המחזור ה-12 בסרייה A:: יובה מצמצמת ל-5 הפרש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ג'ורדן לאב אגדה, ‏6/11/09.

1. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

2. !Sempre Inter Member

לא הבנתי עוד מה אתה רוצה.
    חוץ ממשחק מגעיל, שלטעמי היה בסדר גמור עם קצב לא רע, הוא צודק בכל מה שאמר.
    רומא סיכנה פה ושם את השער, אבל הסתגרה ברוב דקות המשחק, בטח אחרי השיוויון, השופט באמת שרק יותר מדי, אני באמת מוכרח להזכיר לכם כמה פעמים המשחק נעצר על שטויות? ומה עוד, אה כן, באלוטלי... איבודי כדור בע"מ (מה לעזאזל הוא ניסה לעשות בבעיטה/מסירה למיליטו בשלהי המשחק?! תפענחו לי את זה בבקשה).
    מוטה היה זה שבישל לאטו אחרי שסניידר הרים כדור. מה הוא קשור לגול? אלמלא היה איטלקי, אף אחד פה לא היה מגן עליו כ"כ.

בסדר נו.

3. 亚历山大帕托 Member

הוא לא איטלקי. איפה דונאדל?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/11/09
  4. cazzo Il Capocuoco

רציתי להסביר ש:

אני לא מגן על באלוטלי {ודי עם הקטע הזה של האיטלקי לא איטלקי}, אבל אני גם לא מגן על מוריניו שמוכיח שוב ושוב פעם עד כמה הוא יותר אשף מדיה מאשר מאמן כדורגל, הוא מתאר כל פעם עד כמה קשה לו עקב הסעיף בחוזה שהוא חתם, "אני חייב לבוא לכל מסיבת עיתונאים להלחם איתכם". הלוואי לא היינו שומעים אותו יותר. הבכיינות עברה כל גבול. גם ראניירי מגוחך. אלו אנשים שתפקידם הוא להוביל את הקבוצה שלהם הלאה לתוצאות מאשר לבכות על דברים שכבר קרו.

הקטע עם באלוטלי גם מרגיז אותי, מזכיר לי מאוד קאסנו, אלו פרימדונות שיש להם טונה של כשרון ברגליים אבל השכל לא קיים. שלא תבינו שאני מוריד מערכם ככדורגלנים, אבל האופי שלהם כבני אדם הורס להם את הקריירה. כל עוד ליפי נמצא בנבחרת אני מתקשה להאמין שהם יקבלו זימון מתישהו.

5. !Sempre Inter Member

למה אתה מצפה אחרי שאותם עיתונאים נכנסים בו בכל הזדמנות?
    הם מקבלים בדיוק את אותו היחס.

6. 亚历山大帕托 Member

וזה מוריניו:

http://cute-n-tiny.com/wp-content/uploads/2009/02/bunny11.Xxx

לא מחפש לריב עם אף אחד, לא מחפש תשומת לב, לא רוצה ששמו יהיה בכל כותרות העיתונים.

7. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

באלוטלי כישרון עצום שיש לו הכל. הוא זלאטן לא מפותח. לדעתי הוא צריך לשפר כמה אספקטים במשחק שלו לפני שהוא יהיה מוכן לנבחרת הבוגרת, ואחד מהם הוא ההשקעה על המגרש. באלוטלי כישרון ברמה עולמית ואף אחד לא אומר אתז ה בגלל שהוא איטלקי - אומרים את זה בגלל שזה די ברור למי שצופה בו בשנים האחרונות. יש לו כוח פיזי עצום, יש לו דריבל, יש לו טכניקת מסירה טובה וטכניקה אישית מעולה בכלל, הוא מהיר למדי, יש לו בעיטה אדירה - מה עוד צריך? רצינות במגרש. זה הכל.

8. 亚历山大帕托 Member

אל תגזים עם השוואת לזלאטן, אין לו את התכונות (הן גם לא בפיתוח) להיות חלוץ מטרה/9 כמוהו.

9. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה בדיוק חסר לו כדי להיות חלוץ מטרה?
    גם, זלאטן הוא לא בדיוק חלוץ מטרה. הוא מעין שילוב של 9 וסקנד סטרייקר. כשאני חושב על זה, זלאטן הוא 9 פיזית, עם טכניקה ויכולת אישית של קשר התקפי.

10. 亚历山大帕托 Member

זלאטן הוא סלע, יותר גדול וחזק מכל בלם שניצב מולו. הוא יכול לעצור את הכדור על החזה ברחבה, להחזיק בו, ומשם יש לו הרבה אופציות. זה לא שחקן שאתה צריך לשלוח לו את הכדור לרגל, יש לו משחק גובה דומיננטי ועם הראש הוא טוב בדיוק כמו עם רגל. זלאטן זה ויירי ודל פיירו ביחד. את התכונות האלה באלוטלי לעולם לא יפתח.

11. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה אנגלופיל מטונף, זה מה שאתה. מה זה כל הדיבורים האלה על דומיננטיות אווירית כאילו אתה מנג'ר בארנסלי? משחק ראש טוב זה בונוס נחמד, אבל אך ורק כסיומת - ככה לפחות אני רוצה שזה יהיה בכדורגל איטלקי. חלוץ מטרה מבחינתי צריך מיקום טוב וזהו. אם הוא צריך לשחק גם בתור חלוץ ציר, הוא חייב להיות בעל יכולות פיזיות שלפחות משתוות לאלו של הבלמים שנגדם הוא משחק. מספיק לעצור כדור עם החזה ולהוריד אותו - לא צריך שחקן בגובה 1.95 (זלאטן) שיוריד כדורים עם הראש. זה כבר כדורעף, לא כדורגל. לבאלוטלי יש יכולות פיזיות מרשימות וטכניקה מעולה. זה מספיק כדי לשמש כשחקן ציר.

מה שאני רוצה לומר, זה שבאלוטלי יכול לשחק בכל עמדה התקפית, ואף לעשות את זה טוב. הוא לא נופל מזלאטן (לפחות מבחינת פוטנציאל) בשום אספקט פרט לזה שציינת (דומיננטיות אווירית וכו'). העניין הוא שזאת תכונה איכסה-פיכסה מבחינתי. אם אתה בגובה של עמוד ויודע לנגוח - תקע את הכדור ברשת! אל תשלח אותו לכיוון ההפוך בציפייה שמישהו יבוא ויוריד וולה מ-25 מטר. בשביל זה יש כדורים בחצי גובה שאפשר לעצור עם החזה או הרמת רגל.

12. Pipe Member

באלוטלי הוא בדיוק מה שחסר לאינטר בהרכב כיום. שחקן עם פוטנציאל להיות קראק, שיכול לעשות גול מכלום, לספק ברק ויצירתיות. לאור העובדה שהכוח ההתקפי של הקבוצה מבוסס על שני דוחקי כדורים כחלוצים, קשר 50/50 שמשחק בעמדה הרבה יותר מדי קדמית מאשר הוא מוכשר אליה+מאייקון, אני בטוח שמוריניו היה שמח לתת לו לשחק יותר. הבעיה היחידה שלו היא שיש לו באג בראש. הוא כנראה קורא את הדברים שאומרים עליו בתקשורת, וחושב שהוא כבר עכשיו מינימום זלאטאן. הוא לא שם זין על אף אחד. לדעתי הוא צריך לעבור לחו"ל כדי לפרוץ בענק. עם תג מחיר בומבסטי (שיוכיח למאריו שהוא באמת מוערך ושהוא צריך להוכיח זאת על המגרש כעת), מדינה פחות ידידותית, וסביבה שלא תתן לשטיקים שלו במה, אולי הוא יתחיל להתרכז בכדורגל נטו ואז נראה את השחקן האידר שהוא יכול להיות. הוא צריך ללכת לאנגליה. יונייטד וארסנל יהיו מקומות אידיאליים עבורו. הלוואי שהיה לי שחקן כזה בקבוצה.

13. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

שון, אתה סותר את עצמך. אתה אומר שהבאג שלו הוא שהוא חושב שהוא זלאטן, אבל טוען שהוא צריך מעבר שיפמפם לו עוד יותר את העובדה שהוא כישרון ענק כדי להצליח?

אני לא רואה איך מעבר בעשרות מיליונים יכול לפתור בעיה של שחקן עצלן בעל גינונים של כוכב בן 32 שכבר זכה בהכל. להפך - אם תבוא קבוצה גדולה שתשלם עליו 20+ מיליון, זה רק יחמיר את הבעיה. מיותר לציין ששחקנים שמשלמים עליהם סכומים כאלה, לרוב מקבלים מקום אוטומטי בהרכב, מתוקף היותם השקעה גדולה. זאת הבעיה הנוכחית של באלוטלי, שיושב על הספסל כששחקן פחות טוב ממנו (אטו) מקבל הרכב רק בגלל תג המחיר שלו. שים את באלוטלי בהרכב רק עקב תג מחיר, והוא יתאמץ אפילו פחות. הוא ידע שגם ככה הוא יקבל חצי שנה לפחות של הזדמנויות בלתי פוסקות, זאת כשחבריו לקבוצה מתאמצים כמו חמורים לתפוס מקום שכל הנראה מגיע להם יותר, אם מתחשבים ברמת ההשקעה באימונים.

אנגליה? הדבר האחרון שהוא צריך עכשיו זה חבורה של צעירים שיכורים שיכירו לו גם את המועדונים של לונדון. אנחנו מספיק רואים כל שבוע את התמונות בסאן של כוכבים צעירים מסתובבים חצי ערומים ברחובות באמצע הלילה. מילאנו לא עיר של צדיקים, אבל שהות רגועה באגם קומו לצידו של מוריניו לבטח תהיה טובה יותר לחינוך החברתי שלו.

14. Pipe Member

אין שום סתירה בדברים שלי. הסתירה היא בינינו ברמה העקרונית: אתה חושב שההשלכות של מעבר שלו יהיו שליליות, בעוד אני חושב שזה יניב תוצאות חיוביות. אני רואה את דברים בצורה הזו: מבחינתו מעבר לחו"ל ותג מחיר שמן (אם כי לא שמן מדי. לא מדובר כאן ברכישה גלקטית, אלא עוד שחקן שנרכש ב15-20 מיליון יורו) יהיה מבחינת "חותמת" אוניברסלית לאיכות שלו מחד, ותמריץ מחייב לעבוד קשה יותר בכדי להצדיק את החותמת הזו מאידך.

שנית, הבעיה העיקרית של באלוטלי כעת היא מחסור בדקות משחק. הוא לא מקבל את מה שהוא רוצה, בעוד שהוא חושב שמגיע לו לא רק מקום בהרכב, אלא מזארטי חדשה על כל דקה שהוא על המגרש, בית באגם קומו (אגב, גם למוריניו יש בית שם? סחטיין. אולי הוא וג'רג' קלוני יהפכו לBFFS) על כל שער שהוא כובש וגם מקום בפרלמנט כמחווה. בקבוצה החדשה רוב הסיכויים הם שדקות המשחק שלו יעלו משמעותית. יותר דקות על המגרש=>פחות סיבות להיות מתוסכל=>יותר סיבות להתרכז בכדורגל.

בנוסף, באנגליה אף אחד לא יגן עליו. לא התקשורת שכולנו יודעים איך היא אוהבת לחפש שחקנים זרים על כל דבר קטן, לא הנשיא שכרגע שילם עליו עשרות מיליונים ורוצה לראות תמורה, לא החברים לקבוצה שרק יפתחו עבורו רגשות שליליים אם הוא יחמיץ אימונים, יזרוק זין או לא יתאמץ ולא מאמן כמו וונגר שפשוט ישלח אותו לספסל. לבאלוטלי יהיה רק מה להפסיד במידה וימשיך להתנהג כך גם בחו"ל ולדעתי הוא לא יעשה זאת.

אגב, שמו של מוריניו עלה לדיון כאשם במצבו. זה בולשיט. הוא הרי ידוע כמאמן של שחקנים, כאחד שלא שומר דיסטנס מהם (כמו בניטז למשל) וכאחד ששחקניו נוטים לאהוב אותו (מספיק לקרוא ראיונות של השחקנים של צ'לסי שעד היום משבחים אותו ומדברים עליו גם אחרי 3 שנים שהוא כבר עזב כדי לראות כמה הוא היה חשוב להם). אם יש מישהו שדווקא יכול להכנס לראש של באלוטלי, זה מוריניו.

15. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

באלוטלי עצלן בנשמה. אם הוא לא רוצה לעבוד, הוא לא יעבוד. אם מעבר לאנגליה יכריח אותו לעבוד, הוא פשוט לא יעבור. זאת לדעתי הדרך הכי הגיונית לחשוב על זה.

אתה אומר שונגר פשוט ישלח אותו לספסל. מה עשינו בזה? מוריניו עושה את אותו הדבר. באלוטלי יחזור בדיוק לאותו מצב שבו הוא נמצא באינטר.

אני באמת מתקשה לראות את ההבדל בין אינטר ליונייטד/ארסנל מהבחינה הזאת, ואני ממש לא רואה איך תג מחיר של 15-20 מיליון יורו יגרום לו להשקיע יותר או להפוך ליותר מקצוען.