המחזור ה-16 בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י ג'ובאני אלבר, ‏7/12/06.

1. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

אבא היה מאמן בנוער ובנערים של הקבוצה.

אני פשוט לא מאמין,מקווה שבית"ר יתנו לי קצת לחייך היום.אבל אני אופטימי לשער או שניים.
    כריסטוף מטצלדר שלי חוזר אחרי פציעה ארוכה וסוף סוף משחק.

נערך לאחרונה ב: ‏11/12/06
  2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מה ההתרגשות?
    מריו באזלר חזה את הניצחון http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

מה אני יגיד לכם...איפה אני אתחיל?

קודם כל כל הכבוד לנדב נציגנו הנהדר בערוץ הספורט, כמובן מילה טובה לכל המסקרים שלנו מהקטן לגדול http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

לגבי המחזור:
    באיירן - קוטבוס: תגידו מה שתגידו המכונה הבווארית מזייפת ובגדול, לולא החבר של סלע פיפליצה (בטח קארימי שיחד אותו באיזה אורניום לקרואטים) באיירן גם לא היתה מנצחת קבוצה עם תקציב של אולי רבע מזה של באיירן ( ואני נדיב http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx ). אז ואן בומל לא שיחק.. זה לא תירוץ, לבאיירן חסר קשר יצירתי, שוויני למרות השער והבישול לא היה מספיק דומיננטי.

שטוטגארט - בוכום : שטוטגארט הופכת להיות הקבוצה האפורה של השנה שעברה, השנה לפחות זה נגמר בניצחון. משחק חלש, למרות שיפור מסויים במחצית השניה..שתגיע כבר הפגרה!

פרנקפורט - ברמן : עם כל הכבוד לברמן, המשחק הזה גם יכל להסתיים ב 4-4, אבל שברמן משחקת עם מצב רוח פשוט קשה מולה, מה עוד שפונקל מאמן פרנקפורט הימר יותר מדי ופתח עם שלוש שחקני הגנה, כאילו מה לעזאלזל הוא חשב לעצמו?

שאלקה - דורטמונד: יוני, עם כל הכאב שבעניין, שאלקה פשוט קבוצה טובה יותר מדורטמונד, לבטח ובטח בפלטין ארינה. מההתחלה לא היה ספק מי תנצח את המשחק. לבוא ולהגיד שואן מרוויק אשם זה לא הוגן. מטצדלר רק חזר מפציעה ארוכה, וורנס היה חסר. וביום שקוראני פשוט בלתי ניתן לעצירה.

אאכן רושמת במשחק השני היום ניצחון יקר במאבק האימתני שהולך ומתבהר לנו בתחתית. והמבורג .... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx

3. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאלקה בגלזנקירשן פשוט מפחידה, העוצמות האימתניות שיש לדרבי הזה פשוט עשו משחק מטריף. שאלקה ניצחה היום את המשחק ובצדק רב, למרות הטעות השטותית של ווידנפלר בשער הראשון של פנדר. חוויה מטורפת לאוהדי שאלקה על גבי הגלובוס, לא כל יום רואים כזו תצוגת כדורגל ועושה רושם שהילדים של דורטמונד פשוט קיבלו פיק ברכיים עם העלייה למשחק.

עוד מחזור ענק של בונדסליגה נסגר לו, נשאר רק עוד מחזור אחד עד לפגרה הארוכה וחבל לוותר על כזו רמה למרות שמבחינתה של באיירן שמופעל"ת גם על ידי אינטרסים אישיים שלי הפגרה היא לטובה.

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הפגרה בדרך כלל עוזרת בליטוש המצב הקיים. כל עונה באיירן מגיעה לליגה אחרי כמה מחזורים, אבל העונה זה לא קרה. אין בכלל מה ללטש, צריך זעזוע הרבה יותר רציני. לא נתנו הופעה אחת נורמלית, ושתראה באמת באמת משכנעת. אם אין ניצוצות, אז אני לא יודע כמה פגרת חורף תשנה את הדברים.. אולי רק בקצת..

5. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק טוב אחד או שתיים תמיד אפשר למצוא בכל קבוצה לאורך חצי העונה.
    בכל אופן, באיירן צריכה לעשות חושבים רציני איך הקבוצה חוזרת מהפגרה, אני נשאר אופטימי ומקווה שגם בסוף העונה הזאת נוכל כולנו להישאר אופטימיים, מה שכן למרות התצוגות העלובות של הקבוצה אפשר תמיד להיעזר בתירוץ של היונייטד שאומרת "אנחנו קבוצה בבנייה", הם כבר 4 שינם אומרים את זה וכל הזמן מאמינים להם, מי יודע אולי זה יהיה גם התירוץ של מגאת'?

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לידיעת הצופה יוני הנה סיפור מעניין שרץ בגרמניה...
    לפני שנה בערך אוהד של דורטמונד החליט לפני הדרבי מול הכחולים מעבר לכביש לעשות מעשה ...
    הוא הגיע לאימון שאלקה ובסופו ניגש למאמן סלומקה וביקש ממנו להצטלם עימו.
    סלומקה הנאיבי משהו הסכים, שניות לפני שצולמה התמונה פרש האוהד של דורטמונד צעיף בו היה רשום :
    Schalke 04 SCHeiss Klub http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

שנה אחרי בעוד אוהדי דורטמונד מתכוננים לקרב האימתנים הם הכינו מעין דגל ענקי עם התמונה של סלומקה ...
    לפני יומיים נגנב הצעיף.
    הנקמה של אוהדי שאלקה ?
    התעלומה עדיין לא נפתרה.

אולי רק כדי שתבינו את גודל היריבות הזאת בין שתי הקבוצות.

בכל אופן אוהדי שאלקה עם ניצחון כפול, הדגל המשפיל לא נמצא, והמשחק הולך בקלות לשאלקה.

7. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא היה קרינגה, אלא בז'נסקה.

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

תסתכל שוב על המהלך. קרינגה היה עליו צמוד כל הזמן עד רגע הבעיטה, ואז בז'נסקה הטיפש חסם אותו.

9. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

קודם כל זה ברז'נסקה וזה בורוסיה דורטמונד ולא ברוסיה יא אללה שיגע אותי שפיגלר הזה.
    קרינגה עשה את הטעות ולא מרקוס ברז'נסקה,קרינגה צריך להסתכל מה קורה מסביבו,אידיוט.

אוהדי שאלקה גנבו לנו את הדגל פרישה הענק שהיה תלוי מעל הSud טריבונה שהיה כתוב בו Gelbe wand.הם פרשו זאת היום בפני האוהדים ואני יכול לאשר לכם שאוהדי שאל*ה לא נהנו אחרי המשחק

Scha*ke 03+1 we will hate you forever

10. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל ברנצקה ולא כל הדברים האחרים שאמרתם. דווקא אצלו לא צריך לנסות לקרוא איך שהשם כתוב, כי המקור כנראה מפולנית או משהו כזה. אז השדרים הגרמניים קוראים לו ברנצקה (המהדרין יגידו ברנצסקה שזה נשמע כמעט אותו הדבר).

שנית. קיבלתי מחמאות על אתמול. אבל הן לא מגיעות לי. לא הייתי בשידור וכל המחמאות מגיעות דווקא לאבי מלר. נכון. הייתי בשידור אז ברמן נגד באיירן. נכון שלחתי לו כללי בסיס בקריאה והגיית גרמנית. אבל זה הוא שקרא אותם ומיישם אותם (ובצורה יוצאת מן הכלל למי שאין לו ממש זיקה לשפה הזו) ומי שקצת מבין יודע שלא סתם ולא כל אחד היה יודע לקרוא לבאומגארט שטפן (ולא סטפן) וזוכר שקוטבוס זה אנרגי ולא אנרג'י. וזה רק מראה (לי) כמה שהוא משקיע והיו עוד הרבה דוגמאות קטנות שכרגע אני לא זוכר שמלמדות על הרצון והרצינות. בסוף אבי גם תתרגל לשם של האיצטדיון http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx . וזה הוא שלא מתבייש לשאול אם הוא לא בטוח. המון מחמאות לאבי מלר. גם השידור היה מצויין (לצערי לא הצלחתי לשמוע את כל השידור - מה לעשות ככה זה כשיש ילדה קטנה בבית) אבל ממה ששמעתי (לא שמעתי שאני או החבר'ה כאן הוזכרו - לא נורא) מאוד נהנתי. המון רקע וסטטיסטיקה ואני אישית גם אוהב את חידודי הלשון והקישורים לדברים אחרים (שמות שירים או סרטים וכדו'). כל הכבוד לאבי. אני כמובן אשמח לעזור תמיד ובכל דרך.

ולמשחקים עצמם. המון תוצאות תיקו. כאשר שטוטגרט מנצחת גם כשהיא לא ממש במיטבה וגם כשלא ממש מגיע לה. אני מקווה שכבר מעכשיו הם בונים את הרכש לשנה הבאה. הם צריכים עוד חיזוק בבקודה או שתיים כדי להצליח באירופה עם הבסיס המצויין שלהם. אישית. הייתי מחליף את המקסיקנים ואת קקאו. הם אולי טובים לליגה אבל לא מספיק למפעלים האירופיים. קצת הרגיז אותי לראות את מיסימוביץ' בעוד משחק נהדר. הוא היה אצלנו (בבאיירן) עוד מהנוער ונתנו לו ללכת בשביל שחקנים כמו זה רוברטו, ברצו, באלאק וכדו'. אליו אני כמובן מצרף את טרוכו שכבר שתי עונות מצויין ואת פוילנר שהוא אחד היותר בסדר במיינץ (שתרד לדעתי, אם לא תחליף את המאמן). כל אחד מהשלושה היה יכול מאוד מאוד לעזור לנו.

באיירן במשחק נורא ואיום. אני מאשים כאן דווקא את מאגאת. למה הוא ציפה כשהוא עלה נגד קוטבוס עם קישור שמורכב מדמיקליס אוטל וברצו? ששוויני יעשה דאבל פס עם עצמו. כל אחד מהשלושה הוא שחקן טוב. אבל בעיקר הגנתי. איתם אי אפשר לבנות קישור התקפי וזה מה שצריך נגד קבוצה כמו קוטבוס. לוסיו. לא התגעגעתי אליך. 80% מהשער שספגנו באשמתו. רקדנית בלט בת 12 הייתה ניגשת לנגיחה באופן יותר אגרסיבי. וככה גם לכדור בסוף המשחק שבסופו של דבר מישהו בעט ופגע לואן בויטן ברגל בדרך. האיש פשוט משחק בעדינות של ... (חיפשתי אבל לא מצאתי. אין שום ספורט שבו משחקים בכזו עדינות כמו שלוסיו ניגש לתיקולים). מילה רעה גם לסניול שדי חלש כבר כמה זמן. 20% הנותרים באשמה בשער הם בו שהוא לא הספיק לצאת לנבדל. באומגארט היה לפחות מטר וחצי אחרי השחקן האחרון של באיירן חוץ ממנו. מה שמרגיז אותי בקטובוס זה שבקבוצה כל כך קטנה עם תקציב כל כך דל שיחקו רק שני גרמנים. קבוצות כאלה חייבות לשחקם עם כמה שיותר גרמנים צעירים וזולים במקום להביא ליצנים כמו פיפליצה (השער אתמול לא הפתיע אותי והוא גם לא השער הכי מטומטם שהוא ספג, אפילו לא קרוב לשער הכי מטומטם שהוא ספג) או דה סילבה וכו'. בשביל שחקנים כאלה צריך לסוע לחו"ל. בגרמניה במחלקות הנוער אין יותר טובים? חבל.

ברמן אמנם ניצחו אתמול 6:2 אבל אני לא הייתי מתלהב במקומם. פרנקפורט פשוט דיי עזרו להם וגם החמיצו לא מעט.

שוב מילים טובות לדיטר הקניג מהאנובר. כשהוא הגיע במחזור הרביעי או החמישי הקבוצה ספגה כבר 11 שערים. אתמול היא ספגה את השער ה - 12 מאז שהוא הגיע (רק שתחת הדרכתו היא שיחקה עוד 11 או 12 משחקים).

לא ראיתי את כל המשחק של דורטמונד. רק מחצית שניה. אבל הם לא עשו כלום. ראלף לורן. זה שפינאר ישחק לא יעזור. כשהוא שיחק הקבוצה לא נראתה יותר טוב והוא בעצמו נראה דיי עלוב.
    דורטמונד גם מסמלת בעבורי את כל מה שהיה חולה בכדורגל הגרמני ושלאט לאט מתחיל להסתדר. ותראו גם מה כתבתי על קוטבוס. כל עוד בדורטמונד משחק דדה היא לא תהיה קבוצת צמרת בחזרה. בדורטמנוד עוד נשארו השרידים של ימי הקניות המטופשים עם שחקנים כמו דדה אמרסון אברטון וכדו'. שחקנים שאם לא היה להם דרכון זר (במיוחד ברזילאי או ארגנטינאי) אף אחד לא היה חושב לתת להם נעלי כדורגל וחולצה של המועדון. אני שמח שדדה הוא אחד השרידים האחרונים ואני מקווה שבדורטמונד יפטרו ממנו כמה שיותר מהר ויחזרו לצמרת האירופית.

11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

נדב, דווקא המקסיקנים נחשבים לרכש מצויין.
    אני חושב שפרדו לדוגמא נכנס מצויין לנעלים של סולדו, ממש הברומטר של הקבוצה והשחקן הכי יציב של הקבוצה.
    מול בוכום פתח טאסקי הצעיר על חשבונו אל אוסוריו.
    לא יודע מה יש לך נגד המקסיקנים, אבל אחת הסיבות להצלחה שלנו זה הרכש הטוב שכלל בין היתר שחקנים כמו: הילברט, בוקה ושני המקסיקנים.

12. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי כלום נגדם באופן אישי. הם בסדר לליגה אבל הם לא חיזוק מספיק טוב לאירופה. לדעתי, בליגה בעונה הבאה (אולי כבר עכשיו) אפשר להגיע לאותו המקום בלעדיהם. אני לא רואה מה הם נתנו מעבר למה שיש לכשרונות האדירים של הקבוצה להציע, שהיה צריך לסוע עד מקסיקו בשבילם. שוב. הם לא ראים, הם רק לא מביאים את הדבר שמעבר שאני מחפש בשחקן חיזוק (בטח זר) ושצריך לאירופה.

13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

תן לי שם של קשר אחורי ברמה טובה שמשחק בשטוטגארט ?

תן לי לעזור לך סילביו מייסנר ופרננדו מיירה ( שעדיף בהרבה כבלם) הם שתי האלטרנטיבות היחידות.
    לגבי אוסוריו, נכון יש את אנדראס בק שכרגע בקבוצה השניה וזוודאר טאסקי, אבל לטעמי מדובר במגן\בלם סולידי וטוב שיש כזה בסגל.
    שניהם גם זולים באופן יחסי.

לגבי קוטבוס שאלת..
    מדובר בקבוצה עם משאבים כלכלים מצומצמים, היא לא יכולה להיאבק על הכישרונות הצעירים שעוברים לקבוצות אחרות ולא יכולה להביא שחקנים גרמנים מוכשרים שמעדיפים תמיד קבוצות אחרות.
    הפוליטקה של שחקני רכש זרים ( מוצלחים או לא זה שאלה אחרת, עובדה שהקבוצה עד כה נותנת עונה לא רעה) נוצרה בעיקבות החוסר תחרותיות שהקבוצה מציגה לשחקנים גרמנים שגרם לקוטבוס לשנות כיוון.
    וזה כבר עניין של שנים שמסמל את אנרגי יותר מכל דבר אחר.

14. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב לירן. אני מדבר על מחשבה הלאה בשטוטגרט. עם המקסיקנים לא תתקדמו יותר. עכשיו הם מספיקים בהחלט. קדימה לאליפות ולרמות הגבוהות באירופה. לא.

לגבי קוטבוס. לא אמרתי תביאו את הילברט, טרוכו וכו'. אבל יש מספיק שחקנים צעירים (גם לא צעירים) מוכשרים (לא מהדרג הראשון) שהיו יכולים להשתלב. תראה את פרנקפורט למשל.

15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

הבנתי אותך, אני עדיין בדיעה שפרדו שחקן מצויין עם ניסיון שיכול לעזור גם בזירה האירופית.

לגבי פרנקפורט, קודם כל פונקל כמו פה עשה שם עבודה גדולה והאמין בצעירים של המועדון.
    בהשוואה לקוטבוס לאיינטרכט יש מחלקת נוער הרבה יותר גדולה ומוצלחת מאשר לקוטבוס, ככה שההשוואה לא הוגנת.
    איינטרכט משכה את רב הצעירים שלה ממחלקת הנוער הסולידית שלה בדיוק כמו שטוטגארט, הרטה או באיירן.