המחזור ה-16 בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י ג'ובאני אלבר, ‏7/12/06.

1. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה רוצה להגיד לי שפיפליצה יותר טוב מווסלס? או מהשוער השני של שאלקה משנה שעברה? לא. בטח שלא. וכאלה יש עוד דוגמאות זה לא חייב להיות שחקנים שמשחקים בליגה הראשונה. דוגמאות אני אביא מחר. אין לי כוח לחפש עכשיו.

ד"א. אם כבר קטובוס. עוד שחקן שהייתי שמח אם היה מגיע לבאיירן הוא ראדו. כמובן שלא שחקן הרכב ראשון. לא כרגע בכל אופן. אבל מחליף מצויין. הרבה יותר טוב מסנטה קרוז או פיזארו (מה לעשות פיזארו לא שחקן הרכב לגיטמי לדעתי. והוא הוכיח את זה בשבת שוב), צעיר ואחד שיישב על הספסל בקבוצה כמו באיירן בלי לעשות צרות ומי יודע אולי יתפתח להיות מארק מינטל או מקאיי הבאים.

ואיך שכחתי מקודם. עוד המון מילים טובות לסלומקה. חוץ מההפסד בנאנסי (שאותו גם לא ראיתי אז אני לא יכול לדעת מה קרה שם ואולי זו הייתה נפילה חד פעמית) הקבוצה מאוד יציבה. סלומקה לא עושה חשבון ומסתבר גם שמה שהוא חושב עובד. מי היה מעז להושיב את פרנק רוסט? אנחנו כאן לקחנו אותו לנבחרת (אם לא גילו המתקדם) והנה בא סלומקה שם את נויר שהביא לו כבר לפחות 6 (או 4) נקודות בכמה משחקים מעולים. ולהיזכר שבמשחק השני שרוסט ישב מישהו הבקיע גול ורץ עם חצי קבוצה לרוסט ולא לסלומקה. איך הוא טיפל בקיי קיי. היה קצת חלש, הושיב אותו קצת, עודד אותו הרבה והיום הוא שוב פורח. שער ובישול פנטסטי בשער השלישי. גם סלומקה (כמוני) ידע שקיי קיי עושה המון עבודה מועילה, גם כשהוא לא הבקיע. מי עוד היה מעז לא לתת ללינקולן לשחק אחרי שזה חזר מפציעה? הכוכב של הקבוצה נפצע, הקבוצה נאלצה לשחק בלעדיו. היא משחקת טוב אז הוא לא מקבל מקום אוטומטית. כל הכבוד למאמן הזה. לטעמי המאמן הכי טוב בליגה היום.

2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ראדו?!?!
    נדב, אתה בסדר?
    חלוץ מאד בינוני...
    כמה שערים הוא כבש העונה תזכיר לי?

ואני אומר לך שאנרגי לא יכולה לעמוד מול קלן או גלדבך במלחמות על ווסלס או היימרות כי שניהן ינצחו אותה.
    עוד פעם אנרגי כן יכולה להביא שחקנים גרמנים כמו טימו רוסט שמשחק אצלה, אבל תלך תראה מי השחקן שמרוויח הכי הרבה בקוטובוס ואתה תקבל שוק מה הסכום ( דורינל מונטיאנו אם אתה מתעקש על השם) שהוא מרוויח.
    סתם ככה לדוגמא סנדר המאמן הוא המאמן שמרוויח הכי פחות בליגה. ככה זה שאין כסף.

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן כן. ראדו לירן. גם ואן ניסטלרוי לא היה מבקיע יותר שערים ממנו עם שאר השחקנים שיש שם. ושוב. לא רוצה אותו כחלוץ המוביל בקבוצה. אבל בהחלט כמחליף שיתבשל שנה שנתיים ואולי הוא יוכל גם להחליף את מקאיי בבוא העת. לטעמי, הוא יותר טוב גם כיום מפיזארו ובסה"כ הבקיע שער ליגה אחד פחות ממנו (כשפיזארו נהנה מקישור הרבה יותר טוב מזה שיש לראדו).

עוד לא הספקתי לחפש לך שחקנים. אבל בליגה השניה יש מספיק. הם גם לא חייבים להיות שחקני נבחרת או הנבחרת הצעירה.

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

נדב, ראדו לא מתאים לספסל של וולפסבורג ( שמה יושב בין היתר קלימוביץ) אז לבאיירן?!

שוב לגבי שחקנים מהליגה השניה שמתאמים לקוטובוס, אתה טועה, תביא לי שם של שחקן שיכול לתרום לקוטבוס יותר מאשר הרומנים\הונגרים\קרואטים שלה שהיא גם יכולה לממן וזול יותר מהשחקנים שהיא רכשה, תאמין לי המשימה קשה. לקוטבוס אין כסף פשוט אין

5. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראדו הרבה יותר טוב מקלימוביץ' (עוד שחקן שאם לא היה לו דרכון ארגנטינאי/ברזילאי לא היה משחק אפילו בליגת החובבים בגרמניה) לדעתי. וזה לא בגלל המשחק נגד באיירן. אני עוקב אחריו כבר כמה זמן העונה.

לעניין הגרמנים. זו בדיוק הבעיה. אני לא מכיר מספיק את הליגה השניה. מה לעשות כאן אין איך לעקוב אחרי המשחקים, אלא רק התוצאות ולכן יהיה לי קשה למצוא שחקנים. אבל אני בטוח שיש מספיק.

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ידידי, אני לא יהפוך את זה לוויכוח, אבל שקלימוביץ בריא הוא חלוץ סולידי, לא ברמה של באיירן אבל סולידי, מה שבטוח ראדו לא טוב ממנו.

לגבי הליגה השניה יש מספיק שחקנים גרמנים נהדרים על זה אני מסכים, כמו גובאני פרדריקו (קרלסרוהה), סבסטייאן פרייס (קרלסרוהה), עדל צי'הי (קלן), פטריק הלמס (קלן), סטפאן ווסלס (קלן), מרקוס מילר (קרלסרוהה), כריסטיאן ראן ( רוסטוק) , מרקוס דאון (דואיסבורג) וכו...
    יש שני דברים משותף לשחקנים הללו:
    1. הם גרמנים שיכולים לשחק בבולי ולהצליח
    2. אף אחד מהם לא יבוא לקוטבוס ( עזוב שהעיר חור מוזנח במזרח גרמניה, פשוט אין כסף למועדון.)

ותאמין לי אני מרזיק מאד מהליגה השניה, ליגה מרתקת !