רוב הזמן שומר על רמה גבוהה; על דייגו מיותר להרחיב, שחקן מדהים שלא מצליח לסגל לעצמו זהות בגלל שינויי השיטה והדרישות ההזויות של פרארה; גם סיסוקו, קאמורנסי ואמאורי רחוקים השנה מהיכולת הנדרשת - יכול להיות באמת שכולם שכחו לשחק כדורגל, או שהבעיה היא לא בהם אלא באיש ש"מסדר" אותם על המגרש?
    גם אם אתה לא אוהב את המילה "מעולה" (שלי אישית אין שום בעיה איתה), תהיה חייב להסכים איתי לפחות שהסגל של יובנטוס שווה הרבה יותר ממה שפרארה מצליח להוציא ממנו, ושאצל מאמן ראוי היינו רואים שיפור גדול ביכולת של רוב, אם לא כל, השחקנים האלה.

מה עוד? פספסת את כל הרעיון שלי עם השמות של המאמנים שזרקתי (מאמני עבר ביובה, זוכר?), ובאמת שאת המשפט האחרון שלך לא הבנתי.

5. FelaKaT Member

אוהד יובה שרוצה את אנצ'לוטי ביובנטוס? טוב. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

הרכש של יובה מתברר כלא נכון-מלו דומה יותר לסיסוקו ופאולסן מאשר לד'אגוסטינו; גרוסו לא הרשים אף פעם באמת ברמת הקבוצות; קאנברו לא היה רכש נכון מלכתחילה וכמובן שמעל כולם נמצא פרארה שתהברר כהימור עלוב.

בכל מקרה, אין בשוק מאמנים טובים באמת. הידניק לא זוכר מתי אימן פעם אחרונה קבוצה לאורך עונה שלמה והצליח בה, מאנצ'יני זה הימור מסויים ורייקארד הוא לא מאמן שמתאים ליובנטוס.

טוב, גלשנו יותר מדי מהדיון, בנוגע למשחק היום, כמה פעמים פרארה יעלה את אמאורי-טרזגה בחוד ופאולסן בקישור כדי שיפול לו האסימון שזה פשוט לא זה?

6. Juventini Gaetano Scirea היכל התהילה

תודה, רסקה. הסגל הזה בהחלט שווה הרבה יותר ממה שפרארה מוציא ממנו. גרוסו מאז המונדיאל נמצא בירידה מתמדת, בליון הוא היה שחקן ספסל בעונה האחרונה, ועשה הכל בכדי לברוח ליובה ולנסות לשכנע את ליפי שיקח אותו למונדיאל כשחקן הרכב. גרוסו בירידה, ואפשר לשים לב שלאט לאט קרישיטו תופס את מקומו. קשה לי לראות את ליפי פותח עם קרישיטו במונדיאל, אך כיום הוא המגן השמאלי הטוב באיטליה ללא עוררין. גרוסו הוא בינוני הגנתית ובינוני התקפית. כל פעם שהוא עולה קדימה הוא משאיר חורים אדירים, העונה לפחות 5 שערים הם באשמתו הישירה. קרישיטו, יקירי, מחכים לך בעונה הבאה.

קנאברו נמצא בירידה עוד מתקופתו בריאל, אני ממליץ לך בחום לראות את משחקיו בעונה האחרונה בריאל, הבנאדם היה פשוט פתטי, עשו ממנו פשוט צחוק, והעונה הזה נמשך. העונה היו לו 2 הופעות הירואיות (וגם זה בקושי, קשה בגיל 36 לסחוט מעצמך משהו), וחוץ מזה, נאדה. תראה אותו במשחק היום, תראה אותו מול קליארי, תראה אותו מול באיירן, ובכלל תראה את ההופעות האומללות שלו העונה ביובנטוס. כיום קנאברו אוכל כל הטעיה שנותנים לו (תראה את הפנדל שהוא גרם היום). קנאברו הרבה, הרבה מעבר לשיא, שנות אור, ואני ממליץ לו מכל הלב בסיום העונה להגיד תודה ולפרוש, כי אם לא, והוא ימשיך בעונה הבאה לשחק כדורגל זה יהיה פשוט מבזה עבורו, ומצחיק עבורנו. ועוד יותר עצוב יהיה לראות אם הוא יהיה זה שיפתח לצידו של קייליני במונדיאל (99.9% שכן). ליובנטוס יש רק בלם אחד בקבוצה, ושמו קייליני. קנאברו ולגרוטלייה זה פשוט בדיחה. להתחיל לתת לאריאודו דקות.

אחרי המשחק מול באיירן, קראתי למלו פלופ, וטעיתי, בעיקר מכיוון שהגבתי בלי לחשוב יותר מדי. אני לא תולה את כל האשמה עליו, במשחק מול באיירן הוא שיחק ללא עזרה, ומובן שהוא נכשל פעם אחר פעם. אבל כן אפשר להאשימו בכל הסלאלולים, דריבלים ועקבים שהוא עושה ברחבת ה-16 במקום להרחיק את הכדור. זה לא קרה רק מול באיירן, זה קורה כמעט בכל משחק. מלו משחק בלי רצון, בלי נשמה, ובזה אני מאשים אותו.

סיסוקו הוא חידה, והוא לא נכלל אצלי ברשימת המאכזבים. סיסוקו הוא אחד הקשרים האחוריים הטובים בעולם, ואידיוט מי שלא יסכים. הבעיה עם סיסוקו זה כמות הפציעות שלו, רק לפני חודשיים וחצי הוא חזר מפציעה מאד קשה ואתמול התברר שהוא נפצע ויעדר חודש. כמובן שאם זה ימשך ככה, קשה מאד יהיה לסמוך עליו בטווח הארוך.

קאמורנסי נהדר ואני גם לא מאשים אותו בשום דבר, למרות שהוא לא שומר על יכולת אחידה, ואל תשכח שהוא כבר בן 33, כמה זמן עוד תמשיך לסמוך עליו ולא תביא לו מחליף/יורש? אין לנו קיצוניים מחליפים(!)

אמאורי התברר תחילה כרכש פנטסטי, אך כיום הוא לא יותר מחלוץ בינוני שכל הזמן מחפש את המריבות והתבכיינויות לשופט. אמאורי הוא שחקן מריר שכל הזמן הולך עם פרצוף חמוץ ועצבני, וזו אחת הסיבות שהבנאדם פשוט לא כובש. תראה את הרקורד שלו בליגת האלופות. זה חלוץ שאמור להוביל את יובה קדימה? 22.5 מיליון אירו שולמו עליו ומה קיבלנו? 16 שערים ב-47 הופעות. רקורד שאולי יכול להתאים לפלארמו, אבל לא ליובה.

קימנטי (מה הוא עושה חוץ מלחמם את התחת על הספסל?), לגרוטלייה, מולינארו, קנאברו, דה-צ'לייה, זבינה, גריגרה, בראצו, פאולסן, טיאגו, אמאורי ועוד מספר שחקנים שאני מתלבט האם כדאי להכניסם לרשימה השחורה. אתה צודק, ללא ספק סגל נהדר.

המשפט האחרון שלי אמר שאני חולם ורוצה שיהיו לי שחקנים כמו אינייסטה וצ'אבי בקבוצה, בדיוק כמו החלומות שלך לראות את קאפלו/אנצ'לוטי/ליפי על הקווים.

7. Juventini Gaetano Scirea היכל התהילה

דאבל. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏13/12/09
  8. 亚历山大帕托 Member

בארי הוציאה תיקו מאינטר (בעודה מקופחת) ומילאן בסאן סירו וכנראה הקבוצה היחידה שלא הפסידה לאחת מטופ 3 (סתם זורק את זה). זאת קבוצה שנלחמת על מקום באירופה ולא איזו סיינה, תנו קצת כבוד.

מבחינת הפוטנציאל, הסגל שיובה בנתה בקיץ היה הכי חזק בליגה. אין ספק שהמאמן הוא האשם העיקרי במצב הקבוצה מאחר שהוא לא מצליח למצות את הכשרון והיכולת של השחקנים. לי חבל לראות ככה את צ'ירו, ואין לי שום זיקה אליו, כך שאני לא מבין למה אוהדי יובה שונאים כל כך אגדת עבר שלהם. זה שהוא נכשל בהזדמנות הראשונה שלו כמאמן לא מהווה סיבה מוצדקת, קצת פרופורציות.

הלוואי והמשחק שלנו בטורינו היה מתקיים הערב. אם ימנו מאמן חדש עד סוף החודש זו תהיה עוד סיבה לדאגה.

9. Joel Gion Member

התחלת במשפט הזה, שהיה הכוונה שלי מלכתחילה, אז למה לעזאזל כל המגילה המיותרת אחרי? זה כל מה שטענתי. שליובנטוס יש סגל לא רע בכלל (אני מבין שהמילה "מעולה" מפחידה אותך, אני לא אשתמש בה מעכשיו) שראוי ליותר ושפרארה לא מנצל אותו כמו שצריך, ולכן הוא הבעיה של יובנטוס ולא השחקנים.

רוב ה"רשימה השחורה" שלך מורכבת משחקני משנה (כאילו שגריגרה ולגרוטלייה שחקני גיבוי פחות טובים מאודו וקורדובה. או שהשוער השלישי הוא בעצם הבעיה של הקבוצה?) או כאלו שמסיבות כאלו ואחרות לא מציגים השנה יכולת גבוהה.

הייתי מגיב לכל אחת מהדוגמאות שהבאת פרטנית, (לדוגמא מבקש ממך למנות 5 שערים שגרוסו אשם בהם ישירות, או מזכיר לך שקנבארו במשחק מול באיירן היה טוב מאוד והיום לא בטוח בכלל שעשה פנדל על בארטו. אולי אפילו מתחיל לספר לך על היתרונות הרבים שיש לאמאורי. לפחות אני שמח שהשתכנעת לגבי מלו ושהוא לא פלופ בעיניך!), אבל אין לי לא זמן ולא כח לזה עכשיו. השורה התחתונה ברורה לי, ואני מבין שגם לך - הסגל שסקו ובלאן בנו השנה היה צריך לספק תוצאות הרבה יותר טובות והקבוצה כולה הייתה אמורה להיות הרבה יותר יציבה ועקבית ביכולת שלה. הסיטואציה שנוצרה היא שמאמן לא יוצלח מונע מכל הדברים האלו להתקיים, ולכן הוא, ולא "חצי סגל" צריך להיות מוחלף.

בנוגע למשפט על ליפי וקאפלו - החלום שלי הוא לא לראות אותם אישית מאמנים את יובה. החלום הוא לחזור לימים הטובים בהם המאמנים הטובים בעולם הדריכו את הקבוצה. שום קשר לאינייסטה או מסי. ומילה אחרונה בקשר לאנצ'לוטי, כבר כתבתי פה בקיץ שלא מעניין אותי יותר מה שהוא עשה עם הקבוצה כשהייתי בן 12, והלוואי שהוא היה מגיע אלינו במקום ל'צלסי.

10. Juventini Gaetano Scirea היכל התהילה

כאשר הגיבוי שלך מהספסל הוא כ''כ עלוב, אך אתה בכלל יכול להעיז לחשוב על לזכות באיזשהו תואר? אבל עזוב, אתה צודק, קנאברו ענק, גרוסו מדהים ועדיין ההגנה ספגה 19 שערים, כן שמעת נכון, ב-16 משחקים בלבד, ואני לא מכליל בכל זה את הספיגות בליגת האלופות. אני לא יכול להיזכר עכשיו בכל שער ושער שגרוסו היה אשם, אך עלו לי לראש אחרי 10 שניות מחשבה 2 גולים שהיה האחראי הבלעדי: 1) השער המצמק של סמפדוריה. 2)השער המצמק של אטאלנטה. תעשה לי טובה, אני לא מנסה לספר סיפורים. גרוסו הוא חור הגנתי. הוא אחראי על 4-5 שערים ללא כל החורים שהשאיר אחריו שהיו יכולים לעלות בעוד כמה שערים. לא משנה כמה יתרנות תספור לאמאורי, מספר המגרעות שלו יהיה רב הרבה יותר. גם אני שמח שהבנתי שמלו הוא לא פלופ! אין לך את הזמן והכח להתווכח, לי דווקא יש. הסיבה היחידה שאני עוד מנסה להוכיח משהו ב-2 וחצי לפנות בוקר זה בגלל שאני עדיין עצבני מההפסד של יובה ושאין לי מחר עבודה. חצי מהסגל חייב להיות מוחלף. הבלוף בסופו של דבר תמיד מתגלה, לא משנה מה. קבוצה שאין לה עומק אין לה מה לחפש באירופה, וגם בליגה קשה לי לראות איך יובנטוס יכולה להתסדר עם חומר השחקנים הנוכחי (כאשר נפצעים לך מספר שחקני מפתח, הפלופים לא יצילו את המולדת). אני לא מדבר העונה, אלא בכלל, כאשר אין לך מספר רב של שחקנים איכותיים.

לילה טוב. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

11. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

פרארה חייב להתפטר מיובה למרות שלא נראה לי שיפטרו אותו בזמן הקרוב. אני לא מבין אותו, הוא סמל ביובה בתור שחקן והיא היתה הקבוצה האהודה עליו ועכשיו הוא נהנה להרוס אותה.

אם שמתם לב, בפנדל של יובה כיוונו לדייגו לייזר לכיוון העין, פיפ"א חייבת לטפל בתופעה הזו שכבר התרחשה במשחקים רבים.

12. milanezi22 Member

מה שטוב אצל יובה זה שמוכנים להשקיע שם בשחקנים צעירים , וגם מוציאים כספים. דייגו,מלו ואמאורי זו השקעה לעתיד. אלה שחקנים שעוד יוכיחו את עצמם, אם לא השנה אז בעונה הבאה.
    יש מחלקת נוער וכשרונות רבים צומחים ומגיעים לשם.
    בכל זאת זו שנה ראשונה של השחקנים החדשים, והיו חילופי מאמנים באמצע העונה.
    לא הכל עובד בכדורגל לפי הספר. קשה להפנים, אבל זה החיים.

מלבד האשמה של פרארה שלא השתמש מספיק בג'ובינקיו, קודם כל צריך לבוא בטענות לזקנים של יובה שכבר לא עומדים בעומס, כולל קאנאברו וגרוסו. בלי קיאליני אין הגנה

גם בצ'לסי יש את לאמפרד,באלאק ודרוגבה שעברו את ה30 אבל עדיין מציגים כדורגל ברמות הגבוהות ביותר.

בסה"כ זה לא כזה ישנה אם יובה תסיים מקום 2-3 . הפספוס הגדול השנה זה הסקודטו, ובצ'מפיונס כבר מזמן היא לא בעניינים.
    ביינתים לפחות ההנהלה שלכם פתוחה לשינויים.
    אצלינו כבר 3 עונות רצוף אותה גברת בשינוי אדרת, והעתיד לא נראה ורוד יותר מדי. כך שבאמת עדיף לקחת את הכל בפרופורציות. לא לכולם יש את מוראטי ששופך כספים כמו מטורף

13. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסגל של מילאן למשחק היום נגד פאלרמו:
    Dida, Storari, Antonini, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Nesta, Zambrotta, Abate, Ambrosini, Flamini, Pirlo, Seedorf, Borriello, Di Gennaro, Huntelaar, Inzaghi, Pato, Ronaldinho.

יאנקולובסקי חוזר לאחר חודשיים בהם היה פצוע בקרסול ויפתח על הספסל.

ההרכב הצפוי:
    דידה
    זאמברוטה קאלאדזה נסטה אנטוניני
    אמברוסיני פירלו סידורף
    רונאלדיניו בוריילו פאטו

עריכה: לא שמתי לב לסיקור, אני מצטער.

14. Juventini Gaetano Scirea היכל התהילה

http://www.lega-calcio.it/res/img/shield_lazio_medium.Xxx לאציו - ג'נואהhttp://www.lega-calcio.it/res/img/shield_genoa_medium.Xxx
    יום ראשון, 16:00 שעון ישראל
    סטאדיו אולימפיקו, רומא

http://img148.imageshack.us/img148/9012/dbupdateseditorshb1.Xxx
    הביאנקוצ'לסטי מארחים את ג'נואה, לאחר עוד הפסד, הפעם אחרי ההפסד בדרבי לרומא והם נשארים ללא ניצחון 13 משחקים ברציפות. התוצאות הגרועות של לאציו השאירו אותה במקום ה-16 כאשר היא רחוקה נקודה אחת בלבד מהמקום שמוביל לסריה B. למרות זאת, הופעתה של לאציו במשחק האחרון נגד רומא נתן לבלארדיני ששרוי תחת אש מצד ההאוהדים שביב של תקווה. "קבוצתי נתנה נגד רומא הופעה משכנעת. כמובן שזה לא עזר לנו תחת הנסיבות, אך אני בטוח שאם נמשיך לשחק בצורה הזו התוצאות יבואו לטובתנו. אנחנו צריכים לצאת מהמצב הקשה ע''י כך שנראה את אותה הנחישות והאופי ששחקניי הראו נגד רומא. נשארו לנו 2 משחקים עד לפגרת חג המולד ואנחנו צריכים לתת את הכל בכדי לשנות את מיקומנו בטבלה, החל מיום ראשון." קפטנה של הביאנקוצ'לסטי, תומאסו רוקי יודע שחבריו יצטרכו לפעול יחדיו בכדי להצליח בסטאדיו אולימפיקו ולנצח בפעם הראשונה מאז ה-30 באוגוסט. "אנחנו מודעים לכך שרק באמצעות מאמץ, זיעה ונחישות נוכל לצאת מהמצב הקשה אליו נקלענו. יש לנו את הפוטנציאל לעשות זאת, אך מהרגע, כל משחק בשבילנו הוא כמו משחק גמר. אנחנו פוגשים את ג'נואה ביום ראשון וזה לא משנה את מי אנחנו פוגשים בגלל שמטרתנו היחידה היא לצאת מנצחים אחרי המשחק." בלארדיני יקווה שרוקי וזראטה סוף סוף ימצאו את הרשת לאחר 3 משחקים בהם הקבוצה לא הצליחה למצוא את שער היריבה.
    http://www.corrieredellosport.it/images/82/C_3_Media_936182_immagine_det.Xxx
    בלארדיני. אולי הפעם?

http://img148.imageshack.us/img148/9012/dbupdateseditorshb1.Xxx
    קבוצתו של ג'יאן פיירו גאספריני יוצאת למפגש נגד לאציו אחרי תיקו 2 מול פארמה. ג'נואה מדורגת במקום השביעי ורחוקה ביחד עם 2 קבוצות נקודה אחת בלבד מהעפלה למוקדמות ליגת האלופות, דבר שיתן הרבה מוטיבציה לשחקניו של גאספריני. "אנחנו משחקים מול קבוצה שנואשת לחזור לנצח." אומר שוערה של ג'נואה, מרקו אמליה. "אך אנחנו בפורמה טובה ואחנו ניסע לסטאדיו אולימפיקו ברומא במטרה לחזור הביתה עם 3 הנקודות. ג'נואה השיגה נקודה אחת בלבד בשלושת משחקי החוץ האחרונים שלה, ותנסה לנצח בחוץ בפעם הראשונה מזה חודשיים. ג'וזפה ביאבה וסוקרטיס פאפסטאטופולוס חזרו מהשעייתם ויהיו זמינים.

http://www.corrieredellosport.it/images/02/C_3_Media_918302_immagine_det.Xxx
    ינסו להשיג ניצחון חוץ ראשון מזה חודשיים וחצי.

http://img73.imageshack.us/img73/4433/61502123vd3.Xxx
    לאציו (3-4-1-2): מוסלרה; סיביליה, סטנדארדו, ראדו; ליכשטיינר, ברוקי, דאבו, קולארוב; פוג'יה; זראטה, רוקי
    ג'נואה (3-4-3): אמליה; ביאבה, מורטי, בוקטי; רוסי, יוריץ', מילאנטו, קרישיטו; מסטו, פלוקארי, פאלאדינו

15. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

נתון מעניין בקשר למשחק של קייבו נגד פיורנטינה: הפעם האחרונה בה קייבו ניצחה את פיורנטינה היתה אי שם באוגוסט 2001.