המחזור השני באלופות: יובטיץ' חוגג על ליברפול

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י לירן, ‏29/9/09.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

סביליה נראית נפלא, נראה שהיא תדלג בקלות לשמינית גמר, אין לה תחרות בבית הזה. סביליה בכלל בכושר נפלא, יש למה לצפות ממנה במשחק שלה מול ריאל מדריד.
    כמו סביליה גם ארסנל בדרך לעלות בצורה קלילה.

אצל ליון זה מורכב יותר, היא עם 6 נקודות ומקדמה חשובה על ליברפול ופיורנטינה, אבל לא יהיה לה פשוט, יש לה עוד 2 מפגשים מול ליברפול וביקור באיטליה, הבית הזה ימשיך להיות מאוד מעניין.

2. SkiMan Member

אם אפשר רק פיסקה קטנה על צ'אבי. גאון כדורגל זה תואר שקטן עליו. אם יש שחקן אחד אצלנו ששומר על יציבות ברמה שנקראת "מדהים" כל המשחקים עד עכשיו זה צ'אבי. אני מעולם לא ראיתי קשר בכושר כל כך מזהיר, גם במשחק בינוני כמו היום עם הגנה יריבה צפופה הוא אירגן איזה 3-4 מצבים קורצים ביותר, הבנאדם הזה מופיע לכל משחק ועושה את העבודה שלו בצורה מושלמת. מדהים מה שנהיה מהשחקן הזה, פשוט מדהים. בלי הרבה פוזות ובשקט בשקט משחק אחרי משחק, אין דבר כזה משחק חלש אצלו, אין אצלו "תפס יום לא טוב", אני מעריץ אותו.

נערך לאחרונה ב: ‏30/9/09
  3. riquelme1 Member

ליון וליברפול יהיו בשלב הבא, פיורנטינה תמשיך לליגה האירופאית, אני מוכן לחתום על זה.

לומר את האמת, לא שסביליה תעלה כל כך בקלות, כי זאת עדיין לא סביליה של לפני שנתיים, אבל היא נמצאת בתקופה פשוט נהדרת במשחקים האחרונים, אחרי הניצחון היום אני באמת חושב שהם יעברו, שהמשחקים בגרמניה יהיה המכשול היחיד, אבל סביליה עדין קבוצה פגיעה במרכז המגרש.

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי את המחצית הראשונה של AZ נגד ליאז' וראיתי שתי קבוצות מאד בינוניות. אלופת הולנד נראתה מהוססת והבלגים למשעה התגוננו עם 11 איש.

בפתיחת המחצית השנייה התגלית של הכדורגל ההולנדי לפני עונה, מוניר אל חמדאווי כבש ואני החלפתי תחנה...בסיום המשחק ראיתי שליאז' השוותה בזמן פציעות. מקרי? אני לא חושב. אין לי מושג אם חילוף המאמנים ושחרור שחקן לאייאקס גרם למעין משבר באלופה ההולנדית, אבל מה שהצליח לפני עונה פשוט לא עובד עכשיו.

לי ברור ששתי הקבוצות בכלל לא שייכות לדרג הכי גבוה באירופה ומבחינתי שתי הקבוצות יכלו לשחק גם בכבוד בגביע אופ"א החדש. לדעתי ליגת האלופות הפכה ל'ליגת העשירות' ולקבוצות הקטנות אין יותר אפשרות להפתיע בטח לא הקבוצות מהולנד ובלגיה.

המציאות לא מוצאת חן בעיניי, אבל אלה החיים. אני לפחות מקווה שקבוצות כמו ליון, סביליה ופיורנטינה יכולות להעיף קבוצות כמו ליברפול, אינטר ונציגות אחרות של 'ליגת הכסף'.

5. דימה Member

אני מקווה שאני טועה, אבל אם זה יהיה יחס השערים של מכבי חיפה מחר בערב..אף אחד לא יכעס.

6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא כל כך בטוח בזה. בוא נתחיל עם העובדה שקודם כל פיורנטינה עם מקדמה טובה על ליברפול כי היא ניצחה אותה 2:0 ובמפגש ביניהן אם היא כובשת שער חוץ, היא יכולה להפסיד 3:1 ועדיין להקדים אותה. אם תפסיד 2:0 והן תסיימנה עם אותן נקודות אז הפרש שערים ישחק פה ובינתיים פיורנטינה הפסידה רק 1:0 בליון. לליברפול יש עוד משחק בליון, ולפיורנטינה יש שני משחקים מול דברצן, שאותה ליברפול ניצחה באנפילד רק 0:1. אני חושב שיהיה קשה מאוד לליברפול להוציא יותר מנקודה בסטאד דה ז'רלאן, ולכן יכול מאוד להיות שהיא ופיורנטינה תסיימנה עם אותו מספר נקודות.

המצב בבית כרגע:

1. ליון (0:5) 6
    2. פיורנטינה (1:2) 3
    3. ליברפול (2:1) 3
    4. דברצן (5:0) 0

שובר שיוויון:

פיורנטינה 0:2 ליברפול

במחזור הבא פיורנטינה יוצאת להונגריה לשחק מול דברצן שבטח תרצה להחזיר את הכבוד שלה, אני מאמין שאם פיורנטינה תנצח זה לא יילך כל כך בקלות והיא עדיין יכולה לגנוב 1:0 או לנצח 2:0. ליברפול תארח את ליון באנפילד, משחק מאוד מעניין שיכול לעשות מצב שליון תפסיד ואז ליברפול, ליון ופיורנטינה יהיו עם 6 נקודות. במקרה כזה התוצאות הפנימיות יכריעו את המיקום בסיום הסיבוב הראשון שלאחריו ליברפול כמובן משחקת בליון ופיורנטינה מארחת את דברצן, אם פיורנטינה וליון ינצחו ייתכן שכל הקבוצות אולי יסיימו עם 12 נקודות ואז המשחקים הפנימיים יכריעו, כרגע לפחות, ליברפול נמצאת בנחיתות מול פיורנטינה, בעוד שבועיים נראה את מצבה מול ליון. כך או כך אם ליון לא מפסידה באנפילד, מצבה של ליברפול קשה מאוד, וייתכן מאוד שהם יודחו. גם אם ליון וליברפול יסיימו עם אותן נקודות ופיורנטינה תסיים ראשונה ובמפגשים בין ליון לליברפול יהיה שיוויון שיוכרע על הפרש שערים, המצב של ליברפול מול ליון הוא גרוע כבר עכשיו.

7. Mr.Eko Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

זה פשוט לא יאומן כמה השחקן הזה נהפך לכל כך יעיל משחקן שעד לפני שנתיים לא היה משפיע ברמה כזאת על המשחק תחת רייקארד וכשהיה לידו את דקו רוב הזמן.

גוארדיולה לקח אותו,לא יודע איך הוא בדיוק עבד איתו אבל הוא לקח את היכולות המדהימות של הפנומן צעד אחד קדימה(מזה צעד אחד? כמה צעדים!) לדרגה כזאת שהן יבואות לידי ביטוי באופן הרבה יותר יעיל. כל משחק מהעונה הקודמת,רע של קבוצה טוב של הקבוצה,אתה יודע שהוא יהיה מעולה וישלוט כרגיל בקצב של המשחק ומה שיותר מעניין,שממשחק למשחק הוא פשוט משתבח.

אין מילים.

8. c_web Member

כמה אכזר יכול להיות הכדורגל, שיחקנו מעולה אתמול במחצית השנייה ואם אל המדאווי היה יותר מדוייק היינו מכפילים את התוצאה וסוגרים את הסיפור.
    עכשיו הסיכוי לעלות לשמינית גמר קלוש מאוד, ונשארנו עם המאבק על המקום לליגה האירופאית.
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

9. JR-Riquelme Member

לואיס פביאנו פשוט מפלצת...

העיקר שאוהדי מילאן לא רצו להיתקע עם החלוץ חסר הטכניקה הבסיסית :aaarofl:

10. Raulito Madridista

אין ספק מי המועמדת לסיים במקום הראשון בבית 7. מי זוכר בכלל שבמחצית המשחק בסקוטלנד, התוצאה הייתה 0-0. סביליה הציגה במחצית השנייה את אותה יכולת מהחצי השעה הראשונה בסאן ממס, וכאשר שחקני ההתקפה של סביליה בשיאם, הרבה מאוד קבוצות יתקשו מולם, בוודאי ריינג'רס שאין לה הרבה מה להציע. מה שכן, הופתעתי לראות את סביליה דורסת בצורה כזאת ללא רחמים(ועוד ללא רנאטו שיש לו השפעה גדולה על הקישור) במשחק חוץ. אם המשחק היה בפיחואן שום דבר לא היה מפתיע. בכל-מקרה, הגיוון בהתקפה של סביליה נפלא. קאנוטה מבשל מפביאנו ופביאנו מחזיר לקאנוטה בבישול בשער הרביעי. אדריאנו הציג יכולת נהדרת ודייגו קאפל עולה רק מהספסל. כל התקפה הייתה מהירה, חדה ועם הרבה מאוד חוכמה. בפעם הבאה שסביליה תשחק נגד ריינג'רס בסקוטלנד, בשנים הבאות, לשחקנים יהיה עוד זיכרון מתוק מהמגרש הזה, מלבד הזכייה ההיסטורית בגביע אופ"א השני ברציפות בתולדותיה. תנו לסביליה את המגרש הזה כל שבוע.

ראיתי הפעם את התקציר המלא מהמשחק בין קאזאן לאינטר, והאמת שהביקורת על אלופת איטליה רק הולכת וגדלה. הם פשוט חילצו נקודה בנס. לרוסים היו כל-כך הרבה הזדמנויות לנצח והם פשוט לא הצליחו במשימה. אני חייב לציין שקיבו נתן את אחת ההופעות היותר חלשות שאני זוכר ממנו, אבל כל שחקני ההגנה היו זוועתיים, פרט למאייקון שגם בישל בצורה נפלאה את השוויוון לסטאנקוביץ. קווארסמה לא עשה כלום מאז שנכנס, פרט לבעיטה אחת מצחיקה מעל השער, אבל לאינטר אין משהו יותר טוב ולכן הוא צריך לשחק יותר.

11. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

ובצדק. אני עדיין מאמין שגם הוא וגם הונטלאר שחקנים טובים ולא מעבר לכך. הבאה של כל אחד מהם הייתה מהווה טעות וביזבוז כסף. דזקו טוב מפביאנו (ומהונטלאר), ובניגוד אליהם, הוא אפילו עדיין לא בשיא. מוזר גם שאתה בא ומתלהב אחרי משחק שלו מול קבוצה סקוטית. את גילי ורמוט הקבוצות האלה לא מסוגלות לעצור, מה ההתלהבות?
    עוד פעם, חלוץ טוב לקבוצות דרג ב' - לא למילאן.

12. JR-Riquelme Member

פביאנו מחורר רשתות בכל מסגרת שהוא משחק בה, גם בנבחרת ברזיל וגם בליגה הספרדית.

חוץ מזה, צא מהסרט, אתה ואוהדי מילאן, מילאן היא לא דרג ראשון באירופה, לא לפי ההרכב, לא לפי ההתנהלות ולא לפי התוצאות.

13. cazzo Il Capocuoco

אנחנו לא בסרט, אלו הדרישות שלנו. מילאן היא אכן לא דרג א עכשיו אבל היא צריכה להיות מה שהייתה לפני 3-4 עונות. לא אוליביירה, לא הנטלאאר ולא פביאנו ירימו את מילאן למעלה. כי אין קישור ואין משחק אגפים, אבל זה קשור לדיון של היום...ולא של אתמול.

14. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה סרט? מילאן ביכולת הנוכחית היא קבוצה בינונית, בעיקר בגלל שטויות שהיא עושה ברכש - בעיקר בגלל שהיא הולכת על שחקנים כמו פביאנו והונטלאר. המעמד הטבעי של מילאן הוא כזה שבו היא משתינה בקשת על כל מה שזז. פביאנו הוא לא שחקן הרכב לקבוצה כזאת. שבצ'נקו-קרספו-אינזאגי-קאקה. אלו כן שחקני הרכב לקבוצה כזאת. אתה מתחיל להבין על מה אני מדבר?

כדי שהקבוצה תחזור למעמד הטבעי שלה, היא צריכה להמנע משחקנים כמו הונטלאר ופביאנו. זה שאנחנו בתקופה לא טובה, לא אומר שאנחנו צריכים לשקוע בבינוניות. ארסנל הייתה צריכה חלוץ, היא העדיפה את צ'מאח. יונייטד היו צריכים חלוץ, הם הלכו על אוון. אינטר הייתה צריכה חלוץ, היא הלכה על מיליטו. ברצלונה הייתה צריכה חלוץ, היא הלכה על וייה וזלאטן. ריאל הייתה צריכה חלוץ, היא הלכה על בנזמה. באיירן הייתה צריכה חלוץ, היא הלכה על גומז.

חוץ מצ'מאח, כל השחקנים שהזכרתי יקרים יותר מפביאנו. אז איך זה שאף אחת פרט למילאן (בעיות כלכליות והתנהלות זבלית) לא טרחה לירוק לכיוון שלו?
    הרכישה של הונטלאר עלתה לנו 15 מיליון שהלכו לפח. הוא חלוץ שלעולם לא יוביל אותנו להישגים משמעותיים. הוא בדיוק כמו פביאנו. חלוצים משלימים נחמדים לקבוצות ענק, חלוצים טובים לקבוצות דרג ב'. מילאן היא מועדון ענק עם סגל של מועדון דרג ב'. אתה רוצה שהיא תתקע שם לאלוהים יודע כמה זמן (עובדה - אתה מציע לנו לקנות את פביאנו). אני לא. בגלל זה אני לא רוצה להתקע עם פביאנו.

אנשים חייבים לעשות את ההבדלה בין משהו שטוב לדרג ב' לבין משהו שטוב לקבוצות הפאר של היבשת.

15. JR-Riquelme Member

הצחיק אותי שאוהדי מילאן כל כך העדיפו את הונטלאר על פביאנו כאילו פביאנו קטוע רגל. זה טוב ויפה שאתם רוצים לחזור למקומכם הטבעי, אבל אילו אופציות כבר היו? יכלתם להביא את וייה? כולה הייתה בחירה בין הונטלאר לבין פביאנו, מדהים היה הזלזול בפביאנו. חסר טכניקה בסיסית עלק... לא זוכר מי כתב את זה אבל העובדה שעד עכשיו אני זוכר את המשפט המצחיק הזה אומרת הכל.

דבר שני, מאיפה לך שפביאנו מתאים אך ורק לקבוצות דרג ב'? הוא שיחק פעם בקבוצה גדולה ונכשל? אני ראיתי את מיליטו עד גיל 30 אם אני לא טועה כובש בלי הפסקה בקבוצות שהן אפילו לא דרג ב'.