המחזור ה-11 לעונת 2021/22 ב-SerieA:: מוריניו ורומא ינסו לעצור את הדהירה של מילאן במוקד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Roma, ‏29/10/21.

1. Zakutaroma Member

היה פנדל למילאן כמו שהיה פנדל לרומא בסוף.
    השופט פשוט רמס את המשחקעם כל הכבוד ל"קסמים" שפיולי מוציא

טל. אוהב/ת את זה.
  2. טל. Member

שוב אני אסביר את טענתי:

-לדעתי רומא לא צריכה לשחק עם 4-2-3-1 מלכתחילה. אלא עם קישור מעובה על חשבון שחקני כנף - שממילא אין לנו בסגל שחקני כנף מרשימים...
    ברגע שתשחק עם קישור מעובה אז הרבה ריג'קטים שלך, כמו דיווארה וייאר בווה - כן יהיה להם מקום.
    גם זאניולו יעבור לעמדה טבעית יותר במרכז המגרש. וגם יהיה אפשר להרוויח את אלדור בחוד ביחד עם תמי.

מצבת שחקני הכנף ''האמיתיים'' של רומא: אלשע פרז ומחטיאן: היא לא ברמה הנדרשת. וניתן לוותר עליהם מהחינת הרכב ראשון.

צריך למצוא את ההרכב הטקטי שמתאים לסגל. ו 4-2-3-1 פשוט לא מתאים.

-אם אתה מתעקש על 4-2-3-1: אז כן. אתה צריך בינואר רכש של בלם וקשר אחורי. אבל לצערך גם רכש של לפחות שחקן כנף אחד. אולי אפילו שניים.

זו דעתי בכל אופן.
    ----------------------
    דקה 95 היה פנדל של קייאר על פלגריני. אבל היה ברור שהשופט לא ישרוק וה var לא יתערב. אפילו שהמשחק באולימפיקו.
    יש מדרג לשופטים באיטליה של ריספקט כלפי קבוצות מסויימות וחוסר ריספקט כלפי כל השאר. נרצה או לא נרצה זו המציאות.

כבר בדקה ה 5 כשהסופרסטאר של רומא מקבל בבית צהוב מוקדם על זה שדיבר עם הקוון בסה''כ (צהוב בדקה 5! כרטיס צהוב לסחוב עכשיו לסרס אותו 85 דקות) אתה מבין טוב מאוד לאן הרוח נושבת.

3. DeRossi16 Member

קשר אחורי זה דבר שרומא צריכה כבר שנים , אבל עזוב את זה מה עם התקפה?
    להוציא את השער של אלשע עכשיו , רומא כבר 4 משחקים לא מצליחה לכבוש ממשחק פתוח , 0 שערים!
    זאניולו לא שווה גול גם עוד עשרים משחקים , מיקי צל של עצמו(מאוד אוהבים להטפל אליו פה אבל כל ההתקפה נראית על הפנים) ותמי יודע להכניס גול רק אם יעמידו אותו מול שוער , משמע גם הוא לא שווה גול עוד עשרה משחקים.
    גם מול יובה גם מול נאפולי וגם מול מילאן יש הרגשה שגם אם כל משחק יוכפל בזמן רומא עדיין לא תשים שער גם לא מול עשרה שחקנים.
    אין טביעת אצבע של מאמן , אין שיטה כלום , פונסקה 2.0. הדבר היחיד שהוא יודע לעשות שפונסקה לא זה להטריף את השחקנים ב20 דק הראשונות של המשחק ולקבל מהם כבוד , חוץ מזה כלום.
    מישהו כאן מבין מה השיטת משחק של מוריניו? אני לא רואה כלום.

אלדור פלופ? לפי מה אתה שופט אותו בדיוק? הבן אדם נכנס תמיד בפיגור , ב5 -10 דק האחרונות למשחק בתור וינגר כשהוא חלוץ מטרה.
    שמוריניו ינסה פעם אחת לספסל את תמי החסר תועלת ולשחק איתו , הוא היה מעולה במשחקי הכנה.
    פרז ב10 דק שלו תרם להתקפה יותר מזאניולו כל העונה , למה זאניולו מקבל את חולצת ההרכב כשהוא לא שווה שער או בישול , למה תמי מקבל את חולצת ההרכב כשהוא עם 0 תרומה כשאין לו שירות....

נקודה מתוך 12 מול הגדולות עד כה , ממש פונסקה 2.0. מקווה שיסחט כמה שיותר רכש בינואר לפני שהוא עוזב לניוקאסל.

EsheD אוהב/ת את זה.
  4. DRORIKO Member

מצד שני הוא נתן רק צהוב לורטו על עבירה מכוערת בלי כדור. כל השיפוט היום היה מתחת לכל ביקורת. לא היתה החלטה אחת טובה של השופט. בסופו של דבר רומא קופחה כי ההחלטה הלא טובה הכי משמעותית היתה לטובת מילאן.

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

חוסר האחידות בפנדלים פשוט מגוחך ומתסכל.

יפה שציפיתם ממוריניו למשהו, אבל השנה היא 2021 ולא 2011.

טונאלי ו-itzik.miro אוהבים את זה.
  6. טל. Member

דרוריקו עזוב נו.
    העבירה של וורטו היא צהוב כהה מאוד אבל לא אדום מובהק. וגם אירוע חסר חשיבות מבחינת תוצאת המשחק.
    -מאידך הפנדל על פלגריני בדקה 95 הוא פנדל ברור - וכן מהותי לתוצאת המשחק.

-אני לא בא בטענות לפנדל שזלטאן קיבל. אומנם בספר שלי זה לא פנדל... אבל ברור לי שיש שופטים שפנים ששורקים על מגע שכזה. זה לא חדש.
    כבר ראיתי תקדימים.
    מאידך, שוב: אם זלטאן קיבל פנדל אז גם פלגריני דקה 95 גם היה צריך לקבל פנדל. זו כל טענתי.

DeRossi16
    לדעתי אלדור וגם תמי שניהם מתאימים יותר למערכי 2 חלוצי שפיץ מאשר למערכי חלוץ בודד.

זה שלב התחלתי מידי של העונה כדי לצאת בהצהרות בנוגע למוריניו. אבל אם אחרי הפגרה, החל מאמצע נובמבר, הוא לא ימציא/ימצא פתרונות לבעיות ברומא כפי שבאות לידי ביטוי שוב ושוב: אני מאמין שהקבוצה תיכנס לתקופה שחורה. וכתוצאה מכך - כן - הכסא שלו יתנדנד. עוד לפני ינואר.

נקווה לטוב. מה עוד יש לומר...

7. ASROMA Member

סייגתי , אני לא בטוח שהוא אשם. מי שהביא אותו ומיקם אותו כנראה בעל האחריות. אולי באמת זה הזמן לתת לתמי לרדת לספסל.

8. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

לזניולו אין מה לחפש באמצע,הוא מחמיצן לא קטן,ויש לו כח פריצה אדיר,הוא קו קלאסי.
    לגבי המערך,אני לא חושב שהוא לא מתאים,זאנילו כמו שרשמתי בימין,ואלשע בשמאל,לא אידאלי אבל זה משהו שאפשר לחיות איתו.

9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

על המשחק שלנו אתמול:
    אני חושב שהיה משחק טוב שלנו. לא יצרנו יותר מדי מצבים כי היריבה סגרה מאחור בצורה טובה אבל כן היינו צריכים לתת גול כבר במחצית הראשונה ובסוף זה הגיע אחריי מהלך יפה ומהיר (יותר מהירות תהיה שווה יותר גולים) של פרישיץ' וטוקו, שנתן מחצית ראשונה זוועתית אבל תיקן כמו שצריך בשניה.

הדבר המעניין היה התפקוד של הקאן אתמול. נדמה שהוא שיחק כמעט באותו קו כמו ברוזוביץ' ומי שנשלח קדימה היה בארלה. הקאן פתאום היה יותר נוכח על המגרש, הניע כדור בשקט והיה מעורב מאוד במשחק ההגנה, בעוד שבארלה יכל לשחק אותה סטנקוביץ' עם מספר איומים על השער והצטרפות מאחורה. במחצית השניה זה פחות בלט, אבל יש מצב שאינזאגי מצא את הבאלאנס של השלישייה הפותחת שלו.

על הספסל אתמול חיכו טורו, דה פריי, סנסי, וסינו, דימרקו, אלכסיס, וידאל ודרמיאן. אינזאגי חי טוב.

10. טל. Member

EsheD

לטעמי,
    המחמיצנות של זאניולו היא תוצאה מהפאזה המנטלית שהוא שרוי בה. אחרי שלא שיחק כדורגל שנה ומשהו - לוקח לו יותר זמן לחזור לעצמו ממה שקיווינו. נרצה או לא נרצה זה המצב.
    יש לכך 2 סימפטומים מובהקים:
    -הכושר המנטלי שלו. בדגש על בלבול וקבלת החלטות שגויה באזור הרחבה של היריב. לאו דווקא איומים לשער. גם מסירות לחבריו.
    -כושר גופני בדגש על תשישות אירובית. בד"כ דקה 60 גג הוא שפוך. אין לו אוויר ב-ריאות.

גם לטובת השחקן כדי שיוכל לחזור לעצמו, וגם לטובת הקבוצה: המקום האידאלי שלו צריך להיות במרכז שדה.
    מאצלה בלטה 8. או בלטה 10 הכי אופטימלי.
    משולש הפוך.
    יהלום.

הדומיננטיות הפיזית שלו וכושר הפריצה יתורגמו במקרה הכי רע רק למצבים נייחים וצבירת צהובים של היריבה.
    באגף הוא רץ רץ - וגם אם לקח את המגן שלו - נו מה יוצא מזה בסוף? -קדחת.

זאנילו כנף אחת ואלשע בכנף שניה עם חלוץ חוד בודד "לפניהם": זה מבנה התקפי עם תקרה לא נמוכה אבל גם לא גבוהה כלכך.
    ואלא אם כן יבוצע בינואר רכש בריא ומדוייק מאוד לקישור האחורי: הקבוצה פשוט תשמור על קצב צבירת הנק' הנוכחי שלה: 65-70 בעונה. -דהיינו, יוכל לעבוד רק אם יובה לאציו ואטאלנטה שלושתן ימשיכו בכושר הלא יציב שלהן לאורך כל העונה. אני אישית לא הייתי בונה על זה.

11. SerieA Il Capitano

ניתוח נהדר.

אני מודאג מזה שוידאל לא מקבל מספיק דקות, כל פעם שהוא נכנס הוא עובד מאד מאד קשה, ונראה שהוא מאד רוצה לנצח. הייתי רוצה לראות אותו יותר, ובמיוחד במולדובה ביום רביעי.

12. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם זה עד כדי כך מעניין ותופס 90% מהפורום:

מרסקה צפה בהתנגשות בין יבאנייז לזלאטן מכל זוית אפשרית והגיע למסקנה שזה פנדל. אין טעם להתלונן על זה ובוודאי שאין טעם להתווכח על סמך פרשנות אישית שלא קשורה לחוקי המשחק. "גבולי\יש שופטים שלא היו שורקים לזה" = פנדל.

בכל מקרה, מרסקה לא הורחק על סמך האירוע הזה אלא על סמך מה שקרה עם קאייר ופלגריני:

רומא עדיין לא מוכנה למאבק צמרת אמיתי ולא הייתה שווה היום יותר מנקודה (שגם ככה לא תשנה דבר). מוריניו חייב להזדרז. הכנסתו של פליקס במחצית (עם כל החיבה) מזכירה את רודי גרסיה-עומאר סאדיק, כלומר ממחישה את חוסר המוכנות של הקבוצה הזו.

מילאן זו חתיכת תופעה. הרבה מאוד אנשים לא מתייחסים ברצינות לאיכות הסגל שה ומצפים לעצירה בכל רגע. העצירה כנראה תגיע (בקרוב) אבל יש שם חבורה שצריכה להתחיל לקבל יותר קרדיט. קאייר, קלאבריה, טומורי, טונאלי (כנראה שכחתי עוד כמה) הם שחקני טופ בסריה א'. גם אם העבר הלא מרשים שלהם נתקע לנו בראש.

itzik.miro ו-SerieA אוהבים את זה.
  13. טל. Member

קייאר בעט לפלגריני בשוק וזה פנדל מובהק שלא קשור למה שקרה במחצית הראשונה של המשחק או מה קרה בשבוע קודם ב-דרבי של איטליה.
    גם לא קשור לכך שזו הדקה ה 95.
    מרסקה הוא שופט חלש שמקפח כרונית את רומא.

עמית לוונטל חידש לי משהו בשידור של אינטר בצהריים אני חושב - הוא דיבר על כך שעד 1985 (?) שיבוצי שופטים היו נעשים בהגרלה.
    בכנות אני חושב שצריך להחזיר את זה.

המשפט "מוריניו חייב להזדרז" הוא משפט סתום.
    -גם אני לוקה בכך. כל הזמן מצפה ממנו.

אבל האמת המרה היא שאנחנו חייבים לשאול את עצמנו: מוריניו חייב להזדרז ולעשות מה? (מלבד לחכות לחילוץ של פינטו בינואר)?
    אם יש משהו שמוריניו הוכיח עד עתה ברומא זה הסתמכות מוגזמת על היכולת שלו (אם היא בכלל קיימת) לבצע עבודה מנטלית-ווינרית על השחקנים. ללא שום יכולת של הפקת לקחים טקטית.

מבחינה טקטית אצל מוריניו הכל סתם אותה שבלונה שוב ושוב ושוב.
    -גם מבחינת ניהול משחקים בזמן אמת. עזוב עכשיו הכנות למשחקים והרכב פותח. -מתי ראית את מוריניו עושה חילוף בינגו ומציל לרומא משחק אבוד/מוציא את רומא מהבור?

נערך לאחרונה ב: ‏1/11/21
    EsheD אוהב/ת את זה.
  14. EO11 בפה אליל היכל התהילה

@SerieA וידאל חזר מהנבחרות לא מאה אחוז וחשוב לנהל עומסים כדי לא לפרק אותי יותר מדי. לדעתי נגד שריף נראה אותו, את טורו ואת אלכסיס.

@טל. הגרלת השופטים נעשתה עד אמצע שנות ה-2000.

טל. אוהב/ת את זה.
  15. SerieA Il Capitano

אני מעריך שנראה את וידאל וטורו, אבל דז׳קו הוא באנקר בהרכב ולדעתי ייפתח בכל מקרה. כמה זמן יישאר לאלכסיס לתת מול שריף? אולי 25 דקות, אם אנחנו נסתבך שם.

עקרונית לעונה שלנו, עד כמה שזה מבאס, המשחק מול שריף חשוב בהרבה מהדרבי. אפילו אם נפסיד בדרבי העונה עוד מאד ארוכה. מאידך, אם לא ננצח את שריף אנחנו כנראה מחוץ לליגת האלופות.

לכן דז׳קו בכל מקרה ייפתח במולדובה. וכנראה שגם בדרבי. כרגע דז׳קו הוא השחקן החשוב ביותר בהתקפה שלנו בעיני. פשוט שחקן עצום, בגיל 35, לא ציפיתי שהוא יהיה כל כך טוב. הוא באמת רוצה את האליפות הזו.