המחזור השני בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י ג'ובאני אלבר, ‏17/8/07.

1. C-J Member

"ההוא" נקרא סנוגו, ורק בגללו גב' קאן צריכה לעשות כביסה היום. לאולי לא היה כמעט מה לעשות היום.

וחמיט אלטינטופ, שורף דשא באגף ימין.

2. נעם Member

ביזיון! פשוט בושה וחרפה..אני לא מאמין שזאת התוצאה פשוט לא נתפס.
    אבל, ופה בא אבל גדול!! תפסיקו להלל את ביירן!
    נכון הם הביסו והיו חדים מתמיד אבל בשיא הרצינות תסתכלו על המצבים והגולים:

1. אוי אוי פסאנן...נותן משחק סביר אבל הורס תמיד עם טעות של ילד מטומטם, טוני עצום ולא זריז למה ללכת על הרגל??? למה לא להשאר במקום ולחכות שינסה לפרוץ? הוא איטי למען השם!! גול מכלום ביירן 1-0.

פה ברמן מתחילה להלחץ ושולחת כל מצב נייד מלא שחקנים קדימה.

2. קרן לא מוצלחת ומתפרצת מהירה של ביירן 1 נגד 4 אדומים וטעות של הליצן התורן שולץ (שעושה עבודה טובה לצד עבודה מאוד רעה במשחקים האחרונים) וכבר 2-0 ממה? מכלום! מנאיביות וחוסר סבלנות.

ברמן מרגישה את הלחץ העצום אבל מכתיבה את הקצב ושולטת במשחק אבל ההגנה של ביירן במשחק עילוי היום במיוחד דמיכליס וזה רוברטו שהיה עעננקק!

3. עוד קרן ריברי צוחק על כריסטיאנו רונלדו ומראה איך עוצרים כדור בצורה יעילה ולא סתם לשואו ומתפרצת ששוב נגמרת בגול.חוסר אחריות של ההגנה ושוב הכל מהצד של שולץ.

ברמן מבינה שזה אבוד ומאבדת דומיננטיות ביירן שולטת ב20 דקות האחרונות ואז בא

4.שער משום כלום גול פוקס של אוטל.

על המשחק של ברמן אני אפרט בקרוב וראיתי דברים מאוד יפים של כמו המשחק בנגיעה אבל הסנסציה היא המון מזל בניצול מצבים ונאביות של ברמן...שוב. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

3. Raulito Madridista

וורדר ברמן תמיד הייתה קבוצה נאיבית. היא משחקת כדורגל טוב או לפחות שיחקה(מדבר על שנה שעברה), אבל היא לא הייתה מספיק 'רעה'. היא הייתה מחמיצה המון ושלא מבקיעים - סופגים.
    לפעמים זה מצחיק, איך קבוצה כמו ברמן מניעה כדור בדקות מסויימות ברמה של כדורגל אדיר, מסירות, משחק מהיר וקצבי, דאבל פסים והכל, ואיך ההגנה הילדותית הורסת הכל. השחקנים של ברמן מתגוננים כמו ילדים קטנים ועושים טעויות דביליות.
    מסכים שהייתה טעות אדירה של פסאנן, טוני לא יכל לאיים על השער מהמצב שהיה לו, לא היה מקום לכניסה כזו שמחייבת פנדל.
    ברמן מחפשת קיצורי דרך, היא הייתה צריכה להבין אחרי שספגה את הגול, בכלל, לא חייבים למהר, היה לה המון זמן לחזור, אין מה לעלות את כולם לכדור קרן, אנחנו לא בדקה ה-90 או משהו כזה. לפעמים נראה שאין מאמן שמדריך את ברמן ומסביר מה לעשות.
    ומסכן דייגו שניסה לבד.

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אנחנו ראינו את אותו המשחק? אז כן באיירן כצפוי תיהיה קבוצת התקפה טובה, אבל החלק המדאיג תמיד היה ההגנה, אך אני יכול לומר בפה מלא שבאיירן תפסה את ברמן בביצים עד כדי שברמן לא יכלו לחבר 3 מסירות, מדהים. עד כה כל משחק היה נראה שההגנה של באיירן חזקה ביותר, אבל שיחקנו מול קבוצות שאפשר היה לומר שאולי הן הבעיה, אך זה לא ממש כך.

http://www.sport1.de/media/redaktionell/bilder/sportarten/fussball/bundesliga/diashows/2.spieltag_07_08/bay-altintop_Basis.Xxx

היצפלד עבר ל 5 קשרים כדי לסגור לגמרי את המשחק לאחר ההיתרון, והביא למתפרצות היעילות האלו שתורגלו באימונים (הרבה). כשריברי יוצא למתפרצת אי אפשר לרדוף אחריו, וזה כמעט תמיד מתחיל ממנו (וגם שזה לא, אז השחקנים יודעים לאן כל אחד צריך לרוץ, וב 3 מסירות שורפים את המגרש).

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

באיירן מינכן השנה היא לפחות בינתיים מפלצת שאסון להיתקל בה, כל פעם שאני רואה אותה משחקת יש לי צביטה על זה שלא נראה את המכונה הזאת בליגת האלופות העונה, פשוט בזבוז.

ריברי נקלט בצורה חלקה ומושלמת בבאיירן, על המשחק הראשון הוא פרע שטרות ומאז הוא לא מפסיק לשחק מדהים, כל הובלת כדור שלו היא אומנות וסכנה ליריב, הוא כל כך קליל, מה שהוא עושה עם הכדור זה מדהים.

באיירן מינכן כרגע (לא לשכוח שריאל ובארסה עדיין לא התחילו) היא ההצגה הטובה ביותר באירופה.

6. אפנברג Member

כמה מרורים אכלנו ב"ווזר שטדיון" בשנים האחרונות, והנה הגיעה הנקמה המושלמת: לברמן לא היה מה למכור מול באיירן. הדומיננטיות שלנו בכל המשחקים הרשמיים עד כה (בליגה, בגביע ובגביע הליגה) פשוט מוציאה ליריבה את החשק להילחם. דמיקליס היה מצוין בהגנה, ממש ניקה כל דבר עם משחק הראש המצוין שלו. מה אפשר להגיד על טוני היום: נכון, הוא לא השחקן שיעבור 4 שחקנים בדרך לגול, ויש לו לפעמים קטעים גמלוניים אבל סחיטת פנדל, גול ובישול, אי אפשר לבקש יותר. כשאני רואה את התוצאות של ברמן ושטוטגרט בפתיחת העונה, אני ממש מתבאס שהן תהיינה בליגת האלופות ואנו לא http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx לא יכול לחכות כבר לשנה הבאה, שנחזור לבמה המרכזית של אירופה!!!!!

7. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזו קבוצה מפחידה היצפלד בנה !
    מזכירה את באיירן של פעם,שאף אחד לא רוצה להיתכל בה,ריברי ניכנס מהר מאוד לעיניים והיה גדול היום בכמה מיסתפרים על כולם,טוני גם הוא במשחק מעולה,וביכלל היום בבאיירן כל דבר פשוט הלך,אלטינטופ הכניס שינוי מרענן למשחק ובאיירן ניראת מפחידה מתמיד.
    לעומתה ברמן ניראת עלובה ואימפוטנטית,שלא מסוגלת לייצור שום התקפה אחת נורמלית,ויותר מידי סומכים על דייגו שיעשה את כל העבודה,ההפסד היום חייב להדליק להם נורה אדומה,ובמזמן שנותר הם צרכים להחתים 2-3 שחקנים חדשים,שהדבר הראשון שצריך לחזוק זה החוד,החור שקלוזה השאיר פשוט ענק,ובלט מאוד היום. גם חיזוק לקישור האפור של הקבוצה חייב להגיע,וגם בהגנה.

דורטומונד פשוט ניראת זוועה,כ"כ חבל לי על הקבוצה הננדרת הזו..

8. C-J Member

מילה על ההפסד של שטוטגרט להרטה ברלין:
    אחרי שהשוואבים הובילו משער בעיטה מרחוק של היצלסברגר, באו שלושה שערים שאינם מחויבי המציאות:
    1. ללוסיו של ברלין יש כישורי משחק, תרתי משמע, והשופט קנה את הנפילה שלו ונתן פנדל מההפקר. אני זוכר שההתאחדות לא אהבה מקרים כאלה בעבר ואפילו לא חסה על אנדי מולר, שחקן דורטמונד והנבחרת, והרחיקה אותו על התחזות לכמה משחקים טובים! מעניין אם יעשו משהו הפעם.
    2. גול נגיחה מהקרן כאשר הגנת שטוטגרט לא הציבה שחקן ליד עמוד השער.
    3. בעיטת שלושת רבעי מגרש של השוער, ולאחר נגיעה אחת החלוץ היה לבד מול שפר. ההגנה פשוט ישנה בעמידה.

כבר לאחר שני משחקים שטוטגרט (כמו גם ברמן) במרחק 5 נקודות מהמובילה!

9. בוסטה Member

את ברמן אני בספק אם ההפסד לבאיירן בא בהפתעה, הם ידעו שיובסו אל תתנו לפרצופים החמוצים להטעות אותכם, זה היה ברור שבאיירן גם קב ענקית העונה אין שום ספק בכך והסיבה העיקרית לכך היא פרנק ריברי אבל לא נכנס לזה.
    מה שמעניין את ברמן זה המפגש החוזר בזגרב וההפסד היום לבאיירן זניח למרות הרושם שרע שהותיר, נצחון ועליה לליגת האלופוץ יהווה הכנסה חשובה לקופת המועדון ובעדיפות עליונה על כל משחק אחר..
    בהמשך נראה יותר מברמן, לא יודע אם קב כלשהי בגרמניה תוכל לקרא תיגר על האליפות הצפויה של באיירן אבל אני מאמין שעוד נראה מברמן יותר.
    אני לא יכול לכתוב את אותפ דברים על שטוטגרט שלדעתי תמשיך בתוצאות הגרועות עד לפיטוריו של ארמין ווה שיגיעו במוקדם או מאוחר, בעיקר לדעתי בגללו ונסיונו להוכיח את דרכו במועדון והלחץ המיותר שהוא יוצר כלפי כל מה שסביבו פוגע במועדון ויורה לעצמו ברגל.
    בנוסף החלוץ קקאו לא פוגע ולדעתי גם לא יפגע.

10. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקרב שבין האחרונה לבין הלפני האחרונה (ערב המחזור) וששתיהן טרם הבקיעו שער ניצחה נירנברג את רוסטוק כצפוי 2:1. נירנברג עם שני שערים בביעטות מרחוק, כשבראשון אשם וכטר השוער. כריטסטאס מנירנברג גם נפצע. וזו הפעם השניה שהנזה מתחילה את הליגה עם שני הפסדים. בפעם הקודמת, לפני 7 שנים, היא הצליחה להשאר בליגה לבסוף.

בשבוע שעבר הם היו מקום שלישי בהוצאות על קניית השחקנים וזה כנראה לא התאים למאמן והמנהל ה ספורטיבי והמנג'ר של וולפסבורג (מר פליקס מאגאת - כן, כן יש לו שלושה תפקידים במועדון) ובעניין הזה הקבוצה קפצה מדרגה, הביאה עוד שני שחקנים בעוד 5 מליון יורו (בסה"כ קניות ב - 20 מליון) והיא במקום השני אחרי באיירן ולפני ברמן. עם כל ההוצאות האלה, מי שבעצם גורם לזה שהזאבים טרפו את הזברות (דואיסבורג) הוא לא אחר מאשר מרסליניו שהיה שם כבר בשנה שעברה. שער אחד ועוד שני בישולים. האם בשביל זה היה צריך להביא את מאגאת? הפתיחה דווקא הייתה של דואיסבורג כולל גם נגיחה שהורחקה מהקו. אבל זה לא הספיק. ניצחון חוץ ראשון לוולפסבורג מאז נובמבר 2006.

משחק הצמרת האמיתי שהיה היום, בין שתי קבוצות שניצחו במחזור הקודם, נגמר ב 2:2 בין בוכום לפרנקפורט. בוכום הובילו 2:0 עד הדקה ה - 87 ואז שער של פרנקפורט ועוד שער בדקה ה - 89 כשבאמצע פרנקפורט עוד מספיקים להחמיץ נגיחה ממטר וחצי ותיקו. פרנקפורט, כמו בשנה שעברה, עם המון המון החמצות. אלברט שטרייט בעוד משחק מצויין, מצד אחד ויורג בוהמה שבישל שניים בשבוע שעבר בישל היום עוד אחד.

שטוטגרט נראתה רע מאוד היום. חוץ משפר שהיה טוב כל השאר חלשים. חלש במיוחד היה אוורטון שלא עשה כלום. הגול של שטוטגרט בא מבעיטה (נהדרת) מרחוק, של היצלספרגר, אחרי מבצע יפה של הילברט. כמו שכתבו כאן, פנדל לטובת הרטה לא היה, אבל נשרק ואח"כ עוד שני שערים. שטוטגרט מגלה את החיים הקשים כאלופה. ניצחון בית ראשון להרטה מאז פברואר השנה ומנגד 10 שנים ששטוטגרט לא מנצחת בברלין, כולל את משחק הגמר בעונה שעברה נגד נירנברג. שטוטגרט עם הפתיחה הכי גרועה של אלופה כלשהי ב - 8 השנים האחרונות.

איזה אווירה מדהימה בדרבי.
    שאלקה עוברת ל 2-4-4 שמוכיח את עצמו עם שליטה מוחלטת במשחק של שאקלה. כרגיל, כל הכבוד לסלומקה. כבר בדקה השניה נגיחה משני מטר של בורדון נעצרת בקורה ואחרי עוד כ - 10 דקות שוב מצב נייח, קלימוביץ' (חלש מאוד והוחלף במחצית) מאבד את בורדון והפעם הוא שם את זה בפנים. הפעם רקטיץ' פתח וגם הפעם הוא רקד. איזה שחקן. עוד בעיה של דורטמונד שכבר הבצענו עליה היא קובץ' שלא הצליח היום להתמודד עם אסמואה (שבעצמו לא שחקן מי יודע מה) והוא עושה עליו פאול שמביא את הגול השני (בעיטה נהדרת של פנדר שגם זומן לנבחרת לקראת יום רביעי). בשער השלישי דדה "שכח" לסגור את השחקן המרים ובשער הרביעי הוא "שכח" לשמור על קוראני שנגח בקלילות. את מעט העבודה שהייתה לו עשה נוייר, בצורה יוצאת מן הכלל, כרגיל. ובסוף הניצחון הכי גדול של שאלקה בדרבי מזה 16 שנים.
    האם דול יהיה המפוטר הראשון? למזלו, בשבוע הבא מארחים את קוטבוס.

11. נעם Member

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
    "קישור אפור" בדיחת העונה... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

בטח גם קווראזמה ורונלדיניו שחקנים אפורים

12. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

רגע אתה רוצה להגיד לי שהקישור שלכם היום הבריק ?!?!?!?!

13. נעם Member

אז ככה עכשיו אחרי שהוצאתי עצבים מהמשחק הגיע הזמן לרושם האמיתי מברמן החדשה:

נתחיל מהשוער (אין הרבה מה לומר עליו) משחק סביר של ויזה- פנדל(יכל לקחת), פעמיים אחד על אחד, ובעיטה אדירה של אוטל. לא היה לו אשמה בגולים ונוסיף על זה הצלה מבעיטה של לוסיו אז הוא היה סביר.

בהגנה יש לנו בעיה קשה. נכון יש לנו את שני שחקני ההגנה/שדה/התקפה הכי גבוהים בליגה. שניהם פוטנציאל אדיר ואני בטוח שמתישהו הם גם יעזבו אותנו אבל "מגדלי התאומים" לא יכולים להפקיר את ההגנה שלנו בכל קרן/חופשית שנקבל. נכון ברמן ידוע ביכולת שלה לנצל מצבים נייחים במיוחד בגלל אלה אבל זה עולה לנו ביותר מידי שערים והיום 2 נכבשו מזה.
    שאחד יעלה והשני יכפה במיוחד במשחקים כאלה.
    שולץ מגן טוב אבל לא מספיק טוב, הוא תיקל בחלק מהמקרים מצויין אבל בחלק אחר ריברי עבר אותו בקלות והחוסר יציבות שלו גורמים להמון שערים מהאגף שלו. בנוסף לכך ההגבהות שלו לא משהו ומשחק המסירות שלו קטסטרופלי (ראו שוב את המשחק ותבינו). מפסאנן אין לי הרבה ציפיות, הוא אחראי והאמת גם שומר לא רע, אבל הטעות עם הפנדל שוב גרמה לי לגדף אותו בכל ארסנל הקללות שאני מכיר. אני מתחנן לחזרתם של פריץ וואמה ואוומיילה כי הם המגנים האמיתיים (וכולם פצועים).

בקישור יש בעיה קשה של מהירות. נכון אנחנו משחקים ביהלום שלא דורש פריצות כמו של ריברי או שוויני אבל לא יכול ליהיות שהכל יתנהל כל כך לאט בלי פריצות מהאגף (יפתר שפריץ וואמה יחזרו). אני חושב ששאף עשה בשכל שלא פתח עם אלברטו ודייגו כיוון שזה פריביליגה ששמורה למשחקים יותר קלים. אלברטו ודייגו מראים התחלה של שיתוף והבנה טובים ונהנים מטכניקה משובחת וראיית משחק מצויינת אבל ה"לבד" של אלברטו ונטייה של דייגו להעלם לפעמים עושה צרות בקבוצה.שוב אני מתרשם מינסן שגם הראה הבנה מוחלטת עם דייגו ומשחק מאוד נעים לעין, ווראנייס שלצד עבודה הגנתית מעולה בונה התקפות משחק בנגיעה ומוסר מאוד מדוייק. באומן סולידי ושיחק היטב אבל חסר לי פרינגס שיעצור מתפרצות במהירות שלו.

בהתקפה למרות שלא כבש או איים יותר מידי על השער התרשמתי נורא מסאנוגו (כן, כן) איזה שליטה נהדרת בכדורי גובה ממש כמו דרוגבה וטכניקה לא רעה בכלל בכלל.תוסיפו לזה את המהירות שלו ואני דיי מרוצה. הבנאדם יותר מחלוץ חוד ויודע לשחק בקצב מהיר. חבל שהוא לא איים יותר על השער.
    אלמיידה התאמץ ניסה ואפילו עבר שחקנים אבל זה עדיין לא זה, אני מצפה ממנו להתפוצץ השנה(מותר לי לחלום לא?).

בסה"כ ברמן ידעה לחבר הרבה פסים במרכז ועשתה תנועה נכונה אבל לא ידעה לתרגם את זה למצבים. וכן סלע ראינו את אותו המשחק וכן בחלק גדול ממנו (למעט הפתיחה והסוף) ברמן שלטה על מרכז השדה, אבל הגיע הזמן ליהיות נשכניים. הגיע הזמן לדעת לשחק על תוצאה. הגיע הזמן לשחק גם טקטי שצריך! תומאס אם המצב ימשיך ככה אז הגיע הזמן למאמן חדש בעל קבלות (ואני מת על תומאס שאף..) שיקפיץ את הקבוצה מעוד קבוצה טובה מלאת פוטנציאל למכונה אירופאית, ויש לנו את הכלים.

פשוט חבל וכואב הלב אבל אני עדיין אופטימי ועם התאוששות הפצועים, ויש המון, אני מצפה מברמן להכנס חזק למריוץ על התואר.

14. נעם Member

ולגבי אשד, הקישור ידע להחזיק בכדור ונגע נכון אבל צריך גם לתת קרדיט לזה רוברטו ודמיכליס שביטלו המון מהמשחק שלו. בין זה ולהגיד שקישור אפור?
    יש לנו את אחד הפליימייקרים הכי יצירתיים בעולם ורכש ברזילאי חדש שמוסיף המון ברק וקסם לקישור.
    יש לנו את דניאל ינסן המבריק שגם הוא ממש אבל ממש לא אפור ואת טים בורובסקי בעל המסירות המדהימות. וזה עוד בלי לציין את פרינגס...
    בקיצור לא אפור ולא בטיח. אל תשפוט לי המשחק הזה כי זה לא מדד. הקישור זה החולייה החזקה אצלנו, למרות שאני מסכים לגבי ההתקפה.

נערך לאחרונה ב: ‏19/8/07
  15. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו ראינו את אותו המשחק?
    איפה הוא שלט בגובה? מתי הוא בכלל נגח לכיוון השער של באיירן? איזה טכניקה בדיוק ראית ממנו? הוא לא נגע בכדור יותר מנגיעה אחת רצוף בכל המשחק. מתי בדיוק הוא הוכיח את המהירות שלו היום? את מי בדיוק הוא עבר או השיג?

באמת, נעם, נראה לי שאתה ראית משחק אחר מכולם. וזה מבלי לדבר על זה שאתה חושב שברמן שלטה במשחק.

ותגיד לי עוד משהו. בשביל מה לשלם 8.5 מליון יורו על שחקן ששומרים אותו למשחקים הקלים? כאן, אני כבר ממש לא מבין את שאף. הבאת את קרלוס אלברטו בהמון כסף (כן, כן, חברים מהליגה האנגלית והספרדית, בגרמניה זה שחקן סופר יקר), הוא נתן משחק חלש, אז במשחק הכי חשוב שלכם אתה לא פותח איתו? כאילו, מה. על מה חשבת.
    ומה זה העניין עם שינדלר. הוא החליף את אלמידה. אבל לא עשה כלום. בטח, לא פלא, הבחור חלש מאוד. סנוגו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx לעומתו זה מקאיי. וזה לא מהיום. לפחות אלמיידה ניסה, השתדל. לשינדלר אין כלום.