המחזור השני בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏21/8/08.

1. הגבר באדום Member

ת'אמת - על המשחק שהיה היום - הייתי מוותר בקלות. רמה נמוכה נשמרה גם בחצי השני, שבו לשופט כבר נמאס מהגסות של השחקנים והוא התחיל לשלוף צהובים אחד אחרי השני.
    סה"כ - אם תסתכלו על הסטיסטיקה - תגידו מיד שזה משחקן של קבוצות התחתית. ההזדמנות היחידה הראויה באמת הייתה של באליש בסוף המשחק, כשהוא נגח וטרמל תפס את הכדור.
    השחקנים הטובים שבחרתי - טרמל, שוערה של קוטבוס, שהיה בטוח ביציאות שלו, היה מאגרף נכון כדורים שלא יכל להשיג, יצא בתזמון נכון להגבהות. ואצל נירנברג - איש המשחק שלי הוא איסמאל - שחקן שלא איפשר יותר מדי לחלוצי קוטבוס, השתתף גם בכמה התקפות ובעט לשער יפה מספר פעמים.

2. Mehmet Member

חייבים לנצח בדורטמונד אחרי הפתיחה הכושלת שבוע שעבר. לא מתאים שהעונה תתחיל כך וזה ישפיע על ההמשך...

3. C-J Member

יש בזה משהו.

א. העיליתא של הקבוצות לא משחקת בימי ששי. הרי מי שמשתתף במפעל אירופאי בשלישי/רביעי/חמישי לא ישובץ לששי.

בנוסף, וזה הדבר החשוב באמת, נושא זכויות השידור והחשיפה של הקבוצות, במיוחד הקטנות.
    אם נשים אם המשחק של אתמול למשל בשבת בשעת המשחקים האחידה, יהיה לו מנגד דורטמונד-באיירן, ברמן-שאלקה, שטוטגרט לברקוזן.
    חוץ מהאוהדים השרופים של קוטבוס ושל האנובר לא יהיה אדם בר דעת שיעדיף את המשחק שלהם על האחרים.

לכן, כדי שלא יברחו מפרסמים וספונסרים מקבוצות קטנות, הן תשחקנה בימי ששי, כאשר עיני כל חובבי הבונדסליגה נשואות אליהן, וכולם יצאו נשכרים.

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

היה שידור של המשחק אתמול?

5. הגבר באדום Member

היה - בערוץ DUBAI SPORTS 2

6. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מדוייק. היה שידור ישיר בדובאי ספורט 1 (וכומבן גם בפרמייר).
    מה שמביא אותי למשהו שסלע שאל כבר לפני כמה ימים בדיון השידורים, אבל אני אענה כבר כאן.
    כמו שכתבתי שם, ע"פ הפרסומים היה אמור להיות שידור אתמול בדובאי ספורט 1 וכך גם לגבי המשחק של דורטמונד ובאיירן. מכיוון שאתמול המשחק שודר (כאמור, כפי שפורסם) אז כנראה שגם היום אפשר יהיה לראות את המשחק הזה בדובאי ספורט 1 (שוב, בנוסף לפרמייר, וכמו שכתבתי שם גם אפשר יהיה לראות את זה ב ATV+ האוסטרי - למי שיכול).

7. דנידין Member

קודם כל טוב לראות את לדלי כאן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    דבר שני כל מילה של C-J נכונה. אני משער שקבוצות שלא משחקות העונה באירופה כמו הרטה ברלין או באייר לברקוזן יקבלו העונה הרבה משחקי יום שישי, זה פירסום אדיר לליגה. אני גם מקווה לראות פחות משחקי נפל כמו אתמול. ממזמן אמרתי כבר שקוטבוס לא קבוצה שמייצגת את הבונדסליגה. חבל שהם איתנו.

8. Raulito Madridista

נכון שאחרי משחק אחד בלבד במסגרת רשמית(אם מוציאים לרגע את הסופר-קאפ הגרמני מהמשוואה), אסור לפסול מערך, אבל לדעתי קלינסמן חייב לשנות את השיטה שלו. קשה לי להאמין שמערך היהלום יעבוד, גם בליגה הגרמנית נגד הקבוצות היותר משמעותיות ובוודאי בליגת האלופות. אני בכלל לא מבין בשביל מה הניסויים האלו. המערך של היצפלד בשנה שעברה עבד נהדר, אם משהו עובד כמו שצריך אין שום טעות לשנות. עם כל הכבוד לטוני קרוס שהוא באמת פוטנציאל עצום, לא הייתי מכליל אותו בכוח בהרכב, מה גם שזה גורם לאמצע להיות פרוץ(גם ככה ההגנה של באיירן בינונית אז היא לא יכולה להרשות לעצמה גם אמצע חלש). בשנה שעברה הוא היה אחד מהמחליפים ולא יותר, והוא צריך להתקדם לאט אבל בטוח. בורובסקי היה צריך לשחק באגף שמאל גם אם זו לא העמדה הטבעית שלו וזה רוברטו היה צריך לשחק באמצע.
    בקשר למשחק הספציפי היום, אם אלטינטופ שהיה אדיר ביורו, נמצא בכשירות מלאה, הוא חייב לפתוח בהרכב. גם את טוני הייתי מחזיר להרכב בהקדם, אבל במקומו של קלוסה. צריך לבחון את היכולת של האיטלקי בייחד עם פודולסקי, שאולי לא הדהים בשבוע שעבר והחמיץ ממצב קורץ, אבל הוא נראה כרגע(וגם ביורו האחרון) יותר מרשים מקלוסה. באיירן חייבת ניצחון אחרי הפתיחה הלא מספיק טובה שלה, וכולם מצפים לנפילה. אבל נראה לי שקלינסמן דווקא דיי רגוע וזה טוב אם הוא משדר על אותו גל גם לשחקנים שלו. דורטמונד קבוצה עם הגנה לא מבריקה ולא משנה מי יהיו השחקנים בחלק ההתקפי, באיירן חייבת לכבוש.

חבל מאוד שהמשחק של ברמן נגד שאלקה לא משודר, משחק עם פוטנציאל עצום להרבה מאוד שערים בין שתיים מהקבוצות שיכולות לאיים על אליפות במידה ובאיירן תפקשש. שתי הקבוצות בהרכבים סופר-חסרים, אבל ההשפעה של דייגו על משחק ההתקפה של ברמן גבוהה הרבה יותר מכל שחקן ושחקן ששאלקה תחסר. מה שכן, אצל הירוקים מעניין יהיה לראות את פיזארו. בבאיירן הוא תמיד הראה מהלכים לא רעים, אבל גם שהוא לא שחקן משקיען במיוחד ושהוא בעיקר חושב על עצמו. בקשר לשאלקה, השחקן הכי כישרוני לטעמי הוא פרפאן וחבל שהוא ייחסר, שאלקה הייתה מציגה כדורגל יותר איכותי בייחד איתו. אני ראיתי את הקבוצה נגד אתלטיקו והיא עדיין לא מספיק מוכנה. בכל אופן, יש לשאלקה הרבה שחקנים שמסומנים כהבטחות גדולות ומספיק שאחד מהם באמת יהפוך לשם גדול ואז יהיה מעניין בבונדסליגה. אני חייב להגיד שאני לא מחזיק כל-כך מנוייר, לא ראיתי אותו הרבה, אבל כשכן ראיתי אז הוא לא הפסיק לטעות. זה לא שווה כלום אם הוא לוקח כדורים מהחיבור אבל מקבל גולים מצחיקים כמו ממאלודה למשל בשנה שעברה. אני מריח תיקו כאן.

9. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

שער יפה של "קובה" בפאלש, אבל איזה חוסר אחריות של הקפטן ואן בומל!! ככה שחקן מנוסה מקבל שני צהובים תוך 3 דקות ומשאיר את קבוצתו 3/4 משחק ב-10 שחקנים בחוץ בפיגור מול דורטמונד??? אולי שחקן כזה לא ראוי להיות קפטן, ובאמת שבאירן נראית מבולבלת כעדר ללא רועה, לא במגרש ובטח שלא על הקווים.

10. הגבר באדום Member

Alvaro, לא חושב שכדאי להאשים את ואן בומל בצרותיה של באיירן - הקבוצה כולה נראתה כצל של עצמה במחצית הזו. חוץ מהבעיטה של טוני ושל אלטינטופ (אם אני לא טועה אחרי הבעיטה שלו ציגלר התעופף והדף את הכדור לקרן) הקבוצה ממינכן לא יצרה שום דבר ממשי. רוצה לציין בכל זאת את אלטינטופ אצל באיירן ואת קובה וציגלר אצל בורוסיה כשחקני המחצית.

11. Red Left Winger Member

במפגש אייסוקר האחרון אני חושב שהתערבתי עם טוקסין על כמות האדומים של ואן בומל העונה. אני הימרתי על 6-7, הנה זה התחיל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

12. דנידין Member

אבל לא יעזור לאף אחד, ואן בומל הוא מנהיג ומנסה להוציא את השחקנים מהשינה העמוקה אליהם הם נכנסו. מה גם שאוהדי באיירן יכולים להיות מרוצים, הם שלטו במשחק ב 10 שחקנים בלבד, הראו כוח גם כך וגם בלי ריברי, זה די מרשים בסך הכל. עם מאמן חדש זה יקח להם זמן, אבל זה לאט לאט מגיע.

13. C-J Member

לאוהדי באיירן נראה כי השופט הבינ"ל פאנדל החמיר עם האדומים היום.

בהחמרות שלו אני לא אכליל את שני הצהובים לואן בומל, שהרוויח אותם ביושר (טמבל!).

אז איפה החמיר פאנדל?
    1. דקה 16 בערך טוני עולה לנגיחה בקו ה- 16, ומגע לגיטימי מצדו בבלם מביא לשריקה של פאנדל נגד טוני.

2. בדקה 72 טוני מקבל ברחבה משיכה בחולצה מהשומר שלו בתוספת מרפק, שמזכים דווקא את האיטלקי בצהוב על התחזות, במקום פנדל. אני לא יודע אם תחליט ההתאחדות לבטל את הצהוב או להשאירו על כנו. אבל מה שאני יודע שמישהו צריך להתנצל בפני טוני על העוול.
    שימו לב שאירועים 1 ו- 2 עם אותם שחקנים, רק בחילוף תפקידים, ובשניהם טוני יוצא אשם.

3. לא רק שני המהלכים הנ"ל, גם פה ושם טוני קיבל תיקולים מאחור שבשנה שעברה היו נשרקים פאולים. כנראה שאיגוד השופטים סימן את טוני כמטרה.

4. והצהוב של לאהם? האם זה על משיכה בחולצה? על זה לא נותנים צהוב באמצע מגרש.

ואחרון אחרון חביב, איך זה שקרינגה סיים את המשחק ללא צהוב?

נ.ב.: נא לא להפוך את הנושא הזה לדיון תירוצים על ההופעה של באיירן. זאת לא הכוונה.

14. איגור .פ. Member

איזה משחק זה היה ביירן מינכן דורטומנד ,איזה שער כבשו קובה אחד היפים.

ואן בומל לא מגיע לו להיות קפטן פשוט הגעיל אותי אחרי 23 להשאיר את הקבוצה שלו בעשרה שחקנים,ועוד שהוא קפטן,לדעתי יעשה קלינסמן חכם אם לא ייתן את סרט הקפטן ויושיב אותו בספסל כסדרת חינוך.

לסיכום:החילוף במחצית שנכנס בורבוסקי חילוף מצויין של קלינסמן, אך לפתוח עונה עם2 נק' מתוך 6 זה לא טוב,ולפי עכשיו זה נראה שמינכן לא תיקח אליפות,היא צריכה להסתדר בלי ריברי וזה רוברטו ,לפני שהליגה תברח לה.

15. דנידין Member

כשאפבנרג היה יוצא על אדומים כי היה יותר חמום מוח לא אמרתם כלום, אה? בסך הכל ואן בומל הביא להתעוררות בקבוצה.

אנחנו מנגד השגנו היום יופי של תוצאת תיקו במגרש קשה. ברמן הובילו עלינו שלא בצדק כי המשחק היה די שקול, אבל השוונו בסבלנות מכדור חופשי בניצול ההגנה המצחיקה של ברמן. אפשר לומר שזאת פתיחת עונה מצויינת לקבוצה שלנו, באמת מוצלחת. בלמנו את אחת היריבות הברורות שלנו לאליפות אצלה בבית, 4 נקודות כבר בתחילת העונה, חותם על זה.