המחזור ה-15 בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Ralph-Lauren, ‏30/11/07.

1. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

אוי דורטמונד אוי דורטמונד, מה נאמר ומה נגיד. ניצחון חשוב ויפה על קבוצה שבאמת עולה עלינו בכמה וכמה דרגות העונה ואשתקד. אני שמח מאוד על הניצחון והנקודות אך אני עדיין מאוכזב שיש לנו מאמן שערורייה בדורטמונד. מלאדן פטריץ', פשוט סקורר, שחקן שהצדיק את הבאתו למועדון גדול כמו דורטמונד. אני מאוד שמח שנלסון ואלדז הועיל בטובו לכבוש גם עם זה היה שער עצמי, היה לא רע במשחק כלל. ג'ובאני פדריקו, כמה שאני אוהב את השחקן הזה פשוט שחקן גדול.

2. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

קוטבוס - קרלסרוהה 0:2
    2 הכובשים לקוטבוס גם הספיקו לבעוט כל אחד בעיטה למשקוף במחצית הראשונה (+בעיטה לקורה של רוסט מקוטבוס) במשחק שבו קוטבוס הייתה טובה (וגם ניצחה. היו לה עוד משחקים טובים בהם היא לא ניצחה). למשחק הגיעו רק 10,000 צופים מה שמהווה שיא שלילי העונה בכל הליגה. ניצחון ליגה שני לקוטבוס העונה.

וולפסבורג - פרנקפורט 2:2
    וולפסבורג שהשקיעו 30 מליון יורו על רכש בקיץ בשביל להגיע לאירופה. זה ממש לא נראה בכיוון. היום תיקו אחרי 3 הפסדים רצופים. גם היום פרנקפורט היו יותר טובים אבל הם כבר 6 משחקים רצופים בלי ניצחון. סימון יינש הוחלף במחצית בגלל יכולת לא טובה (לטענת מאגאת). אפשר לחשוב שהוא הבעיה של וולפסבורג http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx . לפעמים למאגאת יש שטויות שאי אפשר להבין. להדגיש איך נראית וולפסבורג אז ככה. הבעיטה הראשונה שלהם למסגרת הייתה שער וגם השניה. כלומר שעד הדקה 48 הם בעטו בסה"כ פעמיים לשער ובכל המחצית הראשונה רק בעיטה אחת. ומאגאת החליף את השוער. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx אמרנו? עם זאת, חייבים לציין שלוולפסבורג נפסל שער חוקי.

רוסטוק - האנובר 3:0
    כל הכבוד להאנובר שממשיכים במעלה הטבלה והבקיע 3 שערים ב - 6 הדקות האחרונות של המשחק. מלבד זאת, הם גם הבקיעו אתמול את השער ה - 10 ממצב נייח. יותר מכל קבוצה אחרת בליגה.

שאלקה - בוכום 0:1
    ב - 81 שאלקה חטפה את ההפסד הביתי הכי גבוה בכל הזמנים 6:0 מבוכום. היום בפעם השניה ברציפות שאלקה פתחה עם 2-4-4 ושוב זה מצליח. מי ששילם את המחיר היה אסמואה שלא פתח. אלטינטופ עם שתי החמצות מסמרות שיער. שליטה מוחלטת של שאלקה במחצית הראשונה.

ברמן - המבורג 1:2
    משחק חלש מאוד של המבורג. שממש לא נראתה כמו הקבוצה המסודרת והמאורגנת שאנחנו מכירים. לתשומת ליבו של לירן, איזה בישול של וראנייש (וגם משחק טוב שלו באופן כללי). עוד משחק מצויין ליינסן. ולכל מתלהבי סנוגו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx אז נכון שהוא נתן גול, אבל תסתכלו על שאר מה שהוא עשה. כלום. בדקה 13 מסירה גרועה לדייגו. בדקה 15 השער, בדקה ה - 17 מסירה ישר לרגליים של המבורג במחצית המגרש שלו וכן הלאה. שוב, שחקן רחבה בינוני. לא יותר מזה.

שטוטגרט - דורטמונד 2:1
    דורטמונד שוב עם חולצות (בית) חדשות. לא ספרתי, אבל לדעתי זו החלוצת בית החמישית לפחות בעונה וחצי האחרונות. טעות נוראית של שפר בשער הראשון (הוא ממש הכריח את דל פייר להבקיע שער עצמי), אבל אחרי זה (עד סוף המשחק) עצירות מצויינות שלו. לא הפעם הראשונה שהוא עושה טעות קריטית לצד הצלות מעולות באותו משחק (ממש כמו נוייר משאלקה). ווידנפלר לקח כמה כדורים בצורה מעולה היום. מריקה עם שתי החמצות נוראיות. מרכז ההגנה של שטוטגרט ממשיך להיות נורא ואיום. כדורי רוחב מסתובבים ברחבה כאילו שזו טיילת. לטעמי, חבל שדורטמונד ניצחו. זה ייקנה לדול (שוב) שלושה שבועות נוספים. בעוד ששוב קיבלנו הוכחה שיש שם ששחקנים מצויינים רק אין מי שיכוון אותם כמו שצריך.

הרטה - לברקוזן 3:0
    שניידר חזר ועלה מהמספל וגם הצליח לבשל שער יפהפה לברברז המצויין לאחרונה. ניצחון רביעי רצוף ללברקוזן ונקווה שהם יוכלו לשמור על יציבות קצת. רמלו שיחק את משחקו ה 333 עבור הקבוצה וחגג עם שער יפהפה. בכלל, כל השערים היום של לברקוזן היו נהדרים.

3. bayer04 Member

כל הכבוד לדורטמונד שהשכילה לנצח יריבה לא קלה (ועוד בתנופה) כמו שטוטגארט. אולי זה רמז לבאות. הגיע הזמן שהצהובים שחורים יראו מה הם שווים וייצגו את הכדורגל הגרמני באירופה. עם עוד קצת חיזוק אני מאמין שזה יקרה. אני מאוד רוצה לראות את החבר'ה של דול מראים לנו את ניצוצות העבר ומשודרים על גבי המסכים בכל היבשת נגד האריות של אירופה. הגיע הזמן שלגרמניה תהיה עוד אימפריה שתיקח את הכדורגל הגרמני אל מחוזות שבעבר התרגלנו אליהם.

לגבי ורדר ברמן. מה לא נאמר על הקבוצה הנהדרת הזו שממשיכה לספק קבלות ולהראות לנו שהיא לא נופלת מבאיירן מינכן. ברמן היא ממש לא "רק דייגו" אלא הרבה יותר מזה. הסגל שלה נהדר, התקפה פשוט אדירה, ובכלל- כל משחק שלה יש רגעים מרגשים פשוט ללקק ת'אצבעות..אין ספק שהקבוצה הזו מוכיחה שהיא לאט לאט, עם בנייה נכונה ונבונה של הסגל לעתיד, יכולה להיות אחת האימפריות של הכדורגל הגרמני. כל הכבוד לשאף ושות'. לגבי המבורג- הקבוצה חזרה מאופ"א והיה אפשר לראות סימני עייפות על החבר'ה האלה. ודאי שזה לא מהווה תירוץ, אבל אפשר להבין ולסלוח להם על ההפסד המינימלי בחוץ נגד יריבה אולי הקשה ביותר כרגע בגרמניה.

באייר לברקוזן! איזו קבוצה נהדרת מתפתחת אצלנו. ההתקפה פשוט קטלנית ואפשר לראות הרבה משחקים העונה שנגמרים עם 3 שערים ברשת של היריבה ואף למעלה מזה, אין ספק שהתפתח פה סגל מצוין, עם התקפה נהדרת שעליה מנצחים קיסלינג הנהדר וגקאס, שנאמרו עליו הרבה דברים, סקורר ענק. הקשרים לא פחות טובים, עם ראמלו הוותיק שעושה עבודה נהדרת בקישור האחורי יחד עם רולפס שלאט לאט נהיה היורש של באלאק, ובארנטה הכ"כ כישרוני עם פרייר המצוין ושניידר (שעליו אני בכלל לא רוצה להרחיב...כולם יודעים את יכולותיו הנפלאות) אבל פה אני דווקא רוצה לציין נתון מעניין. שימו לב שבעונות שעברו (במיוחד ב-3 השנים האחרונות) מה שהזיק בעיקר לקבוצה והיה נקודת התורפה שלה זה דווקא ההגנה. בעונה שעברה ההגנה הייתה פשוט מסננת והיה אפשר לצפות בהרבה רגעים שההגנה פשוט לא תפקדה והזכירה שכונה. השנה זה בדיוק ההפך! מיכאל סקיבה עובד עם החבר'ה חזק באימונים על הפן ההגנתי, השחקנים מודעים לחשיבות הסגירה בהגנה, ולראייה אנו רואים יותר ויותר משחקים (גם משחקי חוץ) שהיריבה פשוט לא מצליחה לכבוש, ואף להגיע להרבה הזדמנויות. זוהי בדיוק הסיבה להתקדמותה של הקבוצה השנה (כבר מקום 4, לא הרחק מהצמרת הגבוהה יותר) וזה נראה טוב, ממש טוב. נקווה שזה רק ימשיך כך, כי באמת מגיע לנו...

4. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא ייקרה כל עוד דול במערכת.

הוא בכלל לא שיחק היום.

5. bayer04 Member

נכון, אבל אני מתכוון בכלליות, בכל המחזורים עד עתה. לאו דווקא למשחק של היום.

6. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

נדב, מה שיפה הוא שגם ללא הסקורר הענק של לברקוזן היא נתנה היום תצוגת כדורגל התקפית. פשוט תאווה לעיניים איך שלברקוזן נראתה היום(הספקתי לראות תתקציר וגם עשיתי מעט ויתר שיעורי בית עם הפרוויו שהכנתי) מכל הבחינות ובכלל בתקופה האחרונה. יהיה מרתק לראות אותם מול הקבוצות היותר חזקות של הבונדסליגה ובעוד שבועיים מצפה לנו קרב ענקים: ורדר ברמן-לברקוזן. אני מקווה מאוד שערוץ הספורט יעשה את הבחירה שלו באותו יום.

7. הגבר באדום Member

א) אהבתי את הפצצה של ברבארז.

ב) ברנטה - מדאיג אותי במיוחד לאור העובדה שנשחק עם נבחרתו במוקדמות המונדיאל.

ג) למה פסלו שער לפנטליץ'? מה הוא בדיוק עשה?

8. נעם Member

נדב שכחת גם את הפס היפייפה של סאנוגו בין 2 שהציב את רוזנברג לבד באגף (שנתן עקב להאנט שמסר לדייגו שהציב את האנט למצב בעיטה נחמד ביותר).
    בנתיים סאנוגו מחליף מצויין לקלוזה.

9. bayer04 Member

אין ספק שהולך להיות קרב ענקים בעוד שבועיים עם ברמן ולברקוזן. 2 הקבוצות יבואו במטרה לנצח אין לי ספק בכלל..וזה מנבא לנו משחק נהדר.
    אין לי גם ספק שישדרו את המשחק הזה ב5+ אבל קודם כל, לנצח בבית את האנזה. כי אם מזלזלים זה אף פעם לא נגמר טוב.

10. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

נעם. לא שכחתי כלום. ציינתי את כל הפעולות שהוא עשה בערך עד הדקה ה 40. במחצית השניה הפסקתי לרשום כי זה חזר על עצמו. על כל פעולה חיובית שהבחור עושה הוא עושה בערך 5 או 6 פעולות לא טובות (בממוצע). כמו שאמרתי, הוא מבקיע אבל מעבר לזה אין לו שום תרומה לקבוצה.
    אני מפנה אותך למה שכתבתי בעקבות דנידין בטופיק של ברמן.
    מעבר לזה. חבל על מה שאנחנו שופכים בויכוח עליו. אם הוא יהיה מלך השערים אני מוריד בפניו את הכובע אם הוא לא אז הוא לא יותר טוב מאף אחד אחר שהיה בא במקומו.

11. דנידין Member

מעניין לראות היום את באיירן, במיוחד אחרי התיקו המאזב ביום חמישי, ההיעדרות של שוויני, החזרה של פולדי והירידה לראשונה העונה למקום השני.

GO בילפלד :aaa021:

12. T0XiN Member

היום המשחק של בילפלד נגד באיירן.
    התחזית שלי - באיירן יוצאת מהמשבר ומתפוצצת על בילפלד החלשה.
    בילפלד בעלת הגנה חלשה מאוד וקיבלה מברמן שמיניה ועוד כמה השפלות העונה.
    אם באיירן חזרה למסלול היא עשויה לא להשאיר זכר מבילפלד היום ולשטוף את המגרש.

נ.ב
    בהזדמנות זאת אני אומר שערכתי את הודעתי בדיון המולטימדיה אם שאר התקצירים (חבל להקפיץ את הנושא כל פעם כשיש תקצירים חדשים,תיהנו)

13. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מגרש שמאוד קשה לנו לנצח בו. אני חושב שלפני שנתיים שברנו בו נאחס של שנים בלי ניצחון. במיוחד במצב של הקבוצה כיום ועם כל הלחץ והכדורגל המחורבן שאנחנו מציגים, יש סיבה להיות בלחץ.

14. דנידין Member

ובשל הלחץ אם באיירן לא מנצחת זה ביזיון חסר תקדים, ואולי ביי ביי אוטמר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏2/12/07
  15. הגבר באדום Member

הפעם זה אכן יכול לקרות - גם לאור התיקו עם בראגה ועם תצוגה חלשה מאוד.